Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

הטענות שלך זה כמו לתקן למישהו את המחשב כשהוא מבקר אותך באמצע העבודה.

עושים גיבוי, מפרמטים ואז הלקוח בא וצועק שאין לו מערכת הפעלה, כשאתה בדיוק עם הדיסק ביד ועומד להתקין את זה.

נו, מה אתה רוצה? לא סיימתי! קודם כל מוודאים שהכל תקין מהיסוד ואז מתקינים מחדש.

ועוד אנלוגיה, אם זה יהיה יותר ברור:

אתה אצל המכונאי לטיפול, הוא מפרק את הבלמים ולפני שהוא עומד להרכיב את החדשים אתה צועק עליו שאין לך בלמיםם ושהוא דפק לך את האוטו.

פה זה אותו דבר. לפיד מתחיל עם קיצוצים ומוריד את הסובסידיות של כל מני דברים לא נחוצים ואז הוא יזרים את הכספים למקומות הנכונים.

להזכירך כבר בימים הראשונים שלו כשר הוא אישר העברת כספים ענקית לניצולי השואה, שכבר כמה שנים לא קיבלו את שמגיע להם.

הוא גם יודע שלא יבחרו בו שוב אם הוא מפריק אוכלוסיות של זקנים, אז אפשר להרגע עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4652

• SlowRide

4464

• פינדר

3515

• m3x7r3m3

2926

ההשוואה נכונה אבל מדובר בפירוק בלמים כשאתה נוסע בירידה. אם תקצץ בשמנת אפילו קיצוץ ענק אף אחד לא ימות מרעב אבל אתה לא יכול להגיד למישהו שיאכל בשנה הבאה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמר יהודה, במקרה של אינטל מדובר במפעלים, לא מרכזי פיתוח. פרופיל ההעסקה שונה מאוד, הן מבחינת האוכלוסיה והן מבחינת המיקום. אפשר לשאול אם פקידי האוצר טעו, אבל לענות אי אפשר כי אין לנו את הנתונים וגם אם היו, יכולתנו לנתחם מוגבלת-משהו לעומת אנשי המקצוע. רק לפני שנה אינטל בחרו להקים מפעל באירלנד כי לא הגיעו להבנה עם ישראל לגבי ההטבות, כך שהנה, פקידי האוצר עשו חשבון ויצא משהו אחר. החלטות מקצועיות צריכות להשאר בידי גורמים מקצועיים, להבדיל מהחלטות של מדיניות שמובאות לפתחו של העם בכל בחירות.

נכון, פקידי האוצר הם אלה שמקדמים את המדינה, ולולא הם המדינה היתה מידרדרת. (בלי שום טיפה של ציניות). אלא שבפרשת מפעל היצור של אינטל מי שקבע הוא הדרג הפוליטי, ששקל את המלצות הפקידים מול לחצים פוליטים של הלוביסטים של אינטל ושל אנשי קרית גת. כללית טוב שיהיה גם איזון פוליטי לדיעות המקצועיות, אבל במקרים של מענקים אסטרונומים ההחלטות הפוליטיות לתת את המענקים היו הזויות, כפי שניתן היה לראות מראש וכפי שקל היה לראות לאחר מעשה. למרות זאת, סיפור המענק חזר על עצמו שוב. טוב שבפעם האחרונה ההצעה הישראלית צומצמה ואילו האירים הציעו יותר.

"מכרו אותנו בזול"? מה גורם לך לומר דבר כזה? ומה בכלל נטפלת לאינטל? אתה מעוניין שלא יהיו מענקים לחברות כאלו, מתוך מדיניות ואג'נדה, או שאתה מעוניין שזה יהיה חלק מארגז הכלים של המדינה לעידוד צמיחה ופיתוח?

בניגוד לנהג המונית, אינטל לא חייבת למדינת ישראל כלום. מדינת ישראל צריכה את אינטל יותר משאינטל צריכה את מדינת ישראל ולכן המדינה - כמו רבות אחרות בעולם - פותחת את הכיס ומשלמת.

כן, גם אני חושב שהגיע הזמן להפסיק את המענקים האסטרונמים למפעל יצור בודד או שניים, שמקבלים כמעט את כל הסיוע הממשלתי. אין בארץ אבטלה וזה מגוחך למשוך מפעלי יצור שעולים למדינה כסף גדול ובקושי נותנים תמורה.

לגבי מרכזי הפיתוח, הם טובים לישראל וטובים לאינטל (ולעוד חברות תכנה ותכנון שבבים) , וזאת גם בלי כסף ממשלתי. ואפילו אם המדינה כן תממן, מדובר על כסף קטן יחסית.

בכל מקרה שמדינה מחלקת מענקים ענקים יש שחיתות, וזה בלתי נמנע כשמדובר בכסף גדול. לכן צריך להימנע ממענקים אסטרונומים ככל הניתן, ולבחון בזהירות גדולה כל אחת מהם, כולל פירסום מלא של כל ההחלטות והנימוקים בענין. הלואי שהיה קורה כך.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מכרו אותנו בזול"? מה גורם לך לומר דבר כזה? ומה בכלל נטפלת לאינטל? אתה מעוניין שלא יהיו מענקים לחברות כאלו, מתוך מדיניות ואג'נדה, או שאתה מעוניין שזה יהיה חלק מארגז הכלים של המדינה לעידוד צמיחה ופיתוח?

בניגוד לנהג המונית, אינטל לא חייבת למדינת ישראל כלום. מדינת ישראל צריכה את אינטל יותר משאינטל צריכה את מדינת ישראל ולכן המדינה - כמו רבות אחרות בעולם - פותחת את הכיס ומשלמת.

הרי אתה שטוען שהאספסוף אף פעם לא צודק, חוטא בעצמך בפופוליזם שאתה שם את אינטל מול נהג המונית. אין לך (או לי) מושג אם הסבסוד שלהם היה טוב או רע, אתה רק יודע ש"זה לא נראה לך". על זה בדיוק משחק הפופוליזם של נבחרי הציבור. תראה מה עשו לבנק לאומי מול איי די בי - מנעו מהם הסדר חוב שהיטיב איתם בלחץ ציבורי, רק בשביל הנראות. המהות חשובה פחות.

.

לא נטפלתי לאינטל. אינטל זו רק דוגמא לחברת ענק, שמקבלת הטבות מהמדינה ושלאו דווקא משלמת בחזרה מס בהקפים שאמורים לשלם לפי החוק הסטנדרטי (ללא הקלות או הטבות או כל דבר דומה). אני, בניגוד אליך, גם לא פוחד מהבריחה שלהם או של כל חברה אחרת, כי אני עדיין מאמין בזה שיש יתרונות של כח אדם כאן, שאין בהרבה מקומות אחרים בעולם, ולכן חושב שההקלות שנותנים להם לאו דווקא תורמות לישראל בשום צורה שהיא.

נכון, אני לא יכול לקבוע אבסולוטית אם הסבסוד היה טוב או רע. אני כן יודע שיש כרגע בור תקציבי במדינת ישראל ושחייבים לגייס מיליארדים כדי לסגור אותו. עכשיו עולה השאלה מאיפה מביאים את הכסף. אז מבחינתך זה אולי פופוליזם, ומבחינתי יותר הגיוני לבדוק איפה אפשר לבטל סובסידיות או הקלות למס למי יש לו המון, לפני שמבקשים ממני או ממך להתחיל להלשין על כל מי שחי כאן ממשכורת ממוצעת במשק ולא הנפיק לנו חשבונית מס מתישהו. האספסוף בישראל, אגב, מעדיף דווקא את הגישה שלך, וזה בא לידי ביטוי בקלפי פעם אחר פעם.

לגבי איידיבי - אני לא יודע מה מנע מהם הסדר עם הבנק. אני יודע שלי נמאס להתעורר בבוקר ולקרוא על עוד תספורת שעושה איזה מר תשובה או מר דנקנר, שממשיכים לחיות בסביון ולשחות בבריכות מזהב, או לגייס מיליארדים לחברות אחרות שבשליטתם. לצפות מאנשים שישלמו מחיר על כשלונות זה ממש לא פופוליזם. אין לי גם משהו כנגד הטייקונים כקונספט. אני לא סוציאליסט מדי ולא קומוניסט ולא מפריע לי שיש אנשים שהם עשירים. מפריע לי שהמדינה מאפשרת להם לקחת כסף ממני ולא להחזיר אותו, בגלל תרוצים שונים. ומילא היו מגיעים לפשיטת רגל - אז אולי לא היה לי מה להגיד על זה כלל. אבל הרי זה לא המצב. החיים של דנקנר לא השתנו במיוחד אחרי התספורת. האם אתה יכול להגיד את אותו הדבר על האנשים שכתוצאה מזה יאבדו אלפי שקלים מהפנסיה או קרן ההשתלמות שלהם?

לא יודע מה איתך, אבל המסר של לפיד ברור מאי פעם. הטלתי בו ספק לפני הבחירות, חשבתי שהוא רדוד ופופוליסט. אולי הוא עדיין, אבל אני מרוצה ממנו לחלוטין. המסר שהוא ובנט מעבירים פשוט: "מדינה מערבית". הדברה של המקורבים, המקומבנים וקבוצות הלחץ. זה כולל את החרדים, זה כולל את עובדי המדינה ואת הקרטלים. בקשר לחרדים, קודם כל צריך לסגור את הברז ואחר כך לחשוב מה לעשות איתם. אין לסבסוד שלהם הצדקה מעשית או מוסרית. הכסף הזה יכל ללכת למעונות לנשים מוכות, לסל התרופות, לשיקום נכים ולחימום לניצולי השואה. במקום זה מופנה לטיפוח טאליבן יהודי. אתה עדיין רוצה לתת אותו לחרדים? תתרום מכיסך. לא הכסף שלי. אז לילדים שלהם יהיה קצת קשה - שההורים יצאו לעבוד. אין לי שום אמפתיה לילדים חרדים, לא יותר משיש לי אמפתיה לשני הילדים הערבים באוטובוס בבאר שבע

סלח לי, אבל כשהחבר הכי טוב של לפיד בכנסת הוא בנט, אני קצת מטיל ספק בקונספט הזה של "מדינה מערבית". הטאליבן היהודי, אתה יודע, נמצא לא רק במאה שערים, אלא גם אצל אנשים אחרים - שלא רוצים לשמוע נשים שרות, שחושבים שזה בסדר לקרוא לחיילים נאצים ועוד כל מיני דברים נחמדים כאלה.

בסדר, מבחינתך הם יכולים למות מרעב. אתה גם מניח ש100% מהם לא עובדים ואם רק יתחילו לעבוד - יצליחו לפרנס את המשפחה שלהם, אז בטח לא יעזור לספר לך שאני מכיר משפחות של חילוניים, עם שני ילדים בדיוק, שעדין כמעט ורעבים ללחם (למרות שהם עובדים במשרות מלאות) ושעבודה במדינת ישראל לא מבטיחה שבאמת תצליח לשרוד.

מה שאתה כותב פעם אחר פעם בכלל גם לא סותר את מה שאמרתי מלכתחילה. אתה (או אחרים רבים) שונא את החרדים. מבחינתך מגיע להם להדפק, ולא משנה מה הסיבה, ואתה שמח שסוף סוף מישהו עושה את זה.

ברור שהכסף שמועבר אליהם יכול ללכת למקומות אחרים. ברור שעדיף לכולנו לממן יותר טוב את אונ' תל אביב או הטכניון ולא ישיבה חצי קקיונית כלשהי בירושלים, אבל אפשר גם ממה שמועבר להם לקצץ בדרכים שונות או מתחומים שונים. ואפשר לקחתץ את הכסף גם ממקומות אחרים, שבנט ולפיד לא מדברים עליהם, כי הם עסוקים בלהשניא ובלמוטט את החרדים (לדעתי בעיקר בשביל שכולנו נשכח במהרה מהמקומות האחרים בהם נמצא הכסף).

בכל מקרה, מניח שבסוף הכל ימדד במבחן התוצאה. נראה איפה נהייה עוד כמה שנים וכמה החיים שלי ושלך ישתפרו אחרי השינויים של לפיד (שאגב, עפ"י פרסומים מדובר בדיוק בקיצוצים שביבי רצה לעשות עוד לפני הבחירות, ולא יכל).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה מה עשו לבנק לאומי מול איי די בי - מנעו מהם הסדר חוב שהיטיב איתם בלחץ ציבורי, רק בשביל הנראות. המהות חשובה פחות.

לפעמים הנראות חשובה לא פחות מהמהות. למשל אם הלקוחות של בנק לאומי (שמהכסף שלהם קיבלו לבייב, דנקנר ותשובה את ההלוואות) לא מוכנים שהבנק שלהם ילווה לטייקונים, הם יכולים להוציא את כספם משם ואז נראה איך הבנק ישרוד - הוא לא, וזה בדיוק מה שקרה.

אז יש פה שני דברים - הראשון הוא שוט אל מול הבנקים באופן כללי

השני הוא שוט כלפי הטייקונים, שכן אם יקחו מידיהם את החברות שלהם ויתברר שהיה ידוע עוד לפני שנה על מצבן ושנעשו שם תעלולים פיננסיים כדי שהעומד בראש הפירמידה יוכל להעביר את כספן לכיסו - אז יהיה מקום לבוא לעומד בראש הפירמידה ולחלט את רכושו מידיו, גם כשמדובר בחברה בע"מ.

ובפעם הבאה שטייקון כזה או אחר ירצה לנקוט באותן השיטות הוא יחשוב פעמיים ואולי ינתב את כספו ליצירת עסקים אמיתיים ולא לופט גשעפט של פירמידות וחברות אחזקות.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בבוקר במהלך התגרזנות עם האוטו הגעתי למסקנה מסוימת.

אין לי בעיה שטייקונים ישתמשו בכספי ציבור, כל עוד אסור להם להפיק רווחים לעצמם עד שהם לא מסיימים לשלם את המיסים שנקבעו לפני שהמדינה מסכימה לממן משהו.

אחרי שהמדינה מבטיחה לעצמה שהיא תעשה רווח רציני והוגן מכל העסקה, אפשר להלוות להם כספי ציבור.

מה שאסור זה שהם יוציאו דיווידנדים עד אחרי שהם משלמים את המס על הרווחים שלהם.

בנוסף, צריך אחריות חוקית אישית של הטייקון, רק למקרה שמשהו משתבש.

אחרי זה מי שרוצה לדפוק את הציבור יחשוב על זה פעמיים, ומי שרוצה לשתף פעולה כמו שצריך עם המדינה ולהשתמש בכספים של כולנו בשביל רווח, יוכל לעשות את זה בלי בעיה.

לא רוצה לשלם למדינה?

החברה שלך הופכת לחברה בבעלות ממשלתית ואתה הולך לכלא.

כולם מרוויחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כוונות טובות יש, עכשיו נותר לבחון את המעשים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4372901,00.html

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, נראה לי שהתערבבת טוב טוב בהתגרזנות שלך

אני מסכים עם הניתוח.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להכניס את הבן אדם (שטייניץ) למוסד סגור, רק כדי שיפסיק להוציא כל כך הרבה שטויות ויגרום להיסטריה המונית.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זבל של ממשלה, לא עושה כלום למען האזרח!

הממשלה אישרה את הרפורמה בענף הרכב: המכוניות יוזלו ב-20%

שר התחבורה יוכל להביא גם שיקולי תחרות בעת מתן רישיון לייבוא רכב ומעודדת יבוא מקביל של כלי רכב תוך הסרת חסמים שהקשו עד כה על יזמים שביקשו להיכנס לענף

הרפורמה כוללת לשמחתנו גם הוזלה והקלה במגבלות היבוא של חלקי חילוף.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי הכתבות המקבילות בגלובס ודה מרקר ולא הבנתי כיצד זה יעזור בפועל.

נדמה לי שהכוונה הכללית, לא רק בתחום הזה, היא להעלות מיסים מחד אך להוזיל המוצר הסופי לאזרח, מאידך. איך? הגברת התחרות והורדת שעור רווח של ספקים. נראה, סה"כ נשמע מאוד פשוט ליישום. איך לא חשבו על זה קודם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, אולי זה לא כ"כ פשוט

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000839602#fromelement=hp_morearticles

מתברר ששחקנים ותיקים בשוק לא כ"כ אוהבים תחרות. שמעתי שמועות לא מבוססות שליבואנים גדולים, ספקים ונותני שרות גדולים יש לובי בכנסת וחברים בכל מיני מקומות., אבל אלו שמועות לא מבוססות. חוץ מזה בתחום הרכב זה אחרת: הותיקים אוהבים תחרות וטוענים שזה בריא לעסקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף, גם בדיור לא הולך להוריד מחיר למרות מאמצי הממשלה. בגלל מינהל המקרקעין וועדות התכנון. כאן הגופים הצבוריים הללו לא פועלים, בכתבה הקודמת הם גם מפריעים לאחרים לפעול. לא נורא, עם המכוניות זה אחרת.

בהזדמנות זו אני פונה לכל הגופים שמפריעים לממשלה: אנא, זו ממשלה שלנו ולמעננו, שתפו איתה פעולה והורידו מחירים.

זה חייב להצליח, אם רק נרצה, אם רק נאמין.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4373413,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...