Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

נהגוס, אתה לא הבנת.

אירועי ה7.10 הם לא הישג של סינוואר, הם הישג של ערפאת ויאסין.

פיגועי האינתיפאדה הם לא הישג של ערפאת ויאסין, הם ירושה מחאג' אמין אל חוסייני הנאצי. 

יש להם זמן. היום, מחר, עוד 20 שנה או עוד 100 שנה. 

ניסו לחזור ל48 ב67 ולא הצליחו, אז מנסים לחזור ל67. זה כל הסיפור. יחזרו ל67 יתחילו לדבר על תל אביב. לאט לאט, הם לא ממהרים, אתה כן

שידברו.

עובדה שיד שלטון נתניהו הם לא הצליחו לא להתחמש ולא להקים צבא. 

ביבי תיאר את ה 7.10 בקולו 4 שנים קודם ובמקום לחסל את התתית הוא דאג לפתח אותה. אם במקום זאת היה משמיד את המנהרות והאמלח שהשמדנו ב 8 לאוקטובר כבר ב 5.10 כל זה לא היה קורה.

אם אנחנו נהיה היוזמים הם לא יוכלו לעשות מה שעשו. 

לפני 3 שעות, omerkot כתב:

מומלץ מאוד שתבדוק את הנתונים כי אתה קצת מדבר בלי לדעת...

הערים הגדולות שאתה מדבר עליהן היו בנות כמה אלפי תושבים בודדים. ירושלים היתה הגדולה ביותר עם כ15,000 תושבים באמצע המאה 19 אבל כבר אז היו בה יותר יהודים (יישוב ישן) ממוסלמים ונוצרים (וגם כאן, מדובר בגידול מאוד משמעותי כי בתחילת המאה ה19 היו בירושלים כמחצית מהמספר הזה) ועמאן, אגב, היתה כפר צ׳רקסי קטן.

לגבי אירופה ״פח אשפה״... באותה תקופה בערים כמו וינה וברלין היו כחצי מליון תושבים, בפריז כ600,000 ובלונדון כ3 מליון אבל עזוב אירופה... ערב המרד הגדול ברומאים, האוכלוסיה של ירושלים עמדה כמה כ60-70 אלף וערב הפלישה הפטמידית (השלטון הערבי האחרון על ארץ ישראל שביצע טיהור אתני כמעט מוחלט של השטח) היו בירושלים כ200,000 תושבים.

אז כן, השטח פה היה ריק לחלוטין. צריך דמיון מזרחי מפותח במיוחד בשביל לטעון אחרת.

יפו סוף המאה ה 19 30,000. מנש לא עיר קטנה.

באירופה היו ערים גדולות על הנייר אבל הן היו אוסף של כפרים צפופים ולא עיר במובן של היום (כמו שאבו כביר ויאזור לא היו יפו, זרנוגה ומרמורק לא היו רחובות וכן הלאה).

תבדוק מה היתה אוכלוסיחת מצרים אז. הריבוי הטבעי באיזור פשוט היה גבוה מבאירופה.

• אהבתי 1

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4912

• SlowRide

4783

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 דקות, Night Driver כתב:

יפו סוף המאה ה 19 30,000. מנש לא עיר קטנה.

אתה מתחפר בדברים שברור שאתה לא מכיר...

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Jaffa

1866 - 5000 תושבים. מיד לאחר כן, הקמה של הקולוניות האמריקאית והגרמנית.

כשאתה מדבר על סוף המאה ה19, אחוז גדול מהאוכלוסיה היה של יהודים ונוצרים.

זו מצרים שרשמת אבל לא בדקת (https://www.statista.com/statistics/1066887/total-population-egypt-historical/) - אתה מוזמן להשוות בין הגידול באוכלוסיה של יפו לזה של מצרים ולקבוע אם מדובר בריבוי טבעי או לא (אמלק - לא קרוב אפילו לריבוי טבעי).

ובהשוואה לאירופה, האוכלוסיה של אנגליה הכפילה את עצמה בין 1861 ל1911 - מדובר בגידול טבעי דומה לזה של מצרים באותה תקופה. מצרים של היום היא לא מצרים של הלילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, omerkot כתב:

אז זה אולי לא נחמד במיוחד אבל הטענה שאף פעם לא היינו בכזה בידוד היא קצת לא מחוברת... האמת היא שישראל תמיד לבד במלחמות שלה

ב2002 היו בעיקר איומים באמברגו וההשפעה שלהם הייתה קטנה, כי המבצע בג'נין היה קטן בהרבה יחסית למה שנדרש היום.

אגב, ראש הממשלה דאז, אריק שרון, היה פופולרי בעולם בערך כמו נתניהו של היום.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, omerkot כתב:

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Jaffa

1866 - 5000 תושבים. מיד לאחר כן, הקמה של הקולוניות האמריקאית והגרמנית.

כשאתה מדבר על סוף המאה ה19, אחוז גדול מהאוכלוסיה היה של יהודים ונוצרים.

1897 – Population: 33,465

מתוכם 20K מוסלמים, ו 10K יהודים.

לא בטוח עד כמה אחוז היהודים גדול...

נהג לילה - מה אתה מגדיר כ "לא עיר קטנה". בסדר גודל של היום זה פיצי, בסדר גודל של אז זה סתם - ממוצע מינוס. העיר בה אני עובד הייתה אז עם 40K ובה אני גר עם 50K ואלה לא ערים גדולות.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במונחים של סוס ועגלה זה לא כפר.

וברור שלא מדובר רק בריבוי טביע. לאנשל יהודים ולא של לא יהודים.

האימפריות של אז הזיזו אוכלוסיות באופן יזום ועובדתית האיזור לא היה ריק.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם תכתוב את זה עוד עשרים פעם זה לא יהפוך לנכון. אתה טועה. עובדתית רוב השטח היה ריק. ולא סתם ריק. לא שייך (!) לאף אדם. לא על הנייר ולא בעל פה.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין כל כך למה אנחנו מחכים לכניסה לרפיח.

כאילו ביבי מנסה בכוח לצעוק לחברים שלו "תחזיקו אותי אני עוד שנייה מרביץ לו" אבל אף אחד לא עוצר אותו אבל תוך כדי לוקחים ממנו את האגרופן ואת הנבוט.

מקווה מאוד שיש סיבה אמיתית ולא הסיבה הרגילה שהוא צריך להידחק לפינה בשביל שיעשה משהו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פינדר כתב:

ב2002 היו בעיקר איומים באמברגו וההשפעה שלהם הייתה קטנה, כי המבצע בג'נין היה קטן בהרבה יחסית למה שנדרש היום.

אגב, ראש הממשלה דאז, אריק שרון, היה פופולרי בעולם בערך כמו נתניהו של היום.

ואיך היתה הפופולאריות של פרס ב1996 כשהעולם ובראשו האמריקאים אנסו אותו להפסיק את ענבי זעם חד צדדית בזמן שחיזבאללה ממשיך לירות?

הפופולאריות של מנהיגים ישראליים בעולם היא פועל יוצא של הקלות שבה הם נכנעים לתכתיבים.

(ושחלילה לא ישתמע שיש לי חיבה לביבי - הוא מזמן היה חייב לעוף אבל לא בגלל הדברים האלה)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ענבי זעם היה שונה. ישבנו עדיין ברצועת הביטחון ומבחינת העולם והאמריקאים (בטח נשיא דמוקרטי) היינו כובשים.

בלבנון השנייה, אחרי שיצאנו מלבנון וחיזבאללה יזם חטיפה, קיבלנו גיבוי מלא מבוש והממשל הביע אכזבה שלא חיסלנו את חיזבאללה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, omerkot כתב:

ואיך היתה הפופולאריות של פרס ב1996 כשהעולם ובראשו האמריקאים אנסו אותו להפסיק את ענבי זעם חד צדדית בזמן שחיזבאללה ממשיך לירות?

הפופולאריות של מנהיגים ישראליים בעולם היא פועל יוצא של הקלות שבה הם נכנעים לתכתיבים.

(ושחלילה לא ישתמע שיש לי חיבה לביבי - הוא מזמן היה חייב לעוף אבל לא בגלל הדברים האלה)

מי היה מנהיג ישראלי פופולארי בעולם, שלא נכנע לתכתיבים?

מטפחים בכולנו את המחשבה שאנחנו מעצמה. אנחנו לא. ביבי כמובן לא אשם בזה (הוא אשם בזה שנכשל בכל דבר שנגע בו מאז 2003 בערך). גם לא פרס. ולא אף אחד אחר. אין לישראל דבר שיכול להפוך אותה למעצמה של ממש. ולפני הכל, אנחנו פשוט קטנים מדי. גם בשטח וגם כמותית.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, DareDevil כתב:

לא מבין כל כך למה אנחנו מחכים לכניסה לרפיח.

עכשיו זה בגלל הרמדאן, אבל זה שלא נכנסו לרפיח בשיא התמרון הקרקעי זו טעות אסטרטגית.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.3.2024 בשעה 18:23, SlowRide כתב:

כל מה שכתבת נכון עם ההנהגה הנוכחית שלא מסוגלת לעשות כלום.

במידה ומחליפים את חבורת הליצנים הזאת, כל ממשלה נורמלית עם חזון ואחריות מינימלית תגיב ביד ברזל לתקיפות כאלה. הבעיה שלא רואים כזו ממשלה באופק.

אני לא תומך בנתניהו, בליכוד או באף אחת מהמפלגות בגוש שלו, אבל מה שכתבת לא נכון. בחיאת. הטילים מעזה התחילו עוד בתקופת אולמרט, הוא לא עשה עם זה כלום. בכללי ההיסטוריה של ישראל מלאה בהבלגות על רקטות וטרור, גם מכיוון לבנון.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, MostlyWicked כתב:

אני לא תומך בנתניהו, בליכוד או באף אחת מהמפלגות בגוש שלו, אבל מה שכתבת לא נכון. בחיאת. הטילים מעזה התחילו עוד בתקופת אולמרט, הוא לא עשה עם זה כלום. בכללי ההיסטוריה של ישראל מלאה בהבלגות על רקטות וטרור, גם מכיוון לבנון.

הטילים מעזה התחילו אפילו לפני אולמרט. יחסית לזמן המוגבל שאולמרט כיהן כראש ממשלה הוא יצא למלחמה בצפון ולעופרת יצוקה. במקביל תחת ממשלתו אושר הפיתוח של כיפת ברזל.

זה דיי משמעותי ולא נכון לומר שהוא "לא עשה עם זה כלום".

• אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביבי כבר 15 שנה ראש ממשלה למעט הפסקה קצרה. אולמרט היה פחות משלוש שנים ואין סיכוי שמישהו היה נותן לו לנהל מבצע רחב גם בעזה לאחר מלחמת לבנון שספגה אז ביקורת קשה מאוד (בצדק!), בנט היה שנה ולפיד מספר חודשים בממשלת מעבר. 15 שנה זה המון המון המון זמן ולהזכיר, הוא נבחר בדיוק על הנושא הזה עם ההבטחה המפורסמת בכניסה לשדרות שהוא יחסל את חמאס. לא רק שלא חיסל, סיפר לכל המצביעים שלו שזה בכלל גשם וגם שלח כסף כדי לממן את הגשם הזה. גם כאשר סיפר לכולם מה הכוונות של חמאס, מילה במילה 7 באוקטובר, הוא לא עשה דבר ועובדתית התנגד תמיד לחיסול ראשי חמאס. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...