Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(חוות דעת),סיטרואן ZX, רכב ראשון

PhoBoS
שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי על רכב ראשון כZX אבל רוב המידע שמצאתי עליו הוא ישן אז רציתי לשמוע משהו יותר עדכני.

אני מתלבט בין כל הגרסאות שלו (החל מ1.4 ועד 2.0 וולקן)ידני כמובן.

אשמח לדעת את צריכת הדלק של כל דגם,אמינות,מה כדאי לבדוק ברכב,טיפולים וכל שאר הדברים שחשוב לדעת.

אני גר באיזור חיפה אז אני צריך משהו שיסחוב בעליות,ובכללי שיהיו לי ביצועים טובים(אני לא מדבר על ביצועים של פרארי,אבל לא של גרוטאה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה גרוטאה, אז יהיו לך ביצועים של גרוטאה.

סיטרואן ZX זו מכונית שהדגם הכי חדש שלה הוא משנת 1997, ז"א רכב בן 15 שנושק ל-16 שנה, במקרה הטוב.

למה בדיוק אתה מצפה, לא ברור.

חפש את זו במצב הטוב ביותר, בוולקן אין לך מה לגעת אם אתה לא מחפש רכב ספורטיבי ויקר לאחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר (עבר איזה עשור מאז שהתעניינתי באחת, לא התגבש בסופו של יום), הפחות מועדף מבין המנועים הוא ה-1.6. תלך על ה-1.4 - הכי פשוטה, הכי חסכונית.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה גרוטאה, אז יהיו לך ביצועים של גרוטאה.

סיטרואן ZX זו מכונית שהדגם הכי חדש שלה הוא משנת 1997, ז"א רכב בן 15 שנושק ל-16 שנה, במקרה הטוב.

למה בדיוק אתה מצפה, לא ברור.

חפש את זו במצב הטוב ביותר, בוולקן אין לך מה לגעת אם אתה לא מחפש רכב ספורטיבי ויקר לאחזקה.

יש בזה משהו..יש מצב אז אתה יכול להמליץ לי על משהו אחר בטווח של עד כ15 אלף באותם התנאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15 אלף ש"ח קונים לך פונטו ספייס 1200 ידנית משנת 2005. יש מצב "קלוש" שזה יהיה רכב יותר מוצלח מסיטרואן בת 16.

היא לא חלשה מידי? אני חושב שהיא לא תסחוב בעליות..

ובכללי זה רכב קטן מידי לטעמי חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרום כרמל שאבא שלי קיבל מהצבא סחבה את העליות של הכרמל שגרנו שם לפני כמה עשורים. גם החיפושית של סבא שלי שהוא בא לבקר. אני משער שהפונטו גם תסחוב.

בונוס נלווה - הפונטו בטוחה משמעותית מה-ZX - זה חשוב מאוד לכולם ואם אתה במקרה נהג חדש+צעיר זה חשוב שבעתיים כי הסיכוי שלך לבדוק את תפקוד כריות האוויר של הרכב גבוה משמעותית מהממוצע.

אני חושב שה-ZX הייתה נחמדה מאוד לזמנה, אני מאוד אהבתי את העיצוב שלה - במיוחד ב-3 דלתות. היא אמנם לא סיטרואן "אמיתית" אבל יש לה שלדה והגה טובים (בכל זאת משפחה טובה - אחות של ה-306). אבל הפונטו היא בהחלט הבחירה המוצלחת יותר ומוצלחת בכלל בתקציב הנתון שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא חלשה מידי? אני חושב שהיא לא תסחוב בעליות..

ובכללי זה רכב קטן מידי לטעמי חח

אתה שמן מאוד? אולי אינסטלטור? כי אם לא, זה לא רכב קטן עבורך.

והיא תסחוב בעליות. אתה גר בחיפה, לא בקילימנג'רו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה לשאלה שעניתה בלי להציע כלי רכב אחרים

ה1.4 הוא המנוע אל מות של פג'ו סיטרואן, אתה מכיר אותו מה 205 לדוגמה, אבל הוא מופיע גם ב 305/6 ואפילו ב 206, המנוע הזה מוכך יודע לנסוע 500,000 K אני יכול לספר על רכבים כאלה בשרות בהם נהגתי עם קילומטרג' כזה.

עלות החלפת מנוע/גיר/קלטש/אלטרנטור/סטרטר היא אפסית, מנוע להחליף זה סדר גודל של 2,500 ש"ח כולל עבודה אצל גנב שוחט היות והמנוע לא עולה יותר ממשקלו בברזל (משמע כמו המנוע שלא עובד אצלך)

הרכב כשהוא מטופל יסע ויסע, אין קשר לגיל, אני בטוח שאם הפורום הזה היה היכן שהוא במדינת עולם שלישי הרכב הזה היה מקבל תגובות אוהדות מאוד- כי שם לכסף יש ערך.... בדיוק כמו אצלך

אני מניח שתקנה את הרכב הזה במעט מאוד כסף-סדר גודל של שלוש אלף עד ארבע, ישור קו עוד 2,000 ואז יהיה לך רכב אמין בדיוק כמו כול 206 1.4 (אחרי הכול אותו המנוע) בשליש מחיר.

רכב נוסע כמו שצריך בתנאי שמטפלים בו כמו שצריך, עלות החלפת חלקים קטנה משמעותית מירידת ערך של כול רכב חדש!!!

אני מוכן לפתוח את תיק הטיפולים של הרכב שלי - ויש לי שניים כאלה, בני 15 בהם אני נוסע לא מעט, ונחשב יחד את עלות התחזוקה השוטפת מול ירידת ערך של אפילו טויטטה או הונדה, אני בטוח שאני מנצח.

אני יכול להמליץ לך על גיר ידני בגלל עלויות האחזקה השונות של הגיר האוטומט (מצד שני אם הגיר ילך אתה בטח לא תתקן)

צריכת הדלק והתיפקוד תהיה טובה פי כמה.

הוולקן 2.0 היתה רכב טוב מאוד בזמנו, יש לי חבר שיש לו אחת כזו לסופ"ש הרכב חזק מאוד, עם בולמים נכונים יש לו התנהגות כביש טוב מאוד מאוד. מנגד, כול מה שאמרתי על ה 1.4 לא קשור לרכב הזה- הוא לא דומה לשום דבר אחר, החלקים חייבים להיות מקוריים ויקרים- לא בשבילך

1.4 ידני- שמורה - ויש לא מעט כאלה תעשה לך יופי של עבודה.

ועכשיו אחטא מעט , למה לא 205 1.4 98 חמודה בשקל וחצי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמין? לא מבלה יותר מידי במוסך..?

אתה ממליץ סצפיפית על 1200 לא כדאי לנסות יותר(אם יש)?

ואיזה רמת גימור מומלצת?

ואין יותר אפשרויות..?

ולזה מעליי: אז מה יהיה בכל זאת עדיף כבר אם באמת להשוות לפונטו ספייס? ואת ה205 לא הכי אהבתי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אז למה לא סוזוקי בלאנו?

אוטומט, אמיןֿ, נוח וזול לאחזקה.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעליה של וולקן מזה כמעט 5 שנים.

הרכב מאובזר היטב,מתנהג מדהים,גם זריז ומהיר שרוצים.

הוא די פשוט מכאנית ולכן מציג אמינות גבוהה,שלי שנת 95 ידנית בעלת מנוע 2.0 ליטר (8 שס').

צריכת הדלק נעה בממוצע סביב ה10.5 ק''מ לליטר ,כאשר יש לי לא מעט נסיעות בין עירוניות וגם בעירי (רעננה).

התמורה למחיר מאוד גבוהה וכל נסיעה בה מעלה חיוך ,במיוחד שמגיעה פנייה או עיקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעליה של וולקן מזה כמעט 5 שנים.

הרכב מאובזר היטב,מתנהג מדהים,גם זריז ומהיר שרוצים.

הוא די פשוט מכאנית ולכן מציג אמינות גבוהה,שלי שנת 95 ידנית בעלת מנוע 2.0 ליטר (8 שס').

צריכת הדלק נעה בממוצע סביב ה10.5 ק''מ לליטר ,כאשר יש לי לא מעט נסיעות בין עירוניות וגם בעירי (רעננה).

התמורה למחיר מאוד גבוהה וכל נסיעה בה מעלה חיוך ,במיוחד שמגיעה פנייה או עיקול.

לזה אני מכוון- מקסימום תמורה למינימום רכב....

הפשוט אמין וחסכוני לתחזוקה, חפש רכב שנמצא ביד אוהבת שהחזיק את הרכב מספר שנים ואתה תהנה מרכב טוב וזול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם קטונתי מלהבין מה אתה מחפש ברכב מיושן כ״כ. בתקציב שלך (15 אש״ח? ראיתי נכון) תוכל להוציא פונטו משנתון מתקדם/יונדאי גטס/פיג׳ו 206 כלשהיא (או צרפתיה דומה) פולקסווגן משנת 2000 ומטה ומקבילותיה והרשימה עוד נמשכת. היצע המנועים רחב כהיתע הרכבים, אל תחפש הרפתקאות.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...