Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 26 דקות, Gavrik כתב:

ולגבי המעבד אתה שוב טועה - גלקסי 22 בארץ נמכר עם מעבד exynos 2400 שזה מעבד פחות טוב

דווקא ב22 (ואולי גם ב23?) הדגם הבינלאומי שנמכר בארץ (עם האות E בסוף) הוא עם סנאפדרגון. רק הדגם האירופאי (B בסוף) הוא עם אקסינוס.

ב24 כבר בוודאות חזר האקסינוס, מלבד בדגם אולטרה שהוא סנאפדרגון בכל האזורים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתיאוריה כן, בפועל כל המכשירים שאתה רואה בפחות מ2,000 ש"ח בזאפ מגיעים בייבוא מקביל (גרסה אירופאית עם אקסינוס).

כדי לקבל את הגרסה הבינלאומית עם סנאפדרגון תצתרך להוסיף עוד כמה מאוד שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Gavrik כתב:

גלקסי 22 עולה 1750 עם 128 גיג'ה זכרון, הפוקו F5 עם 256 ג'יגה.

אמרת נתונים זהים אבל אתה נותן דוגמאות עם נתונים לא זהים.

יש מגוון רכיבים שמשפיעים(גם אם בצורה מינימלית) בכול צורה של שימוש, כמו מעבד, מצלמה, איכות מסך. 

ישנם רכיבים שלא מורגשים כלל בשימוש מצומצם, כמו זיכרון וזיכרון פנימי. 

אולי אני טועה, אבל אני חושב שרוב האנשים, כול עוד הם לא צלמים כבדים(ואם הם חושבים על הפוקו כניראה שהם לא) 128 גיגה ישרת אותם סבבה לגמרי, ומכיוון ש-256 זאת האופציה היחידה שיש לפוקו, אני לא חושב שבהכרח צריך להשוות אותו למכשירים אחרים בנפח 256 גיגה. 

בדיוק על אותו משקל אם היו לפוקו 16 גיגה ראם, היה מבחינתי בסדר גמור להשוות אותו מול מכשירים גם עם 8 גיגה ראם, כי כניראה רוב האנשים לא משחקים ב-5 משחקים במקביל בשביל שיהיה להם צורך בזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה טועה (שוב)

תבדוק מה תופס במכשירים את רוב הזכרון ותחזור לפה (רמז:וואצפ,טלגרם).

ככל שהיוזר יותר "טיפש" ככה הוא צריך יותר זכרון כי אנשים פשוטים פשוט מתקינים וואצפ וטלגרם עם עשרות קבוצות והזכרון שלהם מתמלא בכל הספאם שולחים שם.

דווקא המשתמשים שמבינים יודעים להכנס לוואצפ וטלגרם ולכבות את ההורדה האוטומטית.

כל אחד מהפקטורים משפיעים, כיום דווקא מהירות מעבד פחות משפיעה כי גם המעבדים החלשים יודעים לספק את כל השימושים הבסיסיים ולא נתקעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה טוען שקהל היעד של מכשיר כמו הפוקו- כאלה שמבינים את מפרט טכני של סמארטפון, אשכרה גם להבדיל ולדעת מה נותן ביצועים גבוהים ביחס למחיר, זה אותו קהל יעד שלא יודע למחוק סרטוני זבל שהוא מקבל בוואטסאפ? לא ניראה לי. 

יש גבול לכמות האנשים חסרי המושג שיכנסו לחנות סמארטפונים רנדומלית, והמוכר יצליח לדחוף להם מכשיר כמו הפוקו F5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני  מחזיק את השיומי השלישי שלי.

(אמנם הדגם הבסיסי באזור ה 500 שקל) השיומי השלישי פחות טוב לטעמי מהראשון. נראה שהם רוצים לשמור על מחיר נמוך ככל הניתן אז הם מורידים את הרמה.

ועכשיו שאלה. אני חושב על קניית אייפון. איזה דגם הכי ישן שלהם יתן לי פונקציות הכי טובות ועדכניות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמארטפון הכי זול עם NFC עושה 95 אחוז ממה שעושה הסמארטפון הכי יקר. הוא פשוט עושה אותם פחות טוב ממנו. 

אז מה אתה מגדיר פונקציות הכי טובות ועדכניות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, עדי-אל כתב:

ועכשיו שאלה. אני חושב על קניית אייפון. איזה דגם הכי ישן שלהם יתן לי פונקציות הכי טובות ועדכניות 

לדעתי אייפון 13 פרו עונה על הדרישות.

לקנות יותר ישן ממנו זאת כבר התפשרות רצינית.

תשמעו סיפור:

לפני המלחמה סגרנו כמה צימרים בצפון לסופ"ש. קבוצה של 10 חברים.

אני כבר אז הייתי עם אייפון 15 פרו. נסענו למערות של ראש הנקרה.

בתוך המערות, במקומות הכי יפים, כשבאים לצלם טיפה מול השמש עם הסינוור מהמים אצל כל החברים לא ראו כלום, התמונות יצאו על הפנים. אצלי יצא כמעט מושלם, ברמה שאין מה להשוות לאחרים. היחיד שהתקרב היה גלקסי S23 וגם איתו חבר שלי ניסה לצלם אולי 20 פעם ותקע שם את התור, בזמן שאני צילמתי פעם אחת והמשכתי לטייל. לאורך הסופ"ש, בשאר הטלפונים שהם לא אייפון, בעיקר כאלה שהם מעל גיל שנתיים ראינו מלא תקיעות. מישהו נכנס לאפליקציה שקשורה לעבודה שלו, פתאום מתקשרים אליו, זהו נתקע הטלפון, המסך לא מגיב. מישהו אחר פותח את האינסטגרם, פעם לוקח לו חצי שניה לעלות ופעמיים אחרות לוקח 5 שניות. ווטצאפ שמגיב לאט. יוטיוב וגם וייז לא עובדים חלק. אז בגלל הטיול הזה, ממש שמים לב לזה כשאתה משווה בלייב מול אנשים אחרים או כשנותנים לך מכשיר טלפון של מישהו אחר כדי להזין משהו כי הוא בדיוק נוהג למשל ואתה ישר שם לב להבדלים. כשאתה משתמש לבד בטלפון שלך בלי יכולת להשוות למשהו אחר אתה בטוח שהמכשיר שלך תקין ומהיר. האייפונים שלהם לא נתקעו פעם אחת. היו בחבורה 11 אחד ו-12 אחד שבהם האיטיות מורגשת כבר לעומת המכשירים החדשים. 13 ומעלה אין תלונות, חוץ מהצילום כמובן בתנאים שהם לא אידיאליים.

• אהבתי 1

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומות כמו הנקרות חלק גדול מהבעיה הוא הרשת הסלוחרית, קליטה ירודה מאטה את המכשיר עד עצירה.

וצילום בתנאים שאתה מתאר מצריך הבנה של טכניקת הצילום, גם מצלמה "מקצועית" עלולה להתקשות כאשר יש ניגודיות קשה ויש צורך בטכניקה מתאימה או HDR או כלים שהמצלמה נותנת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה היו שאר המכשירים?

אתה עם אייפון 15 פרו, הכי פרימיום שיש. אתה לא יכול להשוות אותו למכשירים שעולים רבע ממנו.

תשווה אותו לs23/24 ultra, pixel 8 pro... לא לפוקו או גלקסי A.

בכל מקרה, במצלמה אי אפשר לנצח את האייפון והפיקסל. גם לא הs24 ultra, למשל עניין הshutter lag שסמסונג כבר שנים לא מצליחים לתקן.

בעיקר בווידאו שם האייפון מנצח בפער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות,

בסוף קניתי לאבא סמסונג M34 5G 128GB 8RAM

עלה 1250.

הוספתי 100 ש"ח למגן מסך וקייס כיסוי ספר.

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, davemustaine87 כתב:

הסמארטפון הכי זול עם NFC עושה 95 אחוז ממה שעושה הסמארטפון הכי יקר. הוא פשוט עושה אותם פחות טוב ממנו. 

אז מה אתה מגדיר פונקציות הכי טובות ועדכניות? 

מצלמה אני ממש רוצה 

מה  5 אחוז ההבדל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסמסונג הושאר היום בחנות לבדיקה - מעבר לכל הבעיות שציינתי התרומם לו הפלסטיק האחורי מה שאפשר לי להפעיל אחריות - באמת מכשיר לימון כמות התקלות בו פשוט לא הגיונית.
אגב עוד סעיף מעניין, מסתבר שבגלל שהוספתי כסף על אחריות יבואן והקלטת שיחות קיבלתי מכשיר U1\DS (ייבוא מארה"ב ולא גלובלי) שזה מכשיר עם SNAPDRAGON 888 ולא EXYNOS 2100 - לא שזה עוזר כי מסתבר שהSNAPDRAGON 888 שיש בסמסונג מיוצרים אצל .... סמסונג וסובלים מבעיות טרוטלינגד, התחממות, וצריכת סוללה מוגברת שזה בערך חלק מהבעיות שאני חווה.

לפי מה שהבנתי החברה בחנות מכוונים להחליף את המכשיר לחדש - אני אישית כבר איבדתי את האמון בסמסונג ומקווה שיאפשרו לי להחליף למכשיר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא המרצע מן השק. קנית מכשיר ביבוא מקביל, שמי יודע מה עבר עליו ואיזה ״התאמות״ בוצעו בו. מן הסתם רום לא מתאים לישראל. אתה בטוח שהאריזה היתה בתולה והמכשיר אינו יד שניה מרופא? האם היה בקופסה חלל שהיה מיועד למטען מקורי, ומישהו טרח להוציא אותו? האם מדבקות ההגנה היו מקוריות, או שני חסרות/ניכר שהודבקו מחדש? נראה לי שהחנות הזו התנהגה כמו סוחר רכב נתנייתי, והמכשיר בהתאם.

המלצה חמה - בפעם הבאה קנה מכשיר ממקור מובטח, גם אם תצטרך לרדת למכשיר מדרג יותר נמוך. או שתשקיע עוד 300 ש״ח ביבוא רשמי, למשך כל חיי המכשיר זה 10 ש״ח לחודש, מחיר ראוי כדי לא לסבול.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Gavrik כתב:

מעבר לכל הבעיות שציינתי התרומם לו הפלסטיק

לא מעבר לתקלות, עוד סימפטום של מה שהוא ככל הנראה פשוט סוללה תקולה

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...