Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

מבהילה והרסנית. קל להגיד ''מה אכפת לי שהם יודעים עלי, אני לא פושע". ממליץ לראות דו''ח רולניק, שני הפרקים הראשונים מתעסקים בכמה כוח יש לחברות האלה בלי שאנחנו בכלל שמים לב, בזכות זה שהן מכירות את עצמנו יותר טוב מאיתנו.

אני משתדל לתת להם כמה שפחות מידע איפה שאני יכול, אבל זה בגדול בלתי אפשרי להימנע לגמרי בלי להתנתק מהעולם הדיגיטלי, או להשתמש בשירותים הרבה פחות טובים (למשל תחליף ראוי לחיפוש של גוגל בעברית. באנגלית יש מתחרים שעושים את העבודה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.2.2024 בשעה 14:02, hans כתב:

סמסונג רחוקים מלהיות מושלמים אבל בשנים האחרונות זה היצרן שאני בוחר בו למשפחה. מדיניות העדכונים הכי סבירה ביחס למתחרים מבית אנדרויד. תמיד קונה את הדגם החדש ביותר בסדרה - a1x לילדים, a5x לגדולים, s2x לאישה... כשה-x הוא העדכני ביותר. עוד כמה מאות שקלים בשביל עוד שנה-שנתיים של תמיכה, שווה.

זה לא מדויק,מדיניות העדכונים בשנים האחרונות משתפרת מעת לעת ביצרניות אנדרואיד נוספות

אמנם יצרניות אנדרואיד אחרות מעניקות מספר מופחת של עדכונים גדולים (3 בדרך כלל),אבל יש שינוי בנושא הזה,יצאה חקיקה של האיחוד האירופי בזמן האחרון שמחייבת את היצרנים לשחרר מספר מינימלי של עדכוני תוכנה גדולים

יש לי OPPO FIND X5 PRO כשנה בערך,והוא מקבל כל חודש עדכון חדש,בדרך כלל לרוב זה עדכוני אבטחה,המכשיר קיבל אנדרואיד 14 ב27.12.2023,יחסית לא מאוחר מדי מסמסונג,משך זמן עדכוני אבטחה כ5 שנים בערך (עד 2027),במכשירים החדשים שלהם יהיו מספר גדול יותר של עדכונים גדולים (אבל הם גם לא משווקים בארץ),אלא רק סדרות הA והRENO,ושני מכשירי הדגל האחרונים אחרי הדגם שאצלי לא שווקו בארץ

וואן פלוס למשל תעניק למכשיר החדש ה12,לפחות 4 עדכונים גדולים (נראה לי יותר אפילו)

גם שיאומי עלתה בכמות העדכונים החל ממכשיר הדגל האחרון שלהם

גוגל - הפיקסלים החדשים יקבלו עדכונים עד אנדרואיד 21 כמו בסדרת הS24 של סמסונג

היצרנים שעדיין עם מדיניות עדכונים לא טובה הם VIVO אסוס,הונור,וכנראה גם רילמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהזמן עובר אני יותר ויותר מרוצה מהבחירה בסמסונג s24.

המצלמה מייצרת תמונות וסרטונים טובים יותר, הן מבחינת איכות הצילום והן מבחינת איכות השמע - האודיו עם המיקרופון הbuilt in יוצא מוצלח משציפיתי וזה ממש חשוב עבור השימושים שלי.

לא השוויתי ישירות עם פיקסל 8, רק 7, אבל אני שם לב לפער.

מערכת ההפעלה שלהם בסדר גמור, ציפיתי לbloatware ובפועל אין בעיות.

תכלס אחלה פלאפון, מלבד הסוללה שקצת מאכזבת אותי. מצד שני יש לי גישה נוחה להטענה שוטפת אז זה מציק ברמה הקונספטואלית, לא הפרקטית.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו יש ניסיון עם מכשירים מחודשים?

מצאתי את השיומי 12 (לא רדמי אלא מכשיר הדגל) עם סנאפדרגון 8 דור 1 טעינה אלחוטית וכל הפינוקים של מכשיר דגל ברמה של S23 ב1,200 שקל למכשיר מחודש (בערך 50% הנחה מהמחיר למכשיר חדש), מבחינתי זה בדיוק מה שאני מחפש.

הוא מגיע עם 3 חודשי אחריות, איך באמת מכשירים מחודשים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Gavrik כתב:

למישהו יש ניסיון עם מכשירים מחודשים?

מצאתי את השיומי 12 (לא רדמי אלא מכשיר הדגל) עם סנאפדרגון 8 דור 1 טעינה אלחוטית וכל הפינוקים של מכשיר דגל ברמה של S23 ב1,200 שקל למכשיר מחודש (בערך 50% הנחה מהמחיר למכשיר חדש), מבחינתי זה בדיוק מה שאני מחפש.

הוא מגיע עם 3 חודשי אחריות, איך באמת מכשירים מחודשים? 

מניסיוני ג'אנק. אולי יש למישהו נסיון טוב יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשרשור מחפשי המכשירים - כרגע עם נוט 10 (לא פלוס) שמתחיל לקרטע אחרי כמעט 5 שנים.

תאכלס - ממה שאני רואה אין הרבה חדש , עדיין רוב המכשירים עם זכרון/אחסון 8/256.

מה חשוב לי (מסודר לפי סדר עדיפויות):

0. לא אייפון

1. גודל ומשקל, עד 200 גרם ומסך אם אפשר כמה שפחות גדול. (היום זה 6.3" על 170 גרם או משהו כזה ללא שוליים כך שאפשר לתפעל ביד אחת).

2. Ram= 12/16GB

3. טעינה סופר מהירה

4. 512GB rom

*הערת ביניים, הייתי מאוד שמח למכשיר עם עט אבל זה כנראה משאיר רק את האולטרא למינהם ולטעמי המיימדים פשוט גדולים מדיי בשביל לשבת בכיס.

תקציב - עד 3000 ש"ח (אין בעיה עם מכשיר שיצא לפני שנתיים אפילו)

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז בסוף לקחתי Poco x6 pro 256 במקום הS21fe שהחזרתי

למרות שרציתי מכשיר קומפקטי עם טעינה אלחוטית ונתוני המעבד והביצועים פחות שינו לי משהו, הבנתי שאצטרך להתפשר ובסוף לקחתי את ההפך לגמרי. (מכשיר גדול עם מעבד חזק וללא טעינה אלחוטית)

הרשמים ביניים בהשוואה לS21FE

1. סוללה - הסוללה בפוקו מספקת לי קרוב לפי 2 יותר זמן שימוש.

2. Face unlock - עובד כמעט מושלם בפוקו בהשוואה לפעם כן פעם לא בסמסונג

- עוזר גם שניתן להוסיף יותר מפנים של אדם אחד ויותר מ2 אצבעות

3. כל המכשיר מרגיש משמעותית יותר מהיר - אולי עניין של המעבד החזק או עניין של אופטימיזציה של התוכנה אבל המכשיר פחות לאגי בצורה משמעותית.

4. ההתממשקות של המכשיר עם האקוסיסטם של Xiaomi דיי נחמדה - המצלמה של הבית זמינה לי בתוך הווילון במקום באפליקציה.

5. למרות שהמכשיר גדול יותר מבחינת המסך (6.7 לאומית 6.4 בסמסונג) בשניהם השימוש ביד אחת לא נוח כי שניהם רחבים עם אותו הרוחב וההבדל במידות ביניהם הוא רק בגובה.

6. המצלמה בסדר גמור, לא טובה יותר לא טובה פחות 

חסרונות

1. למכשיר יש את הHyperOS החדש של שיומי הווילון התראות/הגדרות לא כ"כ לטעמי, כשאני רואה נוטיפיקציה קיימת אני צריך לגלול את הווילון למטה ואז שמאלה כדי להכנס למסך ההתראות וזה לא תמיד עובד חלק והכי ברור.

2. הוא מכוער 😅

זהו לבנתיים, אם מישהו רוצה סט של מגנים וזכוכיות לS21FE מוזמן לקחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיאומי בהחלט מייצרים מכשירים VFM, הייתי איתם כמה שנים ולפני שנתיים עברתי למכשיר ביניים של ONEPLUS, ואשתי נשארה עם השיאומי (לאחרונה נרכש פוקו M5 PRO) והוא בהחלט יותר מוצלח. 

לגבי ההתראות - מנסיוני אתה יכול לשנות את אופן התצוגה, תכנס להגדרות ואז ל nontification control center ותבדוק את האפשרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Gavrik כתב:

צריך לגלול את הווילון למטה ואז שמאלה כדי להכנס למסך ההתראות

אם אני לא טועה החלקה מצד אחד מביאה אותך להגדרות והחלקה למטה מהצד השני מביאה אותך להתראות

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Gavrik כתב:

כל המכשיר מרגיש משמעותית יותר מהיר - אולי עניין של המעבד החזק או עניין של אופטימיזציה של התוכנה אבל המכשיר פחות לאגי בצורה משמעותית.

אתה משווה מכשיר ששוחרר לשוק ב2024, למכשיר ששוחרר ב2022 ולמעשה בנוי על טכנולוגיה של 2021. 

מודה שלא הבנתי למה כל ההשוואה הזו מעניינת בהנתן נקודת הפתיחה הזו. 

מה גם שבגזרת הסוללה את משווה מכשיר חדש ותקין, עם מכשיר ששכב שנתיים במחסן והסוללה שלו התנפחה. 

בכל אופן תתחדש

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, Igalz כתב:

אתה משווה מכשיר ששוחרר לשוק ב2024, למכשיר ששוחרר ב2022 ולמעשה בנוי על טכנולוגיה של 2021. 

מודה שלא הבנתי למה כל ההשוואה הזו מעניינת בהנתן נקודת הפתיחה הזו. 

מה גם שבגזרת הסוללה את משווה מכשיר חדש ותקין, עם מכשיר ששכב שנתיים במחסן והסוללה שלו התנפחה. 

בכל אופן תתחדש

מאיפה כל המסקנות האלה?

המכשיר היה דיי טרי, הוא לא ישב במחסן שנתיים לדעתי תאריך הייצור היה 2023

והסוללה שלו לא התנפחה, המכסה האחורי התנתק בפינה של המצלמה אבל לא היה שום סימנים לנפיחות מצד הסוללה.

ההשוואה הזאת רלוונטית ועוד איך כי אותו מכשיר ששוחרר לשוק ב2022 עולה יותר מאותו מכשיר ששוחרר לשוק ב2024 ואנשים עוד קונים מכשירים כאלו ויש אנשים שבאמת מתלבטים אם לקחת S22/S21FE או Poco F5/X6 אז

אגב לאמא שלי יש A34 מכשיר טרי ששוחרר לשוק לפני חצי שנה, מבחינת החוויה יש לו את אותם חסרונות כמו לS21FE (תקן טעינה מוגבל מאוד, תקיעות במצלמה ו-face I'd שעובד לסירוגין). 

אז אני מניח שזה עניין של המעטפת התוכנית של סמסונג ולא של שנת ייצור המכשיר.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Gavrik כתב:

הרשמים ביניים בהשוואה לS21FE

בגלל שהמכשיר שלך היה לא תקין, מה נותנת ההשוואה? 

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר לי בבקשה מה הקשר בין העובדה שהמכסה האחורי התנתק מעט בפינה של המצלמה (לא סוללה) לכך שהface Id עובד לסירוגין או שהמכשיר לאגי או שהמצלמה נתעקת בזמן הצילום או שהמכשיר מוגבל לתקני טעינה מאוד מסויימים?

גם +- בכל ביקורת חמישית על המכשירים הללו מתלוננים על אותן תופעות וגם בA34 של אמא שלי יש תופעות דומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין מנורה אחורית שרופה לזה שזה מקפיץ מנורות ABS ובקרת סטייה? לא יודע, אבל זאת הייתה המציאות שלי באחד הרכבים שהיו לי. 

לא כול מה שלא יודעים או מבינים = לא יכול להיות. 

ולגופו של עניין, יש לי בבית S21(עם מעבד אקסינוס לצורך העניין, שהוא פויה לעומת הסנפדרגון שהיה לך במכשיר שלך), ואין לי שום לאג בשום דבר, מצלמה לא נתקעת, והוא ממש מעט איטי יותר מה-S24 שיש בבית. השוואת חוסר לאגים והמהירות אגב עומדת גם מול אייפון 12.

אז זה יכול להיות אחד מהדברים הבאים: 

1. S21FE היא סדרה זבל, שלמרות שבהיא זהה ב-95 אחוז ל-S21, היא זבל.

2. המכשיר שברשותי הוא זבל עופות, פשוט השוואתי מול S24 שהוא גם זבל עם מעבד אקסינוס,  ואייפון 12 הוא מכשיר מיושן שלא באמת מדד למשהו, אז בגלל זה ניראה לי שהכול בסדר. 

3. המכשיר שהיה לך שהוכח שהוא תקול, לא מתנהג כמו מכשיר נורמלי, וזה בא לידי ביטוי בתפקוד לקוי.  

תבחר אתה מה הגורם הסביר יותר. 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, davemustaine87 כתב:

אז זה יכול להיות אחד מהדברים הבאים: 

1. S21FE היא סדרה זבל, שלמרות שבהיא זהה ב-95 אחוז ל-S21, היא זבל.

2. המכשיר שברשותי הוא זבל עופות, פשוט השוואתי מול S24 שהוא גם זבל עם מעבד אקסינוס, אז בגלל זה ניראה לי שהכול בסדר. 

3. המכשיר שהיה לך שהוכח שהוא תקול, לא מתנהג כמו מכשיר נורמלי, וזה בא לידי ביטוי בתפקוד לקוי.  

קראת את השתלשלות האירועים מההתחלה? אני חושב שהמסקנה ברורה.. סמסונג סאקס, שיומי רולז, אין פזמון, תרקדו.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...