Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, יובל .מ. כתב:

עם המכשירים של היום שעה זו הגזמה. בחלק גדול מספיק גם חצי שעה.

היה לי שיאומי מי10 לייט, הגיע עם סנפדרגון 765 כשעמד לצאת כבר ה888. תקלות עם אפליקציות שקורסות או התחממות קרו לי רק אחרי 4 שנים, והמכשיר עלה בזמנו 1500 שקל, אולי 1400, לא זוכר בדיוק.

אתה באמת חושב שs24 עם אקסינוס יקרוס כשתפעיל מוביט?

אל תגזים הוא לא יקרוס כשתפעיל מוביט אבל ההבדל ביציבות בין מעבד סנאפדרגון לאקסינוס מורגש.

מספיק שמכשיר נתקע או קופא 1% מהפעמים שאתה צריך אותו וזה כבר פוגע בחוויה.

אגב לך היה מכשיר עם מעבד סנאפדרגון מאופטם שהוחלף במכשיר עם מעבד סנאפדרגון מאופטם, זה כל הקטע. עדיף מכשיר עם מעבד חלש יותר אבל מאופטם מאשר מכשיר עם מעבד חזק אבל כזה שעבר פחות אופטימיזציה.

אגב בנושא אוטימיזציה, נראה שמדיהטק לא רק סגרו את הפער אלא אפילו התעלו על מלכת הקטגוריה Qualcomm במיוחד שנוכח זאת שלאחרונה כמה ממעבדי הדגל שלהם בסדרת הסנאפדרגון סבלו מבעיות זלילת אנרגיה והתחממות.

מבחני יציבות של מכשירים עם מעבדי mediatek חדשים מראים תוצאות טובות מאוד.

כך נראה למשל גרף throttling של הdimensity 7200 שמותקן nothing phone 2a

gsmarena_001.jpg

להשוואה הנה הגרף של סמסונג A54 המקביל לnothing phone 2a עם מעבד אקסינוס

gsmarena_301.jpg

וכך נראה הגרף של רדמי 13 פרו עם מעבד סנאפדרגון סדרה 7

gsmarena_097.jpg

גם הפוקו X6 pro מראה תוצאות טובות במבחני יציבות, וכאדם משתמש בו ביום-יום זה מורגש שהמכשיר מאוד מאופטם רץ חלק ולא זולל סוללה.

לפני שעתיים, גור אדם כתב:

אפשר רק לשער שמדובר בבעיה של RAM - לכן אולי כדאי למצוא טלפון עם מקסימום RAM בתקציב שלו

לפני קפיצה לנושא של הRAM הייתי בודק את ההגדרות של הוואצפ ומנטרל הורדת קבצי מדיה אוטומטית.

לוואצפ יש נטיה להגדיר כבררת מחדל הורדה אוטומטית של כל קבצי המדיה מה שנוטה למלא את הזכרון במכשיר במיוחד אם המשתמש משתתף בקבוצות מרובות.

במידה וזה המצב רכישה של מכשיר חדש עם יותר ראם או זכרון רק תדחה מעט את הבעיה אבל לא תפתור אותה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר, בבנצ'מרקים רואים הבדלים.

כל מכשירי גלקסי S וnote בערך מאז ומתמיד, חוץ מה22 ואולי ה23 (אני לא זוכר) נמכרו בארץ עם אקסינוס. ותמיד הייתה עדיפות לסנאפדרגון. לא זוכר שזה הפריע להם להיות בין המכשירים הכי פופולרים פה.

שינויים כמו בהירות מסך, בטח בשמש הישראלית, לדעתי יותר קריטיים ממעבד אקסינוס מול סנאפדרגון. (ואם לא שמים מגן מסך, אז גם מסך עם הכי מעט השתקפויות שיש היום בשוק, עוד יתרון לשימוש בחוץ או בחדרים עם מנורות פלורסנט מעצבנות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, eladns כתב:

אשמח לעזרה לחבר

מכשיר שיעמוד בעומס של הודעות ווצאפ.

מדובר מעל 300 קבוצות שכל רגע נכנס הודעה.

אייפון 8 - קרס

ריל מי C55 חדש- קרס- פשוט נתקע כל כמה ימים אם לא מוחקים קבוצות.

מה לקנות?

טלפון ב-700 ש"ח וחושב שיעבוד חלק עם מעל 300 קבוצות? החבר שלך קצת לא איתנו...

אייפון 8 קורס גם משליחת מקבץ פורנו של כמה מאות סרטונים במכה, מכשיר אספנות.

לי יש קרוב ל-100 קבוצות פעילות והכל רץ חלק, אייפון 15 פרו.

חבר עם אייפון 13 פרו החליף מגלקסי אולטרה שהיה עם יותר RAM מהאייפון שלו ומדווח שהאייפון מסתדר הרבה יותר טוב עם כמות הקבוצות אצלו (גם מעל 100 בקלות), אבל יש תקיעות מידי חודש בממוצע.

אז הייתי הולך כבר על בטוח ולוקח 15 פרו.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, גם בעניין הזה למכשיר עם מעבד סנאפדרגון יתרון, מתחמם פחות ומעמעם תאורה אם בכלל צריך, לאחר יותר זמן.

כמו שאמרתי כבר 3 פעמים, המכשיר לא בהכרח רע, אבל כאשר יש מכשיר סמסונג דור קודם עם מעבד סנאפדרגון, שווה ערך בגדול במשמעותית פחות כסף - לי הבחירה ברורה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, davemustaine87 כתב:

הוא אשכרה מתבאס שהוא קנה S24 כי הוא בטוח שהמכשיר הוא פח אשפה לעומת S23 עם מעבד סנאפדרגון. 

אני קצת מתבאם כי במעט מחקר שעשיתי היה דיי ברור שעדיף את הsnapdragon וככה תכננתי (גם הזמנתי מראש לKSP אילת S23 אבל לא הגיע בזמן משום מה אז ביטלתי) ואז ראיתי פה את הסרטון וכניראה שההבדלים אפילו יותר גדולים משחשבתי בכל מקרה לא דיל ברייקר. זה לאישתי העיקר שהוא סגול :)

לפני 13 שעות, Nemesis כתב:

שוב, לא אמרתי שה 24 מכשיר רע. 

אני אומר שלשלם 20% יותר על S24 לעומת ה S23 בעבור תמיכה בעדכוני אבטחה של 7 שנים לעומת 5 שנים היא לדעתי החלטה שגויה. מראש ההבדלים ביניהם בגרסת ה snapdragon הם קטנים מאוד, אז מול גרסת ה exynos הם לא קיימים עד דגרדציה מול הדור הקודם. 

לי ספציפית בקונפיגורציה שרצינו ההבדל יצא רק 5% אחוז לטובת ה24 אז פחות נורא.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים. 

יש עוד משהו שאמרתי לו לעשות, אפשר להגדיל את הזיכרון בעוד 8 גי'גה על חשבון המקום בטלפון. וכמו כן אמרתי לו שיבטל את ההורדות של הווצאפ האוטומטי

אעדכן

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שלום למומחי הסמארטפונים

אם יש לי 2000 שקל ואני צריך לקנות מכשיר אמין שיחזיק מעמד 3-5 שנים, מה האפשרויות שצריך לקחת בחשבון?

ממה שראיתי יש אייפון 11, גלקסי אס 22, גוגל פיקסל 8 ושיומי פוקו מספר כלשהו. אני מעדיף אנדרואיד אבל הבנתי שהמצלמה של אייפון טובה מכל האנדרואידים במחיר הזה. זה נכון?

הכי חשוב זה מצלמה וחיי סוללה.

תודה!

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי(ולטעם רוב הסוקרים) לפיקסל 8 מצלמה הכי טובה, במיוחד אם אתה משווה לאייפון מלפני 4 שנים.

ממשק חלק, טלפון באמת חכם(קשה להסביר)

סוללה סבירה++(אני עם ה-7פרו ומקבל משהו בין 5.5 ל-6.5 שעות מסך, מעט משחקים הרבה גלישה ורדיט) חבר עם ה-8 אומרת שהסוללה מעולה.

עדכונים לנצח בערך(נראה לי שהתחייבו ל7 שנים)

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כנראה הולך להתברג גבוה ברשימת הבקשות ההזויות של 2024:

מה דגם הטלפון הכי מומלץ לרכישה כשדרישת הסף היא שקע לחיבור אוזניות בשילוב עם מסך כמה שיותר גדול?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה חוות דעת טלפון סלולרי Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 512GB 12GB RAM שיאומי - זאפ השוואת מחירים (zap.co.il)

אבל זה סתם מחיפוש באתר זאפ, אני איש של אייפון 😎

• אהבתי 1

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, redroze כתב:

אני כנראה הולך להתברג גבוה ברשימת הבקשות ההזויות של 2024:

מה דגם הטלפון הכי מומלץ לרכישה כשדרישת הסף היא שקע לחיבור אוזניות בשילוב עם מסך כמה שיותר גדול?

Zenphone 11 ultra

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...