Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, oryo כתב:

עם ריבוי חשבונות אישיים+עסקיים

אה, יכול להיות שאין לiOS חלוקה לפרופילים (וגם אזורים בזכרון/אפיקלציות) בסגנון work profile כמו שיש באנדרואיד? :O מרגיש לי כמו דיל ברייקר. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, pasparto כתב:

מבקש המלצה,

מתנה לאבא בן 80. 

יש לו כיום שיאומי ישן יחסית, מעדיף להשאיר אותו על משהו זהה\דומה.

אנדרואיד פשוט ומומלץ עד 1000 ש"ח?

אם הוא אוהב את השיאומי - תקנו לו שיאומי חדש בתקציב הזה בגודל המסך שהוא רוצה ונוח לו.

אישית אני עם שיאומי שני כבר - אחד הושבת אחרי 3 שנים לאחר שנפל מקומה שניה והתנפץ לו המסך, השני עדיין עובד אחרי שנה וחצי כמו חדש ללא אף תקלה.

בתקציב של 1000 ש"ח השיאומי נותנים הכי VPM לדעתי.

החיסרון העיקרי לדעתי, מצלמה פחות טובה מאפל וסמסונג - אבל, כמובן, מספיק טובה לרוב האנשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב רגע לרשום משהו על כל אלה שמציינים תקלות במכשירים - אתם "לא מעניינים", וזה לא בקטע רע.

כמו שדיברו פה על גלקסי שלא נטען, יש עשרות מיליוני מכשירי גלקסי שכן נטענים. אם הייתה לכם בעיה בפיקסל, זה לא אומר שהמיליונים האחרים לא מבסוטים עליו, ואם הייתה לכם בעיה בשיאומי, יש עשרות מיליונים שכן מבסוטים עליהם (ואני אחד מהם).

בסוף זה מכשיר טכנולוגי מאוד מתקדם, וכשרצים קדימה לחידושים הכי חמים יש תקלות, אין מוצר היום שיוצא עם אמינות של 100%.

כמו שאין כבר מקום להודעות של "DSG זה זבל!!" כי אנחנו יודעים שזה כלום לעומת כמות הרכבים שנמכרים, ככה גם בפלאפונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, falou כתב:

בד״כ הקשר בין פוקו אחד לבא הוא בשם בלבד.

נכון, אבל זה כבר עניין פסיכולוגי. שני פוקו שונים עם בעיות.... זה כמו שאחרי פג'ו שהיה לי לא אסתכל על רכב צרפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, יובל .מ. כתב:

אני חייב רגע לרשום משהו על כל אלה שמציינים תקלות במכשירים - אתם "לא מעניינים", וזה לא בקטע רע.

כמו שדיברו פה על גלקסי שלא נטען, יש עשרות מיליוני מכשירי גלקסי שכן נטענים. אם הייתה לכם בעיה בפיקסל, זה לא אומר שהמיליונים האחרים לא מבסוטים עליו, ואם הייתה לכם בעיה בשיאומי, יש עשרות מיליונים שכן מבסוטים עליהם (ואני אחד מהם).

בסוף זה מכשיר טכנולוגי מאוד מתקדם, וכשרצים קדימה לחידושים הכי חמים יש תקלות, אין מוצר היום שיוצא עם אמינות של 100%.

כמו שאין כבר מקום להודעות של "DSG זה זבל!!" כי אנחנו יודעים שזה כלום לעומת כמות הרכבים שנמכרים, ככה גם בפלאפונים.

תלוי בסיטואציה - הבחור פה שנהרס לו שקע טעינה בפוקו חרי שנה זה באמת מקרה בודד ולא מדגם.

אבל בנוגע לבעיות סוללה בסמסונג אתה יכול לראות לפי ביקורות בזאפ שזאת תופעה יותר רווחת ולכן לדעתי זה כבר כן מראה על משהו נפוץ/סדרתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Gavrik כתב:

הבחור פה שנהרס לו שקע טעינה בפוקו חרי שנה זה באמת מקרה בודד ולא מדגם.

אם הכוונה אליי, לא כתבתי על בעיה בשקע, אלא על טעינה מהירה שנעלמה ואחר כך גם טעינה רגילה שפעלה לסירוגין. וזה לא מקרה בודד, ב YOUTUBE יש סרטונים לתיקון הבעיה. אם היו לי כלים מתאימים ומלחם הייתי מנסה לתקן. זו בעיית ברזל נטו. לפחות על סמך הסרטונים האלה, ידעתי איפה המקום הבעייתי, לחצתי בו לחיצה הגונה  על הכיסוי האחורי וכך החזרתי את היכולת להטעין עד שקניתי טלפון חדש. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Michazzz כתב:

אני דברתי על SE2022 הוא בן פחות משנתיים עם חומרה חזקה מאוד, כל השאר מה שצריך למשתמש שמחפש טויוטה קורולה אמינה וטובה - ולא מרצדס או סיני חשמלי חדש....

הוא מכשיר מיושן עם צ'יפ בן שנתיים. 

מי שצריך קורולה לא צריך מנוע 450 כ"ס על שאסי מיושן 

המסך עדיין קטן מאוד, המחיר יקר והתמורה לא טובה

לפני 12 שעות, oryo כתב:

היה המכשיר המרכזי שלי למשך מס׳ חודשים, אני הרבה דברים אבל טכנופוב זה לא אחד מהם 😅 - הבעיה במקרה הספציפי שלי היא שאני power user של גוגל, עם ריבוי חשבונות אישיים+עסקיים, ולצערי אפל בנו את מע׳ ההפעלה שלהם כך שזה לא עובד מספיק טוב כשמסנכרנים כמות גדולה של חשבונות

יודע שטכנופוב אתה לא... 

מעניין מה שכתבת על ריבוי משתמשים, זה בדיוק מה שהתכוונתי שה-Use case הספיציצי דורש מערכת הפעלה זו או אחרת 

בעסה על הפיקסל 7. יש לי ולהוציא את זה שהוא גדול מעט לטעמי, הוא מצויין לי מכל בחינה. 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, גור אדם כתב:

בתקציב של 1000 ש"ח השיאומי נותנים הכי VPM לדעתי.

בכנות, זה היה אולי נכון ללפני 5 שנים. מאז גם שיאומי העלו מחירים, וגם סמסונג הורידו. 

אני לא יכול לחשוב בשום תקציב, על מכשיר של שיאומי שמציע ערך מטורף לעומת סמסונג. זה לא קיים בזולים, וגם ביקרים, הפערים הם לרוב יהיו 10-15 אחוז זול יותר. 

נגמרו הימים שהם היו מוכרים וואןפלוס וואן או פוקו F1 עם מעבד של מכשיר דגל בחצי מחיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפער אולי הצטמצם אבל הוא לא הפך לזניח כ"כ  (לא 10-15 אחוז) וזה תלוי גם בקטגוריה

במפרטי הhigh end ההבדל מאוד מהותי והם סוג של שומרים על הקו של הf1 היום ההבדל במחיר בין שיומי פוקו x6 pro לסמסונג עם ביצועים מקבילים (s23) הוא פי 2.

בקטגוריית הביניים ההבדל פחות משמעותי אבל גם 'ם זה לא 10-15 אחוז, פוקו X5 256 עולה 900 ש"ח כאשר A34 המקביל עולה בערך 1,400 ש"ח הבדל של 500 שקלים שזאת תוספת של יותר מ50%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הוא שפוקו F1 היה לו באמת את אותו מעבד של מכשירי דגל. ב-X6 PRO יש לך מדיהטק.

אתה יכול לטעון שזה לא משנה מי היצרן של המעבד, משנה רק הביצועים שלו. אבל עובדתית מכשירי דגל של היצרנים(כולל גם הסיניים בעצמם) לא משתמשים במדיה טק. למה? לא יודע. אבל זה מה שקורה בפועל. אם היו משתמשים בסנפדרגון למשל, המחירים היו קופצים ב-500 שקל ואז זה היה מוביל אותך שוב, כמעט לאותו מחיר של טלפון מערבי. 

בקשר ל פוקו X5, כן, המקביל שלו של סמסונג אכן יעלה 1250, אבל זה הרבה בגלל שהאופציה היחידה של הפוקו זה 256 גיגה זיכרון. אין לי אופציה לפחות.  לכן מצד אחד אתה צודק שיש פערים גדולים בין פוקו לסמסונג עם 256 גיגה, אבל מצד שני אם אתה לא צריך את זה(והרבה לא צריכים ויכולים להסתפק בכיף ב-128 +כרטיס זיכרון ב-40 שקל), הסמסונג יעלה 1000 שקל, והפער יהפוך ל-100 שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, davemustaine87 כתב:

ההבדל הוא שפוקו F1 היה לו באמת את אותו מעבד של מכשירי דגל. ב-X6 PRO יש לך מדיהטק.

אתה יכול לטעון שזה לא משנה מי היצרן של המעבד, משנה רק הביצועים שלו. אבל עובדתית מכשירי דגל של היצרנים(כולל גם הסיניים בעצמם) לא משתמשים במדיה טק. למה? לא יודע. אבל זה מה שקורה בפועל. אם היו משתמשים בסנפדרגון למשל, המחירים היו קופצים ב-500 שקל ואז זה היה מוביל אותך שוב, כמעט לאותו מחיר של טלפון מערבי

אני לא טוען שלא משנה היצרן אלא רק הביצועים, היצרן דווקא מאוד חשוב והייתי מעדיף סנאפדרגון על מדיה טק כמו שהייתי מעדיף מדיה טק על סנאפדרגון.

אבל אמרת הרבה דברים לא נכונים:

1. יש לא מעט מכשירי דגל שמשתמשים במעבדי מדיה טק:

Xiaomi 13T pro

Oppo X6

Vivo למיניהם 

ואפילו Rog phone של אסוס עם מעבד מדיה טק.

2. לא רוצה מדיה טק? סבבה יש לך סנאפדרגון בpoco f5 והוא לא עולה +500 ש"ח יותר מX6 pro.

וגם Poco x6 שהולך להגיע ולהיות באזור ה1,000 ש"ח גם הולך להיות עם סנאפ 7 דור 2.

אגב רשמית רוב מכשירי הדגל של סמסונג שנמכרים בארץ לא נמכרים עם סנאפדרגון אלא עם מעבד אקסינוס. אם תשאל אותי אני חושב שמדינת טק הרבה יותר אפויים מהאקסינוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Gavrik כתב:

1. יש לא מעט מכשירי דגל שמשתמשים במעבדי מדיה טק:

Xiaomi 13T pro

Oppo X6

Vivo למיניהם 

ואפילו Rog phone של אסוס עם מעבד מדיה טק.

לא יודע מה עם אופו ו-ויוו, אבל שיאומי יש להם גם וגם, כניראה לשווקים שונים כתלות במיליון סמארטפונים שהם מוציאים בשנה.

רוג פון היה רק אחד עם מעבד מדיהטק וכול השאר עם סנאפדרגון(מניח שזה שוב, עניין של מכשירים מקבילים בשווקים שונים)

ציטוט

לא רוצה מדיה טק? סבבה יש לך סנאפדרגון בpoco f5 והוא לא עולה +500 ש"ח יותר מX6 pro.

יש לו סנאפדרגון חלש יותר, ונמצא איפשהו בין הסנאפדרגון שבגלקסי 21, ולשבב של הפיקסל 7. ושוב, מכשיר כמו פיקסל 7 אתה קונה ב-1600 שקל. שזה כמעט אותו מחיר. 

בוא נעשה משחק, תביא סמארטפון סיני בכול גזרת מחיר(שנמכר בארץ, לא אליאקספרס), וניראה אם לא נמצא את המקביל המערבי שלו עם אותה רמת ביצועים ותכונות ב-100-200 שקל יותר. (כמובן להוציא שבבים של מדיהטק, כי מה לעשות, כניראה יש סיבה למה אף יצרן שאינו סיני לא משתמש בהם במכשירי דגל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אתה אומר דברים לא נכונים.

הסנאפ 7 דור 2 שיש בפוקו F5 ב1500 ש"ח והולך להיות בפוקו X6 שאוטוטו מגיע והולך להתמצב באזור ה1,000+- ש"ח לא נמצא בביצועים בין הטנסור 2 של הפיקסל 7 לסנאפדרגון 888 של הs21 הוא גבוהה יותר משניים באחת-שתי דורות

הוא נמצא בביצועים ליד הסנאפדרגון 8 דור 1 של הS22.

בבקשה תמצא לי מכשיר עם מפרט מקביל לPoco F5 בגזרת המחיר שלו (+-200 ש"ח) עם מעבד סנאפדרגון באותה הרמה וגם 256 ג'יגה זיכרון.

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=1192339

Screenshot_20240206-144829_Chrome.jpg

Screenshot_20240206-144816_Chrome.jpg

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Gavrik כתב:

הסנאפ 7 דור 2 שיש בפוקו F5 ב1500 ש"ח והולך להיות בפוקו X6 שאוטוטו מגיע והולך להתמצב באזור ה1,000+- ש"ח לא נמצא בביצועים בין הטנסור 2 של הפיקסל 7 לסנאפדרגון 888 של הs21 הוא גבוהה יותר משניים באחת-שתי דורות

התבלבלתי, התכוונתי לאס 22 ולא אס21. 

וכן, הטנסור דור 2 אכן לא נמצא שם. 

לפני שעתיים, Gavrik כתב:

בבקשה תמצא לי מכשיר עם מפרט מקביל לPoco F5 בגזרת המחיר שלו (+-200 ש"ח) עם מעבד סנאפדרגון באותה הרמה וגם 256 ג'יגה זיכרון.

גלקסי 22 עולה היום 1750, והוא עם מעבד טוב ממנו וב-300 שקל יקר ממנו. אז סליחה, אמנם לא 200, אבל בכול זאת גם המעבד טוב יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, davemustaine87 כתב:

גלקסי 22 עולה היום 1750, והוא עם מעבד טוב ממנו וב-300 שקל יקר ממנו. אז סליחה, אמנם לא 200, אבל בכול זאת גם המעבד טוב יותר. 

גלקסי 22 עולה 1750 עם 128 גיג'ה זכרון, הפוקו F5 עם 256 ג'יגה.

אמרת נתונים זהים אבל אתה נותן דוגמאות עם נתונים לא זהים.

גלקסי 22 עם אותו נפח זכרון של 256 ג'יגה עולה 2,050 ש"ח שזה בערך 600 שקל יותר מהפוקו F5.

ולגבי המעבד אתה שוב טועה - גלקסי 22 בארץ נמכר עם מעבד exynos 2400 שזה מעבד פחות טוב מsnapdragon 7 gen 2 ברוב מבחני הביצועים במיוחד בחיי סוללה ויציבות.

אז מה קיבלנו? להוסיף 600 שקל על סמסונג עם מעבד אקסינוס נחות? 

אני חושב שהפסדת בהתערבות שאתה הצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...