Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגטס והמנוע שמורד מדי פעם

aphrodita
שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האוטו המדובר: יונדאי גטס 2003

ניסיתי להניע את האוטו והוא לא הניע. בהתחלה הוא "מתעלם", כאילו לא סובבתי את המפתח, ואחרי כמה התעקשויות הוא מתחיל לעשות רעש.

זה קרה פעמיים, בפעם הראשונה היה בוקר קר מאוד - האוטו התניע ונסע בלי בעיה, אבל אחרי שעצרתי לרבע שעה, הוא לא הסכים להניע שוב, ובסופו של דבר התנענו בדחיפה והעלינו לו את הטורים כדי שלא יכבה שוב.

במקרה השני שהוא לא רצה להניע, זה היה דווקא באמצע יום חם מאוד, אחרי שהוא נח מנסיעות בערך רבע שעה. אבל הוא התניע לבד בסוף! (כל הכבוד גטס חמוד שלי)

מה שלא הבנתי, זה למה אחרי שהאוטו כן הניע, בשני המקרים - השעון התאפס?

וגם - אם יכולה לעשות נזק העובדה שהעלינו לאוטו את הטורים (ואני נוסעת על טורים גבוהים כבר שבועיים בערך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה יש לאוטו עדיין אחריות. פני למוסך ותתעקשי שיבדקו ויתקנו את הבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטו המדובר: יונדאי גטס 2003

מה שלא הבנתי, זה למה אחרי שהאוטו כן הניע, בשני המקרים - השעון התאפס?

לפי התאור הנ"ל ולפי התאור שכתבת לגבי חוסר תגובה של הסטרטר בעת סיבוב המפתח, לדעתי מדובר פה בתקלת חשמל, אולי אפילו נתק במקום ראשי. שווה כבדיקה ראשונית להציץ ולבדוק האם נעלי הכבל מהודקות היטב לקטבי המצבר.

(ואני נוסעת על טורים גבוהים כבר שבועיים בערך)

שבועיים שלמים?! בלי הפסקה?! עצרי בצד לשתות משהו לפחות... :wink:

למה ליסוע לחינם בסל"ד גבוה ? לא חבל על המנוע ועל הכיס שלך?

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התקלה עלולה להגרם בעקבות מצבר תקול.

כבר קרה לי בעבר - שאין מספיק מתח מהמצבר אין סטרטר. המצבר התקול יכול גם להסביר את השעון שהתאפס.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המנוע קר והשמן עדיין באגן השמן ולא שימן עוד את המנוע, זה מזיק.

אבל אם אחרי נסיעה את עוצרת לרבע שעה, ואז נוסעת על טורים יותר גבוהים מהממוצע זה לא עושה כלום חוץ מבלאי מואץ וצריכת דלק גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משפט שאומר "הוצאה כספית בזמן הנכון, אין כמוהה חיסכון"

אין טעם להמשיך ולנסוע עם הרכב ככה. פשוט חבל. גשי למוסך במהירות האפשרית, ואם אין אחריות (תבדקי טוב בספר הרכב/תעודת האחריות כי אני כימעט בטוח שיש, כי למכר שלי הלך גיר אוטומטי בגטס אחרי שנתיים והחליפו לו גיר ללא תשלום) תשאלי אם היבואן יכול להשתתף בתיקון (בפולקסווגן בשנה השנייה והשלישית יש השתתפות של 75% של היבואן בעלות התיקון, יכול להיות שגם יבואני יונדאי עושים משהו דומה).

בהצלחה, איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והשעון כל פעם התאפס אבל לאור כל המקרים האוטו לבסוף "קם לתחיה", אני רק יכול להמר שכנראה מדובר במגעים מלוכלכים בחיבורים של המצבר (זה נקרא קורוזיה בנעלי-כבל של המצבר). ברוב המקרים פירוק המחברים וניקיונם פותר את הבעיה. אם מצבם לא טוב אז מחליפים אותם (סיפור זול יחסית אצל חשמלאי).

זה רק הימור - אז תיקחי את זה בערבון מוגבל מאוד :-)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמעו, לא ציפיתי לכזאת היענות! איך כולם ישר שמחים לעזור..

איציק נ. ואפי:

באמת ניקינו את המצבר והמגעים שם אכן היו מלוכלכים.

נכון להיום גם הורדנו את הטורים.

(אני כותבת ברבים כי אבא עשה ואני החכמתי :wink:)

אם באמת נגמר המצבר, למה שהאחריות תעזור לי? הם לא יגידו שמה שפג תוקפו, פג תוקפו?

ממה שהבנתי מכם, כל מה שקרה זה ששבועיים שילמתי קצת יותר כסף בגלל הדלק (נו מילא - לא משהו ש"קצת" עבודות הקלדה לא יכולות לסדר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לנסות לגשת למוסך קודם כל, ולבדוק אם ישנה אחריות.....בכל מקרה אין לך מה להפסיד. תבדקי לכמה זמן יש אחריות על הרכב.

אם אני לא טועה אחריות מוארכת של היצרן כוללת גם מצבר, תלוי אצל איזה יבואן, כי באיביזה שהייתה להורי המצבר שבק חיים לאחר שנתיים והיבואן לקח על עצמו אחריות.

בהצלחה, איתמר ג'ורג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...