Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך הטיימיניג ???

liorif
שימו לב! השרשור הזה בן 6812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

סיפור קצת עצוב...

קניתי את הפולו 2000 75 כ"ס לפני מס' חודשים , כל הטיפולים עשתה המוכרת במוסך מורשה ורק את רצועת הטיימינג (שילמה באזור ה2300 ש"ח) שעשתה ב02/2004 עשתה במוסך אחר שבו במקרה אני מטופלת כבר כמה שנים וגם עוד 2 מכוניות של המשפחה.

לפני שבוע הכנסתי את הרכב למוסך ושילמתי 2200 ש"ח על אגזוז +טיפול קטן (מין 10,000)+משאבה+כיוון טורים ועוד קצת.ולמעשה האוטו היה אמור לעבור טסט בקרוב בלי בעיה...

לפני יומיים נסעתי נסיעה ארוכה לצפון ולפתע האוטו התחיל להיכבות ושבק חיים ....

המוסכניק שלי אומר כי כנראה נקרעה רצועת הטיימינג , או איזושהי רצועה , וזה גרם למשהו בבוכנות וסתימה בשסתומים ואלוהים יודע....וכנראה שזה נזק , נזק ומי יודע כמה יעלה.

לא יודעת, לא נראה לי שאם עשו טיפול של רצועת טיימינג לפני פחות משנתיים שזה צריך לקרות .

יש לי הרבה יועצים בנושא ויש כאלו שאמרו אפילו לגרור אותו למוסך אחר ולהביא שמאי ולבדוק , יש כאלה שאמרו שזה יכול להיות וזה עניין של מזל (חוסר מזל) .

מחר על הבוקר אני אצלו , ונראה בדיוק מה יש לו להגיד בנושא.... מה אתם אומרים??

:?:mm_shocke

girl on wheels

:smilecolr

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שיש לי להגיד זה שאין לך מזל בחיים חמודה :S

נקווה שלא נהיה נזק רציני למנוע :|

למה אתה מיאש אותה ?

אין לך מה לדאוג זה יכול להיות הרבה דברים..מן הסתם גם רצועת טימיניג.

לפי מה שזכור לי בפולו אין בעיה של ראש מנוע הרוס במקרה של רצועת טיימינג קרועה כך שאת יכולה להיות

רגועה לפחות בנושא זה.

רצועת טיימינג לא נמדדת לפי זמן (אם כי יש מקסימום זמן של רצועה 3 שנים אני חושב ברוב המכוניות)

אלא לפי ק"מ בעיקר ולכן אפילו שהרצועה בת שנתיים שאלי את המוכרת כמה ק"מ היא עשתה בשנתיים הללו.

בכל מקרה גם אן נדפק לך משהו בראש מנוע...בקשי הצעת מחיר מכמה מוסכים לפני שאת מחליטה לטפל

במוסך שלך....שנראה לי דיי יקרן לפי הטיפול האחרון...מה גם שאינו דואג להסביר ללקוחותיו מה הוא בדיוק ביצע באוטו ולמה...לי נראה תמוהה ולא אמין במקצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לצערי די בטוחה שזו רצועת הטיימינג , ויותר מהכל מציק לי שזה נעשה לפני פחות משנתיים . האוטו עשה בסה"ע 74,000 ק"מ בערך מ2000 , וכמיטב ידיעתי , המוכרת לא נסעה הרבה (מה גם שאין לי קשר איתה והיא בחו"ל) ....

בעיקרון במשפוחה אנחנו "תופסים " ממנו כי הוא אמין , כמובן שכעת הכל בספק , אבל הכי מפריע לי שאולי דאז עבדו על המוכרת ועכשיו אני אוכלת את זה ושהם לא לוקחים אחריות. ובינתיים, רוצים לשלוח לי גרר מומוסך אחר של מכר ולהביא שמאי שיבדוק אם באמת עשו טיימינג - אבל מפה זה נהפך קצת למלוכלך.

girl on wheels

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ...אה ..... :wink:

חברי הפורום עברו איתי את כל התהליך ...:-)

תראו מה זה, מי היה מאמין שמ-רנו קליאו שנת 96 לפולו שנת 2000 , שדרוג שכזה , בכדי למנוע תיקונים וכו', זה מה שיקרה !!!

זהו! מה שבטוח למוסך הזה אני יותר לא חוזרת , ואחרי מחר , שאני אהיה בטוחה , אני גם אעדכן אתכם .

girl on wheels

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלוכלך או לא ,זה הכסף שלך (מרוב סימפטיה אני אפילו לא מעיר לך על הצבעוניות , שיהיה לך לבריאות ,אם זה מה שירומם קצת את רוחך כרגע).

לפחות למראית עין ,ואני אומר את זה עם הרבה הסתייגות - הטיפול במוסך זה לא מצדיק את המחירים שאת ובעלת הרכב הקודמת שילמתם.

אין לך מה להתבייש בבדיקת חלופות - את זו שמשלמת. בעל המוסך לא נותן לך כלום בחינם.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשורות טובות בפי.

דברתי עם מוסכניק שאני מכיר בהאודי והוא טוען שברגע שמחליפים את הרצועת טיימינג יש עליה אחריות ל-3 שנים, תבדקי ותראי אצל היצרן אומרים להחליף רצועה כל 60 אלף או 3 שנים.

והוא טוען שזה ככה בדיוק גם בפולסווגן , אז לכן תבררי את העיניין ואל תוותרי.

אם רשום אצל היצרן של הרכב שלך גם שצריך להחליף כל 3 שנים או כל 60 אלף אז את מסודרת.

אלא אם כן הרכב עבר יותר מ-60 אלף מהרגע שתיקנו אותו או שעבר יותר מ-3 שנים.

אני מקווה שיהיה טוב ואל תוותרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הטיפ....העניין הוא שהמוסך שעשה את הרצועת טיימינג הוא לא המוסך המרכזי , אלא מוסך שכנראה גם מורשה לפולסווגן - אך מה שנקרא "חאפר" .

אז אני בספק גדול אם הוא ייתן לי איזושהי "אחריות" ...:?

מה גם, שבינתיים על מה שדיברנו, אפשר להבין שלדבריו זה לא קשור בכלל .

בכל מקרה, אחרי שאתמול הייתי די מבואסת מכל העניין , קמתי מוקדם היום ואני תכף הולכת אליו לשמוע מה יש לו להגיד .

נקווה לטוב....:-)

girl on wheels

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך מורשה כמוהו כמרכזי מבחינת אחריות היצרן.

הרי את לא מעלה על דעתך שאדם בק. שמונה או אילת ייסע עבור כל טיפול למוסך המרכזי (דמייני לך מצב דומה באוסטרליה או משהו בסגנון...)

קצת סגירת מושגים.

מוסך מרכזי - מוסך אותו מפעיל היבואן , בד"כ במתחם בו נמצאים המשרדים.

מוסך מורשה יבואן - מוסך שעובד על פי הסטנדרטים של היצרן והיבואן , עם חלקים,ציוד וידע מהיצרן והיבואן , בד"כ יהיה יקר יותר.

מוסך מורשה משרד התחבורה - מוסך שעובד ברשיון ועל פי הנחיות משרד התחבורה , אך ללא קשר ישיר עם היבואן .קונה ומתקין חלפים באופן חופשי (מקוריים או לא - עפ"י בחירתו/בחירת הלקוח), כפוף לאיגוד המוסכים וכ'.

מוסך "חאפר" - מוסך ללא רשיון וכו'. אין עליו פיקוח מלבד בעל המוסך עצמו (אם בכלל) - לא כפוף למעשה לשום גוף. זול בד"כ (לפחות בזמן התשלום עבור העבודה עצמה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב , לצערי גם לי נקרעה רצועת טיימינג תוך כדי נסיעה בפולו עם מנוע 1.6 ליטר, ברכב שטופל אצל היבואן במוסך חוף שמן בחיפה.

אז לא רוצה לדכא אותך אבל זו התמונה:

1. היבואן וכל הקשורים בו לא ישאו בשום אחריות, נהפוך הוא הם יעשו הכל כדי להתחמק !!

מאות שיחות טלפון, פקסים לכל מנהלי השירות למיניהם בצמפיון לא העלו חרס, והיחס...

2. עקב קריעת טיימינג נדרש ביצוע של ראש מנוע והשחזת\ישור\החלפת שסתומים.

במקרה שלי עלות הנזק כולל מע"מ 4500 ש"ח !!!

לפי דעתי יש לך 2 אפשריות בלבד , למכור את הרכב כמו שהוא ולהוריד את עלות התיקון ממחיר הרכב , או לחלופין לתקן ולמכור, אני לא החזקתי את הרכב דקה נוספת, קניתי יאריס, 0 תקלות ורכב מעולה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי שיפצת אצל חאפר כנראה, לא לכל אחד נותנים לפתוח מנוע. אין סיבה שאחרי שיפוץ ראש הרכב לא יגיב כמו שהגיב לפני הנזק לשסתומים.

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6812 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...