Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דליפת אוויר זעירה מצמיג, כיצד פותרים?

Haim_gds

פוסטים מומלצים

בחודשים האחרונים הופיעה בצמיג הימני אחורי דליפה זעירה (פחות מ PSI ליום) ובגלל שהיא כל כך זעירה אני תמיד נזכר בה רק שבאמצע הנסיעה אזהרת לחץ אוויר נדלקת לי...(הלחץ מגיע ל 22 במקום 34).

הייתי בפנצ'ריה (בצומת נחשון, לא ממש הייתי ממליץ עליהם) ותמורת 30 ש"ח הם פירקו את הגלגל ושמו אותו מספר שניות במים. לטענתם, אין שום בעיה. הצמיג הוא Michelin Pilot Sport 4 XL 99Y 245/45R17 בן כ 3 שנים במצב מצוין ללא שחיקה/יובש.

רעיונות? צמיג בסדר גודל כזה עולה כאלפייה ולא הייתי רוצה להחליף אותו סתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג בן 3 במצב מצוין באקלים הישראלי... אה.

לא קונה את זה. אבל נניח.

לדעתי האופציה הכי סבירה מבחינת זמן/כסף זה פשוט לנסות שוב בפנצ'ריה אחרת - ואפילו להחליף ונטיל על הדרך, ליתר ביטחון.

• רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקנה באוגוסט 2021. אין סדקים, אין יובש, אין שחיקה ולמיטב הרגשתי הצמיג עדיין דביק כפי שהיה בהתחלה.

בכל מקרה, אחרי החוויה שלי בצומת נחשון חשבתי לבדוק בפנצ'ריה אחרת אז גם אחליף וונטיל. ד"א, עדיין מוכרים את הספרי לתיקון פנצ'רים שמכיל חומר אטימה? יש משהו מומלץ?

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תוספת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומר אטימה לא מומלץ, זה פוגע באיזון.

להחליף ונטיל כמו שכתבו, סיכוי טוב מאד שיפתור את הבעיה.

שלב נוסף - להחליף בין הצמיגים על אותו סרן (=להוריד מהג'נטים ולהחליף ביניהם), ואז או שזה מסתדר, או שזה נמשך ואז אתה בודק עם הבעיה ממשיכה עם הצמיג או עם הגנט.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם דליפה איטית מעצבנת דומה היה בסופו של דבר בורג קטנטן תקוע עמוק. 

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי ממליץ לך לחפש בורג תקוע או להחליף וונטיל, אבל pilot sport 4 ידוע כצמיג מעולה בעל אורך חיים קצר במיוחד. הגיע הזמן להתחדש בסט חדש, בלי שום קשר לפנצ'ר. זה לא ביזבוז של אלפיה.

• רעיון טוב! 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני היה לי גם בריחה אויר מאוד קטנה ובדקו לי במים ולא מצאו אז  אמרו לי אין ברירה רק להחליף צמיג. 

ואז הלכתי לגלגלי המגן בצומת שילת והוא לא ויתר ובדק עם סבון וגם במים עד שמצא חור מאוד קטן 

שווה לבדוק במקום נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לפני כשנה את ה-PS5 במידה זהה אבל בכ-650 ש״ח לצמיג אצל ״צמיגי המושבה״ בפתח תקווה.

מאמין שה-4 יותר זול. בכל מקרה, צמיגים ספורטיביים כאלה לרוב מחזיקים כשנתיים מנסיוני, אז אני במקומך פשוט מחליף את כל ה-4 ויוצא עם חיוך שיש לי צמיגים חדשים :-).

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות גם דליפה באיזור המגע בין החישוק לצמיג.  (היה לי פעם ג'אנט סגסוגת אלומניום עם קורוזיה, חזרתי בשמחה לג'אנט פלדה פשוט)

1 psi ליום זה לא כל כך קטן, צריך לראות בועות אויר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.10.2023 בשעה 16:22, ypz כתב:

מניסיון במקרים דומים, חור זעיר בדופן הצמיג יכול לגרום לתופעה כזו.

הצלחתי לאתר חורים כאלה באמצעות מריחת הצמיג במי־סבון ובעזרת מברשת צבע צרה (היה קל לאתר את החור לאחר שנוצר קצף).

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה שאומרים שהצמיג לא מחזיק יותר משנתיים... מאיזו בחינה? יש לי זוג PS4 מ-2019, עם כ-25,000 ק"מ עליהם. המצב שלהם מבחינת יובש וסדקים לא מדהים, אבל גם לא סוף העולם. בוודאי לא היה ברמה של החלפה לפני שנה/שנתיים (השנה כבר מתכנן להחליף). גם מבחינת האחיזה אין להם בעיות, לא בקיץ ולא בחורף... כן בורח לי אוויר מאחד מהם, בקצב שמתאר פות"ש, כבר הרבה זמן. לא מצאתי ברגים תקועים. מעניין אם הבעיה בצמיג, או בונטיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי גם כזו בעיה בעבר,

הלכתי לאבי צמיג באשדוד, הוא פירק את הצמיג מהגאנט, ועשה שיוף קל לנקות לכלוך מרח חומר סיכה החזיר את הצמיג ומאז שקט,

הוא הסביר לי שיכול להכנס במציאות מוזרה גרגר חול קטן בחיבור בין הגאנט לצמיג, ובנקודה מסוימת משתחרר אויר

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...