Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזל טוב! בעלי רכב חשמלי הפכו לצבים התורנים על הכביש.

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תואר זה היה שייך פעם לפריוס. הייתי נוסע והייתי רואה פריוס מרחוק בנתיב שלי , הייתי מתכונן להכנס למוד "הנה, יש צב על הכביש, צריך לעקוף אותו" 

אז עכשיו יש זוכים חדשים בתואר.

לא משנה אם זאת טסלה, ג'ילי, אייוויס או משהו אחר. גם לא משנה שהביצועים מ-0 ל-100 יכולים להביא בראש כמעט לכול רכב שיש על הכביש, או העובדה שטעינה מלאה עולה סביב ה-50 שקל.

הצב יהיה צב, ובכביש בינעירוני הוא יאיץ בקצב של סוזוקי אלטו כול הדרך ל-90 קמ"ש אימתניים וישאר שם. 

השאלה היא למה? מה? חרדת הטווח כול כך חזקה? או שפשוט אותם בעלי פריוס לשעבר הם אלו הראשונים שקנו את הרכבים החשמליים?

• אהבתי 4
  • רעיון גרוע 3
  • משעמם 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

רכב חשמלי ברגע שנוסעים מעל ל90/100 קמ”ש,

הטווח מתקצר באחוזים גבוהים,

ברגע שאתה רואה מול העין איך כל לחיצה על הדושה סוחטת אחוזים ניכרים, אתה מרפה,

זה פסיכולוגי,

אני איננו בעלים של רכב חשמלי אך שמעתי חברים על  התחושה הזו,

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, dinnnn כתב:

מעולם לא ראיתי רכב חשמלי מזדחל לו בנתיב

גם אני ממש לא יודע על מה אתה מדבר. לא נתקלתי בזה ואני בטח לא נוהג ככה, כבר שנתיים וחצי עם שתי חשמליות. פעמיים קרה לי שהייתי כל כך גבולי בטווח, שהורדתי מהירות ל-90 - בשאר הזמן, יפה השתיקה.

אגב אין לי ספק שהמכוניות האיטיות ביותר על הכביש הן טויוטות היברידיות. תוצאה של שילוב בין רכב שמאלף אותך לחיסכון יחד עם אופי מסוים של לקוחות טויוטה :-) 

ההיברידיות כאילו "רוצות" לנסוע לאט, אבל החשמליות רוצות להאיץ. תיסע ותראה.

• אהבתי 1

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, dani666 כתב:

אין לי מושג על מה אתה מדבר.

כנ"ל. לא היה ולא נברא. ואני כל יום בדרכים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוצא את עצמי נוהג באיוניק הרבה יותר מהר מאשר ב 208gti, פשוט כי כל כך קל לה.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, discoTD5 כתב:

אני מוצא את עצמי נוהג באיוניק הרבה יותר מהר מאשר ב 208gti, פשוט כי כל כך קל לה.

ואין לך רעש. פחות אינדיקציה ל"מאמץ" ולחוליגניות שלך.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון אבל בדרך כלל הם נשארים בימני והם נוסעים לאט כי מהירות מעל 100 קמש כבר מורידה מהר את האחוזים.
בטסלות עדין אני רואה שנוסעים בהם מהר כי בכל זאת, טסלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי היום האמת עם CH-R. אותתה כדי להשתלב מחניה בנתיב, נתתי לה, ואז במשך קילומטר נסעה על 20 קמ"ש כנראה לנצל את שארית הסוללה ולא להפעיל את מנוע הבנזין.

גם כשאני נוהג בטויוטות האלו, הרכב ממש 'משכנע' אותי לנהוג בעדינות עם הדוושה עם כל החיווים מסביב, אפילו כשאני לא משלם על הדלק.

אבל רכבים חשמליים? לא שמתי לב למשהו מוזר איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצב החשמלי היחיד שראיתי זה ניסן ליף, כנראה מנסה לבדוק מה המהירות המינימלית שניתן לנסוע בה בכביש 6 בלי לקבל דו"ח.

טסלות לרוב מרביצות יפה מאוד, אני לא זוכר מתי עקפתי אחת, ואני לא נוהג "צמחוני".

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, קורן בן אשר כתב:

הצב החשמלי היחיד שראיתי זה ניסן ליף, כנראה מנסה לבדוק מה המהירות המינימלית שניתן לנסוע בה בכביש 6 בלי לקבל דו"ח.

55 קמ"ש

האמת שלא ראיתי איך טסלות נהיו צבים על הכביש. בדרך כלל כשאני רואה אחת, היא נוסעת בקצב התנועה פלוס. ואם זה מה על הכביש, אז זה בגלל שיושב שם נהג כזה שיהיה צב על הכביש גם אם יתנו לו פרארי אנזו.

הרכבים החשמליים היחידים שהיו "צבים" על הכביש שראיתי זה ניסן ליף דור 1 (יש בודדות בארץ), ורנו פלואנס ZE (מפתיע שזה עוד נוסע).

חוץ מזה, נהגים של רכבים חשמליים והיברידיים לא שונים בהתנהלות שלהם מרכבי בנזין. ראיתי גם מספיק פריוסים שעקפו אותי על 150 בכביש של 90.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, אני לא חושב ש55 קמ״ש היא המהירות המינימלית לנהיגה בכביש 6. השלט המורה 55 בכניסה לכביש המהיר אומר שהרכב אמור להיות מסוגל (בין אם מבחינה חוקית או מכנית) להגיע לפחות למהירות זו.

אשמח לראות אם סימוכין בחוק על מהירות מינימלית כלשהיא.

באשר לנהגי טויוטה, לא הייתי אומר שהם צבים. בטח לא מכליל את נהגי פריוס יחד עם נהגי טויוטה קורולה 2 דורות אחורה שמנוע ה1600 שלהם מקבל מהנהג יחס של מנוע ברכב פורמולה וטס על 180 קמש בין רכבים.

באשר לשאר נהגי החשמליות, גם פה, מדובר בהכללה מסוימת שגם בה לא נתקלתי. בהחלט נתקלתי בנהגי טסלות איטיים, אבל גם בכאלה שלא. קשה לי לשים את האצבע ולהגיד שיש להם איזה מכנה משותף באשר למהירות הנהיגה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, David32 כתב:

ואין לך רעש. פחות אינדיקציה ל"מאמץ" ולחוליגניות שלך.

בדיוק. בטסלה אפשר לעבור ניידת משטרה בצד הכביש ואחרי 50 מטר להאיץ בדוושה מלאה. אם תנסה לעשות את זה ברכב בנזין סביר שתראה אורות כחולים במראה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי מי נוסע הכי לאט אבל הכי מהיר נוסעים כל הרכבי עבודה/ליסינג או רכבים מסכירות כי הכל כלול. אני רואה המון פיקנטו או ספארק מרביצות על כביש 6 במהירות שלא בטוח במפרט הטכני הגיעים למהירות כזאת :) למה? כי מה אפכת להם דלק חינם אז מותר להרביץ. היום בגלל מחיר של הדלק גם המון רכבי בנזין נוסעים חסכוני ואני דווקה מבין את הזה טוב מאוד.

רק שלא יראו יחס ישיר למעלה ככל שמחיר הדלק עולה כך גם מהירות ממוצעת בכבישים יורדת ויש פחות סיכוי לתאונות :) 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...