Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארונה מול סלטוס

pumon
שימו לב! השרשור הזה בן 761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, מתעניין בג׳יפון משפחתי, לרוב מסיע 2 מבוגרים ושני ילדים. מתלבט בין הארונה החדשה אחרי מתיחת הפנים לבין סלטוס, שיקרה יותר בכ-20 אלף שקל. ממוצע קילומטראז שנתי: כ10000 קמ. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הארונה ממש לא משפחתית, אלא סופרמיני קצת מוגדלת. ממליץ לך לגשת לסוכנות עם המשפחה ולמדוד אותה מבפנים.

את הסלטוס איני מכיר מקרוב, אבל לפחות על הנייר מדובר ברכב הרבה יותר גדול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, sperial כתב:

הארונה ממש לא משפחתית, אלא סופרמיני קצת מוגדלת. ממליץ לך לגשת לסוכנות עם המשפחה ולמדוד אותה מבפנים.

את הסלטוס איני מכיר מקרוב, אבל לפחות על הנייר מדובר ברכב הרבה יותר גדול.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי התלבטות דומה. התחילה בהזמנת סלטוס במבצע של מועדון צרכנות בסוף השנה שעברה. תא הנוסעים מעט מאכזב עם פלסטיקה זולה אבל הוא מרווח. בנסיעת מבחן בלטו בידוד רעשים לוקה בחסר, מתלים מעט רכים, גיר רציף רועש וביצועים מעט מאכזבים למי שעובר ממנוע טורבו. לזכותו נוחות נסיעה טובה, מערכת מולטימדיה לא רעה, הנדסת אנוש טובה ותמורה טובה למחיר מבחינת מימדים.

זה נגמר עם ארונה 1.5 חדשה שלא זולה בהרבה מהסלטוס. המרווח פחות משחק תפקיד בדרישות שלנו, וקיבלנו רכב חזק יותר עם אבזור כמו חיישני היקפיים ובקרת שיוט אדפטיבית שלא קיימים בקיה. הביצועים ברמה אחרת והתנהגות הכביש עדיפה.

מבחינת מרווח שתיהן יהיו מספקות לשני מבוגרים ושני ילדים כך שאתה יכול להתמקד בסעיפים אחרים. קח בחשבון זמני אספקה ארוכים בסיאט לעומת אספקה בזמן סביר בקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, למרות שאצלי המצב הוא של פריחה מהקן, אני מעדיף להחזיק רכב אחד משפחתי ואחד סופרמיני. אני נוהג בסוזוקי קרוסאובר (עוד מהדור האטמוספרי) ואשתי בארונה 1.0 ליטר. ההבדל בממדים משמעותי מאוד.

מבחינת תכונות - נראה שהדרישות שלי שונות מאלה של מייק. לא מענינת אותי "פלסטיקה זולה", לא מעניינים אותי ביצועים, לא מעניינים אותי הרעשים, ואני דווקא אוהב את הגיר הרציף של הסוזוקי (ונעזוב כרגע את בעיית הריקול של הדגם הזה, שבוצע לפני כשנה וחצי). נסיעה עם 4 אנשים? חד משמעית - הסוזוקי עדיף כיוון ש הוא הרבה יותר מרווח. אז אני לא שולח אותך לסוכנות סוזוקי, אלא טוען שההבדל של 20 ס"מ באורך, עם כל מה שנגזר ממנו, משמעותי מאוד למשפחה, ולדעתי אתה צריך לחפש רכב בגודל הזה.

אני חוזר ואומר - קח את המשפחה וצא לסיור סוכנויות, הרי בדרך כלל הן מרוכזות זו ליד זו. גם תוכל לבחון התאמה לצרכים, גם להשוות ביניהן לפחות במצב "יבש" גם לברר מחירים וזמני אספקה. ולא פחות חשוב - תן לאישה להתרשם. קרוב לודאי שהיא פחות תשים לב לכל מיני דקויות של צבע לוח המחוונים, אבל תהיה הרבה יותר עניינית בצד השימושיות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Mike808 כתב:

הייתה לי התלבטות דומה. התחילה בהזמנת סלטוס במבצע של מועדון צרכנות בסוף השנה שעברה. תא הנוסעים מעט מאכזב עם פלסטיקה זולה אבל הוא מרווח. בנסיעת מבחן בלטו בידוד רעשים לוקה בחסר, מתלים מעט רכים, גיר רציף רועש וביצועים מעט מאכזבים למי שעובר ממנוע טורבו. לזכותו נוחות נסיעה טובה, מערכת מולטימדיה לא רעה, הנדסת אנוש טובה ותמורה טובה למחיר מבחינת מימדים.

זה נגמר עם ארונה 1.5 חדשה שלא זולה בהרבה מהסלטוס. המרווח פחות משחק תפקיד בדרישות שלנו, וקיבלנו רכב חזק יותר עם אבזור כמו חיישני היקפיים ובקרת שיוט אדפטיבית שלא קיימים בקיה. הביצועים ברמה אחרת והתנהגות הכביש עדיפה.

מבחינת מרווח שתיהן יהיו מספקות לשני מבוגרים ושני ילדים כך שאתה יכול להתמקד בסעיפים אחרים. קח בחשבון זמני אספקה ארוכים בסיאט לעומת אספקה בזמן סביר בקיה.

חן חן

לפני כשעה, sperial כתב:

אישית, למרות שאצלי המצב הוא של פריחה מהקן, אני מעדיף להחזיק רכב אחד משפחתי ואחד סופרמיני. אני נוהג בסוזוקי קרוסאובר (עוד מהדור האטמוספרי) ואשתי בארונה 1.0 ליטר. ההבדל בממדים משמעותי מאוד.

מבחינת תכונות - נראה שהדרישות שלי שונות מאלה של מייק. לא מענינת אותי "פלסטיקה זולה", לא מעניינים אותי ביצועים, לא מעניינים אותי הרעשים, ואני דווקא אוהב את הגיר הרציף של הסוזוקי (ונעזוב כרגע את בעיית הריקול של הדגם הזה, שבוצע לפני כשנה וחצי). נסיעה עם 4 אנשים? חד משמעית - הסוזוקי עדיף כיוון ש הוא הרבה יותר מרווח. אז אני לא שולח אותך לסוכנות סוזוקי, אלא טוען שההבדל של 20 ס"מ באורך, עם כל מה שנגזר ממנו, משמעותי מאוד למשפחה, ולדעתי אתה צריך לחפש רכב בגודל הזה.

אני חוזר ואומר - קח את המשפחה וצא לסיור סוכנויות, הרי בדרך כלל הן מרוכזות זו ליד זו. גם תוכל לבחון התאמה לצרכים, גם להשוות ביניהן לפחות במצב "יבש" גם לברר מחירים וזמני אספקה. ולא פחות חשוב - תן לאישה להתרשם. קרוב לודאי שהיא פחות תשים לב לכל מיני דקויות של צבע לוח המחוונים, אבל תהיה הרבה יותר עניינית בצד השימושיות.

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

מבחינת גודל הסלטוס לוקח, יחס תמורה למחיר גבוה.

אני מתכנן לרכוש כזו, לאחותי יש כבר.

בהיבט אמינות- אם אתה רוכש באופן פרטי אז אין שאלה בכלל- מנוע סטנדרטי ולא טורבו, גיר אוטומט סטנדרטי ולא רובוטי (ודאי לא של צמפיון הידוע לשמצה).

למקבלי ליסינג סעיף זה לא משנה.........

לטעמי עדיף "להסתפק" בפלסטיקים קצת פחות איכותיים, אבל לקבל שקט נפשי לאורך שנים ולא כאבים בכיס מידי פעם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, coavi כתב:

היי,

מבחינת גודל הסלטוס לוקח, יחס תמורה למחיר גבוה.

אני מתכנן לרכוש כזו, לאחותי יש כבר.

בהיבט אמינות- אם אתה רוכש באופן פרטי אז אין שאלה בכלל- מנוע סטנדרטי ולא טורבו, גיר אוטומט סטנדרטי ולא רובוטי (ודאי לא של צמפיון הידוע לשמצה).

למקבלי ליסינג סעיף זה לא משנה.........

לטעמי עדיף "להסתפק" בפלסטיקים קצת פחות איכותיים, אבל לקבל שקט נפשי לאורך שנים ולא כאבים בכיס מידי פעם

כן פרטי. השאלה אם זה שווה להוסיף את ההפרש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, coavi כתב:

גיר רציף כמו שמייק אמר ולא פלנטרי.  הגיר נמכר בסלטוס במשך שנתיים ואולי גם בווניו בהנחה וזה אותו הגיר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם המקביל של סיאט לסלטוס הוא האטקה ולא הארונה שמקבילה לסטוניק.

למשפחה הארונה צפופה מדי לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי evc
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 761 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...