Jump to content

online

 • הודעות

  131
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של online

נהג חדש

נהג חדש (2/14)

20

מוניטין

 1. אז ככה יש לך את הקורסה שהוא רכב מאוד יפה אבל גם את ה 208 שנחשב לרכב מאוד נאה ואולי הכי נאה בקטגוריה ה 208 והקורסה הם בערך אותו רכב רק בעיצוב שונה(אותם חלקים עיקריים) לא חושב שצריכת הדלק בין המאזדה 2 לקורסה\208 תהיה כזו שונה.. יש לי חבר שעם רכב מקביל לקורסה\208 (DS3) מקבל 1-10 ואינני חושב שהמאזדה תהיה גרועה יותר.. הוא כמובן בחור שאוהב ללחוץ *כן ראוי לציין שאצלו יש גיר 6 הילוכים ישן יותר לעומת ה 8 הילוכים כמו בחדשים אבל לא מאמין שהבדלים כאלה כאלה גדולים.. בכללי אם את לא הולכת לנסוע הרבה אז לא הייתי מסתכל בכלל על צריכת דלק כי באמת שיש דברים חשובים יותר כמו בטיחות,אמינות,שמירת ערך,החזקה והכי חשוב אהבה.. בכללי רכב חדש כנראה לא תסבלי מתקלות כאלה ואחרות אז שמירת ערך אולי יותר חשוב אבל באמת אין לדעת מה יהיה עוד כמה שנים ומה ישמור יותר או פחות.. קבעי נסיעות מבחן ותראי מה הכי מתאים לך.. תתחילי מהקורסה לדעתי ותתקדמי, את האישה עם הכסף אז את הבוסית, בהצלחה ותעדכני:) *כן מצטרף להמלצה שאם הולכת על הקורסה אז להביא את האלנגס
 2. מתעלק על הפוסט למה מורי נהיגה משתמשים בטסלה? הם לא אמורים לקנות רכב זול עם מס גבוהה ולקבל עליו החזר מס? על חשמלי יש אחוז מס מאוד נמוך ואז אין להם החזר לא? או שזה לא עובד ככה?
 3. אלהן חבר אני אישית גם עובד ב"בניה" כעיקרון רוב ניסיון תעסוקתי היה עם קבלי בניה\נותני שירות במפעל גדול, הנדסאי חשמל. אישית לא הולך להנדסה כי לא רואה את עצמי משקיע.. צריך המון תחת ולי אישית אין, מחזיק מעצמי כחד תפיסה ומהיר מחשבה אבל לשנן כלכך הרבה חומר.. תראה בעולם שלנו יש המון המון תפקידים וממליץ לך למצוא איזה נישה בתוך העולם שתייחד אותך משאר ההנדסאים. אני השנה רק סיימתי את הלימודים למרות שכבר עבדתי בתחום לפני(על תקן הנדסאי) אבל לא פוסל בעתיד לעשות קורס של מנהל עבודה,בודק או אולי ממונה בטיחות.. אם יצא לך לעבוד באתר אז בטח ראית המון תפקידים שהמדינה מחייבת קבלנים להעסיק לי אישית ממונה בטיחות תמיד נתפס כאחד שעושה את שלו בלי הפרעות רקע כמובן צריך למצוא את האיזון אתה בטח יודע אבל ייחסית בלי שום הפרעות פשוט לוודא שעובדים כשורה ולהעביר\לטפל במידה ולא. שכר לא רע ותמיד אפשר להיות עצמאי ולתת שירות קבלני של ממוני בטיחות\פיקוח. תנסה למצות אופציות נוספות לפני שאתה מתחייב לעוד שנים של "שכר סטודנטים", אם תצטרך ייעוץ נוסף מוזמן לפנות אלי בפרטי.
 4. הוולוו רכב פגז, יושב יפה על הכביש, נוח ואפשר ללחוץ על הגז להנות קצת.. בכללי מדובר בקרוזרית נהדרת לכבישים מהירים עם יכולות בידוד מעולות, אישית קניתי אותה לאחר טיול שעשיתי בברלין עם אודי A6 (2019 חללית) ראיתי איזה כיף זה לנהוג במהירויות של 170+(גרמניה) והרכב על סלד נמוך וכאילו לא מעניין אותו בכלל מה המהירות. עקב חוסר תקציב לאודי A6 חדשה החלטתי להתאפס על עצמי ולחפש קרוזרית בתקציב של 90+- שתתן לי אמינות ובטיחות, אישית שמח מאוד על הבחירה שעשיתי עם הוולוו. רכשתי את הרכב לפני כ 7 חודשים 2016 דגם ביזנס עם סאן רוף ושילוב צבעים של בז ושחור בפנים הרכב. את הרכב רכשתי ממגרש, יד 00, אני 01 בעלות של 87.5 עם 82 אלף קילומטר(נסעתי כמעט 20 אלף בזמן הזה). אני חבר בקבוצות וולוו והרוב הגדול מדווחים על אמינות אבל יחד עם זאת יש לראות למה הבחור החליף מנוע ולקחת בחשבון שכשאולי כשהלך המנוע אז נפגעו גם חלקים אחרים ולכן יש לבדוק מדוע החליף ומה היה יכול להיפגע הרי מנוע לא סתם נהרס.. וגם לבדוק כמה זמן הרכב אצלו זה חשוב. הבחור שהוא יד 00 עם 160 קילומטר נשמע עדיף רק תבדוק שהרכב טופל כראוי ואישית לא הייתי חושש יותר מידי מהקילומטרז רק לקחת בחשבון אופציה לבלאי מסויים בחלקי המשנה(תושבות וכדומה, חלקים עיקריים נראה כבנויים היטב ובעבר פורסמו גם רכבים עם 200+ ו 300+ שלפי הבנתנו טופלו כמו שעון ולא הייתה בהם בעיה)
 5. לא חושב שזה נפוץ כמעט בכל מקום בעיקר בגיל של פותח האשכול שהוא בן 22 ואני מאמין שיש מעליו ממונה שלא הוא שפותח את הארנק .. בשביל פותח האשכול אם זה שמעלייך הולך איתך ממש על שעות וזה בעייתי לך אז פשוט תחליף מקום.. אישית בכל מקום שהייתי בו היו איתי בסדר לגבי סידורים ודברים אישים שאני צריך לעשות כשכמובן ידעו שזה הדדי ושאם יבקשו ממני שאתן אקסטרה אז אתן..
 6. מצב נוכחי של השוק מכיר 2 חברים שמכרו בחצי שנה האחרונה סיוויק מנוע 1500 במחיר מעל מחירון מדובר ברכב מאוד נחמד לנהיגה והגיר הרציף שלו מצליח לדמות בצורה לא כזו רעה גיר פלנטרי. את הפוקוס אינני מכיר אישית.. תבדוק תראה למה אתה מתחבר יותר.. תזכור שלמרות שהסיוויק שומרת על הערך שלה בצורה טובה הפורד תהיה זול יותר ברכישה הראשונית
 7. תבדוק עם מוסכים נוספים ובפורום טכני אם יש צורך בהסבה לקיט טיימינג. בדוק אם באמת החליף ברקסים וזה שתדע שגם אם החליף זה מאוד מאוד בעייתי מה שעשה שלא הראה לך את ברקסים הקיימים ופשוט החליף על דעת עצמו.. בכל אופן אם החליף ברקסים ואתה ב 40 אלף האחרונים לא החלפת.. אפשר לחיות עם זה ולקבל בכל אופן אין קשר בין מחיר הטיפול לעלות הרכב.. אתה יכול לנסוע ברכב שעלותו 10 אלף עם צורך בהחלפת רפידות+צלחות אחורה קדימה +פילטר דלק.. יש חלקים ברכב שאכן צוברים בלאי והמחירים שלהם אינו יורד עם הרכב אז אם היה צריך לעשות "ברקסים" אגב מה זה ברקסים? רפידות וצלחות או רק רפידות? לא יודע המוסך לא עובד נכון ואישית הייתי שוקל להחליף למוסך שיותר מכבד את המקצוע והלקוח(לא בהכרח כי גנב אלא נטו כי מתנהל בצורה כזו לקויה שמשאירה טעם..)
 8. phpclub רשם לך את אחת התגובות הכי טובות נראלי שתקבל עם סיפור אישי וסיום תגובה מאוד מאוד מוצלח אבל באמת ארצה לחדד שלא יבלע בין כמות התגובות. 1)קודם כל תדבר על זה עם ההורים שלך כי למרות שנראלך שאתה וחכם... יש להם את ניסיון החיים שלהם וניסיון זה המון בחיים האלה, אתה יכול להחליט בסוף ההפך ממה שהם ייעצו לך כי זה החיים שלך אבל תן להם לתרום לך מהניסיון שלהם עם המשפחה וכסף רק כדי להמחיש לך אני בטוח שאם תסתכל על החלטות שביצעת לפני 4 שנים תהיה בהלם עם עצמך כמו שבעוד 4 שנים תסתכל אחורה ושוב יהיו דברים שתהיה בהלם עליהם, ניסיון זה המון ותשתף אותם זה הכל.. אם אתה לא מסוגל לשתף אותם אז אל תקח סכומים כאלה כהלוואה. 2)בתאוריה הם אכן יחזירו לך וזה מעולה אבל במציאות מדובר באנשים שהבנק לא הסכים להלוות להם כסף והיחיד שמוכן להושיעה אותם זה לא הורים/אחים אלא אתה חייל משוחרר אז כן אתה בהחלט יכול לעשות את ההחלטה הזו וזה יפה וילווה אותך להמון שנים קדימה אבל קח לעצמך ריזיקה שהכסף לא יוחזר/לא יוחזר במלואו תעשה החזר לבנק של חצי מהסכום אותו אתה מתכון לקחת מהם ותקווה שתצליח להסתדר כלכלית עד סיום הלימודים. אני מכיר סיפור אישי של אבא שסיבך את ביתו בחוב של חצי מליון אותו הוא לגמרי תכנן להחזיר לה, היא סיימה בפשיטת רגל,הסדר וכעבור כמה שנים סיימה עם זה. חשוב לי באמת להדגיש לך את העניין ש 130 אלף שקל לחלק ל 2000 שקל החזר חוב יוצא 65 חודשים, מעל 5 שנים. אנשים עוברים המון ב 5 שנים המון ולכן אל תבנה באמת על קבלת כל הסכום בחזרה כי לך תדע מה יקרה ב 5 שנים האלה ואיזה דברים יקרו להם. תחשוב שהבנק עם כל הכלים שעומדים לרשותו בוחר שלא לבצע עסקה כזו אז אתה בחור צעיר עם כמה דפים? אתה בנאדם עם לב טוב ואני חלילה לא אומר לך ללכת על זה או לא רק מנסה להציג לך נקודות מבט כדי שאתה לפחות תהיה מכוסה. אז שוב אם תלך על זה תדבר עם ההורים שלך שזה הכי חשוב, קח מהבנק החזר כמה שיותר נמוך ברמה של תשלומים שתוכל לעמוד בהם במהלך הלימודים וזהו.. ובנימה אישית וקצת תוקפנית.. בו אתה מנסה להיות אביר על סוס לבן בזמן שההורים שלך משלמים עלייך.. ההורים שלך יותר קרובים אליהם ותן להם להחליט מה לעשות, אולי תציע להורים שלך שלא יעזרו לך כספית אלא יעזרו להם.. במקום להביא לך כמה מאות שקלים כל חודש יקחו בעצמם הלוואה מהבנק ובמקום להביא לך ישלמו להלוואה ויעשו את המעשה הטוב בעצמם. ^הא הקיק תגיד להורים שלך שאתה יודע שהם לא יחזירו אבל אם הם כן יחזירו אז תשמח לקבל בכל זאת את הכמה מאות שקלים עזרה. אל תתן לאף אחד לגרום לך להרגיש לא נעים כי לא עזרת.. אתה בחור צעיר ומקסימום תגיד לא אושר לי או תן להורים שלך קצת לנער אותם..
 9. יש לך פה גיפונים,משפחתיות,מנהלים,פרימיום וה V40 שהיא ניסיון לסוג של הוט האצ? לא סגור קודם כל אגיב שכרגע לשוק יד 2 יש חוקים שונים ואל תצפה לירידת מחיר, הביקוש לרכבי יד 2 בעיקר מאלה שרשמת עלה משמעותית. אנשים שקנו וולוו לפני שנה גילו שאנשים מוכרים רכב כמו שלהם באותו מחיר בו הם קנו מלפני שנה.. 3008 ב 80 אלף לא מביא לך היצע גבוהה וכך גם לגבי הוולוו בעיקר שנתון 2018 אינני מאמין שתמצא לגבי השאר אני פחות בקיא בשוק.. ממליץ לעבור על אתר יד 2, לראות מחירי שוק ולהפנים שבזמן הנוכחי יהיה מאוד מאוד קשה למצוא עיסקה "מעולה" למרות שכמובן כל אחד וההגדרה שלו לעיסקה "מעולה" רכב חזק,אמין ונוח לגב הוולוו תענה לך על כל הדרישות האלה בצורה מאוד טובה. עלויות החזקה יש טיפולים במוסך מורשה וח"ח למאיר(יבואן וולוו) באתר שלו תוכל למצוא את עלות הטיפול ומה כלול בתוכו(כמובן כל טיפול מבוצע בק"מ מסויים נגיד כל 45 אלף יש פילטר דלק, כל 75 אלף שמן גיר, 120 אלף רצועת טיימינג). חסכוני בדלק אז בממוצע אוכל לי 1-11 כשרוב הקילומטרז שלי הוא בבין עירוני. היו לי גם מכלים של 1-12.5 ומצד שני מכלים של 1-10 אז תלוי בתוואי הנסיעה שלך וצורת הנהיגה(תוצאות אלה התקבלו ב S60,T5 עם מצב אקו כבוי) לגבי הוולוו כתבתי האם היא הבחירה הנכונה לעשות? אינני יכול להגיד כי כשאתה משווה בינה לבין סונטה אינני יודע מה אתה מחפש ממליץ לך להתמקד יותר בדרישות ואם אין מעבר למה שרשמת ואתה מנסה לחשוב מה מדליק אותך יותר,יוטיוב ונסיעות מבחן.
 10. לא חושב שזו הדעה הרווחת, יש שרשור די ארוך על המנוע הנל ועם הזמן עולים עוד ועוד פוסטים.. אם תרצה להזהיר אנשים נוספים בבקשה תפתחו פוסט עם פרסום העניין אולי זה יעזור לקוראים ואולי יזיז למישהו שם למעלה בלובינסקי
 11. פשוט ביזיון אין מילה אחרת והצעת המחיר שהוא קיבל היא ללא ספק הוספת חטא על פשע. אשכרה מוסכי לא יבואן עושים את זה בפחות.. חטא על פשע אין משהו אחר להגיד על זה.. לא רק שלא לוקחים אחראיות על מוצר פגום כי אין מדובר במוצר רגיש שצריך לשמור עליו, אין מדובר במשהו שהלקוח גרם לו.. פשוט רצועה פגומה שמתפוררת במנוע מוקדם מן הצפוי ולא רק שמתנערים אלא גם מנסים לעשוק רצחת וירשת פשוט בושה. לא רואה את עצמי ממליץ לבנאדם להיכנס לרכבים עם המנוע הנ"ל והייתי מחכה כמה שנים טובות לראות שהרצועה החדשה באמת עמידה לפני שהייתי חושב להציע למישהו לקנות את המנוע אבל רק משנתון מסויים..פשוט ביזיון
 12. צריכת שמן מוגברת זה משהו שאותי אישית הפחיד מאוד לפני הרכישה וזה בעיקר כי אין הרבה אך לעלות על זה לפני הרכישה אלא אם זה ממש מוגזם.. וולוו הבינו את הבעיה במהלך 2015 והוציאו מנועים עם רינגים שונים, פורסם כאן בפורום מאיזה מספר סידורי מדובר במנוע עם הרינג החדש ואני אישית הסתכלתי על זה כאשר רכשתי את הרכב.. נסעתי על הרכב כבר 18 אלף ק"מ ושום צריכת שמן. חשוב לציין כי הרינגים הישנים אינם תקולים אלא פשוט רגישים להזנחה ואם לא תטפל הם פשוט יסתמו, הרינג איננו מתפרק או משהו פשוט נסתם עכב שמן מלוכלך ודברים כאלה, יש כמה קבוצות וולוו בוואצפ וממש ממש ממש מעט דיווחים על אנשים שנתקלו בבעיה של אכילת שמן, תוודא שהרכב טופל זו התחלה טובה, יותר טוב לקנות עם המספר סידורי החדש יותר.
 13. מחזיק בוולוו S60 ביזנס *דגם ה R קשיח יותר,נמוך יותר,מידת גלגל גדולה יותר עם חתך נמוך הביזנס היא אחלה לנהיגה, לא ללתקוף פניות בפרעות אבל במהירות סבירה, 2 ידיים על ההגה אתה תצא בשלום עם חיוך על הפים, בעייני לא הרכב הכי אדוק מבחינת נהיגה שכזאת אבל כן המון כוח,מושבים נוחים,איכות חומרים גבוהה,מכלול חלקים אמין ייחסית,החזקה במוסך לא יקרה מידי, טיפול הבא שלי 105 אמור לעלות איזה 1200, טיפול 90 שכלל פילטר דלק עלה כ 1800 שקלים..(מורשה כמובן) אם אתה נוסע 60 קמ יומי באזור ללא פקקים וצריכת הדלק פחות מעניינת אותך לעומת החוויה אז לדעתי מדובר באחלה רכב, מעולה לנסיעות בין עירוניות ממליץ לקרוא את הפוסט של אייל שעבר מ GTI ל V40R T5 שנחשבת לנדירה.. הוא מתאר טוב את החוויה ברכב זה ובמעבר שהוא עשה
 14. online

  משפחתי ב-40K

  אכן לא ציטטתי אותך, בחור מעלייך(קופר) הציע לו ללכת לקטגוריית הסופר מיני עקב צריכת דלק בקטגוריית המשפחתיות, הביא דוגמא את ה 208.. אני מבין למה חשבת שזה כוון אלייך אבל לא..
 15. online

  משפחתי ב-40K

  לך על הונדה סיוויק מנוע 1800,קורולה, יונדאי I30/35,מאזדה 3 אין הרבה איפה ליפול ברכבים האלה, לך עם מישהו שמבין בבדיקת רכבים(כדי שלא תקח כל רכב לבדיקה ככה יעזרו לך לסנן, כשאני אומר מבין זה אחד שיודע להסתכל איפה המשולשים,מאווררים של המנוע..) הציעו לך פה רכבי פיזו עם מנוע 1.2 מלבד העובדה שזה עלול להכניס ראש בריא למיטה חולה בעיקר בגלל חוסר הניסיון של כותב הפוסט בעולם הרכב כבר כמה דלק הוא יחסוך? יש לי חבר עם אותו מנוע ומקבל 1-10, בסיוויק הוא לא יקבל גרוע יותר.. ובכללי בנסועה כמו שפותח הפוסט מתאר לא הייתי מסתכל על הבדלים קטנים בצריכה. כשאתה קונה רכב אל תסמוך על המילה של המוכר בשום דבר וקח בחשבון שבסוף זה הכל עניין של מזל וזה לא משנה איזה בדיקות עשית כי גם הבדיקה של המוסך לא אומרת לך הכל ואחרי שבוע אתה יכול למצוא את עצמך עם רכב מתחמם אז זה הרבה מזל.. חפש רכב שטופל עם היסטוריית טיפולים ותצטייד בחבר מבין כמו שרשמתי למעלה. בהצלחה
×
×
 • תוכן חדש...