Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי ASX – זה כדאי?

סולל הדרך

פוסטים מומלצים

ובסוף גמרת עם רכב מעליב באיבזור, מיושן, לא נוח ושאמינותו מוטלת בספק, כמו כל רכב בפני עצמו  - עד אשר יוכח אחרת. הכי לא vfm שיש. אז בחרת לרכוש רכב ו"לסבול" איתו, העיקר שתגיד שיש לך רכב אמין. טוב נו, אף פעם לא אבין את זה.

נ.ב: אף אחד לא חובב גרר מוסכים והוצאות תחזוקה, גם לא אני.  אבל מי שטורח לבדוק, לחקור ולנהל סיכונים ולעשות רשימת יתרונות וחסרונות ימצא את הרכבים עם הכי הרבה vfm. דווקא בגלל שרוב העם שבוי בסטיגמות שאבד עליהם הכלח. 

• מבאס 1

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה חוטא בחטא היוהרה

מה שאתה בעצם אומר כולם מטומטמים רק אני חכם כי אתם שבויים של סטיגמות ומיליארד סינים טועים...

נו שויין.

ה ASX הוא סבבה לגמרי כמו אחיו הבכור (האוטלנדר), גם אם הוא גורם לכם להקיא, לזלזל, ולהתנשא עליו.
נכון, הוא לא מצטיין בכלום אבל מספק פתרון תחבורתי מצויין. בדיוק כמו הסובארו בשנות השמונים או המיצובישי של שנות ה-90
ה ASX עולה על המון דרישות שיש להדיוטות ופשוטי העם  שכמותי, בהן אמינות (ואל תספר לי שסיטרואן או קאדילק אמינות... יש גבול לדיסוננס), זמינות חלקים, עלות תחזוקה, גודל וסחירות

אין לה שיק צרפתי שצריך לחפש את התפריט להפעלת מזגן, אז גם בפשטות יש לא מעט יתרונות.

לא צריך למכור כליה במוסך או להמתין לחלקים מחו"ל כי אין במחסן
והכי חשוב... לא צריך להוריד את התחתונים במכירה. 

היא פשוטה, נעימה והיא אמינה מאוד.

אל תטעה בכך שבחרתי לציין רק את רשימת המגרעות בכך שאין לה גם יתרונות.
ה ASX אחלה אוטו ואין בו שום תחושת סבל.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

לא צריך למכור כליה במוסך או להמתין לחלקים מחו"ל כי אין במחסן

מסתבר שזה כרגע לא רק בעיה של רכבים אקזוטיים או אספנות 😐

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין מה שאתה אומר לגבי החבר שלך שתקוע עם ה 3008. עד לא מזמן היה לי אותו. נסעתי עליו שנתיים וחצי ללא שום תקלה משמעותית. מעבר לזה, אני חבר בקבוצת הפייסבוק של לא מעט בעלי רכבים ואני לא זוכר יותר מפוסט אחד על מישהו שנתקע בדרך. איזה דגם יש לחבר שלך?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מסתבר שזה כרגע לא רק בעיה של רכבים אקזוטיים או אספנות 😐

דמגוגיה בשקל... אל תכניס עכשיו בעיה גלובלית למשוואה
ברכבים שנמכרו בכמויות קטנות יש מחסור כרוני בחלפים, אין תחליפי ואין מפירוק.
היתה לי סאנגיונג וגם קרייזר.... הייתי בסרט הזה

לפני 27 דקות, Ranis7 כתב:

מעניין מה שאתה אומר לגבי החבר שלך שתקוע עם ה 3008. עד לא מזמן היה לי אותו. נסעתי עליו שנתיים וחצי ללא שום תקלה משמעותית. מעבר לזה, אני חבר בקבוצת הפייסבוק של לא מעט בעלי רכבים ואני לא זוכר יותר מפוסט אחד על מישהו שנתקע בדרך. איזה דגם יש לחבר שלך?

אוטו חדש בן שנתיים בלי תקלה משמעותית? נהגתי על מאזדה בת 9 בלי תקלות בכלל! (התקלותהתחילו בין השנה התשיעית לעשירית)
איך זה מתקבל בשוויון הנפש שרכב בן שנתיים סובל בכלל מתקלה?

אגב,
יש לו את ה 1.2 טורבו 130 כ"ס
הרכב כבר נתקע שלוש פעמים. בנתיבי איילון, בכביש 4 (בלי שוליים) ובטיול לצפון
אולי זה לא מעיד על הכלל אבל יחד עם סיפורי האוריאה (שאולי לא רלווניות מנוע הזה אבל מעידה על איכות היצור) והשרשרת הטבולה זה לא מוסיף ביטחון
אולי אלו כלים שממש כיף לנהוג עליהם, אבל פעם אחת שאישתי תיתקע באיילון והלך עלי.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.10.2021 בשעה 20:51, סולל הדרך כתב:

אין הבדל מורגש בגודל בין ה ASX לספוראז (או לאוטלנדר)
זה נכון ששלושתן לא רחבות במיוחד וכמו שאומרים It is what it is

לחבר (CFO בחברה גדולה) יש את ה 3008 מנוע 1.2 טורבו. מקלל את היום שהיא נולדה (בלי צחוק)
הרכב עוד לא בן שלוש וכבר חבר טוב של הגרריסט.
איך אומרים? 99% מהצרפתיות מוציאות שם רע לאחוז הנותר!
מצד שני, לאבא שלי היתה רנו, אחרי רנו, אחרי רנו וכולן היו מאוד אמינות אז לך תדע. אבל למכור רנו זה סיוט.

הספורטאז לא היו מוזנחים, אני לא יודע להסביר אבל פשוט נראו עייפים
יחד עם הרדיו המאפן שלהם, ללא בקרת שיוט, צבע הכסף על הפלסטיקים ברכב תמיד מתקלף, כנל פסי הקישוט על הגג. 
מגבים אוטומטים, אור גבוה אוטומטי... אין. פחות התחברנו.

דגמי אורבן טופ כוללים את כל מה שאמרת שחסר לך. 

הרכב שלי נראה ומתנהג כאילו עכשיו יצא מהחברה. 

המרווח במושב האחורי בספורטאז' גדול בהרבה מזה של asx או שורה 2 של אאוטלנדר. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, markb205 כתב:

המרווח במושב האחורי בספורטאז' גדול בהרבה מזה של asx או שורה 2 של אאוטלנדר. 

אאל"ט ההבדל הוא 3 ס"מ, זה לא הבדל מהותי, אבל תקן אותי אם אני טועה.

אכן הספורטאז אורבן טופ היה מתמודד ראוי, רק שלא מצאתי אחד שמור ויש הבדל די מהותי של 1.6 מול 2.0 לטובת המיצובישי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, סולל הדרך כתב:

אוטו חדש בן שנתיים בלי תקלה משמעותית? נהגתי על מאזדה בת 9 בלי תקלות בכלל! (התקלותהתחילו בין השנה התשיעית לעשירית)
איך זה מתקבל בשוויון הנפש שרכב בן שנתיים סובל בכלל מתקלה?

אחרי הכל זה פיז'ו (:. והתקלה שדברתי עליה היא שקבלתי את הרכב עם ברקסים שהרעישו והוחלפו לחדשים באותו יום. והתקלה השניה היא שהאפל קאר פליי לא תמיד מתחבר מיד.

בוא נאמר שאני לגמרי חיי בשלום אם זה ה"תשלום". הרכב לדעתי (ולדעת כמעט כל כתבי הרכב) הוא המוביל בקטגוריה ונחטף כיד 2.  

אין לי ניסיון עם דגמי הדיזל כלל.

עריכה אחרונה על ידי Ranis7
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש, אבל ה ASX באמת רכב מעולה לתקופה של לפני עשור וקצת.

רשמתי בעבר שביליתי איתו שבוע כרכב מהשכרה וחוץ מזיכרונות מתוקים ללאנטיס 2001 שהייתה לי (כי העיצוב הפנימי מאד דומה) אין לי שום דבר טוב להגיד אליו (כנראה המחיר אבל לא קניתי אותו אז...).

לגבי ה 3008 (שבמקרה אני מחזיק היום), לא ברור לי למה לשים את שני הרכבים הללו באותו המשפט.

אין שום תחרות ביניהם בשום צורה שהיא, לא ביכולות, לא באיבזור, עיצוב, תחושה, בטיחות, מרווח פנים ... וגם לא במחיר.

לא יודע איך העובדה שחבר שלך נפל על לימון גוררת באופן גורף ש 3008 לא אמין, מהניסיון שלי הרכב מעולה ואין לי שום תקלות.

ושוב, אישית אם האמינות והסחירות הייתה בראש העדפות שלי הייתי מעדיף לרדת במודל ולקחת CX5, בוודאות הוא היה מרגיש (וכנראה שגם באמת) יותר מודרני מה ASX.

• אהבתי 3

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

דמגוגיה בשקל... אל תכניס עכשיו בעיה גלובלית למשוואה
ברכבים שנמכרו בכמויות קטנות יש מחסור כרוני בחלפים, אין תחליפי ואין מפירוק.
היתה לי סאנגיונג וגם קרייזר.... הייתי בסרט הזה

בדיוק בגלל זה הוספתי את המילה כרגע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, סולל הדרך כתב:

אאל"ט ההבדל הוא 3 ס"מ, זה לא הבדל מהותי, אבל תקן אותי אם אני טועה.

אכן הספורטאז אורבן טופ היה מתמודד ראוי, רק שלא מצאתי אחד שמור ויש הבדל די מהותי של 1.6 מול 2.0 לטובת המיצובישי

הכוונה היתה לאורבן טופ 2000 סמ"ק. 

שווק בארץ מאפריל 2017.

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משווים תפוחים לתפוחים מבחינת מחיר אז ה asx דומה במחיר ל 1.6 ולא ל 2.0

האם הפרמיה שווה שווה את התוספת? זה מאוד אידיוודואלי.

אולי אם הייתי מוצא ספורטאז שמורה הייתי קונה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהשוואה ישירה לא אמורים שהשוות ספורטאז' ל asx. כי מדובר בקטגוריות שונות. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.10.2021 בשעה 14:13, סולל הדרך כתב:

אחרי שלושה חודשים, אני יכול לסכם כמה נקודות שליליות

גישה מרעננת, לפרט את החסרונות.

הגיוני, ברכב שהדרישות העיקריות ממנו הן גודל, אמינות ומחיר.

נהגתי כמה ימים על ASX והרשימה, מזכרוני, די מדוייקת. 

גם אני מצאתי את המתלים כבעיה העיקרית. יש לי רגישות יתר, כחובב נהיגה, לענייני מתלים, ואכן אלו של ה-ASX בולטים לרעה. זו לא הרכינה פר-סה, כמו העדר הריסון ותחושת ״האונייה״ המאוד אמריקאית, בה יש לא רק רכינה, אלא נדנוד קדימה ואחורה.

להשוואה, גם הקקטוס רוכנת מאוד, גם פיאט פנדה, אבל הן עושות את הלוך ושוב, לאחר מעבר מכשול. חלק מזה, בגלל שהן קלות וגם, לא מוגבהות.

למעשה, כל הסיגמנט הזה, ׳גי׳פונים׳ סובל מזה לרעה, מי יותר ומי פחות. ההגבהה של פלטפורמה לצרכי סטייל, לא עושה טוב למנהגי הכביש.

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, markb205 כתב:

בהשוואה ישירה לא אמורים להשוות ספורטאז' ל asx. כי מדובר בקטגוריות שונות. 

למה?
המיימדים דומים, ובקבוצת המחיר(150K) של הספורטאז 1.6 הן בהחלט ברות השוואה.
אני לא חושב שיש בינהן מנצחת. לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות ואף אחת מהן לא רכב רע.

בשני המקרים לא מדובר ברכבים שמספקים חווית נהיגה, בטח לא שיספקו חובב הגה.

ועדיין עשרות אלפי ספורטאז נעות על הכבישים וגם לא מעט ASX ככה שלנישה המאוד לא סקסית הזאת יש ביקוש ער.

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...