Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי ASX – זה כדאי?

סולל הדרך

פוסטים מומלצים

פותח השרשור , למה לא בדקת 3008 טורבו בנזין 1.6 ? 

לא זכור לי שנתקלתי בשרשורפלצת שקשור למנוע הזה ומהקצת שפעם קראתי עושה רושם של רכב אמין . אין לו אוריאה ואין רצועה בשמן ויש גיר יפני אמין . 

יצא לי לנסוע עליו נסיעה קצרה וביחס לגי'פונים  ממש כיף לנהוג עליו , אפילו בסיבובים . 

למיטב ידיעתי הוא אפילו סחיר מאד ולא צריך להוריד את התחתונים כדי למכור אותו כמו שכתבת באחת התגובות .

עריכה אחרונה על ידי nepet

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לקטול את פות"ש על זה שבחר רכב לא הכי מודרני שיש? 

כל אחד וההעדפות שלו - לא כולם צריכים רצועה טבולה בשמן, גיר רובוטי דו מצמדי, טורבו, הזרקה ישירה, 3 צילינדר, היעדר גלגל רזרבי ושאר פיצ'רים אופנתיים שיש לכל מיני רכבים.

אופנה זה נחמד, אבל יש כאלה שצריכים כלי תחבורה נוח ואמין בלי כל הפיצ'רים האופנתיים. ASX אמין מאוד ויש לו גירסא אמינה של גיר רציף ג'אטקו.

אז לפני שכולם עוברים לחשמלי, רכב חדש עם כל טוב של טכנולוגייה בת 15 שנה - היום זה יתרון אם לא חייבים את כל הדברים האופנתיים ברכב. יחד עם זאת במיצובישי לא ויתרו על מתלה נפרד מאחור לרעת מתלה של נגרר/משא להובלת תפוח אדמה.

פות"ש תתחדש, עשית בחירה נבונה לפי הקריטריונים שלך.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper
  • רעיון טוב! 3

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך חובב נהיגה ורכב, ה-ASX הוא המקבילה של אוכל עם שתי מדבקות אדומות, הוא חסר שמחת חיים, לגמרי. הביצועים בסדר, אבל הוא מכרה פחם בפנים, עם עיצוב פרולטארי לחלוטין, הוא מתנדנד על מתליו, ופשוט... אין בו כלום שהוא משובב את הנפש, והתנהגות הכביש אפילו קצת מדכאת.

אבל זו דוגמא מצויינת לאיך כן קונים רכב, עם דרישות ברורות והתאמה לרצונות ולצרכים.

אני רק לא מבין, עדיין, למה גי׳פון עדיף על סאלון או סטיישן, אבל זה דיון אחר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.10.2021 בשעה 14:13, סולל הדרך כתב:

אין פתח מיזוג מאחור.
מערכת קונקטד - סיוט.
אין מראות מתקפלות (אבל הן כן מחוממות)
אין התראה על שטחים מתים. חבל
אין נעילת דלתות אוטומטית בתחילת הנסיעה או בשילוב להילוך.
אין בלם יד חשמלי ו auto hold.
אין בקרת שיוט אדפטיבית.
אין התראה על מצב קרוז פעיל / SET (קמצנות לשמה - לא זוכר אבל לדעתי באוטלנדר היתה נורה)
מערכת ההתראה על סטיה מנתיב הרבה פעמים לא ממש מזהה וגם  ללא יכולת תיקון
אין תא למשקפיים.
מפסקים בדלת לא מוארים – הזוי, סטייל שנות השמונים
אין שקעי USB לנוסעים מאחור או לכל הפחות שקע מצית.
אין שקע מצית בתא המטען (נוח לצידנית מקוררת או שואב או תאורה).
הגה מצופה עור, מרגיש פלסטיק.

לא הדגשת, אז אני מדגיש שכל הבעיות האלה לא קיימות באאוטלנדר החדש. נתחיל מהסוף, ההגה מרגיש מעולה, יש שקע מצית בתא המטען, יש שקעי USB מאחור, המפסקים מוארים, מערכת הסטיה מנתיב רגישה להפליא (זו הסיבה שביטלתי אותה ביום הראשון), יש תא למשקפיים, יש התראה על מצב קרוז, יש בקרת שיוט אדפטיבית, יש נעילת דלתות אוטומטית לבחירתך בהתחלת נסיעה, יש התראה על שטחים מתים, יש מראות מתקפלות, מערכת הקונקטד הוחלפה במערכת מקורית שמתפקדת מצויין, ויש פתחי מיזוג מאחור עם טמפרטורה נפרדת שגם נשלטת מאחור.

כמובן שיש עוד הרבה דברים שלא ציינת, כמו מצלמות היקפיות, לוח מחוונים דיגיטלי, מושבי עור מהודרים מאוד, פתיחת בגאז' חשמלית + הינף רגל, בלימה אוטונומית גם מאחור, המנוע שופר בעוד 30 כ"ס, יש תצוגה עילית על השמשה, תאורת אוירה, זיכרון למושב הנהג שמקושר לשלט, החלפת אורות גבוהים אוטומטית, ועוד דברים שאני לא זוכר כרגע. כל הדברים האלה לא היו באאוטלנדר הישן.

בקיצור, מה שאני רוצה לומר זה שאין מקום בכלל להשוות את ASX לאאוטלנדר. אולי לדגם הישן, אבל הוא לא רלוונטי כרגע כשאתה אומר 'אאוטלנדר'.

עריכה אחרונה על ידי outlander

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, falou כתב:

למעשה, כל הסיגמנט הזה, ׳גי׳פונים׳ סובל מזה לרעה, מי יותר ומי פחות. ההגבהה של פלטפורמה לצרכי סטייל, לא עושה טוב למנהגי הכביש.

אני מסכים איתך שיש בזה סטייל, אבל לא חושב שבזה מסתכם כל הענין של ההגבהה. בפעם הראשונה שעליתי על רכב גבוה, התחושה היתה נפלאה. הראות הרבה יותר טובה, מאוד נוח לעלות על מדרכות ללא חשש לפגיעה ברכב, גם אם המדרכה גבוהה (אני לדוגמא נאלץ לעלות כמה פעמים ביום על מדרכה גבוהה, בדרך לאתר לא סלול), היציאה והכניסה מהרכב מאוד נוחות ומצויינות למי שסובל/ת מהגב.

בג'יפון שלי אני לא מרגיש במיוחד את הנדנוד של המתלים. בטח שלא בסיבובים. רק בעליה על באמפר במהירות גבוהה, שזה דבר שאני לא סובל בכל מקרה (אין יום שאני לא מקלל את יוזמי הבמאפרים הלא נוחים. יש כאלה שהם סבבה לגמרי אבל הרוב מעוצבים בצורה של מכה בעליה ומכה בירידה).

לפני 1 דקה, motizkn כתב:

ושוב, מה הקשר בין האוטלנדר החדש ל ASX?

הם לא באותה רמת מחיר.

נכון, אין שום קשר. פות"ש עשה את הקשר... ההבדל במחיר הוא יותר מ70K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור ציין שנהג במהלך השנתיים האחרונות על אוטלנדר, לפיכך יהיה ברור לכל בר דעת שמדובר בדגם היוצא וההשוואה היא בהתאם.
היות ויש שווקים שבהם ASX מכונה אוטלנדר ספורט, יש נטיה לחשוב שמדובר במוצרים דומים. גם עקב מנוע וגיר דומים עד זהים. לפיכך, ציינתי שיש גם הבדלים באבזור וגם בשלדה וגם בגיר, ככה שבניגוד למה שחשבתי... יש הבדלים והם די גדולים לרעת ה ASX

השרשור לא עוסק באוטלנדר החדש ולא משווה בשום צורה או אופן את ה ASX לאוטלנדר החדש - מספיק ברור?

צדק falou שאין ברכב חדוות נהיגה (ולמען הסר ספק כך טענתי תמיד גם כלפי האוטלנדר) כמו שאומרים באידיש נישתה היר נישתה הר.
אין ויכוח שחובבי ההגה לא ימצאו נחמה ברכב הזה ועדיין יש משפחות, אנשים, נשים וטף שכל רצונם הוא רק להגיע מנקודה א' לב' 

ואת זה ה ASX עושה מצויין. הוא מרווח, הוא מספיק חזק, הוא לא שתיין קיצוני, הוא אפילו נוח על כביש ישר.
ואם אין לכם אלרגיה לניקלים, הוא אפילו נאה למראה.

במבחן התוצאה אישתי מרוצה, אפילו מרוצה מאוד וזה מה שחשוב. כי היא לא מבינה בניהוג דינאמי, היא לא צריכה להאיץ בדרך הביתה מהסופר, בפקקים המזגן מקרר פצצות לגבות והגיר האוטומטי לא סובל כמו הרובוטי. אז גם לנבלות שכאלו יש קליינטים ולא מעט.

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • רעיון טוב! 2
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנהל שלי היה רכב כזה, דווקא נראה טוב לטעמי ומאיץ יפה. הצורה החדשה בכלל נהדרת. לגבי הספורטאז כפי שציינו כנראה נפלת על תפוחים רקובים.

אגב, בניגוד לפורום כאן, רוב האנשים דווקא מעדיפים רכבים אמינים, כך שזו בהחלט בחירה נורמלית.

תתחדש ותהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, outlander כתב:

לא הדגשת, אז אני מדגיש שכל הבעיות האלה לא קיימות באאוטלנדר החדש. נתחיל מהסוף, ההגה מרגיש מעולה, יש שקע מצית בתא המטען, יש שקעי USB מאחור, המפסקים מוארים, מערכת הסטיה מנתיב רגישה להפליא (זו הסיבה שביטלתי אותה ביום הראשון), יש תא למשקפיים, יש התראה על מצב קרוז, יש בקרת שיוט אדפטיבית, יש נעילת דלתות אוטומטית לבחירתך בהתחלת נסיעה, יש התראה על שטחים מתים, יש מראות מתקפלות, מערכת הקונקטד הוחלפה במערכת מקורית שמתפקדת מצויין, ויש פתחי מיזוג מאחור עם טמפרטורה נפרדת שגם נשלטת מאחור.

כמובן שיש עוד הרבה דברים שלא ציינת, כמו מצלמות היקפיות, לוח מחוונים דיגיטלי, מושבי עור מהודרים מאוד, פתיחת בגאז' חשמלית + הינף רגל, בלימה אוטונומית גם מאחור, המנוע שופר בעוד 30 כ"ס, יש תצוגה עילית על השמשה, תאורת אוירה, זיכרון למושב הנהג שמקושר לשלט, החלפת אורות גבוהים אוטומטית, ועוד דברים שאני לא זוכר כרגע. כל הדברים האלה לא היו באאוטלנדר הישן.

בקיצור, מה שאני רוצה לומר זה שאין מקום בכלל להשוות את ASX לאאוטלנדר. אולי לדגם הישן, אבל הוא לא רלוונטי כרגע כשאתה אומר 'אאוטלנדר'.

אין תיקון סטיה מנתיב אקטיבי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, outlander כתב:

הראות הרבה יותר טובה, מאוד נוח לעלות על מדרכות ללא חשש לפגיעה ברכב, גם אם המדרכה גבוהה (אני לדוגמא נאלץ לעלות כמה פעמים ביום על מדרכה גבוהה, בדרך לאתר לא סלול), היציאה והכניסה מהרכב מאוד נוחות ומצויינות למי שסובל/ת מהגב.

הג׳יפונים שאני מתייחס אליהם, הקטנים, טיפה יותר גבוהים, לא במידה שנותן ראות קדימה או נוחות הרבה יותר טובה בכניסה/יציאה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, outlander כתב:

המנוע שופר בעוד 30 כ"ס

רוצה לדייק\לתקן את הטעות שלך:

המנוע לא שופר ב 30 כ"ס.

הקודם היה מנוע 2.0 ל' בנזין 150 כ"ס

הנוכחי 2.5 ל' בנזין 181 כ"ס.

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, mottis כתב:

אין תיקון סטיה מנתיב אקטיבי 

אכן. יש התראה ורטט, והיא רגישה להפליא. זה מה שכתבתי.

תיקון סטיה קיים בדגם המשווק בארה"ב אבל היבואן כאן החליט להוריד את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, outlander כתב:

אכן. יש התראה ורטט, והיא רגישה להפליא. זה מה שכתבתי.

תיקון סטיה קיים בדגם המשווק בארה"ב אבל היבואן כאן החליט להוריד את זה. 

זהו חסרון מהותי שיכול לחרוץ גורל האם תהיה או לא תהיה תאונה.

ביונדאי i10 ידנית שעולה 1/3 מהאאוטלנדר יש תיקון אקטבי של סטיה מנתיב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין את הקשר לאאוטלאנדר, ישן כחדש, של ה ASX, חוץ מהסמל על הגריל. זו האחרונה בכלל מיזם משותף עם ( הס מלהזכיר, אבל זו האמת ) פז'ו. חפשו ברשת פז'ו 4008 ותראו ASX עם סמל של אריה. הקצר של האאוטלאנדר נקרא אקליפס ספורט ( אי אפשר שלא לכתוב עאלק כאן ) והוא המקבילה הרלבנטית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, mottis כתב:

זהו חסרון מהותי שיכול לחרוץ גורל האם תהיה או לא תהיה תאונה.

ביונדאי i10 ידנית שעולה 1/3 מהאאוטלנדר יש תיקון אקטבי של סטיה מנתיב

על זה אומרים "מוחל טובות". אפילו ההתראה היתה בלתי נסבלת.

אבל בהחלט לא ברור מדוע היבואן השמיט את הפריט הזה, כשהוא יודע שלהרבה אנשים זה חשוב. הוא מסר בתגובה איזה קשקוש על תקינה אמריקאית, אם מדובר רק בעדכון תוכנה אז אולי בשלב מסויים יהיה ריקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...