Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי ASX – זה כדאי?

סולל הדרך

פוסטים מומלצים

מה הקטע של החלפות חלקיות לשמן גיר, יש משהו מסובך או קשה לגישה על מנת לרוקן את השמן במלואו?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה דורש יותר מאמץ או ציוד מיוחד.

אחרי שקיבלתי תשובה זהה מכמה מוסכים מורשים ולאור העובדה שעל כבישי ארץ הקודש נעות כמה עשרות אלפי אוטלנדרים ו asx עם גיר זהה ובלי בעיות, יתכן והיצרן מעט החמיר וחוכמת הניסיון של המוסכים סיפקה אותי אז החלפנו רק 4 ליטר מתוך ה 7 שבמערכת.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכמת המוסכים זה לחפף ולקוות שלא יקרה משהו ואם כן, ממילא אתה תשלם.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הגדרות היצרן לא אחידות

באוסטרליה ההנחיה היא כל 6 שנים ובארץ כל 4 שנים...

למה?

גם באוסטרליה יש תנאי אקלים דומים לשלנו באיזורים מסויימים.

סה"כ הגירים האלו שורדים יפה, אפילו יפה מאוד (טפו, טפו, חמסה, מלח מים)
קל וחומר שמר "ישראלי" בכלל נוטה להתעלם החלפה שכזו (כי היא יקרה) ועדיין לא קראתי על בעיות ולא ראיתי יותר מידי (או בכלל) מיצובישי תקועות בצידי הדרכים עם מכסה מורם.
אז אני מניח שסה"כ ברמת הסמך הממוצעת שרוביינו חים בה, זה מספק 

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
  • אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 30.10.2022 בשעה 11:54, סולל הדרך כתב:

ועל הדרך ביקשתי לטפל במסגרת האחריות בהתראת נוזל שטיפה מגבים נמוך שמסתבר היא תקלה מאוד נפוצה גם באוטלנדר.

לא.

בתאריך 30.10.2022 בשעה 11:54, סולל הדרך כתב:

2300 ₪ לשמן, פילטר אויר ופילטר שמן

אני שילמתי 400 ש"ח לטיפול כזה באאוטלנדר חדש בתום שנה של נסיעה. היה בלאי של רפידות הבלמים וגם את זה הוא החליף תמורת 200 ש"ח. ושהמוסך המורשה יחפש את החברים שלו.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 400 ש"ח לא עושים טיפול אפילו בפיקנטו
אלא אם השתמשת בחלפים מאודדדדד זולים
לא הייתי חוסך על פילטר שמן, אויר וסוג השמן והאיכותים/מקוריים לא זולים
לשיקולך
כנ"ל רפידות כולל עבודה ב 200 ש"ח

זה נכון שהמוסך יכול ללכת לחפש את החברים שלו, אבל! אם הרכב שלך באחריות ויהיה משהו... אתה תלך לחפש את החברים שלך כי טיפול ב 400 ש"ח לא עונה לדרישות היצרן ואף אחד לא יכבד את האחריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, סולל הדרך כתב:

אם הרכב שלך באחריות ויהיה משהו... אתה תלך לחפש את החברים שלך כי טיפול ב 400 ש"ח לא עונה לדרישות היצרן ואף אחד לא יכבד את האחריות

לדעתי, המוסכניק ילך לחפש את החברים שלו, כי האחריות לעבודה מקצועית היא עליו.

עריכה אחרונה על ידי mcaspi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

400 שקל? המחיר באמת נמוך באופן תמוה. כי אם מנכים מזה מע"מ זה 340 שקל לחלקים ועבודה. אז או ששעת עבודה שלו זה 150 שקל והשמן ושני פילטרים זה 190, לא נראה לי שמדובר בחלפים קרובים אפילו למקורי. ואם החלקים והשמן יקרים יותר המוסך גובה סכום זעום עבור עבודה.

שמן חצי סינטטי זה 140 שקל לגלון (4 ליטר), אם אני לא טועה צריך יותר מגלון. שמן מינרלי יהיה באזור ה 100 שקל. משהו לא מסתדר לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניצמד לדוגמה שהבאת:

1. מדובר לא ב-4 ליטר אלא ב-5 שבמנוע 1.6 שלי מספיקים. (רכב אחר כמובן)

2. הבאת חנות יקרה. באוטוסטור לדוגמה זה עולה ₪89. תוסיף כמה עשרות לפילטר שמן מקורי (תלוי ברכב, שלי ₪45) + ₪30 משלוח וסגרת סביב ₪200 גג גם אם לקחת שמן יותר יקר.

אני מזמין חומרים ומשלם למכונאי על העבודה ₪150.

רפידות HI-Q קוריאני עולה לי ₪100 לזוג, עוד ₪100 לעבודה במסגרת טיפול שנתי לא מופרך.

אכן מאוד זול אבל קיים. במקום מגורי הקודם טיפלתי אצל מכונאי בחסד שלקח אף פחות. (₪100 לטיפול קטן כשהוא עובר על כל הרכב ביסודיות שטרם ראיתי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי החלקים אכן אטרקטיבים.

100 שקל עבודה זה כמעט מחיר "מוסך מדרכה" 😉 אבל אני לא אתווכח עם עובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.11.2022 בשעה 16:19, zaf כתב:

400 שקל? המחיר באמת נמוך באופן תמוה.

מדובר בלקוח בעבודה של אשתי שעשה לי מחיר מיוחד, פעם ראשונה שבאתי אליו. תמיד עושים הנחה בפעם הראשונה כדי לדפוק אותך בפעמים הבאות. אבל לא משנה, העיקר שהטיפול עבר בשלום ב600 שקל כולל רפידות.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 20.10.2021 בשעה 17:16, yossiaviel כתב:

חלק מהדברים שהזכרת עברו שיפור ניכר החל מתחילת 2020.

-כמו-כן מורגש שיפור בצריכת הדלק, הבדלים גדולים בבין עירוני בעיקר.

מה צריכת הדלק +- של הגרסאות החדשות?  

ידוע למישהו אם אמור לצאת גרסה היברידית?(לשיפור הצריכה)  או גרסה 4X4 (למי שרוצה קצת יותר שטח) מבאס קצת שברכב עם מרווח גחון של 21.5  אין 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, hed כתב:

מה צריכת הדלק +- של הגרסאות החדשות?  

ידוע למישהו אם אמור לצאת גרסה היברידית?(לשיפור הצריכה)  או גרסה 4X4 (למי שרוצה קצת יותר שטח) מבאס קצת שברכב עם מרווח גחון של 21.5  אין 4X4

גרסת ה- 4X4 נמכרה רק בחו"ל, בעיקר עם המנוע הגדול יותר. 2.4 ליטר, אם אני לא טועה.

לשאלתך, אפשר להוציא מהדגם הנוכחי, מחוץ לעיר, במהירויות 90-110 , בערך-15 לליטר,  נהג+ נוסע.

הדגם ה"חדש" שמתחיל להימכר באירופה, זה ה-רנו קפציור, עם סמל מיצובישי מקדימה, ועל חישוקים. לטוב או לרע. לרע בעיקר.

בארה"ב , אוסטראליה, רוסייה, ובמדינות נוספות, הדגם הנוכחי משווק, כמו אצלנו, ושם יש אפצייה לבחירת גודל מנוע, וגם אופצייה להנעה כפולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 4X4 אולי מתאים לשלג ושטח קל.
בתנאי האקלים הישראלי מרווח גחון יספק לשטח קל, כל דבר מעבר לזה הרכב לא מתאים
מחפש 4X4 לך על XV, אוטו מצויין עם יכולות שטח מפתיעות.

1:15 זה ממש נדיר להגיע, אבל 1:13 מספר שאפשר להגיע אליו בקלות
בתוך העיר 1:7 לא יפתיע!

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...