Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאונד בר עם סאב עד אלפיים ש״ח.

yulianx
שימו לב! השרשור הזה בן 907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי טלויזיה lg cx שהיא יושבת נמוך, הרמקולים דקים יחסית אז לא מסתירים את הקצה.

הסאונד די טוב, שוב אין לי נסיון בסאונד, חסר לי עומק לבאס, מנגד הוא לא מפריע כשיש דיבור.

להגיד שאני מרגיש אפקטים של תלת מימד של הatoms, אז לא.. אולי ארכוש רמקולים אחורים לסראונד אמיתי.

מה שכן הפרדה טובה בין ימין ושמאל בסרטים.

ראיתי בביקורות שחיבור המערכת לאפליקציה קצת בעייתי ואכן גם לי היו, אולי בגלל שהיא דורשת google home ולי יש אייפון.

לא היה זיהוי של רשת אלחוטית בייתית, לפעמים goolge home נתקע.

האפליקציה עצמה של lg עובדת טוב.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו ראיתי שגם לאדיפייר יש סונדבר, מעניין איך האיכות סאונד/פירוט לעומת הסאונדברים במחירים דומים, עד כמה גודל/צורת הרמקולים משפיעה?

בביקורות הוא מקבל ציונים טובים כמו כל רמקולי החברה, הוא גם גבוה בהרבה אבל מבאס שויתרו על HDMI ARC.

https://www.wellcom.co.il/speakers-headphones/speakers?product_id=103516&sort=p.price&order=DESC

Edifier S70DB HiRes Audio Bluetooth Soundbar / Sub Woofer System - Norvett  Electronics

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדחף

SONY HT-A7000 מוצר חדש של סוני נראה מאוד מרשים מסקירות ראשוניות.

זה עמוד המכירה באמזון כמובן שכבר בסטטוס של OOS.

https://www.amazon.com/Sony-HT-A7000-7-1-2ch-Surround-Theater/dp/B099YZVS99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2021 בשעה 16:49, Stav132 כתב:

קשה לי להוציא 6K על מערכת לסלון.

זה נשמע קשה, אבל תנסה לחלק את זה ל-20 או 30 שנה.

רמקולים פסיביים לא מתקלקלים, אלא אם כן מחבלים בהם בכוונה.

(סאונד בר עם הכול-מובנה-הכול-כלול, לעומת זה... הה! יהיה מעניין לגלות).

להבדיל, רסיבר נורמלי שמפענח את כל הפורמטים הקיימים זאת הוצאה כבדה עם אמינות מפוקפקת, שיותר קשה להצדיק.

עדיין ממליץ בחום ללכת על כל הקופה. אין כמו מערכת נורמלית, ויסלחו לי כל הסאונדברים ביקום.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, hans כתב:

עדיין ממליץ בחום ללכת על כל הקופה. אין כמו מערכת נורמלית, ויסלחו לי כל הסאונדברים ביקום.

אין לי ניסיון רציני עם סאונדבר, אבל מעצם טבעו הוא נועד לפיזור צליל, ולכן תלוי מאוד בחדר. בסה״כ צליל ״מפוזר״, יש לו את המשיכה שלו (BOSE 901 התבססו על זה), אם כי הוא פחות ״מדוייק״ ולכן פחות מתאים למי שממש מאזין למוסיקה, רוצה לשמוע כל כלי, אוהב לשבת מול הרמקולים ולהקשיב וכו׳.

אם שווה להשקיע... זה תלוי כמה זה חשוב לכל אחד. לדעתי סאונד לא טוב מעצבן, גם אם לא מודעים לזה. זה כמו רעש רקע, שלא מודעים לו, אבל מרגיז. אם זה רזוננטים (משהו מזמזם/מצלצל באיזשהו תדר), אם זה התאבכות שמונעת לשמוע ברור את הדיבור, אם זה צליל בהיר, עם גבוהים מודגשים מדי, שמעייפים את האוזן וכו׳. אבל היום יודעים להגיע לצליל סבבה גם עם רמקול נייד (לא כולם...) ועוד.

יש לזה מבחן אחד ברור, אם אתה רץ להחליש את הווליום, כי זה מעצבן אותך, אז המערכת לא טובה. אם אתה שם מוסיקה שאתה אוהב ולא בא לך להקשיב, אז המערכת לא טובה.

אז מערכת טובה צריך, אבל איזו... זה תלוי בשימוש.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או... שלא.

תלוי מה הבעיה בסאונד (לא הכל ניתן לתיקון) ותלוי מה מכיילים ואיך.

למשל:

https://htmag.co.il/article33791.html

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודש קניתי רסייבר ימאהה, לפני הכיול ואחרי הכיול הסאונד נשמע אחרת לגמרי.

מערכת הכיול האוטומטית מודדת את המרחק האקוסטי לכול רמקול, ומכיילת כול רמקול בנפרד מבחינת העוצמה והפזה של גלי הקול.

ללא המערכת האוטומטית, לכייל ידנית זה בלתי אפשרי. 

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רסיבר אחד בחדר אחד עם ניסיון של אדם. אחד.

קצת דל בשביל לקבוע מסקנות חותכות, יו קנואו...

קודם כל, מה שעובד, עובד ומעולה שעובד אצלך טוב.

אני לא אכנס לכל עניין הכיול, בעיקר בגלל שהרב לא מובן לי ברמה שקרובה להיות מעשית, אבל בוודאי שיש כיול לא אוטומטי. יש כלי מדידה, יש תוצאות, ויש מי שיודע מה נשמע איך ולמה, ומכייל בהתאם, כשהוא יודע מה אפשר לטפל, מה זו בעיה אקוסטית (אם יש בעיה של החזרים מהתקרה או המרצפה או ממשהו אחר), מה זה רזוננס מהתיבה של הרמקול ועוד ועוד.

כלומר, יש הרבה מעבר לכיול אוטומטי של רסיבר ביתי.

דרך אגב, באודיו למכוניות מתמודדים עם בעיות קשות יותר כבר כמה שנים טובות, וזה מאוד מעניין (טוב, אותי...) לשמוע על איך מטפלות בזה מערכות אקטיביות מאוד משוכללות, שכל הזמן מאזנות את הסאונד בין הרמקולים, בזמן אמת, בסביבה מאוד בעייתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

זה רסיבר אחד בחדר אחד עם ניסיון של אדם. אחד.

קצת דל בשביל לקבוע מסקנות חותכות, יו קנואו...

קודם כל, מה שעובד, עובד ומעולה שעובד אצלך טוב.

אני לא אכנס לכל עניין הכיול, בעיקר בגלל שהרב לא מובן לי ברמה שקרובה להיות מעשית, אבל בוודאי שיש כיול לא אוטומטי. יש כלי מדידה, יש תוצאות, ויש מי שיודע מה נשמע איך ולמה, ומכייל בהתאם, כשהוא יודע מה אפשר לטפל, מה זו בעיה אקוסטית (אם יש בעיה של החזרים מהתקרה או המרצפה או ממשהו אחר), מה זה רזוננס מהתיבה של הרמקול ועוד ועוד.

כלומר, יש הרבה מעבר לכיול אוטומטי של רסיבר ביתי.

דרך אגב, באודיו למכוניות מתמודדים עם בעיות קשות יותר כבר כמה שנים טובות, וזה מאוד מעניין (טוב, אותי...) לשמוע על איך מטפלות בזה מערכות אקטיביות מאוד משוכללות, שכל הזמן מאזנות את הסאונד בין הרמקולים, בזמן אמת, בסביבה מאוד בעייתית.

מסכים אתך שיש מומחים בתחום שיכולים לכייל מערכות ידנית בעזרת מכשור מתאים.

אבל גם הם ברוב המקרים מתבססים על כיול אוטומטי ורק מוסיפים fine tuning . ודבר שני למשתמש הביתי כיול אוטומטי מספיק ברוב המקרים.

כול חדר שונה אחד מהשני ובכול חדר יש בעיות אקוסטיות שונות, וזאות בדיוק המטרה של כיול אוטומטי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המטרה של הכיול האוטומטי הוא להביא לעקומה כמה שיותר שטוחה במיקום ספציפי בחדר. למשל, מצ"ב תוצאות כיול של רמקול הסנטר אצלי בסלון, כשיושבים במרכז הספה בדיוק באמצע מול הטלויזיה. אז אין פה קסמים, יש איזשהו "דיפ" באזור ה- 2khz שהכיול לא מצליח לטפל בו, אבל בגדול מ- 150hz (הקרוסאובר של הסנטר) העקומה די שטוחה, ביחס לבלגן לא קטן לפני.

רמקול סנטר.jpeg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם גרף כזה זה שהוא מודד, אם אני מבין נכון, את הסאונד מהרמקול בנקודה ספיציפית, שכולל את הסאונד שמגיע מהרמקול + ההחזרים השונים מהחדר, ככה שקשה לבודד את הבעיה (מכשירים משוכללים מפרידים את הסאונד הישיר מהרמקול מההחזרים ואז אתה רואה מאיפה בא השינוי בעוצמה בתדר נתון).

בכל מקרה, זה דיפ משמעותי ואמור להיות שמיע. יכול להיות שזה לא פתיר, כי זו נקודת החיתוך בין הטוויטר למיד, ופשוט לא תוכננה טוב.

הייתי גם מנסה פשוט לשחק עם המיקום, לראות אם זה משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, 3db אמור להיות שמיע. מצד אחד מסכים שזה נראה כמו נקודת חיתוך בין טוויטר למיד, ואכן מדידות של הרמקולים הקדמיים האלו (kef t301) מציגות שם דיפ, אבל מוזר שגם לגבי הסראונד (axiom qs8) מופיע אותו הדיפ, כשהם תאורטית אמורים להיות מאוזנים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...