Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סאונד בר עם סאב עד אלפיים ש״ח.

yulianx
שימו לב! השרשור הזה בן 886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממליץ לפזול לכיוון Vizio M51ax-J6, עולה כ 1800 ש"ח עם משלוח לארץ. סאונדבר+סאב ו 2 סטלייטים, הביקורות משבחות וטוענות שמדובר בסאונדבר הכי טוב עד 500$ חד וחלק.

קניתי, מרוצה עד הגג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן.

https://www.amazon.com/VIZIO-Theater-Sound-Dolby-Atmos/dp/B094TLY3FQ/ref=sr_1_1?crid=3F75OIBIDVHI3&dchild=1&keywords=vizio+m51a-h6&qid=1631995211&sprefix=vizio+m%2Caps%2C329&sr=8-1

יש גם מערכת בשם סאמסונג Q67CT שמאוד מעניינת, אבל עוד לא ראיתי אתר רציני ברמה של rtings מעלה עליה סקירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.9.2021 בשעה 21:43, Pika007 כתב:

ממליץ לפזול לכיוון Vizio M51ax-J6, עולה כ 1800 ש"ח עם משלוח לארץ. סאונדבר+סאב ו 2 סטלייטים, הביקורות משבחות וטוענות שמדובר בסאונדבר הכי טוב עד 500$ חד וחלק.

קניתי, מרוצה עד הגג.

מה לגבי החשמל?

תומך 220V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי, מרוצה עד הגג.

RTINGS מדברים על בעיית latency.

זה פתיר?

אחרת, זה לגמרי דיל ברייקר...

image.thumb.png.15a7552abe1ff7396574eddfb0d46a95.png

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם,

בסופו של דבר הזמנתי את המערכת של lg.

• רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

RTINGS מדברים על בעיית latency.

זה פתיר?

אחרת, זה לגמרי דיל ברייקר...

image.thumb.png.15a7552abe1ff7396574eddfb0d46a95.png

כן. RTINGS בדקו את המערכת עם גרסת הקושחה הראשונה, מאז המערכת עברה עוד 2 גרסאות. נכון לעכשיו אצלי בחיבור ARC על קושחה אחת לפני החדשה ביותר מדדתי 58ms. בעיקרון כל דבר מתחת ל 100 הוא טוב לשימוש ביתי, לגיימינג כדאי שיהיה גם מתחת ל 75. בסאברדיט של Vizio הנושא הזה לא עולה בכלל אפילו שמדובר על אנשים שכמוני, גם משתמשים במערכת לגיימינג מהיר שם העניין הכי קריטי.

שלחתי ב RTINGS תגובה בנושא, אפשרי שבחודשיים שלושה הקרובים נראה עדכון לסקירה, האתר הנפלא הזה מעדכן חלק יפה מסקירות העבר שלו בהתאם לשינויים. 

אגב, הפרמרט הזה כאשר מדברים על arc יכול להשתנות ב 10-20ms בהתאם לטלויזיה אליה המערכת מחוברת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין תמונה לקול*

טריגר מופעל אופטית וטריגר מופעל קול.

דרך אחת: וידאו על הטלויזיה וצילום במצלמה מהירה (500FPS+ אם אנחנו רוצים למדוד במרווחים של 2MS), בדיקת הפריים בו הופיע הסיגנל על המסך ובדיקת הפריים בו הוידאו מתחיל להוציא גם סאונד.

דרך שניה: טריגר אופטי וטריגר מופעל קול/רעד, ואז שקופית ייעודית כלשהי, למשל שינוי בטלויזיה משחור ללבן שמלווה בחיווי צליל. זה משהו שאפשר לעשות בבית עם ארדואינו מאוד בקלות ויקליט בשבילך את הזמנים בצורה עצמאית, כלומר יוציא תוצאה מספרית מיד.

אגב, עבור מי שלא משחק- לייטנסי במערכות שמע לא באמת רלוונטי. ניתן לכוונן השהיה מכוונת בטלויזיה עצמה (או לצורך העניין, במחשב שמשמש כמקור) של השמע או התמונה, בהתאם לנדרש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

״קצת״ סטייה מנושא השרשור, אבל דיברנו קצת על באסים...

אחרי שהסלון שלי עבר שינוי ריהוט לאחרונה, ובין כה וכה הסאונד השתנה, מה שאומר כמה שבועות של משחקי מיקום וסידור של הרמקולים (JBL LSR308) בכל מקרה. הם עברו מסטנדים יוקרתיים של איקיאה למזנון אפילו יותר יוקרתי, אבל טיפה גבוה. לכן שמתי אותם הפוכים, שהטוויטר יהיה בגובה האוזניים.

נצלתי את העובדה שהכל השתנה, ובין כה וכה ה-OCD התעורר, וחברתי סאב ישן שהיה אצלי ללא שימוש, של JM-Lab  (קבלתי אותו במתנה עם זוג רצפתיים וסנטר די גדול). שמתי אותו בפינה היחידה שהיה שם מקום בשבילו, בדקתי היכן הנקודה שהרמקולים שלי מתחילים להחלש בבאס, וכיוונתי את חיתוך התדר של הסאב לשם (80Hz), שחקתי קצת עם הווליום, עד לנקודה שאי אפשר היה לשמוע מהיכן מגיעים הבאסים (שלא שומעים את הסאב כנפרד מהרמקולים), וישבתי להקשיב קצת.

נשמע לי טוב.

עכשיו, תמיד כשמשנים את הסאונד, בהתחלה שמים לב למה שנשמע יותר טוב. אחרי כמה זמן מתחילים לשים לב למה שנשמע פחות טוב... אבל בינתיים, הכל טוב. יש שני דברים שאני לא רוצה מבאסים בכלל, גלים עומדים (נשמע כמו המהום בעוצמה קבועה בתדר מסויים) ותחושה שהבאסים מגיע בדיליי אחרי המוסיקה. 

יש לי כמה טרקים לבדוק את העניין, אחד מהם הוא Always של הפסנתרנית האזרית, עזיזה מוסטפה זאדה,  בו מלווה אותה אחד התופיסטים הטובים בהיסטוריה, דייב ווקל (כאן עם הגיטריסט הישראלי, עוז נוי), והבסיסט ג׳ון פטיטוצ׳י. בו נגיד ככה, שני השליש מההרכב, שנותנים את הקצב, עובדים מהר, ובשילוב של הפסנתר נותנים חומת סאונד מלאה, עם המון תזזיתיות בקצב ובעוצמה.

זה יכול להיות קצת קשה לעיכול (גרושתי היתה אומרת שלאלבום צריך לקרוא Never), אבל אם רוצים לבחון אם הסאב לא מקלקל את המוסיקה, זה מתאים (אני מאוד מאוד אוהב את האלבום הזה, שכנים כנראה פחות).

למשל הקטע הזה.

הצליל ללא ספק מלא יותר ומרגישים את זה בפסנתר ובקיק דראם. כשכל הצליל נהיה מלא, כל האיזון של הסאונד משתנה, והרמקולים נשמעים פחות בולטים בווקאל ובמיד. זה לא לרעה בהכרח, רק שונה.

עכשיו רק נשאר לשחק עוד מיקום, חיתוך התדר, עוצמה, לשנות את העוצמה של הרמקול בבאס (יש להם פונקציה כזו), לסתום את הפורטים של הבאס (נקודת חולשה מסורתית ברמקולים זולים ובכלל), עד שאפשר יהיה לייצב שוב את המערכת, אבל כרגע הסאב נשאר. מה שלא קבלתי ממנו זה עוד תחושה של ׳קיק׳ בבאס, אבל נראה מה אפשר לעשות עם זה...

אז אני אסכם בינתיים שהסקפטיות שלי לגבי סאבים קצת השתנתה. זה עבר קל וטוב מהצפוי.

בהמשך אני אנסה עוד סאב אחר (קטן, של מערכת סאטליטים) ועוד אחד גדול של B&W ונראה...

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מחפש סאונד בר לסלון בעיקר לסרטים וקצת למוזיקה.

יצא לי לשמוע את הסאונדברים הבאים:

sl9Y LG

samsung q70r

JBL 5.1

bose 700

ה LG נשמע לי מתכתי ושטוח עם באס חלש , הסמסונג נשמע לי מאוד אנמי , ל JBL יש באס חזק אבל הוא לא מאוזן עם הסאונד בר וגם הסנטר נשמע לי חלש בדיבור

היחיד שאהבתי הוא BOSE 700 עם הסאב הוא נשמע כמה רמות מעל כולם  , הבעיה שהוא יקר סביב ה 3K לסאונד בר וסביב ה 3K לסאב וקשה לי להוציא 6K על מערכת לסלון.

😈Seat Leon Cupra 280😈

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לבדוק גם את הדגם החדש יותר SN9Y עם תוספת של רמקול סנטר וגם אפשרות כיול לחדר (לא יודע עד כמה משמעותי).

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ שוב למצוא מישהו עם VIZIO M51A או AX, ביחס ל Q70R (ו Q70T) של סאמסונג המערכת טובה יותר בצורה מורגשת, וכאמור אין צורך לעלות מעל 2000 ש"ח.

כל פעם שאני שומע על חבר שקנה סאמסונג Q70 או משהו מקביל באותו מחיר (ויותר) אני פשוט מרגיש שחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי, מרוצה עד הגג.

היי הרמקולים אלחוטיים?

אפשר לשמוע בהם גם סתם מוזיקה, שירים?

ולי יוצא המון על משלוח...

IMG_20210922_091426.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...