Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

דווקא יש חפיפה בין הערים. חלק מחרדים בבני ברק עובדים בתל אביב, רמת גן, נוסעים בתחבורה הציבורית למקומות חיוניים כמובן.
להגיד שאין קשר בין ערי לווין , זה לקבור את הראש בחול.

אתמול נאלצו במשטרה לפזר חתונה של נכד האדמו"ר מדאראג . שוב, לא מבין למה מסכנים כל כך הרבה שוטרים במגע צמוד. בניהול מו"מ מול הציבור העצום.
כמה רימוני גז , פצצות סירחון , זרנוקים היו משיגים פיזור דומה... וגם הם היו שמים מסיכה הרבה יותר מהר.

דאגו לצלם את זה היטב אבל פרסום כמות הדוחות בבני ברק חושף את המחדל. מעט דוחות יחסית לגודל העיר . שיאני הדוחות ל 1000 איש הם דווקא המגזר הערבי ושם כנראה ההרתעה קצת עובדת. לפחות ככה הגרפים החדשים מראים.
מחדל נתב"ג זה בניהול השר הממונה . מירי רגב , אז זה לא מפתיע . ככה זה כשהשר עסוק בטלויזיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, yor2 כתב:

בקרוב יצטרכו  להחליט את מי להציל.

וגם המונשם במזדרון. 😐

המערכת לקרת קריסה?

N12 - בתי החולים על סף קריסה: "בקרוב נבחר את מי להנשים ואת מי... (mako.co.il)

החולה במזדרון.jpg

מעניין מאוד שדווקא לניאדו, אמיר שחר מנהל המיון ומחלקת הקורונה בלניאדו ממתנגדי הסגר החריפים, אשמח לראות סטטיטיקה של מספר מונשמים עכשיו לעומת ינואר בשנים אחרות.

בשביל פרופורציה, מלפני 5 שנים:

https://www.haaretz.co.il/news/health/1.2554878

ציטוט

בחדר המיון של בית החולים שיבא בתל-השומר נרשם ביממה האחרונה עומס של 350% ביחס לתקני כח האדם, לתשתיות ומספר המיטות הקיים. בבית החולים הדסה עומדת כעת התפוסה בחדרי המיון על 200% ובמחלקות הפנימיות על 140%.  בבית החולים רמב"ם בחיפה נרשמה תפוסה של 140% בחדר המיון ובעקבות כך 106 חולים העבירו את הלילה בחדר המיון של בית החולים, 80 מתוכם שהו במיון יותר מעשר שעות. בבית החולים זיו בצפת הגיעה התפוסה במחלקות הפנימיות ל-110%  - נתון המשקף עומס גבוה במיוחד. בבית החולים פוריה הגיעו העומסים לכ-120% במחלקות הפנימיות. גם בבית החולים וולפסון בחולון דווח על עומס חריג של 130% במחלקות הפנימיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חליל זה לא אותו עומס,  חולה שפעת קשה לא דורש אות אותם משאבים כמו חולה קורונה קשה.

אז אל תערבב בין סוגי העומסים.

אתה באמת חושב שבכל העולם משתפים פעולה וכל בתי החולים בעולם בוכים ביחד על עומסים חריגים? 

בנתיים שברנו עוד שיא במספר המאובחנים - 10021 !!!  כל הכבוד..

בקיצור , בדיוק כמו בבריטניה , המוטציה הבריטית חזקה יותר מהסגר ואנחנו מתחילים לראות את ההשפעה של הדומיננטיות שלה.

אבל , מספר החולים קשה החדשים אתמול היה רק 144  (רק שלא יתקנו רטרואקטיבית).

זה יכול להעיד על שינוי בתמהיל המאובחנים, אומנם יש 10,000 אבל רובם צעירים שלא מגיעים למצב של חולים קשה. 

והמקדמים אכן יורדים , אבל אם רואים סימנים לשליטה של המוטציה הבריטית הם יתחילו לעלות שוב עד שהחיסונים יהיו אפקטיבים מבחינת היקף האוכלוסייה

image.thumb.png.828ca36d467268d72b763c747628db22.png

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, save כתב:

מחדל נתב"ג זה בניהול השר הממונה . מירי רגב , אז זה לא מפתיע . ככה זה כשהשר עסוק בטלויזיה.

מה עם סמוטריץ? הוא לא אחראי גם לנושא? לפחות היה עד מאי, שר תחבורה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט הזוי

"שר הבריאות" יושב באולפן, מסביר לנו שהחרדים הם לא האשמים היחידים ושואלים אותו שוב ושוב איך הוא מסביר את החתונה שהייתה אתמול

אז הוא מסביר שזה לא קשור לרב קנייבסקי

זה ההסבר.

אין משטרה, אין יסמ, אין מגב, פתאום אף אחד לא יודע להתמודד עם זה

אם הרב קנייבסקי לא משפיע על זה אז אין לנו אחריות על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין, אתה פה רומז לנו שיש עשרות חתונות ואירועים גם אצל החילונים.

מתרברב שגם בסגר יש לך מלא אירועים ועבודה.

שבעלי חתונות מוכנים לשלם את הקנס של ה-5000 ש"ח וימשיכו לעשות חתונות בניגוד להנחיות.

אז מה אתה מתפלא שגם במגזרים אחרים עושים זאת?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, korola כתב:

נתחיל בזה ש"מי שמאמין לא מפחד",

התל אביבים רוצים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, 

מקדם ההדבקה של עיר לא תלוי בערים אחרות, כל עיר ומקדם ההדבקה שלה.

אם תושבי העיר שומרים ובהתנהגותם מייצרים סביבה של R קטן מ-1 , אז מבקרים מערים אדומות לא מערערים את מצבה.

כי כל הדבקה סופה לדעוך. 

התקשורת מייצרת הרגשה כאילו יש זליגה מערים אדומות לערים ירוקות, אז נכון יש הדבקה בין ערים.

לכן אתה בטעות חושב שאם החרדים לא שומרים זה "יגיע בסוף לתל אביב"

אבל עיר ירוקה יכולה להפוך לאדומה רק אם התנהגות התושבים היא כזאת שמובילה ל-R גדול מ-1.

לכן זה יגיע לתל אביב בסוף, אבל זה לא מגיע מהחרדים לתל אביב, זה כבר קיים בתל אביב, זה רק יתגבר בתל אביב בגלל התנהגות התושבים (לא כולם, הכוונה בממוצע)

כרגע בתי החולים מפוצצים , הם די קרובים לקריסה.  

אז אין ברירה אלא להאריך את הסגר ובזהירות הייתי אומר אפילו להחמיר אותו קצת למשך שבוע שבועיים.

לפחות עד שנראה באמת השפעה של החיסונים, או שנוכל לאמוד את מצב המוטציה הבריטית. 

בדיוק כמו שאפשר להכנס למדינה ירוקה ולהפוך אותה לאדומה

ככה אפשר גם עם עיר ירוקה

זה שמישהו גר בת"א לא אומר שהוא לא עובד מחוץ לת"א.

יש המון מקצועות חיוניים ויש המון אנשים שמתערבבים בין ערים

ואם הזמנתי עכשיו טכנאי למקרר ולא ידעתי שהוא חרדי מבני ברק והוא לא ידע שהוא חולה ?

ואם אני סוכן ביטוח וקראו לי לבית בבני ברק לתת הצעת מחיר ונדבקתי ?

המחלה יכולה לעבור בקלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 40 דקות, korola כתב:

בנתיים שברנו עוד שיא במספר המאובחנים - 10021 !!!  כל הכבוד.

איזה ז'ופה, התערבתי עם מישהו לפני יותר מחצי שנה שלא נגיע ל10000. לפחות בשאר הסעיפים צדקתי (אמר שלא יהיה עוד סגר, פחחחח, ושיהיה חיסון עדר לפני שיגיע חיסון, פחחחחפחחחח)

אפילו נתתי תחזית די מדוייקת לחיסון (בין חצי שנה לשנה, נכון לסוף יוני).

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola אני לא מבין משהו, אשמח אם תסביר לי.

אם מקדם ההדבקה יורד אך יכול להיות שאחוז החיוביים עולה?

תודה.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הוא תלוי במספר הבדיקות, וזה יורד בסופ"ש וגם אתמול היה יחסית קטן, 100,000 בלבד, לעומת סביב 120,000 בשבוע הקודם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על אחוז החיוביים ולא כמות החולים הרי אנחנו בעלייה בכמות הבדיקות החיוביות אבל מקדם ההדבקה בירידה מה ההסבר לזה?

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי מקדם ההדבקה לא נגזר ממספר המאומתים אלא מהיחס בין מספרם בתקופה מסויימת למספרם בתקופה קודמת. העליה מ-9000 ביום ל- 10000 קטנה מהעליה מ-3000 ל-4000.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, korola כתב:

כתבת שאין, אחרי זה הצגת קציצות וואגיו ולא הזמנת אותי.

אמרתי שאני אקנה בשבילך קפה שחור.

ואכלתי כבר קציצת וואגיו אחת, אבל בשבילך הייתי קונה עוד חבילה של 2.

לפני 10 שעות, Transporter כתב:

מצחיק שאף אחד לא נותן את הדין על מה שקורה בנתבג כבר שנה ובכל מיני מגזרים שמותר להם לעשות מה שבא להם כבר שנה

בטוח שגם אם זה יחקר אף אחד לא יעמוד לדין

לעמוד לדין על החלטות פוליטיות?

לפני 51 דקות, Electron כתב:

@korola אני לא מבין משהו, אשמח אם תסביר לי.

אם מקדם ההדבקה יורד אך יכול להיות שאחוז החיוביים עולה?

תודה.

כל עוד המקדם גדול מ-1, יהיו מחר יותר חיוביים מהיום ובסבירות גבוהה מאוד גם אחוז חיוביים גבוה יותר.

מקדם הדבקה גדול מ-1, זה אומר שבממוצע כל חולה מדביק יותר מאחד, זה אומר שבממוצע נניח 1000 חולים, עם מקדם הדבקה של 1.1, זה בעוד 3-4-5-6 ימים 1100 חולים (כמות חולים כפול מקדם הדבקה + זמן מההידבקות עד להדבקה + זמן מזמן ההידבקות עד לתשובה חיובית).

עכשיו אחוז החיוביים תלוי ב-2 משתנים - כמה חולים חדשים יש, וכמה בריאים הולכים להיבדק.

"איים ירוקים" מחייבים אנשים להיבדק כדי לרדת לאילת או לים המלח, אין איים ירוקים אין סיבה לאנשים בריאים ללכת להיבדק ולהוכיח שהם לא חולים.

זה יוצר Bias מסוים בנתון הזה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...