Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

@korolaגם נותני שירותים הם אנשים יצרניים. רופא מחזיר אנשים למעגל העבודה. מורה מכשיר אנשים למקצוע. פקיד המס גובה מיסים עבור המדינה. עורכי הדין שומרים על הסדר בחברה. יש מקום גם לכמות מסויימת של אנשי דת, שכן זה מצרך שיש לא מעט אנשים שנזקקים לו. הבעיה היא שבעשורים האחרונים יש עודף ייצור קיצוני שלהם, בעוד שנוצר מחסור במקצועות אחרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נשחק טיפה בדמיון  (רק למי שמסוגל).

עכשיו דמינו לכם כפר של 100 תושבים. 

בכפר הזה אין כסף, אין תקשורת עם שאר העולם .. רק 100 תושבים. 

5 חלקאים / איכרים  - הם יוצאים כל בוקר לשדות מגדלים ירקות/פירות ובקר מסוג וואגיו.

עוד 5 אנשי תחזוקה, הם חוטבי עצים ודואגים לכל הבנייה והתחזוקה של הכפר.

שאר ה-90 .. לא עושים כלום .. כל היום יושבים בכפר , אוכלים, שותים ומרכלים על ה-10 פראיריים שעובדים ועל חשבונם הם חיים.

עד פה זה ברור נכון?  ה-10 הם הייצרנים וה-90 הם אוכלי החינם שלא עושים כלום וחיים על חשבון יבגני. 

אבל ה-90 חכמים .. הם לא רוצים מרד, אז הם בונים מודל חדש.

1 מהם ממונה לראש העיר .

12 - יהיו חברי מועצה 

2 שופטים 

10 עורכי דין

10 יהיו צוות רפואי 

10 יהיו אחרים על המערכת הפיננסית החדשה שהם יבנו 

10 יבנו מערכות ממוחשבות שיהיה קל ל-90 איש לנהל א המערכות שלהם.

ול 35  לא מצאו מה לעשות. 

עכשיו ראש העיר, השופטים , חברי המועצה שולטים על המערכת הפיננסית 

הם קובעים שהם מקבלים 35,000 יחידות כסף כל חודש

קובעים את המחיר של התוצרת החקלאית כך שהשכר של החלקאי יהיה 5000 יחידות כסף לכל חודש.

מידי פעם עורכי הדין , שולחים תביעות לאנשים אחרים וגובים מהם שכר טרחה של 10,000 יחידות כסף 

ל -35 המסכנים לא מצאו תפקיד, אז הם יקבלו 5,000 יחידות כסף על מנת שיוכלו לקנות אוכל מהחלקאים. 

ולשלם לעורכי דין ולאנשני המערכת הפיננסית.

הבעיה שכבר לא מצליחים למצוא להם תפקידים , פשוט אין צורך בעוד כח אדם בכפר הזה.

העולם שלנו היום לא באמת שונה מהכפר הזה,  לא באמת צריך שכל האנשים יעבדו על מנת לתחזק את החברה. 

מערכות ממוחשבות מחליפות את סניפי הבנקים ופתאום אין צורך במלא אנשים בסניפים 

רכבים אוטונומים יחליפו את נהגי המוניות , שימצאו את עצמם ללא פרנסה.

הקורונה מראה לנו שמיליון מובטלים לא באמת משפיעים על התל"ג השנתי שלנו,   מי הם המיליון האלה?

האם הם סתם עשו עבודות לא חשובות?

לפני 15 דקות, vladclar כתב:

כל המקצועות האלה שרשמת מייצרים מיסים למדינה, ומהמיסים מממנים רפואה, צבא, חינוך, ישיבות, בתי כנסת, תחבורה וכו..
משק סגור = יש מעט מיסים.
כל השרותים החיוניים נפגעים.

הרבה מהמקצועות שרשמתי , המדינה משלמת להם את המשכורת ואז מקבלת את המיסים בחזרה.

גם מקבלי הקצבאות  - רוכשים שירותים בכסף שהם מקבלים ואז מזה מופרשים מיסים.

הקהילות החרדיות בארץ מקבלות המון תרומות מיהודים מרחבי העולם, פשוט הכל שחור ולא מדווח 

אבל אני בטוח שאפשר להגדיר את זה כענף יצוא רציני.  מוכרים חלומות ליהודי העולם ומקבלים דולרים בתמורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה, החברה שלנו קצת יותר מורכבת ולכן נדרשים כל בעלי המקצוע האלה שבהם אתה מזלזל. לא הייתי רוצה לחיות בחברה בלי מחוקקים, שוטרים, מורים או רופאים. לא הייתי רוצה לחיות בחברה שבה אין מהנדסים ופועלים שמיצרים טרקטורים עבור החקלאים, ובלי מכונאים שיתחזקו אותם.

דרך אגב, באותו עניין, מישהו הגדיר פעם את המקצוע העתיק ביותר בעולם. נחש מהו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם הביטוי "לא חשובות" נכון בהקשר הזה.

אולי הם עבדו בעבודות שמתאימות לעיתות שגשוג.

סתם דוגמה גרועה:

מסעדות, למשל, וכל מה שקשור לשינוע ואספקה של אוכל מוכן ומפונפן, הוא צורך חברתי יותר מאשר פיזי - בני אדם הצליחו להתקיים גם עם בישול מהבית או עם חמגשיות מהקיבוץ עם פרי בצד שיוצאים ממפעל יחיד.

כל הקטגוריה של "נותני שירות" בקיצור.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תלוי מה בקבע, יש בקבע מספיק אוכלי חינם, אבל אשתי ברגע שתצא מקבע לאזרחות אוטומטית משלשת (או לכל הפחות מכפילה) את המשכורת שלה.

ואז מן הסתם גם המיסים גבוהים בהרבה.

וזה אני מדבר על המערך הטכנולוגי (כן גם שם יש מספיק אוכלי חינם, לא כל אחד כזה ימצא עבודה טובה באזרחות)

אולי במקום אוכלי חינם - נגדיר חיים על חשבון יבגני.

בהרבה חברות היי-טק , גם הגדולות המוצלחות ביותר יש המון אוכלי חינם. 

כאלה שהחברה הייתה מצליחה למכור ולפתח אותו דבר גם בלעדיהם,  אבל הם אוכלי חינם על חשבון בעלי המניות. 

אוכלי חינם בקבע בצבא אוכלים חינם על חשבון משלם המיסים. 

אם תשאל את הצבא הוא בכלל לא רוצה לגייס כל כך הרבה צעירים,  זה נזק מטורף למשק.

אני בטוח שיש המון צעירים מוכשרים שיכולים לסיים את התואר ב-3 שנים האלה ולתרום הרבה יותר לחברה (גם מיסים)

אבל המערכת הפוליטית תקועה על הקטע של לגייס את החרדים , זה דופק רפורמות של צימצום הגיוס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שבכפר שלנו יש מקצועות דרושים,
אבל אלה שהתרגלו לקבל 5000 יחידות כסף לא מעוניינים לעבוד בהם.
אה, ובכפר שלנו לסיים ללמוד מקצועות ליבה בכיתה ה' לא מספיק
כדי לקבל ג'וב של שופט או רופא.
ובלי צבא גם לא שוטר.
יש כפר אחר, הרחק מכאן ( איפה שהיום מחליפים נשיא ) - שם אותם המסכנים עובדים ומספיקים גם להודות לשם. למה עובדים? כי שם לא נותנים להם 5000 יחידות כסף בלי שיעבדו.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, korola כתב:

חשבת על זה שכל זה סתם נמצא וירטואלית אצלך במוח?

כן זה לא נכון, מצטער.

בני ברק חיה על קצבאות. מודיעין עלית ושאר הגטאות של החיידרים זה ערים שבעוני שלהן מתחרות בערך עם הפזורה הבדואית ואפריקה. 

מבחינת ההשרצה, בחיידרים בזמן שאצל שאר המגזרים יש ירידה, נותנים בראש ומתייחסים לנשים כאילו אנחנו חיים במאה ה-14 או בצ׳אד.

לגבי הסיפור הנחמד על ״החברה שאתה חי בה״ - אני לא מבין מה אתה רוצה. החרדים לא חלק מהחברה הזו בשום דבר שהוא לא סחיטה. 

אני חוזר על הלוגיקה המאוד פשוטה (איפה מ3מ3 חובב הלוגיקה?): אם כל החרדים יממשו את אחד מהאיומים שלהם ויעזבו מחר לברוקלין - רמת החיים של כולנו תעלה. אם האוכלוסיה הכללית תעבור לברוקלין - החרדים ימותו מרעב. אם אתה לא מבין את זה -חבל. 

לפני 31 דקות, korola כתב:

אתה בטוח שאתה לא בקבוצה הלא יצרנית?  

מה.

זה המשפט הכי הזוי שקראתי בחיים שלי, באמת.

תלוש שכר - מכיר?

אני אפילו לא מדבר על המסביב - השתתפות פעילה שלי בכלכלה הכללית.

לפני 4 דקות, korola כתב:

כן, משקית גיוס ששותה קפה כל היום ולא מגייסת זה לגמרי כמו 20% מהאוכלוסיה שלא משתתפים בכלכלה של המדינה, והשרים שלהם דואגים רק לקצבאות. אחד לאחד. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לכם תשובה.

ובכן, לדעת אותו אדם, שאיני זוכר מיהו, המקצוע העתיק ביותר הוא הגנרל. זה שמוביל את בני השבט לצייד, ואולי גם למלחמה מול השבט השכן.

בקיצור, מקצועות השירותים אינם המצאה של המאה ה-20, אלא כמה אלפי שנים קודם.

יבגני, יש הבדל אחד גדול בין המת"קית* שהזכרת לבין תלמיד הישיבה: אותה חיילת תסיים 2 שנות שרות ותחזור למשק המתפקד. כנראה שבשנתיים האלה היא גם תתרום במידה זו או אחרת, גם אם קטנה. בחור הישיבה ישאר בחברותא שלו, ובמקרה הטוב יתרום איזה עבודה לא מקצועית לכלכלה השחורה.

*מת"ק = מגיש תה וקפה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, פינדר כתב:

כל ישראל אחים.

אז אח אחד עובד ומשלם מיסים.

ואח שני חי על קצבאות ומשתין בקשת על האח הראשון.

סולידריות.

מילא זה היה בטעמים אבל הטעם אצלם תמיד זה חרא 🤣

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, hans כתב:

לא יודע אם הביטוי "לא חשובות" נכון בהקשר הזה.

אולי הם עבדו בעבודות שמתאימות לעיתות שגשוג.

סתם דוגמה גרועה:

מסעדות, למשל, וכל מה שקשור לשינוע ואספקה של אוכל מוכן ומפונפן, הוא צורך חברתי יותר מאשר פיזי - בני אדם הצליחו להתקיים גם עם בישול מהבית או עם חמגשיות מהקיבוץ עם פרי בצד שיוצאים ממפעל יחיד.

כל הקטגוריה של "נותני שירות" בקיצור.

ש... שלא ישמע אותך טרנספורטר

לפני 21 דקות, korola כתב:

כאלה שהחברה הייתה מצליחה למכור ולפתח אותו דבר גם בלעדיהם,  אבל הם אוכלי חינם על חשבון בעלי המניות. 

אוכלי חינם בקבע בצבא אוכלים חינם על חשבון משלם המיסים. 

זה בעיקר בחברות הגדולות והמוצלחות (והם הרבה פעמים עם ההצלחה מקימים הרבה "מוצרים" חדשים או מפתחים דברים שאולי יום אחד - אחד מהם יהיה מנוע הצמיחה הבא של החברה).

בחברות הקטנות אין מקום לאוכלי חינם, גם שם בד"כ תמצא את הואדים הגנרי (ואולי אם אני זוכר נכון גם ה- @vadim6385 שלנו) שעושה גם את זה וגם את זה וגם את זה וסוגר פינות כאלה ופינות אחרות.

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אני חוזר על הלוגיקה המאוד פשוטה (איפה מ3מ3 חובב הלוגיקה?): אם כל החרדים יממשו את אחד מהאיומים שלהם ויעזבו מחר לברוקלין - רמת החיים של כולנו תעלה. אם האוכלוסיה הכללית תעבור לברוקלין - החרדים ימותו מרעב. אם אתה לא מבין את זה -חבל. 

קראת לי אז באתי, למרות שלא עשית את זה כמו שצריך, היית צריך לעשות @m3x7r3m3

אבל לעצם העניין אתה צודק.

לפני 16 דקות, sperial כתב:

בחור הישיבה ישאר בחברותא שלו, ובמקרה הטוב יתרום איזה עבודה לא מקצועית לכלכלה השחורה.

לא נכון, במקרה הטוב הוא יהפוך למשגיח כשרות או עבודה אחרת ברבנות ויקבל תלוש משכורת

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לאשר (כבר נאמר בעמודים קודמים) שניתן להגיע למרכזי חיסון של מכבי פיזית ולהירשם לרשימת המתנה (למי שלא זכאי)? הבנתי שזו הפרקטיקה כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Blaz00r כתב:

מישהו יכול לאשר (כבר נאמר בעמודים קודמים) שניתן להגיע למרכזי חיסון של מכבי פיזית ולהירשם לרשימת המתנה (למי שלא זכאי)? הבנתי שזו הפרקטיקה כרגע.

ממליץ להיכנס לקבוצת פייסבוק "חיסוני קורונה בין חברים". כמו כן התחילו לחסן בני 35 ומעלה.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 43 דקות, sperial כתב:

אותה חיילת תסיים 2 שנות שרות ותחזור למשק המתפקד. כנראה שבשנתיים האלה היא גם תתרום במידה זו או אחרת, גם אם קטנה

נראה לי שהוא התכוון למגייסת עובדים בחברת הייטק גדולה. בכל אופן אם מדובר בחיילת, אף אחד לא שואל אותה כי היא חייבת להתגייס. גם אם היא אוכלת חינם וכל מה שהיא עושה בבסיס זה להכין קפה ולהביא בורקסים לאיזה קצין, זאת לא בחירה שלה להיות שנתיים בפוזיציה הזו.

חוץ מזה, כל מי שעוסק בתחומים שאינם חיוניים, הוא מרוויח כסף? משלם מזה מיסים? הוא יצרני ועוד איך. לדוגמא, אם טרנספורטר כמו שהוא מעיד על עצמו, באמת כזה כריש עסקים שמגלגל מיליונים מהפקת אירועים של נובורישים ומפזר בוכטות על כל מיני שירותים ומוצרי יוקרה, בהנחה והוא לא מעלים מס התרומה שלו לחברה גדולה לאין שיעור מאשר איזה אברך שמגדל 6 ילדים בדירת 2.5 חדרים. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא אחרונה ואני פורש מהדיון הזה.. פשוט גם אני צריך לשלוח כמה סיכומי פגישות ודיונים לא יצרניים שהתקיימו אתמול.

אבל תסבירו לי את ההבדל בין 2 הסיטואציות האלה.

10 בוגרי 8200  - יוצאים עם רעיון מעולה , מכינים מצגת ויוצאים בסבב גיוס.

מגייסים 10 מיליון דולר מקרנות הון סיכון שגייסו את הכסף מקופות פנסייה של אמריקאים קשישים. 

ב-10 מיליון דולר הם מגייסים 30 מהנדסים וביחד איתם (10 בוגרי 8200) , עובדים שנתיים וחצי ומשלמים לעצמם את ה 10 מיליון דולר שכר. 

במשך שנתיים וחצי הם מפתחים תוכנה מדהימה.. התוכנה מחשבת אלגוריתם משפר את תעבורת האינטרנט בפרומיל.

אף חברת תקשורת לא מגלה עיניין ומפטרים את כולם ומוחקים את התוכנה מכל השרתים. 

כל ה- 40 חוזרים לשוק העבודה .. התרומה היחידה שלהם הייתה 10 מיליון דולר מקשישים אמריקאים.

הם שילמו אותם לעצמם , שילמו מיסים למדינה, רכשו מוצרים בארץ, אבל גם טסו לחו"ל וביזבזו חלק מהכסף על בתי מלון בוואגס ובעולם הגדול.

מנגד ,  יזם חרדי הקים כולל חרדי ל 400 אברכים. 

בנוסף ל 400 אברכים הוא גם גייס 10 מקוששי תרומות , ה 10 הסתובבו בקהילות יהודיות בעולם ובמשך שנתיים וחצי גייסו 10 מיליון דולר תרומות 

מיהודים קשישים שרוצים מקום בגן עדן. 

היזם החרדי גזם את הקופון שלו, אבל את ה 10 מיליון הוא שילם כקצבת מחייה ל 400 אברכים , אולי חלקם מוגדרים כמורים וקיבלו שכר כמורים .

מכיון שאותם 10 מיליון חולקו ל 400, אז לא היה מס הכנסה.

אבל .. לאברכים האלה יש משפחות גדולות, הם קונות המון אוכל ברמי לוי , אושר עד וכדומה.

רובם לא נוסעים לחו"ל או לוואגס ... לכן כמעט כל ה-10 מיליון פוזרו למשק הישראלי. 

ופה מדובר על משהו בר קיימא, המפעל הזה ממשיך לעבוד עוד 20 שנה ולא קורס. 

מי תרם יותר למשק הישראלי?   

זה לא הכל שחור או לבן. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאק נראה לי שאיבדו אייקיו מההשוואה הזאת לכפר שלך קורולה, הרגת אותי.

ואין לי ספייר שאפשר לוותר עליהם. 

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...