Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כמה ימים קישרתי את המחקרים של פייזר. העקומות מתחילות להפרד לאחר 12 ימים, ההגנה מגיעה ל-52% כעבור 21 יום (לפני מתן המנה השניה) ול-95% שבוע אחרי המנה השניה. אין מידע על מה שקורה למי שלא מקבל את המנה השניה.

המספרים במודרנה דומים מאד, אבל זה לא רלוונטי כיוון שהחיסון הזה לא מגיע ארצה כל כך מהר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר מצד אחד להגיד שחיפפו בפיתוח החיסון, ומצד שני להגיד שאין מה להקשיב ליצרנית החיסונים וש"הכול בסדר" אחרי שבוע.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vladclar כתב:

ברמת גן, ממה שאני זוכר, ראש העיר הודיע בפומבי שלא יאכפו הגבלת טייק אווי.

כן, די מזמן כבר. בצדק לגמרי לדעתי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

לפני כמה ימים קישרתי את המחקרים של פייזר. העקומות מתחילות להפרד לאחר 12 ימים, ההגנה מגיעה ל-52% כעבור 21 יום (לפני מתן המנה השניה) ול-95% שבוע אחרי המנה השניה. אין מידע על מה שקורה למי שלא מקבל את המנה השניה.

המספרים במודרנה דומים מאד, אבל זה לא רלוונטי כיוון שהחיסון הזה לא מגיע ארצה כל כך מהר.

איזה קטע שאנשים יותר גדולים ומבינים ממך אומרים שכבר אחרי שבוע יש הגנה של לפחות 50%

בריטניה בכלל מחסנת את רוב האוכלוסיה רק  מנסה ראשונ כדי להגיע למקסימום אנשים שיש להם לפחות 50% הגנה

אבל כמו תמיד אתה יודע  מה שאף אחד לא יודע 

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

כן, די מזמן כבר. בצדק לגמרי לדעתי.

זה לא בצדק

כי זה מה שגורם לכל הבלאגן

וזה כמו כדור שלג

לפני 5 שעות, yor2 כתב:

אל תדאג

על זה אף אחד לא מדבר  כדי חס וחלילה לא לפגוע בה

אבל כשאליקו מקליט קליפ עם מאור אדרי ו 22 איש במקום 20 באולם אירועים ענק

מדברים על זה בחדשות כאילו מצאו שם מעבדת קוק

וזה בדיוק מה שגורם לאנשים לזלזל בהנחיות

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Transporter כתב:

איזה קטע שאנשים יותר גדולים ומבינים ממך אומרים שכבר אחרי שבוע יש הגנה של לפחות 50%

בריטניה בכלל מחסנת את רוב האוכלוסיה רק  מנסה ראשונ כדי להגיע למקסימום אנשים שיש להם לפחות 50% הגנה

כרגיל, אתה עושה סלט שלם. איך הגעת ל -"אחרי שבוע לפחות 50% " ?

אחרי שבוע מתחלים לראות תגובה חיסונית (העקומות מתחילות להיפרד),  רק אחרי 21 יום מגעים לחיסון של 50%.

ואז נותנים מנה שנייה שמאיצה את התהליך ומביא אותך תוך שבוע למעל 90%. 

ואז ערבבת שוב... בריטניה מחסנת בחיסון של אסטראזניקה- זה חיסון בטכנולוגיה אחרת,   לא ראיתי את כל הגרפים של התוצאות 

אבל הם ממליצים מנה שנייה לאחר 3 חודשים. לכן בבריטניה מתחילים לחסם במנה אחת בלבד.

שם התהליך הרבה איטי,   גם אחרי 3 חודשים הם מגיעים רק ל-70%,  מקווים שהמנה השנייה תביא את החיסון למעל 70%.

היתרון של אסטרהזניקה זה המחיר , ושמירה במקרר רגיל למשך חצי שנה. 

לכן ניתן יהיה לחסן כמויות של אנשים במהירות.

בכל מקרה, ברור שאם יש במדינת ישראל 1.5 מיליון איש מעל גיל 60 ובקבוצות הסיכון.

וידוע שיש אוכלוסיות שמפחדות להתחסן . אז אם הגענו למיליון , זה אומר שדי מיצינו.

כנראה מתוך המיליון שנשארו , יש אולי עוד 100,000 או 200 אלף שרוצים להתחסן.

אז ברור שיפרצו את המחסום .. רק יותר הגיוני שיפתחו בהדרגה את הרישום לחיסון לפי גילאים.

ולא ל 6 מיליון איש בבת אחת.. זה עוד פעם ייצר כאוס ובלגן בתורים. 

שלב א'   50-60 

שלב ב'  40-50 

שלב ג' 30-40 

שלב ד' 20-30 

ואז 16-30  או בעצם כל מי שרוצה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ראיתי כל מיני מספרים, רק שאני לא יודע מה מקורם, ותאמין לי שחיפשתי. המבפרים שאני מצטט הם המקוריים מהמחקר של פייזר. 

יתכן שההתייחסות היתה לחיסון של מודרנה, שאכן הראה הגנה יותר טובה החל משבועיים אחרי המנה הראשונה, אבל הוא יגיע רק בעוד 3 חודשים.

עריכה: @korola הנה צילומסך מהמאמר המקורי, הדגשתי את המספר שציטטתי.

image.thumb.png.4ba58d86b29362506e094a433977af8a.png

הערה נוספת - דרך הצגת התוצאות קצת שונה בין המחקרים של פייזר לשל מודרנה - פייזר מציגה את התקופה בים החיסונים כמקשה אחת בעוד שמודרנה מפרידה את 14 הימים הראשונים מ-14 הימים הבאים, כאשר סביר שב-7-14 הימים הראשונים החיסון עדיין אינו משפיע או שמשפיע מעט מאד. זה עושה חסד עם החיסון של מודרנה.

מכל מקום, אם הברירה שלי היא להתחסן היום בפייזר או בעוד 3 חודשים עם מודרנה אין לי ספק במה אני בוחר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, korola כתב:

כרגיל, אתה עושה סלט שלם. איך הגעת ל -"אחרי שבוע לפחות 50% " ?

אחרי שבוע מתחלים לראות תגובה חיסונית (העקומות מתחילות להיפרד),  רק אחרי 21 יום מגעים לחיסון של 50%.

ואז נותנים מנה שנייה שמאיצה את התהליך ומביא אותך תוך שבוע למעל 90%. 

זה לא מה שאמרו

אמרו שכבר אחרי שבוע החיסון מתחיל לעבוד. לא ברור אם יש לך הגנה של 50% או 57% או 72.5% 

אבל יש הגנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנתיים אצלנו דגמו אקראית כנראה 94 מאובחנים וגילו 18 עם המוטציה הבריטית. 

כלומר, כצפוי  המוטציה הבריטית כבר נפוצה פה. והיא 50% יותר מדבקת הוירוס הקיים.

אפשר להמשיך בכאילו סגר.. המספרים ימשיכו לעלות 

image.thumb.png.20bd8f8bccf6431d7fedcf30f7d064d8.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@korola - אין לי ספק שהמטוציה הבריטית נכנסה ארצה ומתפשטת באוכלוסיה. השאלה היא כמותית, וכיוון שלא מספרים לנו דבר על דרך הדגימה ומאפייני החולים שאצלם היא נמצאה קשה מאד להסיק מסקנות. החשוב ביותר בעיני - כמה מהחולים במוטציה שבו בשבועיים האחרונים מחו"ל וכמה "סתם" השתתפו בארועים רבי משתתפים.

@Transporter בודאי שמידת ההגנה משמעותית עם הגנה של 30% או 50% יקח הרבה מאד זמן להוריד תחלואה, עם הנה של 95% יהיה יותר מהיר. כמובן שתלוי גם בקצב החיסון, באמצעים נוספים כמו ריחוק חברתי ובהופעת זנים יותר מדבקים או שאינם רגישים לחיסון. מכל מקום, כדי להשיג הגנה מיטבית דרושות 2 מנות חיסון והתהליך אורך 4 שבועות (פיזר) ו-6 שבועות (מודרנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Transporter כתב:

זה לא בצדק

כי זה מה שגורם לכל הבלאגן

וזה כמו כדור שלג

לא זה לא. 

בחייאת, תעשה לעצמך סדר פעם אחת, וענה לעצמך על שתי שאלות:

אחת: האם אתה מבין שלא כל תופעה חברתית יש לה אותו סיכוי להדבקה? נניח הליכה ברחוב פחות מסוכנת מישיבה עם אדם זר בחדר ללא אוורור. מבין?

שתיים: האם אתה מבין שהצעדים שנוקטת המדינה לא בהכרח משקפים את הסיכוי הזה? 

הטענה שלך כאילו "זה מה שגורם לכל הבלאגן" לא נכונה. ישנן אוכלוסיות שלא משתפות פעולה עם ההנחיות בכל מקרה. מצד שני לא בכל פעם שמישהו לא משתף פעולה זו הדבקה אוטומטית. מצד שלישי המדינה לא באמת נוקטת באמצעים ההגיונים לריסון המחלה, אלא בשיטת הענישה הקולקטיבית שאין בה שום תכלית. ההתמודדות עם המגפה לא צריכה להיות במונחים של הכל או כלום. זה לא all in בפוקר. ואם אתה מבין שאירועים שונים יש להם סיכוי שונה לייצר הדבקה - אתה צריך להבין את זה. גם אם זה לא מסתדר לך עם מה שבא לך לעשות מחר. ואני חוזר שוב: גם אני מת לעלות מחר על מטוס ולברוח לחול. אבל אני מבין שזה מסוכן. אז אני כן חושב, למשל, שהמדינה צריכה לפעול כדי לרסן את ייבוא המחלה מחול. אבל אי אפשר לגזור מזה שאני גם צריך לחשוב שצריך לסגור חנויות או בתי קפה.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את הידיעה.
חלק מהחיוביים עם המוטציה הבריטית אלה מבודדים שחזרו מחו"ל.
אבל יש גם כמה דגימות עם המוטציה שנלקחו מאנשים אחרים שלא שהו בחו"ל
כרגע ממתינים לתוצאות של כמה מאות בדיקות נוספות, באמת אקראיות מישובים שונים, כדי להבין עד כמה המוטציה התפשטה כאן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אפילו המבוגרים האחרים התחילו להתעלם.

אפילו ליאור הרים ידיים.

אותי מעניין איפה הוא ממוקם בעקומת הפעמון.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

לא זה לא. 

בחייאת, תעשה לעצמך סדר פעם אחת, וענה לעצמך על שתי שאלות:

אחת: האם אתה מבין שלא כל תופעה חברתית יש לה אותו סיכוי להדבקה? נניח הליכה ברחוב פחות מסוכנת מישיבה עם אדם זר בחדר ללא אוורור. מבין?

שתיים: האם אתה מבין שהצעדים שנוקטת המדינה לא בהכרח משקפים את הסיכוי הזה? 

הטענה שלך כאילו "זה מה שגורם לכל הבלאגן" לא נכונה. ישנן אוכלוסיות שלא משתפות פעולה עם ההנחיות בכל מקרה. מצד שני לא בכל פעם שמישהו לא משתף פעולה זו הדבקה אוטומטית. מצד שלישי המדינה לא באמת נוקטת באמצעים ההגיונים לריסון המחלה, אלא בשיטת הענישה הקולקטיבית שאין בה שום תכלית. ההתמודדות עם המגפה לא צריכה להיות במונחים של הכל או כלום. זה לא all in בפוקר. ואם אתה מבין שאירועים שונים יש להם סיכוי שונה לייצר הדבקה - אתה צריך להבין את זה. גם אם זה לא מסתדר לך עם מה שבא לך לעשות מחר. ואני חוזר שוב: גם אני מת לעלות מחר על מטוס ולברוח לחול. אבל אני מבין שזה מסוכן. אז אני כן חושב, למשל, שהמדינה צריכה לפעול כדי לרסן את ייבוא המחלה מחול. אבל אי אפשר לגזור מזה שאני גם צריך לחשוב שצריך לסגור חנויות או בתי קפה.

יש הבדל בין הליכה ברחוב לבין ישיבה של אנשים עם טייק אווי ברחוב

כשאתה מזמין משלוח לבית, אתה לא באמת תרד עכשיו ותאכל אותו בפארק

אבל כשאתה לוקח משלוח מחנות, סביר להניח שאם יש באיזור ספסלים אתה ועוד 8393843298 אנשים שקנו באותו איזור יאכלו שם.

קח דוגמא..לא דיזינגוף ולא ת"א

אתמול במסגרת העבודה חזרתי עם העובדים והיינו רעבים. עצרנו באיזור חיפה באיזה שווארמה וקנינו.

ראינו איזה 20 איש עומדים בחוץ אוכלים. המוכר ביקש במיוחד שלא נשב לידם ונאכל במשאית

ישבנו במשאית ואכלנו על הציוד כדי שלא יקבל דוח. אבל מה עשו כל השאר?  אכלו בחוץ. כולם בלי מסכה, בטוח לא משפחה גרעינית, יושבים אחד ליד השני ואוכלים

זה בדיוק מה שמנסים למנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל טייק אווי זה ישיבה ליד המקום שקונים ממנו.
אם אני רוצה לקנות קופסאות חומוס בחומוסיה ולהביא הביתה, במה זה שונה מלקנות חומוס "צבר" בסופר?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, vladclar כתב:

לא כל טייק אווי זה ישיבה ליד המקום שקונים ממנו.
אם אני רוצה לקנות קופסאות חומוס בחומוסיה ולהביא הביתה, במה זה שונה מלקנות חומוס "צבר" בסופר?

אתה אולי לא

פועלים שעובדים באיזור ובא להם קופסאת חומוס עם פיתות שייצא להם 15 שקל כל אחד הם כן ישבו

גם אני לא יושב מחוץ למסעדה ואוכל  אבל לא כולם כמוני והרוב דווקא כן. אפילו שבעל המקום מבקש

משלוח בכל מקרה מונע את זה ובגלל זה מעדיפים ככה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...