Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

רק היה פה את הסכם אוסלו בהשראתו וברכתו, שבגלל התוצאות שלו אנחנו עדיין יורקים דם, בלי סוף נראה באופק.

כי פשוט לפני זה היה גן עדן, וברור לכל שההסכם (שקדמו לו ועידות מדריד סהנהגת הימין) נכפה עלינו על ידי קלינטון, לא מתוך רצון לסיים את הסכסוך אלא מתוך אנטישמיות ועוינות לישראל.

כאילו בעולם הימני אין, פשוט אין יכולת להכיל את הרעיון שמישהו בעןלם לא עוין את ישראל, לא אנטישמי או אוטואנטישמי, ועדיין חושב שהסכם עם הפלסטינאים זה טוב?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם נותנים לנו מלא כסף במתנה. מצב ביטחוני משפיע על הכלכלה, כלכלה משפיעה על שאר הדברים.

הם נותנים כסף ביטחוני, כלומר הם נותנים כסף ליצור מכונות ביטחוניות עם כלים יעודים למכונות הללו (לדוגמה פצצות).

נכון שבזכות זה יש לנו תעשיה צבאית ואווירית. אבל אם זה משפיע על כלל הכלכלה: כמו ההייטק? מזון?

אמנם אנחנו לא מעצמה גדולה, ואנחנו רואים את התחרות שלנו מול המערב (ולא מול המזרח), ונכון שארהב עוזרת לנו רבות. אבל לחיים האישיים שלנו זה לא משפיע: מחיר הדלק, בועת הנדלן והרכב, יוקר המחיה (מזון לדוגמה).

כל האמירות האלו מביאות אותי לשאלה: האם לי אישית זה ישנה אם טראמפ או קלינטון יהיו נשאי ארה"ב? ואני עונה לעצמי שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה משפיע ועוד איך, מאחר ואם נקבל מהם מעט כסף לביטחון או בכלל לא, זה יצא מהכסף שלנו האזרחים בדמות העלאת מיסים.

חוץ מזה שבמצב בטחוני גרוע כמו מלחמה למשל, הכלכלה נחלשת כי אנשים לא הולכים לעבודה ולא יוצאים לקנות + מגייסים מלא אנשי מילואים שהמדינה צריכה לשלם להם בסופו של דבר, ועוד המון הוצאות שקשורות בלחימה.

ד"א, בתעשיות בטחוניות יש לא מעט אפשרויות תעסוקה, גם לפועלי יצור וגם למהנדסי תוכנה. ישראל היא 2% משוק הנשק העולמי, שזה לא מעט ביחס לגודל שלה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפי האינטרנט, חמישית. זה לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה אחוז הסיוע של ארה"ב מסך תקציב הביטחון?

אני לא יודע, אבל אני חושב שמספיק גבוה. בנוסף אני יודע שחלק מהיצור נמכר למדינות אחרות (כמו ארהב) ולא רק לצהל.

אבל הנקודה היא לא ספציפית על הסיוע, כי גם טרמאפ וגם קלינטון הם יעזרו לישראל כי אנחנו בני ברית שלהם. יתכן שאחד המתמודדים יעזור יותר מהשני בתיאוריה, אבל בתכלס הם יעשו אותו דבר כלפי ישראל: יעזרו. לכן אני לא חושש לא מקלינטון ולא מטראמפ מעזרה שלהם לנו. גם לא היה נשיא שלא תמך בנו, כי בכל זאת אנחנו מדינה בין (אפ לא הכי) מתקדמת במזרח התיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק היה פה את הסכם אוסלו בהשראתו וברכתו, שבגלל התוצאות שלו אנחנו עדיין יורקים דם, בלי סוף נראה באופק.

לדבריך, עדיף שלא יהיה הסכם.

נחיה במדינה דו לאומית עם רוב ערבי מהנהר לים.

אז לדעתי, ההסכם (במובנים מסוימים) הציל את המדינה ממדינה דו לאומית ומטירוף משיחי של הקמת היאחזויות באמצע שום מקום.

אתה חושב שהמדינה תצליח לשלוט בלמעלה מ-3 מיליון פלסטינים שיבקשו אזרחות על סמך כל מיני קומבינות של איחודי משפחות וכו'?

נכון, ההסכם לא היה "תפור" כמו שצריך כי חימשנו אותם בקלאצ'ים במקום באקדחים ואלות, ודיברנו עם האנשים הלא נכונים - אבל מכאן ועד לטענה שאנחנו יורקים דם בגללו, הדרך ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי טראמפ לא שונא יהודים מוצהר אבל הגזענות שלו נתנה לגיטימציה לאנטישמיות להרים ראש בארצות הברית.

http://usaelections.walla.co.il/item/3006862

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל את הדם ירקנו גם קודם ואין לך שום דרך לדעת אם הסכם אוסלו האחץ או האט את התהליך. בכל מקרה אם חפצי חיים אנחנו אזלא היה ולא יהיה מנוס מהסכם היפרדות מהפלסטינאים.

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם נותנים לנו מלא כסף במתנה. מצב ביטחוני משפיע על הכלכלה, כלכלה משפיעה על שאר הדברים.

זו ראייה מאד קצרת טווח, אתה לא רואה את האינטרסים מעבר לקצה האף.

האמריקאים עוזרים בעיקר לעצמם:

[h=1]האגדות על הסיוע האמריקאי

[/h] הסיוע האמריקאי לישראל הוא עסקה סיבובית שבה בתי הנבחרים האמריקאים לוקחים 3 מיליארד דולר ממשלם המסים האמריקאי ומעבירים את רובם אל הקופות של שלוש חברות הנשק האמריקאיות הגדולות ואל הכיסים של המנהלים שלהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי טראמפ לא שונא יהודים מוצהר אבל הגזענות שלו נתנה לגיטימציה לאנטישמיות להרים ראש בארצות הברית.

http://usaelections.walla.co.il/item/3006862

כתבות מהסוג הזה יוצאות כמעט כל יום ממתנגדי טראמפ.

בתקופה שהיא יחסית כל כך קצרה, אי אפשר לייחס את כל הרע בארה"ב לטראמפ.

מה שכן לגבי אנטישמיות לוקח קצת יותר מכמה חודשים כדי באמת להבין מה הגורמים,

ומלבד זאת האנטישמיות להזכירך מרימה ראש בשנים האחרונות כבר מאז הכהונה הראשונה של אובמה אז אולי אובמה אשם בזה יותר מאשר טראמפ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שהאמריקאים מרוויחים מזה בגדול, אבל למה אמור להיות אכפת לי ואיך אני כאזרח נפגע מזה (מעבר לעניין שאין אינטרס לאף אחד לעצור סיכסוכים בגלל תעשיית נשק רווחית, את זה אף אחד לא יכול לעצור)

מה שבטוח שאנחנו כאזרחים בישראל נרגיש את זה דרך הכיס אם המימון יפסק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, לעניין הסיוע הבטחוני: ארצות הברית מגישה לישראל (ולמדינות הערביות) כסף שניתן לפדות אותו רק ברכישת ציוד צבאי אמריקני מסוים. הוא לא יכול לממן, למשל, את הצוללות (היקרות עד להחריד) מגרמניה.

קשה לי להאמין שהילרי או טראמפ יקצצו בסיוע הבטחוני. הרכישות הללו מממנות לא מעט ידיים עובדות בארצות הברית ומחזיקות כל מיני פסי ייצור שהיו נסגרים במצב אחר.

חשוב להבין שהשאלה האמתית אינה איזה נשיא אמריקני טוב לישראל כי אם...לארצות הברית. באופן יחסי, ההתרחשויות במזרח התיכון (כולל יחסי הכוחות עם רוסיה) לא מאוד חשובים לארצות הברית. מה שבאמת חשוב לה הוא המצב באוקיאנוס הפסיפי ויחסי הכוחות מול הרפובליקה העממית.

עדיין, מבין השניים, טראמפ מחזיק בדעות הגובלות בפשיזם (לא פחות). זה לא שהוא שונא מקסיקנים. הוא שונא כל מה שלא אמריקני ולבן. זו לא התחלה טובה ליחסים עם ישראל.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מדברים פה על טראמפ ועל הגזענות והשנאה שלו, מה אתם אומרים על פרשות השחיטות והשקרים של קלינטון?

ויקלייקס משחרר מדי כמה ימים הררי מסמכים על הילרי ועל קרן קלינטון וזה כמעט ולא מסוקר בתקשרות (ממה שאני רואה לפחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...