Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208 מודל 2013 - סיכומון קצר

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למען האמת גם אני לרוב נוסע כמו סבתא זקנה, וחברה שלי צוחקת על זה כל הזמן.

הרכב שלי הוא קרוזר וכיף לי יותר לשייט בנינוחות מאשר ללחוץ .

עם רכב כמו שלך כנראה שהיה לי הרבה יותר קשה להתאפק. לפחות בהתחלה.

הכי חשוב שתיסע בדרכים טובות ובטוחות , ותהנה מכל העולמות שיש לרכב להציע :) 

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • אהבתי 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 שעות, Potato כתב:

אתה קונה מכונת כביסה ומעביר את עצמך קורס בתיקונים?

כנראה שלא קנית מכונת כביסה בשנים האחרונות.  אתה מוזמן לסרוק פורומי צרכנות למיניהם כדי להגיע לתובנות בנושא אורך חיים של מכונת כביסה מודרנית.

כדוגמא - זרקתי לפני כחודש מכונת כביסה, שהתקלקלה חודש אחרי תום 3 שנות האחריות.  נעזוב את הבעיות המכניות שנוצרו בה בסוף, נתרכז רק בהחלדת הדלת שלה.  כאילו .. מכונת כביסה שלא עמידה במים ?

אז כן, אם יש לך סבלנות וידע - אני בטוח שאפשר היה לתקן אותה בהשקעה סבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שקניתי פעם קומקום חשמלי של gold line כמדומני, שהחליד אחרי חודש 🤣

מכשיר כ"כ פשוט שכל ייעודו להרתיח מים, לא עמד במשימה חודש ימים !

אפילו לא טרחתי לממש אחריות, זרקתי לזבל וקניתי חדש.

הטוסטר אובן של אותה החברה (או המדבקה), אמנם עבד כמה שנים טובות, אבל אני זוכר היטב שהדלת שלה ממש נשרפה מהחום, והפכה לחומה בתוך כמה שימושים 😄

(הייתי סטודנט תפרן, ליין המוצרים של gold line כיכב אצלי שנים, ושירת אותי נאמנה במעונות הטכניון)

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Potato כתב:

בוקי אתה טועה.

אין שום סיבה לפתח מודעות לאחזקה של רכב בעיקר שקיימים מוסכים ובפרט מוסכים מורשי יבואן.

זה בזבוז זמן,למה שאני אתעסק בלהבין משהו שאני לא מבין בו כשמראש אני משלם על השירות הזה(מוסך)?

אתה קונה מכונת כביסה ומעביר את עצמך קורס בתיקונים? או בהחלפה/תחזוקה של כל מוצר?

שמתי כסף במוסך מבחינתי הוא יודע מה לעשות,ואם הוא עושה את מה שהוא אמור לעשות והרכב לא מתפקד מבחינתי זו בעיה של הרכב.

זה בלתי סביר להתנות אמינות של רכב ברמת ההתעמקות של בעל הרכב באחזקה הנדרשת.

אני מסכים איתך במידה מסוימת.

בתור אחד שגולש בפורום רכבים, אני כן מנסה להתעמק ולהבין קצת מעבר.

אבל אני לא יודע אם זה רק אני , אני שוב ושוב מקבל את הרושם ואת  ההרגשה  מקריאה ושיטוט בכל מיני דיונים שאם אין לך הבנה כזו, או שאתה לא מתעמק אולי זו לא תהיה בחירה נכונה עבורך לקנות רכב מתוצרת "PSA" לפחות לגבי דגמים ושנתונים מסויימים.

פתחתי דיון לא מזמן עבור חבר, ודיי מהר קבלתי ביקורת על כך שפסלתי עבורו PSA ("אם אתה פוסל מותג שלם בגלל רצועה, אני מציע לך לא לעזור/לייעץ לחבר.)

מבחינתי אותו חבר רוצה רכב אמין מ- A ל- B הוא לא יקרא ב- Carsforum ולא יתעמק בתחזוקה של הרכב כי זה לא מעניין אותו.

האדם הממוצע לא יבדוק רצועות מתפוררות, לא יחליף שסתומים בגיר ולא יחפש מוסך מיוחד המתמחה בפג'ו ואם כן אז בסבירות גבוהה שילך למוסכים המורשים של היבואן.

כל שכן רוב הסיכויים שוהוא בכלל לא יהיה מודע על קיומן או הימצאותן של התקלות האלה.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שאנו נהנים משטף המידע שזורם כאן בפורום, שעוזר לנקות סטיגמות ולנפץ מיתוסים.

רוב האנשים ניזונים משמועות, לפעמים נכונות ולפעמים לא. או יותר גרוע, חושבים שאם לפני 30 שנה קנו רכב לא מוצלח מיצרן מסויים, יש לפסול אותו לנצח נצחים (ויש המון כאלה).

לפיכך, הם כנראה יעדיפו תמיד ללכת על "בטוח" שזה אומר (לא אמריקאיות, לא אירופאיות , ובפרט "רחמנה לצלן" לא צרפתיות).

אנשים כאלה אוהבים את לשנן את המנטרה "רק יפני", ודבקים בה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האדם הממוצע
אני לא מבין למה אתם כל הזמן רוצים להיות "בן אדם ממוצע"?

זה כזה כייף להיות בן אדם ממוצע?

יש לכם כלי מאוד חזק ביד, טלפון או מחשב עם גוגל. אם יודעים שפה נוספת חוץ מעברית - עוד יותר טוב.

ב 5 שניות חיפוש אפשר לאתר מידע רלוונטי על כל דבר. 

מצאתי איך לתקן מכונת כביסה, איך לתקן תנור בנוי, איך להחליף מסך לטלפון או למחשב, מצאתי בערך כל דבר שאני צריך והופ...אני כבר לא "בן אדם ממוצע שלא מבין כלום".

בפורום פה אנחנו כל הזמן מעלים דברים חדשים וכל מי שרק רוצה יוכל להשתמש בידע המשותף הזה. 

מן הראי לפני שקונים רכב משומש לשבת קצת על הפורומים ולקרא על תקלות נפוצות והאם יש להן פתרון. אחרי זה להחליט אם זה מתאים לכם או לא. 

להתסגר אחרי "אני בן אדם ממוצע שלא מעניין אותו כלום" זה קל וזה לא מקדם אתכם לשום מקום. 

אל תהיו ממוצעים. זה שיש אחרים ממוצעים, לא ממש מעניין. 
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אני חושב שהישראלי הממוצע, כן יטרח לוודא שלא "דופקים" אותו, בין אם במוסך או לפני רכישת רכב.

סביר להניח שאותו ישראלי ממוצע, ירים טלפון לחבר/יריץ חיפוש בגוגל וכו' .

אם יש משהו שמוטמע חזק מאוד בישראליות שלנו זה הרצון לא לצאת פראייר.

וכן, אני מסכים, להיות ממוצע זה משעמם  :)

אצלי אף פעם אין רגע דל. החדר שלי נראה כמו מעבדה, שלא נדבר על המרפסת שהופכת לבית מלאכה מפעם לפעם. 🤣

אני אישית שואב סיפוק רב מתיקון של דברים, בין אם זה טלפונים, מחשבים, או מכשירי חשמל כאלה ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ramik33 כתב:

סביר להניח שאותו ישראלי ממוצע, ירים טלפון לחבר/יריץ חיפוש בגוגל וכו' .

הבעיה שלא חסרים מקרים בהם אותו חבר לא מבין הרבה או מתבסס על סטיגמות מלפני 30 שנים.

גם לא חסרים אנשים שמתייעצים בכל מיני קבוצות פייסבוק שמכילות לא מעט אנשים שלא ממש מבינים עניין. מספיק לעבור בקבוצות כאלו על כמה פוסטים ולראות שלא חסרות תגובות של אנשים שלא יודעים לקרוא נכון טופס בדיקה (רואים בהערות שרשום קורה = שלדה, אין הערה בכלל על זה בבדיקה אבל הם חושבים שיש בעיה בשלדה של הרכב) או תגובות בסגנון של "היה לי רנו מגאן שקניתי ב-2000 שקל זבל של אוטו עשה לי רק בעיות", למרות שנשאלו בכלל על רכב מקונצרן PSA ומדגם אחר לגמרי כמובן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.8.2020 בשעה 16:00, discoTD5 כתב:

החברים שלי קיבלו מדי פעם צילום של צריכת הדלק בנסיעות הבוקר שלי לעבודה. מהכפר הירוק עד אזור התעשיה הצפוני של לוד, דרך הפקקים של כביש 4, הרכב לא התקשה להציג 5 ליטר ל 100 ק"מ, כלומר 20 ק"מ לליטר. השיא היה 4.7 ליטר ל 100 ק"מ. הנהיגה כמובן רגועה, ללא האצות פתאומיות ועצבניות. צריכת הדלק הזו שוחזרה פעם אחר פעם, כך שניתן להסיק שבנהיגה רגועה הרכב הזה יכול להיות חסכוני במידה סבירה. 

תודה על הסיכום ותיהנה מה-GTI!

אני מניח שצריכת הדלק של 20 ק"מ לליטר היא ממחשב הרכב. קשה לי להאמין שזאת צריכת הדלק האמיתית.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא לי להרוס לכם את החגיגה.

אני מחזיק מעצמי לא אדם ממצוע ואחד שקורא בשקיקה כל רסיס מידע שמעניין אותי. בחודשים האחרונים התחדשתי ברכב צרפתי מהולל מ"העידן החדש והאמין"

C4 גרנד פיקאסו 2015 ברמת גימור אקסלוסיב הבכירה.  הרכב נקנה עם 87 אק"מ,  וטופל כמו שעון במוסכי היבואן.  נתחיל מהסוף אמין זה לא !!!!

מכסה שסתומים- במוסך ופורומים הסבירו לו "זו מחלה מוכרת בשנתון"  יאללה גם צינור אויר צריך להחליף 2700 ש"ח אחרי 15% הנחה.  בחיאאת אחרי 8 שנים של מכסי שסתומים דפוקים ומקט"ים משופרים עדיין לא למדו בPSA לייצר מכסה שסתומים נורמלי?!?!?

לוח מחוונים ראשי שהוא מסך ברמת גימור הזו- למזלי שלי הוחלף באחריות אחרי 3 שנים אבל ל-מ-ה לוח שעונים אמור להתקלקל אחרי 3 שנים ?!?!? וכמעט כל מי שיש לו אקסלוסיב המסך צולע והמחיר "רק" 7500 ש"ח 

רצועות טיימניג- ההנעה לא חלקה בהנעת בוקר ולדסרי מוסך אורן בקבוצת הווטסאפ הבעיה היא מותחן/רצועה שהתארכה. לדבריו קיט הטיימיניד הזה מחזיק 80-90 אק"מ בלבד!!! וכל שבוע מגיע לו רכב עם רצועה קרועה שהלך מנוע. אז כן הבעיה לא רק במנועי 1.2 פיורטק. המלצתי לPSA תקנו רצועות מסובארו שם מעולם לא שמעתי על כזה דבר. 

בקרת סטיב מנתיב- מערכת בטיחות מקורית בשנתונים האלו נמאת רק ברמת האבזור הבכירה. אצלי היא לא פעילה כבר משיטוט קצר בפורום אני רואה שבכל ה2015 שנתקלתי היא כבר לא פועלת אמינות כבר אמרנו? (למותר לציין שמוסך יבואן ומוסך מתמחה מוכר הודו שאין להם מושג מה הבעיה)

מצערת- בגלל הנעת הבוקר שלעיתים קצת משונה + נורת מנוע החלפתי מצערת .אקדים ואומר שאין לי מושג אם באמת היה צריך להחליף או לא ומדובר בחלק לא זול 3500ש"ח כולל עבודה במוסך מתמחה. עדיין אני לא בטוח שהיתה בעיה אך בקבוצתץ הווטסאפ שלנו משתתף אורן ממוסך אורן והוא טוען שזו בעיה נפוצה למדיי. 

אז מה היה לנו כאן. חלקים שלא הקדשתי להם רבע מחשבה שהן מותקנים ברכב (והיו לי 9-8 סובארואים עד כה לא כולל יפניות אחרות במשפחה)  הצהירו בגאון על קיומם בתוצרת PSA המכנה המשותף של החלקים האלו הוא שאין שום דרך לשמור עליהם, ומדובר ברכב שנחשב אמין יחסית.

• מבאס 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Buki כתב:

אני לא מבין למה אתם כל הזמן רוצים להיות "בן אדם ממוצע"?

זה כזה כייף להיות בן אדם ממוצע?

אל תהיו ממוצעים. זה שיש אחרים ממוצעים, לא ממש מעניין. 

בן אדם שיש לו דברים יותר טובים לעשות עם החיים שלו חוץ מלהתחיל לתחקר תקלות של מוצרי צריכה הייתי מגדיר במישהו מעל הממוצע.

אם יש לך זמן לבזבז על זה והוא משתלם לך יותר מלהתקשר לנותן שירות ככל הנראה אתה גם לא יותר מידי מעל הממוצע.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Potato כתב:

בן אדם שיש לו דברים יותר טובים לעשות

מה זה הדברים האלו שכל כך ממלאים את הזמן שלך שאי אפשר לפנות פעם ב 5 שנים שעה או שעתיים בשביל להחליף גוף חימום במכונת כביסה במקום לקחת יום חופש מהעבודה ולהמתין לנותן שרות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתם ל 208 מכונת כביסה או שאיבדתי אתכם? 

• מצחיק 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה אנחנו רק בעמוד 5. זה פרומו לכך שבעמוד 10 מדברים על ואגיו במרפסת,

בעמוד 12 על ביטוח לאומי,

בעמוד 14 על קונסולת משחקים הכי חמה שיש בשוק.

בעמוד 88 כבר מגיעים לייעוץ עסקי למי שרוצה לפתוח פיצריה.

איפשהו באמצע יש אזכורים על אטיופים וקרינה

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...