Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208 מודל 2013 - סיכומון קצר

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 44 דקות, Potato כתב:

בן אדם שיש לו דברים יותר טובים לעשות עם החיים שלו חוץ מלהתחיל לתחקר תקלות של מוצרי צריכה הייתי מגדיר במישהו מעל הממוצע.

אם יש לך זמן לבזבז על זה והוא משתלם לך יותר מלהתקשר לנותן שירות ככל הנראה אתה גם לא יותר מידי מעל הממוצע.

נתחיל מזה שזו הגדרה סובייקטיבית.

מה זה יותר טוב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בן אדם שיש לו דברים יותר טובים לעשות עם החיים שלו חוץ מלהתחיל לתחקר תקלות של מוצרי צריכה הייתי מגדיר במישהו מעל הממוצע.

אם יש לך זמן לבזבז על זה והוא משתלם לך יותר מלהתקשר לנותן שירות ככל הנראה אתה גם לא יותר מידי מעל הממוצע.

תשמע, תתעלם בבקשה מההודעה הקודמת שפירסמתי. אני לא מהיום בפורום והשתתפתי באופן פעיל או כצופה בהרבה דינים איתך בדיק על זה. אני לא מעניין בסיבוב נוסף. מכבד כל מי שלא מסכים איתי ואין לי כוונה להתכווח או לשכנע אף אחד. 
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Buki כתב:

מן הראי לפני שקונים רכב משומש לשבת קצת על הפורומים ולקרא על תקלות נפוצות והאם יש להן פתרון. אחרי זה להחליט אם זה מתאים לכם או לא. 

להתסגר אחרי "אני בן אדם ממוצע שלא מעניין אותו כלום" זה קל וזה לא מקדם אתכם לשום מקום. 

אל תהיו ממוצעים. זה שיש אחרים ממוצעים, לא ממש מעניין. 

בוקי אני לא בטוח שירדת לסוף דעתי.

מבחינתי זה רלוונטי ,אם אני נעזר בפורום לצורך העניין בשביל לעזור לחבר/קרוב משפחה ברכישה/ייעוץ עבור רכב.

השאלה שנשאלת היא האם בהינתן כל המידע הקיים בפורום, זה ראוי להמליץ למישהו שלא מעוניין להתעסק ולהתעמק לקנות רכבים של המותג "PSA" זה הכל.

לצורך העניין אני אקרא בפורום, אתייעץ ואשאל לגבי התקלות ואלך למוסכים המומלצים.  יש הרבה אנשים (נניח לצורך הדוגמא שהם כן מעניינים) שלא ינהגו כך.

האם עדיין יהיה כדאי להם לקנות את המותג הנ"ל?

כמובן שאני מכבד את דעתך ולא בא להתווכח איתך.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Benor כתב:
השאלה שנשאלת היא האם בהינתן כל המידע הקיים בפורום, זה ראוי להמליץ למישהו שלא מעוניין להתעסק ולהתעמק לקנות רכבים של המותג "PSA"

בגדול התשובה לא. לא ממליץ לאף אחד על מכוניות צרפתיות בגלל שבטויוטה החלפת ממיר קטליטי אחרי 200.000 ק"מ זה בלאי טבעי אבל בפיז'ו - זה זבל צרפתי ומי שהמליץ אשם. 

היחס שונה לגמרי. בעל טויוטה נוסע עם נורת Check דולקת, ריפוד נושר, צריכת שמן וכו' אבל האוטו בשבילו אמין וכל זה בלאי טבעי סביר. אותו דבר בדיוק בפיז'ו מתפרש על ידי הבעלים כתקלות לא סבירות לחלוטין. 

יש פה הרבה פסיכולוגיה, כשאתה ממליץ למישהו על רכב תהיה פסיכולוג ותמליץ על מה שאותו בן אדם רוצה לקנות ולא על מה שנראה לך שכדאי לקנות אבל אותו בן אדם לא רוצה את זה.

רכב צרפתי משומש זה רק למי שכן מוכן להשקיע טיפה יותר מ"מוסך פעם בשנה ולא לפתוח מכסה מנוע ביו לבין" ושאצלו מתחת למכסה מנוע זה לא קופסה סגורה שבעל הרכב לא אמור לדעת מה יש שם. בגישה של "קופסה סגורה" זה לא ילך.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תתחדש על הGTI

מסיר את הכובע על כוח הרצון והאיפוק לנהוג כפי שאתה נוהג על 208GTI.

מבחינתי, כשהייתה לי את האינפיניטי G37 הכלום לחיצה בסיבוב הכניסה לאיילון דרום שבהרצליה + עוד איזו לחיצה או שתיים בהשתלבות/ עקיפה בפקק פשוט היו עושים לי טוב לכל היום...

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Potato כתב:

קודם כל הרבה דברים בבית אני עושה לבד גם כי זה כיף אבל בעיקר כי אני לא צריך לפנות זמן יקר בזמן העבודה שלי.

בעבודה כשהיו תקלות בציוד הייתי מזמין טכנאי אבל אז הייתי מתעצבן שתקלה שלי נראית טריביאלית ואני כבר יודע מה צריך לעשות לוקח לו שעתיים רק כדי להבין אותה ולהגיע לאותה המסקנה אז הפסקתי לקרוא לטכנאים (פרט לבעיות אלקטרוניות מעבר לחיישנים כי שם זה פחות תחום ההתמחות שלי) ולבד עם אחד העובדים זה פשוט יותר מהיר ויותר יעיל.

לפני 4 שעות, discoTD5 כתב:

קראתם ל 208 מכונת כביסה או שאיבדתי אתכם? 

אל תחמיא לה יותר מידי.

• מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, Night Driver כתב:

קודם כל הרבה דברים בבית אני עושה לבד גם כי זה כיף אבל בעיקר כי אני לא צריך לפנות זמן יקר בזמן העבודה שלי.

בעבודה כשהיו תקלות בציוד הייתי מזמין טכנאי אבל אז הייתי מתעצבן שתקלה שלי נראית טריביאלית ואני כבר יודע מה צריך לעשות לוקח לו שעתיים רק כדי להבין אותה ולהגיע לאותה המסקנה אז הפסקתי לקרוא לטכנאים (פרט לבעיות אלקטרוניות מעבר לחיישנים כי שם זה פחות תחום ההתמחות שלי) ולבד עם אחד העובדים זה פשוט יותר מהיר ויותר יעיל.

אל תחמיא לה יותר מידי.

אתה דוגמה גרועה.

ברור שטכנאי מזגנים יתקן לעצמו את המזגן לבד בבית.

אבל האם לאדם חסר ידע שווה לחפור ולהתאמץ להבין איך מתקנים תקלה שתצוץ אצלו אולי פעם ב5 שנים?

אלא אם כן הוא קמצן/משועמם אני בספק.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואתה מתווכח בשביל הויכוח, ולא בפעם הראשונה.

מבחינה רציונלית, כן, שווה לחפור ולהתאמץ קצת. לא חייבים לעשות קורס שלם על טכנאות מזגנים ומכונות כביסה. יש ספקטרום שלם שמתחיל בלקרוא את הפאקינג מניואל של הרכב, גם את המעט הזה רוב האנשים לא טורחים לעשות.

תתפלא כמה דברים קטנים אתה יכול לעשות שיאריכו את חיי המוצרים שלך. נניח לנקות את מכונת הכביסה עם מלח לימון או חומץ פעם בכמה חודשים, לא יום לימודים ארוך, כן? אבל אפשר להיות ראש קטן ולא לעשות כלום.

מעניין שמוצרים אצלי, מלפטופ ועד מכונית, מחזיקים מעמד פי 2-3 יותר מאצל "האדם הממוצע".

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Potato כתב:

אתה דוגמה גרועה.

ברור שטכנאי מזגנים יתקן לעצמו את המזגן לבד בבית.

אבל האם לאדם חסר ידע שווה לחפור ולהתאמץ להבין איך מתקנים תקלה שתצוץ אצלו אולי פעם ב5 שנים?

אלא אם כן הוא קמצן/משועמם אני בספק.

אנחי ממש לא טכנאי מכונות cnc.

פשוט כשיש תקלה אני פותח את השרטוטים, מבין את ההיגיון שבמבנה ויודע איפה לחפש את הבעיה.

כשהיתנה לי בעיה בכץגיר פלנטרי תוצרת zf גם נציג היבואן וגם zf גרמניה אמרו שחייבים לשלוח את הגיר למפעל בגרמניה (השבתת מכונה לסביבות חודש). זה נגמר בכמה שעות עבודה, כמה שינויים במבנה הפנימי והגיר עובד כבר כמעט 10  שנים מאז.

עריכה: אני דוגמא גרועה בדברים אחרים. דווקא בזה לא.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Night Driver כתב:

אנחי ממש לא טכנאי מכונות cnc.

פשוט כשיש תקלה אני פותח את השרטוטים, מבין את ההיגיון שבמבנה ויודע איפה לחפש את הבעיה.

אני אכוון אותך לכוונה.

הידע שלי במכוניות מסתכם בללחוץ על הכפתור להניע את הרכב ולפתוח את המיכל של הדלק.

נדלקה לי מנורה כלשהי,אתה חושב שהגיוני לצפות ממני להבין איך המערכת עובדת ולנסות להבין מה התקלקל או לזרוק את הרכב במוסך הקרוב?

כשאתה יודע איך לקרוא מערכת ולגשת לבעיה זה לא משנה אם אתה מתקן מכונת CNC,רכב,מקרר או תנור.

אני גם לא טכנאי של מכונות CNC אבל מאמין שבתרחיש בלתי סביר שאני צריך לתקן אחת אדע לחפש את הבעיה ולגשת אליה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר תלוי כמה אתה רוצה להבין את הדברים. זה בסדר גמור לא לרצות להבין ובסדר גמור גם להגיד אני משאיר למישהו אחר. פשוט אם תבין את התהליכים ומה יכול לגרום לתופעות שאתה חווה תדע גם לשפוט אם מה שנותן השירות אומר לך הגיוני או לא. אתה ממש לא צריך לדעת איפה הפלאגים או אפילו איך הם נראים כדע לדעת שאם המנוע רועד וחלש יש סיכוי שאחד הצילינדרים כנראה לא מתפקד ושזה יכול להיות מחוסר ניצוץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Potato כתב:

נדלקה לי מנורה כלשהי,אתה חושב שהגיוני לצפות ממני להבין איך המערכת עובדת ולנסות להבין מה התקלקל או לזרוק את הרכב במוסך הקרוב?

אף אחד לא מצפה ממך כלום וגם לא מאף אחד אחר.

פשוט יש אנשים (נגיד 10% מחברי הפורום פה) שבמצב הזה מחברים סורק תקלות שאפשר לקנות ב 5 דולר, רואים איזה קוד יצא. מריצים את הקוד באינטרנט. ב 99% מהמקרים זו תקלה מוכרת שכבר הייתה אצל מישהו ואותו מישהו העלה תיעוד עם פתרון.

פתח שני ברגים, תחליף X, סגור שני ברגים. תאפס את התקלה. 

אם לא הולך, אין פתרון מוכר או שהביצוע קשה וגדול על אותו בן אדם - פונים למוסך. 

יש אנשים שמנסים לצמצם את התלות שלהם באנשים אחרים כי ככה כייף להם והם נהנים מזה, על הדרך מקבלים עבודה טובה יותר (כי אף אחד לא ישקיע ברכוש שלך כמו שאתה בעצמך תשקיע) וחוסכים זמן. אין קשר לקמצנות או ניצול זמו פנוי "לדברים אחרים".

אתה לא חייב לקבל את זה או להתנהג באותו אופן, כאמור אף אחד לא מצפה את זה ממך. מצפים רק שתבין שגם גישה כזאת קיימת.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Buki כתב:

אתה לא חייב לקבל את זה או להתנהג באותו אופן, גם אף אחד לא מצפה את זה ממך. מצפים רק שתבין שגם גישה כזאת קיימת.

האמת היא שאני בדיוק בגישה הזו.

מקווה שיום יבוא ויהיה לי מספיק חופש כלכלי כדי לא להתעסק עם לתקן מכונת כביסה ולבנות רהיטים מאיקאה,

ובהקשר ישיר לפורום,להחליף את הרכב כל שנתיים שלוש ככה שגם אם הוא יגיע למוסך זו לא תהיה דאגה גדולה מידי כי יש אחריות.

אבל כל עוד הנסיבות הכלכליות מכתיבות לי את ההתנהלות,אהיה זהיר ואדע מול מה אני מתמודד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם, כשרכבים היו פחות אמינים ברמה היום יומית (כלומר, רכיבים עבדו מחכתחילה בצורה לא אופטימלית) אבל היו פשוטים מאוד מכאנית, כל בן אדם שני היה יודע לפתוח מכסה מנוע ולזהות למה יש בעיה מסויימת ברכב, ואם לא, אז היה לו חבר מזרחי שיגיד לו "חביבי נפל לך הרדיאטור לתוך הקרבורטור עשה.... סבטוחה שלמה מכל הפלאגים" .

הרכב לא מניע ויש סטרטר - מסתכלים ורואים שאין דלק בפילטר

הרכב נכבה בהנעה קרה? מושכים צוק

כל רכב והשטיקים שלו, אבל זה היה רווח יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...