Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נו אז? רוצה שקל וירטואלי? זה כרטיס מסך לא משתלם בעליל. הסיבה היחידה לרכוש כרטיס מסך מסדרה 10XX זה רק אם אתה מצליח למצוא 1080Ti ב-1,600 שקל. הכרטיס מסך הזה היה כל כך overkill עם יחס מחיר - תמורה כל כך מטורף בזמנו שמישהו במחלקת כספים של נווידיה קיבל מכתב פיטורים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

נו אז? רוצה שקל וירטואלי? זה כרטיס מסך לא משתלם בעליל.

אמרת "אי אפשר למצוא אם לא הולכים ליד שנייה", הראתי שמוכרים חדש.

למה התוקפנות?

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, פבל כתב:

אמרת "אי אפשר למצוא אם לא הולכים ליד שנייה", הראתי שמוכרים חדש.

למה התוקפנות?

אין תוקפנות כלל. חלילה. 

אני פשוט לא מבין מה הקטע למצוא איזה לינק לדף היסטורי דרך זאפ לכרטיס מסך לא משתלם בעליל בתמחור שלו כאשר בהרבה פחות כסף אפשר לרכוש כרטיס מסך מודרני. 

זה סתם מטעה את פותח הדיון ואת הקוראים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל (באייבורי) בדיסקים 500GB של סמסונג בין SATA ל-PCIe הוא 170 שקל (380 מול 550). ב-250GB מדובר על הפרש של 80 שקל. ההשפעה של מהירות הדיסק, בכל שימוש, היא עצומה. 
החל מעליה מהירה יותר של המערכת, דרך התקנה מהירה יותר של קבצים וכלה אפילו בזמני טעינה מהירים יותר במשחקים. ההבדלים במהירויות הקריאה/כתיבה בין הדיסקים האלה, אגב, מגיעים למהירות של פי 6-7 (כ-500 מגה לשניה מול 3000 ב-500GB. ב-250 זה קצת פחות, אבל אני מניח שהיחס נשמר). 
מקבל. אני לא מכיר מחירים לכן כתבתי אם. במידה ובחנות שהוא יקנה זה באמת ההבדל אז לא משנה בהחלט.
מה שכן, על אף שההבדל במספרים נראה גדול ומהותי, בפועל זה לא מורגש בכלל. יש לי כוננים משני הסוגים על מחשבים שונים, הבדל של אולי שתי שניות בטעינת הווינדוס. נניח ויהיה הבדל של 3 שניות בטעינת משחק. נו. חסר חשיבות לגיימינג לדעתי.

לגבי 1070 ב2300 שקלים, צודק כמגיא שזה עבר את גבול הבדיחה וגובל בנוכלות,
אבל גם אני הבנתי שפבל שם את הקישור בגלל ה10xx ולא הכרטיס.
כן, אין באמת סיבה לקנות 10xx בימינו.
אני עם 2070 והray tracing עובד מעולה, אבל זה כל כך לא חשוב למי שאינו מא*נן גרפיקה שזה באמת מיותר לדעתי. בזמנו אם היה 1080ti במחיר דומה הייתי קונה, אבל לא היה. היום לא ימצאו דבר כזה ובטח שלא ב1600 שקלים. 1080ti יעלה כמו 2080 אולי טיפל'ה פחות.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

אני פשוט לא מבין מה הקטע למצוא איזה לינק לדף היסטורי דרך זאפ לכרטיס מסך לא משתלם בעליל בתמחור שלו כאשר בהרבה פחות כסף אפשר לרכוש כרטיס מסך מודרני. 

אני לא יודע עד כמה אני מסכים עם זה שהוא לא משתלם בעליל, כי ה-1070TI הזה (לפי האתר הזה) יותר חזק מה-5600XT, ואני מניח שבסוף השימוש יהיה אפשר למכור אותו בסכום גבוה יותר.

תוסיף לזה את העובדה שיש לא מעט תלונות על הדרייברים של כרטיסי המסך של AMD, ואני לא יודע כמה לקנות אותו יהיה חכם למי שלא מוכן להשקיע זמן ב-tinkering. 

אבל כרגע הבעיה היא אחרת, אני לא מוצא בשום מקום כרטיס של אנווידיה שמקביל בביצועים ובמחיר ל-560XT. יש את ה-1660 סופר שחלש משמעותית או ה-2060 סופר שיקר יותר משמעותית, עולה כמו ה-1070Ti וחזק ממנו. מה שהופך את ה-1070Ti ללא משתלם בעליל... רגע... מה קרה פה כרגע? 

לפני 4 דקות, ניקו פ. כתב:

מה שכן, על אף שההבדל במספרים נראה גדול ומהותי, בפועל זה לא מורגש בכלל.

בתור מישהו שעשה בדיוק את המעבר הזה (החלפתי את ה-Boot drive מ-SSD סאטא ל-NVME), אני אחלוק עליך. זה מורגש, כמו שאומרים הילדים היום, אחושלוקי :lol: 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, פבל כתב:

לפני 25 דקות, ניקו פ. כתב:

מה שכן, על אף שההבדל במספרים נראה גדול ומהותי, בפועל זה לא מורגש בכלל.

בתור מישהו שעשה בדיוק את המעבר הזה (החלפתי את ה-Boot drive מ-SSD סאטא ל-NVME), אני אחלוק עליך. זה מורגש, כמו שאומרים הילדים היום, אחושלוקי :lol: 

אציין מראש שהשימוש שלי במקרה הזה הוא ל א גיימינג.

אבל עברתי בין המהירויות האלו באחד השידרוגים שלי של המק (בין דור ראשון של הרטינה - 2012 עם מהירות כתיבה של 400-500 לדגם 2015 שהיה עם 2100)

מורגש. מאוד. במיוחד עם עבודה בקבצים קטנים וכשהזיכרון מתחיל להיות לחוץ (בשביל לא לפגוש את השני אפילו היום במחשבים שלי המצב הוא 24 ו32 ג׳יגה זיכרון :) )

אין משהו שמרענן שימוש יומיומי במחשב כמו SSD יותר מהיר.

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פבל כתב:

אני לא יודע עד כמה אני מסכים עם זה שהוא לא משתלם בעליל, כי ה-1070TI הזה (לפי האתר הזה) יותר חזק מה-5600XT, ואני מניח שבסוף השימוש יהיה אפשר למכור אותו בסכום גבוה יותר.

תוסיף לזה את העובדה שיש לא מעט תלונות על הדרייברים של כרטיסי המסך של AMD, ואני לא יודע כמה לקנות אותו יהיה חכם למי שלא מוכן להשקיע זמן ב-tinkering. 

הם גם עולה משמעותית יותר מ-5600XT. אם כבר הולכים על כרטיס מסך ב-2,300 שקל יש אפשרויות הרבה יותר טובות. 

================================

הרכבתי מפרט יותר מאוזן. 

Ryzen 3300X - מעבד פ-צ-צ-ה לגיימינג. אין לך מה לחפש יותר מזה.

לוח אם - אם אתה רוצה Ethernet יותר נורמלי שתוכל לנצל את הסיב האופטי אין לך ברירה אלא ללכת על הדגמים היותר יקרים. (כמו ששמתי) הדגמים הזולים מגיעים עם Ethernet 1000 (במקום 2500 כמו בלוח אם הזה), כרטיס קול יותר מעפן + כל מיני פיצ'רים מסורסים. בגיימינג זה לא קריטי, אבל אם אתה רוצה אינטרנט יותר מהיר בלי כרטיס חיצוני אין לך יותר מידי ברירה. 

זיכרון - נראה בסדר גמור שום דבר מיוחד. חברה טובה. 

כרטיס מסך - העדפתי להוסיף עוד 200 שקל ולעלות ל-5700 מדובר בכרטיס מסך מאוד משתלם שיריץ משחקים על Ultra ברזולוציה 1080P במשך 2-3 שנים לפחות. 

כונן SSD - במפרט הקודם שמתי SSD שמנצל את הרחוב פס של PCI-E 4.0. במפרט הנוכחי שמתי כונן שמנצל רוחב פס של PCI-E 3.0. על הנייר מדובר בירידה של 50% בביצועים. בפועל ספק אם תרגיש הבדל בשימוש יומיומי. אם אתה רוצה להוסיף ועד 150 שקל בשביל לנצל את הטכנולוגיה המודרנית תהנה. אני, אישית, הייתי הולך על זה. 

מארז - NZXT חברה פצצה שמייצרת מארזים מאוד איכותיים ויפים (בעיני). יש לי ניסיון עם הסדרה הזאת של מארזים (יש לי את ה-H710 הוא יותר גדול). אחלה מארז, איכותי, שקט ועם חלון זכוכית.

ספק - אחלה ספק מורכב מחלקים יפנים איכותיים + מאוורר שקט. בשום פנים ואופן אל תלך על ספק מדבקה (כלומר לא פירמה) בשביל לחסוך 100 - 200 שקל. לא חוסכים על הדברים האלה. 

החלק שאתה יכול להוזיל בו משמעותית את המפרט הוא הכרטיס מסך, אבל אתה גם מתפשר בביצועים. אם נניח תלך על 5500 תוכל לחסוך 700-800 שקל, אבל תקבל כרטיס מסך יותר חלש. הכרטיס עדיין יריץ משחקים חדשים ב-FHD, אבל לא תקבל 70-80 פריימים על הגדרות גבוהות. 

AMD Ryzen 3 3300X AM4 Box AMD Ryzen 3 3300X AM4 Box 100-100000159BOX

₪ 640 ₪ 640
Asus TUF GAMING B550M-PLUS WiFi Asus TUF GAMING B550M-PLUS WiFi ATB550MPW

₪ 745 ₪ 745
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16 Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16 CMK16GX4M2E3200C16

₪ 355 ₪ 355
PowerColor RX 5700 8G GDDR6 AXRX 5700 8GBD6-3DH/OC PowerColor RX 5700 8G GDDR6 AXRX 5700 8GBD6-3DH/OC AXRX5700-8GBD6-3DH-OC

₪ 1,699 ₪ 1,699
Samsung SSD 500GB 970 EVO NVMe M.2 Samsung SSD 500GB 970 EVO NVMe M.2 MZ-V7E500BW

₪ 471 ₪ 471
NZXT H510 Matte Black/Red NZXT H510 Matte Black/Red CA-H510B-BR

₪ 377 ₪ 377
Corsair RM550x 550W PSU 80+ Gold Modular Corsair RM550x 550W PSU 80+ Gold Modular CP-9020177-EU

₪ 443 ₪ 443

סה"כ: ₪ 4,732
לפני 20 שעות, Ragnar כתב:

מעבד וכרטיס מסך - אינטל וניבידיה בלבד, רצוי מהדורות העדכניים ביותר. אני לא כ"כ מעודכן, אבל עתידה לצאת סדרה חדשה של כרטיסי מסך של ניבידיה? כדאי לחכות להם?

לחכות תמיד אפשר ההשקות הקרובות נמצאות במרחק של 2-3 חודשים. בנוסף למה שכתבתי לפבל (לוקח 1-2 חודשים עד שחלקים נכנסים למלאי) שים לב שבדרך כלל יש נטייה להשיק קודם כל חלקים high-end שהם מעבר לתקציבך ורק בהמשך הדרך mid-end ו-low-end. 

כלומר אם אתה שואף למחשב mid-end מבוסס כולו על הדור הבא של כרטיס מסך ומעבד תצטרך לחכות עד מרץ - אפריל 2021. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא משתלם, כי הוא נמכר במחיר יותר יקר מהrtx2070 שאני קניתי לפני שנה. רק להמחשה, היה 1070ti לפני כשנה באזור ה1500 שקלים (אולי טיפה יותר).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, pooh-bear כתב:

ג. יכול להמליץ על ארז (@TheWolf) שאמנם נמצא בחיפה, אבל יכול לשלוח לאן שתרצה.

לפני 15 שעות, פבל כתב:

לגבי ההרכבה, גם אני לגמרי ממליץ על @TheWolf (או פיסיהוליק באינטרנט שמחוץ לקארספורום). בחור נורא מקצועי ואמין, שירותי, וגם הוגן בתמחור. הייתי מציע לך, לא משנה מאיפה אתה, לקפוץ לחנות באיזה יום ולשבת לדבר איתו ולבנות יחד את המפרט. מבטיח שלא תצטער. 

מצטרף להמלצה על ארז @TheWolf - מקצועי וקשוב, יתפור לך חבילה בהתאם לדרישות הספציפיות שלך, במחיר טוב ורמת שירותיות גבוהה. 

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, פבל כתב:

מה בית עכשיו? אנחנו מנסים לבנות מחשב... 😅

מצחיקול הכוונה ברמת דברים שאתה קונה לבית 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, למה אתם לא שוקלים לקנות קונסולה?
הרי משחקים זה אותם משחקים, קונסולה עולה 1.5k ומחשב גיימינג 5k.
אפשר לקנות הרבה משחקים בהפרש או לעשות מנוי.
תקנו אותי אם אני טועה...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה.

:D 

במילה אחת (או ליתר דיוק ראשי תיבות אחד): FPS.

בעוד מילים: זמן תגובה של מסך מחשב הרבה יותר מהיר, ומחשב באופן כללי מתאים הרבה יותר למשחקים שדורשים תגובות מהירות יותר. קונסולות זה אחלה למשחקי "צ'ילאאוט" כמו RDR ודומיו או משחקי hot seat כמו משחקי ספורט למיניהם. כמובן שהשליטה במחשב הרבה הרבה הרבה יותר מדויקת. וכמובן שעל מחשב אפשר לעשות עוד דברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגידו, רק אני קראתי שהתקציב שלו 4K? על איזה מסכים אתם מדברים פה? בקושי נכנס פה כ. מסך נורמאלי.

לצורך השוואה: אני עם i5 4590K, 16GB RAM ו1060 ומהנסיון שלי (ויש לי הרבה שעות גיימינג) זה לא רחוק מהגבול התחתון הנדרש כדי לשחק במשחקים סבירים בלי לקלל את נפילות הFPS.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי רק אני בדעה הזו.

מחשבי גיימינג בפחות ב5-6 נשמע לי זול מדי, מצד שני אני לא חי את שוק החומרה כבר לא מעט שנים.

שלא יהיה לך ספק אני במעקב פה יותר מפותח השירשור כנראה.

כשייגמרו הדיונים ויגיעו למסקנה חד משמעית או לשזה ידרדר לדיון על השואה באיזשהו שלב - אני אלך על אחד המפרטים  המובילים פה.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, דניאל1983 כתב:

שאלה, למה אתם לא שוקלים לקנות קונסולה?

המשחקים הם דווקא בהרבה פעמים לא אותם משחקים.

לא הייתי אומר שזה סגנון chill - פשוט סגנון אחר. למי שמחפש לשחק שוטרים עם עכבר ומקלדת לדוגמא - זה פשוט לא יעזור.

בנוסף - עכשיו זה זמן דיי גרוע לקנות קונסולה כשהדור הבא יוצא עוד חצי שנה (ופה כדאי לחכות - כי קונסולות מתעדכנות בתדירות נמוכה משמעותית ואנחנו חד וחלק בסוף הדור של הקונסולות הנוכחיות)

לי לדוגמא אגב - נגמרה המשיכה לשוטרים - ואני מעדיף פי כמה את המשחקים הבלעדיים לקונסולות / משחקים שמתאימים יותר לשלט.

בנוסף - עם כל הכבוד לFPS שנורא מרגש - מעדיף לשחק על מסך 65״ ומערכת סאונד משובחת.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...