Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 539 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניקו, אין שום טעם בכרטיס של יותר מ1500 שקל למסך והרזולוציה שלו- במיוחד כעת שהקפיצה בכרטיסי הדור הבא הולך ליהיות ענק, רק לחשוב שהקונסולות החדשות יגיעו עם כרטיס ברמה דומה לRTX 2080 מראה את הכיוון, הדור הבא יהיה לפחות 50% מהיר מהRTX 2080TI והרבה יותר מזה בשימוש RTRT.
עדיף שישקיע במסך ויהנה אפילו 2K FREESYNC 75HZ ועוד שנה ישדרג לכרטיס מסך מהדור החדש ויהנה מכל המשחקים החדשים שיציאו RTRT בDX12 ULTIMATE.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 48 דקות, ניקו פ. כתב:

מניסיוני STARTPC יקרנים רצח, במיוחד בכרטיסי מסך. אבל זה רק ניסיוני.

מפתיע מה שאתה אומר, אולי במקרה הספציפי שלך זה באמת היה כך. 

בכל מקרה, תמיד כדאי לעשות השוואת מחירים.

עשיתי השוואה זריזה בין כמה דגמים זהים (שהצלחתי למצוא) בין KSP לסטארט, ובכולם start היו יותר זולים, כשההפרש הכי גדול היה ב2070 סופר, של גיגה בייט מדגם WF3 OC, ועמד על 150 שקלים לרגל מבצע.

גם מTMS יצא לי לרכוש כמה פעמים והם סבבה.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hwgeek כתב:

ניקו, אין שום טעם בכרטיס של יותר מ1500 שקל למסך והרזולוציה שלו- במיוחד כעת שהקפיצה בכרטיסי הדור הבא הולך ליהיות ענק, רק לחשוב שהקונסולות החדשות יגיעו עם כרטיס ברמה דומה לRTX 2080 מראה את הכיוון, הדור הבא יהיה לפחות 50% מהיר מהRTX 2080TI והרבה יותר מזה בשימוש RTRT.
עדיף שישקיע במסך ויהנה אפילו 2K FREESYNC 75HZ ועוד שנה ישדרג לכרטיס מסך מהדור החדש ויהנה מכל המשחקים החדשים שיציאו RTRT בDX12 ULTIMATE.

אז אדרבה, 2060 זה לא לפה ולא לשם. אם אתה מתכנן לו שדרוג בעוד שנה, למה לשלם עכשיו 1800 ש"ח על כרטיס שהוא לא לפה ולא לשם? למשך שנה הוא יקבל 60 FPS גם עם כרטיס שעולה 1300 שקלים.

אבל, שים לב הוא ציין בפירוש שלא רוצה לשדרג בקרוב. 2070 ומעלה עכשיו ויש לו שקט תעשייתי ללא מעט שנים, גם ב-2K.

לפני 49 דקות, ramik33 כתב:

בכל מקרה, תמיד כדאי לעשות השוואת מחירים.

בהחלט.

היות וכרטיס מסך זו באמת התקנה קלילה, ממש פלאג וזהו, אני תמיד מזמין מחו"ל. הבדלים של מאות שקלים.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאמאזון ביטלו את המשלוחים חינם מעל 50 דולר :( 

ניצלתי את זה אבל בדיעבד אם הייתי יודע שזה הולך להיגמר הייתי מנצל את זה הרבה יותר.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, hwgeek כתב:

הוא לא ממש טועה, לא תרגיש בהבדל במציאות

בגדול מה שחשוב לי ב-SSD זה תפקוד של מערכת ההפעלה, טעינה של משחקים וכו'

פחות העברת קבצים בין כוננים. מכך, מה אתה אומר? שווה לחסוך את הסכום הזה? הכרטיס של A-DATA נחשב אמין ואיכותי?

הוא די מוגבל, לא הייתי רוצה לחרוג יותר מדי מ-4K. אעדיף פחות נפח ויותר ביצועים וכך אשים רק מה שחשוב על ה-SSD

@ניקו פ.כיום אני מנצל על 2 כוננים כ-466 גיגה ש-100 גיגה מתוכם זה סרטים בבלו ריי. אין לי יותר מדי משחקים (איזה 3 כרגע...). 2TB זה בהחלט לא אנצל, אבל להישאר רק עם 500 גיגה זה קצת על הקצה

הלוח אם באמת קצת יקר אבל זה הכי הומלץ כאן... אם אפשר לחסוך במעט ובאמת לא להחסיר פיצרים חשובים ואיכות זה מבורך

@hwgeek @ניקו פ.

אני מבין שאין מנוס ממסך חדש. האמת? הגיע הזמן. את המחשב והמסך הנוכחי אעביר לחברה שישמש ללימודים שלה.

אבל! וזה אבל גדול, מה העלויות של מסך 2K עם קצב רענון טוב (לא מבין בזה), איכותי ואמין? לא מחפש 34 אינצ' עם 190HZ וIPS ועוד כל מיני מושגים מורכבים בשבילי.

גם - המפרט הנ"ל יצליח לנהל בכבוד אופרציה של 2K?

אם נצליח לחסוך במעט בלוח אם מבלי לפגוע באיכות ובפיצרים, ואלך בעצתכם גם על ה-SSD של A-DATA, יהיה ניתן להשקיע את הסכום שייחסך בשדרוג ל-2070

אני אומר שאני לא מתכנן על שדרוג עתידי כי וואלה, בזמן שגרה נורמלית לא באמת יהיה לי זמן להתעסק במחשב, ובטח שלא במשחקים, מתוקף תפקידי..

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, דניאל1983 כתב:

למה עד עכשו אף אחד לא הצליח לפרוץ את הקונסולות החדשות? תמיד חשבתי שאם מאוד רוצים אפשר לפרוץ הכול...

אם רוצים - לא אומר שיש מספיק insentive

זה ממש לא פשוט וגם כשיש פריצה פה ושם (תוכנה ... אנחנו הרבה אחרי שלב ה״צ׳יפים״) - הגירסא נחסמת לשירותי אונליין (כולל משחקי מולטיפלייר) -והקונסולה נחסמת לכל החיים. לרוב גם המשתמש. שבימינו כשאתה גם קונה חלק מהמשחקים אונליין ומשחק אונליין זו כבר בעיה רצינית.

בקיצר לא טריוויאלי. במיוחד בקונסולות בדורות האחרונים.

פריצות קונסולות זה דיי a thing of the past.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מסך המלצתי לך בעמודים הקודמים, אחלה נקודת פתיחה למסך עם יחס עלות\תועלת מצויינת למסך IPS 2K 75HZ  1B צבעים וכיסוי מלא לSRGB, אתה כמובן יכל לעלות בתקציבים אבל בהשוואה למסך שיש כעת זה חתיכת שידרוג בחוויה, ו2K על מסך 32 אינץ גודל הנקודה נישאר זהה, אם זה לא מפריע במסך כיום אז זה לא אמור להפריע על 32 אינץ , הוא גם לא מצריך כרטיס מסך יקר מאוד.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=27712

ביקורת:
https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/

אם אתה קונה מסך עם פאנל VA- ממליץ בחום ליבדוק מסך כזה לפני קנייה, להזיז חלון עם טקסט בהיר על רקע כהה ניראה רע (פחות או יותר תלוי בדגם הספציפי).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • אהבתי 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, hwgeek כתב:

לגבי מסך המלצתי לך בעמודים הקודמים, אחלה נקודת פתיחה למסך עם יחס עלות\תועלת מצויינת למסך IPS 2K 75HZ , אתה כמובן יכל לעלות בתקציבים אבל בהשוואה למסך שיש כעת זה חתיכת שידרוג בחוויה, ו2K על מסך 32 אינץ גודל הנקודה נישאר זהה, אם זה לא מפריע במסך כיום אז זה לא אמור להפריע על 32 אינץ , הוא גם לא מצריך כרטיס מסך יקר מאוד.

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=27712

אם אתה קונה מסך עם פאנל VA- ממליץ בחום ליבדוק מסך כזה לפני קנייה, להזיז חלון עם טקסט בהיר על רקע כהה ניראה רע (פחות או יותר תלוי בדגם הספציפי).

הוא קצת יקר... האבסורד הוא שהוא לא זמין באילת (והחברה לא להיט (?))

לעלות בתקציב מזה בטוח לא אעלה :) 

לשדרג מסך אשדרג בטוח אחרי כל התגובות כאן, השאלה לאיזה... 75HZ זה קצב הרענון נכון? זה אומר שמשחק שאריץ אותו מעל 60FPS זה יורגש לי חלק יותר?

אין לי מושג מה זה פאנל VA. יודע ש-IPS זה טוב, וקצב רענון גבוה זה טוב, ס'ה טו

מה גם שאני לא יודע אם המפרט הנ"ל יריץ משחקים באיכות גבוה על הרזולוציה הזאת?

בקשר למה שכתבתי על ה-SSD, מה אתה אומר? נחסוך כמה שקלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבה מעניינת שראיתי הבוקר - https://www.tweaktown.com/news/73772/amds-next-gen-rdna-2-rumor-40-50-faster-than-geforce-rtx-2080-ti/index.html

AMD's next-gen RDNA 2 rumor: 40-50% faster than GeForce RTX 2080 Ti

----------------

https://www.tms.co.il/130869

טוב, מבחינת שינויים: שנמכתי את הלוח אם לגרסה ללא ה-WiFi (מגניב לאללה אבל לא רואה את עצמי משתמש בזה, אולי ברגע האחרון אשדרג), כן הוספתי קירור למעבד כי מביקורות באינטרנט עולה שקצת קשה לאוורור סטוק להתמודד עם החום הישראלי (למרות שחשבתי לחסוך על זה), ה-SSD הוחלף ל-A-DATA לאחר שהומלץ כאן מס' פעמים ומול הקוסאייר העלות - תועלת לא שווה (לדבריכם), ו... זהו.

אם יש תובנות יותר מאשמח לשמוע. אני לא באמת מבין בחומרה ואני מתבסס על מה שאתם אומרים וקצת האינטרנט.

נשאר להיסגר על כרטיס מסך. עדיין מתלבט בין ה-RTX 2070 לבין-5700 XT NITRO כחריגה אחרונה בהחלט מהתקציב.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך ככה.

אם התקציב באמת דוחק, אין שום דבר רע בללכת על ה5700XT, ואני אומר את זה עם ניסיון מצטבר של למעלה מ10 שנים עם כרטיסים שונים של AMD ולפני זה ATI (לפני רצף הnvidia).

וזה עוד בתקופה שכל כרטיס של AMD היה משמש גם כתנור חימום כחלטורה 🤣, היום המצב הרבה הרבה יותר טוב!

בתור משתמש רגיל אתה לא תרגיש בשום הבדל. ואני בטוח שתהנה מהכרטיס מאוד.

בכנות? ההעדפה שלי לnvidia היא יותר מתוך הרגל של קניה של דגמי הxx60 שיושבים בול במשבצת שלי כגיימר ופחות מהתעסקות במי יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית בחירה נכונה. ה-A-DATA נותן יחס מחיר תמורה טוב יותר. בנוגע ללוח אם אם אתה לא תשתמש ב-Wi-fi זה כסף לפח. בנוגע לכרטיס מסך הדור הבא זה כבר תלוי בך לדעתי לא נראה אותם בשוק לפני רבעון ראשון 2021. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפצרתי בקטנה את המיפרט:
לוח: משום מה יש שתי לוחות WIFI שהאחד עם WI-FI עולה זול יותר חח.
זיכרון: בחרתי דגם זיכרון מהרשימה שעברה וולידציה על הלוח, לדעתי זה נותן ראש שקט ביציבות המערכת.
אחסון: אם באמת אין צורך בשטח אחסון גדול- אז לדעתי הייתי מוותר על הHDD לגמרי ובוחר בכונן 1TB, ככה גם ניפתרים מכונן מכני שמיסתובב בסל"ד גבוה, מעקב את האקספלורר כל פעם שניגשים לתיקיות כי הכונן ישן וצריך לעלות בסל"ד, מוריד  רעש  וזעזועים וחוסך כבלים מיותרים למראה נקי יותר.
מארז: המארז הזה ניראה חביב עם רשת קידמית ו4 מאווררי RGB כלולים במחיר, יתן איוורור טוב בסל"ד נמוך ויוריד טמפ' של הרכיבים וככה תקבל מערכת שקטה כי הכרטיס מסך לא יאלץ לעלות לסל"ד גבוה לסילוק החום, לא הייתי מיסתפק במארז עם מאורר אחד למערכת כזו.

כרטיס מסך: באמת היתלבטות, אני חובב AMD ודווקא מעדיף את הדרייברים שלהם והפיצרים על פני NV, אבל יש ממליצים לכאן ולכאן, לדעתי תהנה משתי הכרטיסים לא משנה מה תיבחר.
עוד נקודת מחשבה- האם כדאי ללכת על RTX כי הוא יתמוך DX 12 ULTIMATE, כרגע לא יודע עד כמה זה חשוב(5700 לא יתמוך).
https://www.tms.co.il/130875
אשמח לדעתכם :-).

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, ChemGuy85 כתב:

עשית בחירה נכונה. ה-A-DATA נותן יחס מחיר תמורה טוב יותר. בנוגע ללוח אם אם אתה לא תשתמש ב-Wi-fi זה כסף לפח. בנוגע לכרטיס מסך הדור הבא זה כבר תלוי בך לדעתי לא נראה אותם בשוק לפני רבעון ראשון 2021. 

חיכיתי לתגובה שלך!

אם כך יש לך הצעה ללוח אם אחר לא-פחות טוב ממנו? אהבתי את כל מה שהוא מציע גם מעבר ל-WiFi כעקרון.

אני לא מתכנן לשדרג שנה הבאה וככל הנראה גם לא שנים קדימה. מה שאקנה עכשיו זה מה שישמש אותי כנראה לא מעט זמן קדימה.

אם יש לך המלצה למסך אתה מוזמן לתת, למרות שאפתח על זה שרשור נפרד כי כבר הלכתי פה לאיבוד.

לפני 21 דקות, hwgeek כתב:

שיפצרתי בקטנה את המיפרט:
לוח: משום מה יש שתי לוחות WIFI שהאחד עם WI-FI עולה זול יותר חחץ
זיכרון: בחרתי דגם זיכרון מהרשימה שעברה וולידציה על הלוח, לדעתי זה נותן ראש שקט ביציבות המערכת.
אחסון: אם באמת אין צורך בשטח אחסון גדול- אז לדעתי הייתי מוותר על הHDD לגמרי ובוחר בכונן 1TB, ככה גם ניפתרים מכונן מכני שמיסתובב בסל"ד גבוה, מעקב את האקספלורר פעם שניגשים לתיקיות כי הנכונן ישן וצריך לעלות בסל"ד, מוריד רעש וחוסך כבלים מיותרים למראה נקי יותר.
מארז: המארז הזה ניראה חביב עם רשת קידמית ו4 מאווררי RGB כלולים במחיר, יתן איוורור טוב בסל"ד נמוך ויוריד טמפ' של הרכיבים וככה תקבל מערכת שקטה כי הכרטיס מסך לא יאלץ לעלות לסל"ד גבוה לסילוק החום, לא הייתי מיסתפק במארז עם מאורר אחד למערכת כזו.
https://www.tms.co.il/130875
אשמח לדעתכם :-).

- כן, גם אני לא הבנתי את הקטע.

- אבל למה לבןןןןןןןןןןןןןן, קריטי הוולידציה?

- במארז של NX800 יש שלושה מאווררים (2 קדמיים), די דומים במפרט שלהם, לא? ה-ANTEC קצת יותר חטיף

לפני כשעה, Ragnar כתב:

נשאר להיסגר על כרטיס מסך. עדיין מתלבט בין ה-RTX 2070 לבין-5700 XT NITRO כחריגה אחרונה בהחלט מהתקציב.

מה דעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מארז, צודק ניראה סבבה, לא שמתי לב :-).
לגבי זיכרון, זה מה שמצאתי אחרי שעברתי אחד אחד מהזול ליקר, בעקרון כמעט כל זיכרון יעבוד, אבל לדעתי שווה לקחת זיכרון שיצרן הלוח בדק בעצמו והוסיף אותו לרשימה, זה לא אומר שזיכרונות אחרים לא ניבדקו או לא טובים, אבל זה חוסך את החיפוש.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר:

אנבידיה זה G-SYNC ואיאמדי זה Free sync

יש סיבה שמסכים בטכנולוגיה של אנבידיה יקרים משמעותית?

זה צריך להשפיע על הבחירה של הכרטיס מסך מאחר ואקנה מסך חדש בהמלצתכם?

כרטיס מסך של  אנבידיה לא יכול לעבוד עם מסך בטכנולוגיית Free sync?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...