Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 45 דקות, ChemGuy85 כתב:

לדעתי אתה סתם משלם יותר על Ryzen 3600.

בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את המפרט. ה-3600 יותר יקר ופחות טוב בכל פרמטר מה-3300X.

לפני 45 דקות, ChemGuy85 כתב:

ותעלה ברמה של הלוח לשבב B550 תישאר באותו תקציב בלי פגיעה בביצועים. כל השאר נראה בסדר גמור. 

פעם אחת ולתמיד אני חייב להבין מה ההבדל עבור משתמש "ביתי" בין הלוחות האלה. כי אני באמת שלא מצליח.

חוץ מאשר התאמה ל-Zen3 אני לא באמת רואה משהו שאמור לעניין. אני די בספק שמישהו "רגיל" ישדרג את המעבד מעכשיו עד סוף החיים של זן3 (שנתיים +/-?) או כרטיס מסך לכזה שיעבוד עם PCIe 4. 

*אם הפער ביניהם הוא אכן עשרות שקלים אז באמת אין על מה לדבר וברור שעדיף לקחת את ה-550, אני שואל בשביל העניין האקדמי.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בלי להתעמק בהבדל בין שני הדגמים הספציפיים האלה, ההבדלים בין לוח זול ללוח מתקדם הם לא רק במה שנראה לעין (פיצ'רים), זה מתבטא בעניינים יותר טכניים, כגון יותר שלבי הספקת חשמל, ותוספת של מייצבי מתח, שמאפשרים המהרה באופן יעיל פי כמה.  

כמו כן, יכולת להתמודד עם טמפרטורה גבוהה בצורה טובה יותר וזרמים גבוהים יותר בלי להתפגר.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, פבל כתב:

פעם אחת ולתמיד אני חייב להבין מה ההבדל עבור משתמש "ביתי" בין הלוחות האלה. כי אני באמת שלא מצליח.

חוץ מאשר התאמה ל-Zen3 אני לא באמת רואה משהו שאמור לעניין. אני די בספק שמישהו "רגיל" ישדרג את המעבד מעכשיו עד סוף החיים של זן3 (שנתיים +/-?) או כרטיס מסך לכזה שיעבוד עם PCIe 4. 

*אם הפער ביניהם הוא אכן עשרות שקלים אז באמת אין על מה לדבר וברור שעדיף לקחת את ה-550, אני שואל בשביל העניין האקדמי.

אממממ... שאלה טובה. אני אוהב לוחות אם feature rich כי אתה אף פעם לא יודע מתי תזדקק לפיצ'ר מסוים כמובן עד גבול מסוים אני לא אשלם 3,000 שקל על לוח אם ביתי או אפילו 2,000 שקל, אבל 800 - 1,000 שקל כן. הלוח הנוכחי שלי עלה 1,800 שקל וזה overkill מטורף לא יודע מה עבר לי בראש כאשר רכשתי אותו, אבל יש לו כל פיצ'ר שרק אפשר לחשוב עליו כולל כניסות thunderbolt ו-Lan 10G + המון RGB שנותנים למחשב מראה מאוד עתידני. ילדותי, אני יודע, אבל אני אוהב את זה.  בנוסף יש את העניין שלוחות אם יותר איכותיים עמידים יותר לעיוותי חום (התחממות והתקררות) ויותר יציבים מבחינת מתח לכן כנראה יחיו יותר שנים. 

אני הייתי משלם גם עוד 200 שקל בשביל PCI-E 4.0 כי יכול להיות שעוד שנה - שנתיים כרטיסי מסך יעברו קפיצה מטורפת בביצועים ופתאום PCI-E 3.0 יהיה צוואר בקבוק. בנוסף גם תמיכה במעבדי Zen 3 זה מגניב כי עוד 2-3 שנים הוא יוכל לקנות Ryzen 4000 עם 16/24/32 ליבות בכלום כסף. 

בכל אופן, לנסות למכור לוח אם עם B450 במקום B550 כאשר הפער במחיר עומד על 36 שקלים זה לא יפה. מקווה שזה נבע מתמימות. 

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103308

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פבל כתב:

בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את המפרט. ה-3600 יותר יקר ופחות טוב בכל פרמטר מה-3300X.

אתה טועה.

ההבדלים בגיימינג עם משחקים מבוססי 4 ליבות ה 3300 מנצח בין 3%-5% בערך בגלל ההבדלים ב base clock 

במשחקים שהם יותר מושפעים מריבוי ליבות ה 3600 מנצח ,בעבודה שוטפת שמבוססת ריבוי ליבות ה 3600 מנצח 

ואם אתה מתכנן מפרט אוברקלוק אז ה 3600 גם מנצח. 

אני דווקא כן ממליץ על קירור חיצוני למעבד הזה למרות שהקירור BOX שלו אכן טוב

אבל תחת עומס אם אתה רוצה קירור שקט בטווח 0.3-0.5 SONE תחת עומס 

רצוי ללכת על קירור אפטרמרקט שקט ואם אתה מתכנן מפרט לאוברקלוק אז זה כבר בגדר חובה.

אני לא ממליץ על ה 5700XT למרות שעל הנייר הוא VFM רציני יש לו בעיות רציניות בתמיכה 

ועדכוני דרייברים הכרטיס הזה לא שיא האמינות ויש עליו המון ביקורות שליליות ברשת

ה 2060SUPER הוא הכרטיס שאני ממליץ עליו באותו מחיר.

אני עדיין חושב שההצעה שלי בדף 6 בשרשור הזה היא  VFM  ברמה גבוהה 

תעבור עליה שוב.

עריכה אחרונה על ידי AUDIO KING
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, AUDIO KING כתב:

במשחקים שהם יותר מושפעים מריבוי ליבות ה 3600 מנצח ,בעבודה שוטפת שמבוססת ריבוי ליבות ה 3600 מנצח 

ואם אתה מתכנן מפרט אוברקלוק אז ה 3600 גם מנצח. 

אילו משחקים אתה מכיר שיושפעו יותר מריבוי ליבות? כאן אפשר לראות השוואה בין השניים וההבדלים או לא קיימים, או זניחים, או לטובת ה-3300X. 

מבחינת שאר הדברים - הדרישות לא כוללות עבודה שמבוססת על ריבוי ליבות, בטח לא כזו שתציג שיפור ניכר שיהיה שווה את תוספת העלות. אוברקלוקינג - יתקן אותי פות"ש אם אני טועה - זה כנראה מיתוס עבור הבניה הזו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי הלוח, גם לדעתי שווה ללכת על B550, אפילו הזולים שבהם יתעלו בכל פרמטר על B450  הישנים במחיר דומה, התיכנון, תמיכה, תאימות, רמת חלקים תיהיה גבוהה מB450 מקביל, לא שווה לחסוך 1% מהתקציב ולהיתפשר על רכיב כה חשוב במערכת.

לגבי מעבד:

3300X מצויין לגיימינג וההבדל בינו לבין 3600 לדעתי יתבטא במועד השידרוג של המעבד, עם 3600 הוא ימשוך בכיף שנתיים מבלי להיתפתות לשידרוג, עם 3300X לדעתי שנה וקצת הוא כבר יחפש מעבדי 6 ליבות + במבצע BF.

משחקי מולטי עם 100+ שחקנים ומפות ענק הם נקודת התורפה של 4C\8T -יש יותר סיכוי לנפילות FPS מתחת ל60.

לגבי קירור: למה שלא ישדרג לזה ב25 שקל?
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103078
קירור בהצלחה את ה2700X שלי בזמנו - אז בשביל 3600 או 3300X יהיה חזק מספיק בשביל לקרר בסל"ד נמוך + RGB :-).

לגבי אחסון: אם 1TB מספיק לך אני עדיין ממליץ לקחת SSD של טרה ולהיפטר מכל כונן מכני במחשב.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ChemGuy85 כתב:

עריכה 2: לא מעריץ של Antec לא במארזים ובטח לא בספקים. למה לא לקחת את ה-Corsair? ספק איכותי מאוד עם מוניטין מעולה. 

חולק על דעתך ידידי ,אנטק ספקים מעולים שמיוצרים ע"י סיסוניק בחלק מן הדגמים.

אם כבר קורסאייר די זבלת . רק הסדרות הגבוהות והיקרות מיוצרות ע"י סיסוניק.

עריכה אחרונה על ידי eyali23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד לרכוש Seasonic או FSP או כל חברה אחרת שמייצרת ספקים איכותיים בכוחות עצמה ולא מייצרת במפעל צד ג' ומדביקה על הספק את המותג שלה. לצערי היצע של seasonic מאוד הצטמצם בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק. את מעבדי אינטל 4c/8t קוטלים, אבל 3300X אותו דבר משבחים... 

6 ליבות הן יותר הכרחיות. גיימינג ללא שום דבר שרץ ברקע אולי יהיה עדיין ישים שנים קדימה, אבל אין דבר כזה לא להריץ כלום ברקע. 

ו-PCI-E 4 הוא חסר חשיבות לכרטיסי מסך, גם לא בעתיד הרחוק יותר. כרגע אין ניצול מיטבי של הדור השלישי, בקושי חצי ממנו. מעבר לזה, כרטיס כל כך מהיר יהיה חסר תועלת על מעבד שכבר היום מסרס כרטיסים כמו 2080Ti.

אני כן חסיד של לקנות את המקסימום האפשרי ככל שהתקציב מאפשר זאת. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לכך כמה סיבות הראשונה היא שזה פשוט אחלה של מעבד למחיר שלו. שנית, תושבת AM4 של AMD תומכת בשדרוג לדור הבא בזמן שתושבת של אינטל היא dead-end. שלישית, נבואה ניתנה לשוטים אף אחד לא יודע כיצד ניצול של PCI-E 4.0 יבוא לידי ביטוי בשנה - שנתיים הקרובות.

אם הולכים על מעבד 6 ליבות בכל מקרה עדיף ללכת על 6 ליבות של AMD מאשר של אינטל. פשוט אין היום סיבה לרכוש מעבד של אינטל וזה לגמרי באשמתם. הם נתקעו עמוק בבוץ של ה-14 ננומטר והמדיניות הזאת שלהם של לוחות אם מסורסים, יקרים ותושבת חדשה לכל דור חזרה לנשוך אותם בישבן. היי, אפילו לאפל נמאס לחכות למעבדים יותר יעילים של אינטל אז הם החליטו לזרוק אותם ולפתח מעבדים מפיתוח עצמי, אבל זה כבר נושא אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב , מבחן המעבדים של hwzone.co.il עם ה 2080 הראה שאין באמת סירוס של הכרטיס הגרפי ברמת המעבדים שהוצעו בשרשור. אחוזים בודדים אם בכלל ...

לגבי

PCI Express 4

באמת שולי להחלטה . טוב אולי לדיסקים סופר מהירים. עד שיהיה רלוונטי כבר תשדרג חצי מחשב ממילא.

לגבי אינטל : צריך לזכור שברוב המעבדים שלהם הם מגבילים את מהירות הזכרון ל 2900 . פות"ש הולך לקנות זכרונות corsair vengance בתדר 3200Mhz . זו מהירות שמעבד אינטל לא ינצל אלא אם תשקיע בלוח אם יקר משמעותית. (סדרת X)

טוב עשה שבחר ב AMD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי PCI GEN4 לכרטיסי מסך: ממש לא הייתי שולל את החשיבות שלו ככה סתם, מספיק ליראות ביקורות של RX 5500 4GB על לוח X570 בזמנו וליראות כיצד חיבור מהיר שכזה מסייע לימנוע איבוד FPS עקב מחסור בזיכרון VRAM של הכרטיס, לדעתי אנחנו ניראה כבר בקונסולות החדשות שיפציצו באיכות הטקסטורות והחיבור המהיר בין הרכיבים + SSD החדש שתוכנן לקונסולות יראו את התועלת, בעתיד לדעתי מעצבי המשחק יקבלו יותר חופש מבחינת רמת הטקסטורות שהם יוכלו להישתמש גם מעבר למיגבלת ה4GB\6GB והPCIE4\5 ישחקו תפקיד חשוב.

גם אם אני טועה, מדובר פה על פער של פחות מ50 שקל אז לא שווה בכלל להיתלבט חח.
ואם כבר לוקחים לוח מסידרה 400 אז לדעתי עדיף כבר דגם בכיר שניחתך במחיר ביגלל X570\B550 ולא לוח רמת בסיס.

נ.ב: לגבי מארז ואוורור: חובה לציין שאם אתה מנסה לחסוך ככל האפשר- לא הייתי ממליץ ליקנות מארז יפה אבל שמגיע רק עם מאורר אחד מבלי ליקנות לו לפחות עוד 2 מאוררים (תוספת של כ80 שקל), כי אין מצב לקרר מיפרט של 300W עם מאורר 120mm אחד, סתם המאווררים של המעבד\כרטיס יזעקו.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AM4 יקבל עוד דור אחד של מעבדים. 

אם נצטרך לנצל את רוחב הפס המטורף של PCI-E 4 עבור כרטיסי מסך, אז כאמור זה יקרה רק עם כרטיסים מהירים לפחות פי 2 ממה שיש היום (ויש עוד די הרבה שנים עד אז). מעבר לכך, המעבדים הנוכחיים לא יוכלו לדחוף כרטיסים כאלה בשיא המהירות, לכן מה התועלת ב-PCI-E 4 אם המעבד איטי מדי? 

@hwgeek - הביקורות על RX 5500 מעניינות, אבל זה באמת רלוונטי? 

כרטיס עם 4GB גם ככה מלכתחילה לא נועד לתת ביצועים מיוחדים, ובכרטיסים רציניים באמת לא נתקלים במחסור ב-VRAM. אם נגרם מחסור ב-VRAM רק בגלל שהגדלנו את הרזולוציה - אזי ש-PCI-E 4.0 לא יעזור. 

אז מקרה קיצון נחמד מאוד אבל שוב - מה הקטע להריץ משהו שכרטיס מסך בין כה חלש מדי בשבילו? 

ובכלל, יש מסקנה מעניינת פה - על מעבד של אינטל המגבלה הזאת לא מתרחשת: 

כלומר, היא כן, רק לא בקנה מידה כמו על מעבד של AMD ב-PCI-E 3.

אגב, צריך לשים לב שהכרטיס עצמו מוגבל מלכתחילה - הוא עושה שימוש רק ב-8 ערוצים. אז על PCI-E 3 זה רק חצי מהירות.

על PCI-E 4 זה חצי מהירות גם כן אבל היא שווה ל-PCI-E 3 של 16 ערוצים. כרטיסים שלמים יותר משתמשים ב-16 ערוצים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא יודעים מה הדור החדש של הכרטיסים הולכים להביא וכיצד לנצל את הPCIE4 + NVME אז בשביל מה להתלבט על 40 שקל?

בזמנו לפני B550 כן היה מקום לשיקול כי המחיר היה מעל 800 שקל ללוח ערום, כיום זה לא המצב אז חבל לא לקנות.

לגבי אינטל- טרי טרי מעכשיו: מיסתמן שגם ה7NM שלהם שבור וכבר מודיעים על עיכובים(כמובן המנייה בצניחה חופשית כעת)... זה ממש עצוב כבר כי זה פוגע בתחרות ויגרום לעליית מחירים מצד AMD :-( 

https://www.tomshardware.com/news/intel-announces-delay-to-7nm-processors-now-one-year-behind-expectations

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...