Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 540 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 52 דקות, Ragnar כתב:

זה רק אני או שבחלק מהמקרים הוא עקף ואף השתווה ל-3600? מכך אני מניח שאין טעם להוסיף 100 ש"ח ל-3600 (?)

נכון ונכון.

אם תמצא השוואה דומה מול המעבדים של אינטל זה בהחלט יהיה מעניין

יש הכל. תחפש ביוטיוב i3 vs 3300X FPS או משהו בסגנון

מדוע אם ככה אתה סולד מכרטיסי המסך של AMD?

כתבתי, זה תחום שהם בינתיים פשוט פחות טובים בו. המותג של רכיב מסוים פחות מעניין אותי כמו הרכיב עצמו. יש מוצרים טובים של מותג X ויש גם מוצרים רעים.

פשפשתי קצת וה-5700XT ASUS חזק יחסית משמעותית מה-2060 (גם עולה יותר). מתאים ללוח אם (אתם גרמתם לי להתפזר, אל תאשימו אותי).

בכרטיסי מסך אין "מתאים ל". הם עובדים על תקן PCIe שקיים גם באינטל וגם ב-AMD. ענייני התאימות היחידים הם מעבד-לוח אם. כל השאר עובד עם שניהם.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 613
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבחינת VFM כנראה שה5700xt עדיף שכן הביצועים כמעט זהים עם עדיפות קלה ושולית למחנה הירוק וההפרש במחיר לא מבוטל.

עם זאת, אם הייתי צריך לקנות, כנראה שעדיין הייתי קונה כרטיס של nvidia.

אגב החנות האהובה עליי היא start pc. שנמצאת ליד נתניה (אני קונה שם על אף היותי אשדודי!), יש להם מחירים נהדרים! ולרוב משמעותית זולים מKSP אייבורי ודומיהם.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Ragnar - לגבי מארז, ה-NZXT שהוצע לך אכן מסוגל לינוק אוויר רק מפתחי האוורור בצידי המארז. 

לכן צריך להבין מה חשוב יותר, עיצוב או פתחים גדולים. למשל, במקום H500 של Cooler Master אפשר להסתכל על NX800 של ANTEC, אותו רעיון. 

לפני 14 דקות, hwgeek כתב:

אם אתה בוחר ב5700XT אז רק לא אסוס, הם לא מוצלחים בכרטיסי AMD, למרות שיש עידכון לTUF, עדיין מומלף SHAPPHIRE או GB ממה שיש בTMS.

הכי מומלץ ל5700XT:
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=103375
ואם אין במלאי אז כל אחד מהGBטים יהיו סבבה:
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=19305
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=19874

מבחינת ביצועים נטו ה5700XT משתווה ל2070SUPER, אבל יש כאלה שימליצו NV כי יש דיווחים על Micro Stuttering לחלק מהאנשים, לא ממש ידוע למה.
מה גם שיש את עניין הRTX אם זה חשוב לך.

RTX זה לא באמת פקטור. 

בדור הבא זה כן יהיה שיקול רציני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קצת לא בנושא...
למה עד עכשו אף אחד לא הצליח לפרוץ את הקונסולות החדשות? תמיד חשבתי שאם מאוד רוצים אפשר לפרוץ הכול...
מאיפה אתם קונים את המשחקים?
יש אולי אתרים זולים בחול?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ChemGuy85הוא מכוער כמעט כמו פיאט מולטיפלה ויקר...

זה לא ממש מעניין אותי כל עוד לא ייגרם לאורך זמן נזק לרכבים בגלל מחסור כזה או אחר באוורור.

ה-NZXT נראה טוב וגם נראה שאחלה מחיר. כל עוד הבעיה שאני מתאר לעצמי ^ לא קיימת, הכל טוב

ויאללה, חסכנו 150 ש"ח על קירור למעבד.

מה חושב על הכרטיס מסך? 2070 או 5700XT

תודה!

@yorng כתבתי למעלה ^ 

לא אכפת לי כל עוד הקירור מספיק מעל ומעבר וזה נטו ויזואלי, ולא נגרם נזק לרכיבים לאורך זמן בגלל מחסור בפתחים כאלה

@hwgeekתודה לך. למען האמת, אחרי שקראתי קצת יותר, ראיתי שהוא באמת בעייתי. סתם כי הוא בעיצוב זהה ללוח אם התלהבתי וחזרתי להיות ילד בן 16.

מה ההבדלים בין כל אחד מהם? רק הקירור? כי יש הבדלי מחיר לא מבוטלים

@פבל במתאים התכוונתי לכך שהוא בעיצוב זהה והשיט של האורות כמו בלוח אם.

בסיכומו של עניין, 2070 ו-5700 על גרסאותיהם, על מה היית הולך? בבנצ'מארק ה-AMD לוקח, אבל הוא גם יקר יותר במעט.

@ramik33 שמעתי דברים טובים עליהם, אבל זה לא רלוונטי כי אני ארכוש מאילת

נ.ב לא יהיה צוואר בקבוק בין ה-3300X ל-2070 או 5700XT?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5700XT NITRO+ SE בעל התדרים הכי מהירים + קירור ורכיבים מהטופ של הטופ, כנ"ל גם הGB, חוץ מתדרים ההבדל הין הGB לספיר הוא בעיצוב הקירור ורכיבים, לא תיתאכזב מאף אחד מהם, מה גם שספיר מייצרים כרטיסים רק לAMD והם תמיד בראש בכרטיסי AMD.

ביקורת של הכרטיס:
https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-special-edition/2.html

לגבי HDD: לדעתי מומלץ להוסיף את ההפרש הקטן בשביל זה  גם נפח כפול וגן מהיר יותר:
https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=18053

לגבי צוואר בקבוק הבאתי לך סירטון בעמוד הקודם:

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, ChemGuy85 כתב:

NX800 נראה מעניין אותו רעיון כמו Coolermaster H500 רק הרבה יותר זול. 

חשבתי שANTEC זה צ'אנג צונג 😅

NX800 או המארז של NZXT?

עדיין צריך את עצתך בכרטיס מסך

מה אתה חושב על הספק הזה? המליצו לי עליו.

@hwgeekאז מה אתה אומר ידידי, לשבור את הראש על 2070 מול 5700 או לחזור חזרה לקרקע עם 2060

(מתעדף כרטיס של אנבידיה)

לפני 39 דקות, hwgeek כתב:

לגבי HDD: לדעתי מומלץ להוסיף את ההפרש הקטן בשביל זה  גם נפח כפול וגן מהיר יותר:

שווה את ההפרש? כמעט 100 ש"ח (לא אנצל 2 TB)

עריכה אחרונה על ידי Ragnar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי קונה בתקופה הזו שממש השוק לפני מהפך בטכנולוגיה עד סוף השנה(זה שונה לעומת השנים האחרונות) אז לא הייתי מוציא כ2500 לכרטיס מסך כי בסוף השנה כניראה כרטיסים של כ1500 שקל לא יראו אותם ממטר וגם יציעו לראשונה תמיכה אמיתי בREAL TIME RAY TRACING עם ביצועים טובים בהרבה מהRTX שיש כיום שרק נתן הצצה לטכנולוגיה, במיוחד שהמסך הוא רק 1080P 60HZ אז גם כרטיס בכ1200~1500 גג יספיק ואם כ1000 שקל עודף הייתי משדרג בשנה הבאה לאחר שמכרתי את הכרטיס הקודם ונהנה הרבה יותר מאשר הייתי ניתקע עם כרטיס ב2500 שקל שהייתי צריך להיתקע איתו 3 שנים.

לגבי הHDD: ההפרש רק 70 שקל ואפילו אם לא תנצל אותו- יותר טוב כי תישאר על האיזור ההתחלתי של הדיסק שהכי מהיר.

הינה ההשוואה בין הכוננים, שים לב למהירות באיזור ה1000GB בשניהם.

spacer.png
spacer.png

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

שאלה קצת לא בנושא...
למה עד עכשו אף אחד לא הצליח לפרוץ את הקונסולות החדשות? תמיד חשבתי שאם מאוד רוצים אפשר לפרוץ הכול...
מאיפה אתם קונים את המשחקים?
יש אולי אתרים זולים בחול?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

עבור הPS4, פתחתי חשבון אמריקאי עם כתובת פיקטיבית בoregon (מדינה בלי מע"מ, סטייל אילת), אין מה להשוות בין מחירי החנות הישראלית למחירי החנות האמריקאית, השנייה הרבה יותר זולה.

לא ניתן לשלם עם כרטיס אשראי ישראלי בחשבון אמריקאי, ולכן נעזר באתר g2a.com וקונה ממנו כרטיסים טעונים בכסף שאותם מממש בחנות של סוני. רוב הזמן הכרטיסים נמכרים במחירים זולים בהרבה מערכם. לא נדיר למצוא כרטיס של 50 דולר ב40, אפילו רכשתי פעם כרטיס של 100 דולר ב60.

בנוסף, ניתן למצוא באתר הנ"ל גם מפתחות למשחקים של xbox וסוני, מנויים לשרותי Live/gamepass במחירים מגוחכים ועוד.

עבור הסוויץ' שלי לא מצאתי אלטרנטיבה זולה מהחנות האמריקאית. לפחות שם אפשר לשלם איך שרוצים ואיפה שרוצים.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • מעניין 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@hwgeek קיבלתי. גם בקשר לHDD

בקשר ל-SSD, הוצע לי על ידי המוכר ב-TMS לקחת את הנ"ל במקום הנ"ל

טען שההפרש במחיר לא שווה את זה, מה דעתך?

זה המפרט נכון לעכשיו - https://www.tms.co.il/130734

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני STARTPC יקרנים רצח, במיוחד בכרטיסי מסך. אבל זה רק ניסיוני.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא ממש טועה, לא תרגיש בהבדל במציאות כי בשימוש מציאותי בשניהם המהירות בקבצים הקטנים דומה, לקבל 5GBS  בעת העברת קובץ אחיד ענק כמו סרט  זה מגניב אבל זה לא מה שקורה ב90% מהזמן, אם התקציב מוגבל הייתי מעדיף כונן SSD 1TB מאשר כונן 500GB בPCIE GEN4, ואם הביצועים מבחינת זמן תגובה הכי חשובים אז הכוננים של OPTANE של אינטל עדיפים אבל מאוד יקרים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Ragnar כתב:

@hwgeek קיבלתי. גם בקשר לHDD

בקשר ל-SSD, הוצע לי על ידי המוכר ב-TMS לקחת את הנ"ל במקום הנ"ל

טען שההפרש במחיר לא שווה את זה, מה דעתך?

זה המפרט נכון לעכשיו - https://www.tms.co.il/130734

דעתי האישית.

להעיף את הכונן 2TB ולשים את ה300 שקלים האלו על כרטיס מסך יותר טוב.

500 ג'יגה יספיקו לך לשנה-שנתיים (כתלות בשימוש שלך) ואם צריך תקנה כונן בעוד שנה באותם 200 השקלים.

שוב, מחשב גיימינג למשחקים פעם בשבוע. אני בספק שתתקין שם 5 משחקים בוא זמנית כשאתה משחק פעם בשבוע.

אפשר גם לקנות לוח אם קצת יותר זול מבלי לאבד שום דבר משמעותי. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...