Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Ragnar

סיוע בבניית מפרט למחשב גיימינג

Recommended Posts

אני אישית לוטש עיניים לסוני 5 (הסוני 4 יעבור לאחי בקרוב במתנה שכן הוא עתיד לשחק בו רק פיפא).

מבחינת מעבד אני עדיין סוחב עם I5 דור 3 שעשיתי לו OC עד שהוא זועק לשמיים, ולא רואה עדיין צורך לשדרג :)

כשאצטרך לשדרג (מה שיגרור גם קניית זיכרון חדש ולוח) כנראה שאלך על I5 עדכני עם יכולת המהרה.

באשר לכרטיסי מסך אני חסיד גדול של כרטיסי nvidia XX60 ומתכוון לקנות 3060 כשיצא בקרוב. 

היה לי 960, כרגע 1060, ועל 2060 דילגתי. אולי אולי אשקיע ואקנה 3070, אבל לא סביר מכיוון שאת מרבית הגיימינג אעשה על הPS5.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • רעיון טוב! 1

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, כמה מידע וכמה תגובות, השכלתי :) 

@פבל

הרכישה היא בגדול בעקבות המצב והקורונה, אחרת - לא היה לי זמן להתעסק בזה. כרגע, לא סביר שנחזור לפעילות בזמן הקרוב ולכן אני רוצה להנעים קצת את זמני בחל"ת...

להמתין עד אוקטובר נראה לי קצת חבל, כי סביר להניח שעד אז גם זה בכלל לא יהיה רלוונטי עבורי. 

@ניקו פ.

אני באמת לא צריך מסך 4K וגם לא רואה צורך להשקיע בכך את הסכום. יספק אותי לגמרי לשחק על 1080P בהגדרות הגבוהות ב-60FPS (מספיק חלק עבורי)

אני נורא אוהב את השילוב של אינטל ונבידיה ואת התמיכה של ניבידיה במשחקים שאני משחק בהם בדרך כלל (באטלפילד וכדומה), מסדר מאוד עם הדרייברים שלהם... יותר ראש שקט מבחינתי (הוכיחו גם את אמינותם אצלי)

@ChemGuy85

תודה יא נסיך. שמתי לב שאתה אוהב את NZXT

האמת, שגם כיום יש לי מארז שלהם (וותיק) ואני מרוצה בסה"כ.

זה קצת חורג מהתקציב וגם אני מתעדף מאוד שילוב של אינטל וניבידיה

באשר לשאר החלקים במפרט, אשמח לפירוט מול המפרט הזה

מדוע הזיכרונות ששמת יקרים יותר? שניהם 16GB. איך ההבדל מתבטא? תשכיל אותי

שאלה דומה באשר לספק כוח וללוח אם שיקרים משמעותית

בחלקים הללו אני באמת לא מצליח להבין כל כך את ההבדלים

(מתייחס למפרט הראשון ששלחת)

--------

בקשר למפרט השני:

בהחלט ארצה לנצל את כל האינטרנט. מעצבן נורא לשלם על 1GB ומקבל במחשב הנוכחי 300 במקרה הטוב ולא יציב בכלל. חשוב שגם יהיה רלוונטי לשנים קדימה כי כיום לדוגמה, מאחר והלוח אם שלי הוא DDR3, הוא מאוד הגביל אותי עד היום בשדרוג של רכיבים. 

מה ההבדל בין הזיכרונות במפרט הקודם לזה שהם זולים יותר?

בקשר ל-SSD: יש לי ניסיון טוב עם הרכיבים של סמסונג. אבל כן הייתי רוצה דווקא להשקיע ב-SSD חזק יותר על מנת למקסם את מערכת ההפעלה וטעינת המשחקים. הכונן במפרט הקודם איכותי מול הסמסונג (באשר לאמינות)?

ראיתי שהחלפת גם לוח אם, פעם נוספת - אשמח להבין את ההבדלים ועל פי איזה קריטריונים אתה בוחר זיכרונות ולוחות אם כשיש ביניהם הבדלים משמעותיים במחיר

בקשר לספק - מסכים לגמרי. המחשב הנוכחי שלי מצוין, אבל הספק של סייסוניק מתחיל להתפגר (המאוורר) ועושה כבר שנה רעשים מעצבנים. זה הספק הכי מומלץ מבחינתך לשימושים שביקשתי?

לא רלוונטי מבחינתי לחכות עד מרץ - אפריל כי הזמן שלי ליהנות ממנו יהיה עכשיו ובחודשים הקרובים עד אשר אשוב לעבוודה (אולי עוד חודש, אולי גם עוד חצי שנה - אין לדעת)

@shellcase

אני לא חושב ש-4K זה תקציב גרוע למחשב גיימינג (לא כבד).

אני לא מחפש 4K ולא 180FPS. גם את CRYSIS החדש כנראה שלא אנסה להריץ על אולטרה, אבל בהחלט אצפה שיריץ את משחקי הבאטלפילד הנוכחיים והבא באיכות הכי גבוהה ב-1080P ודומיו

@stum

דיון על השואה יכול להיות מעניין

בקשר להצעה לקונסולה: זה פשוט עולם אחר. אני לא מסוגל לשחק משחקי FPS על קונסולה והמחשב משמש אותי גם לגלישה יומיומית, צפייה בסרטים... ולאו דווקא אך ורק למשחקים

-------------------------------------------------------------------------------------------------

גם מי שהגיב ולא הזכרתי בתגובה קראתי כמובן ולקחתי בחשבון. פשוט זה היה מורכב תפעולית לענות על הכל (שיחקתם אותה עם התגובות)

עדיין לא הצלחנו לגבש יחדיו את המפרט האולטימטיבי בשרשור, עוד פוש קטן של החכמה מטעם המומחים פה ונצלח את הנושא

עריכה אחרונה על ידי Ragnar

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שמתכן על מחשב חדש לא לקנות כרגע!

מחסור עולמי בספקי כח מארזים זכרונות ועוד.

מה גם שעוד חודשיים דורות חדשים בהשקה מעבדים ,לוחות אם, כרטיסי מסך, הפעם לשם שינוי ההשקות מביאות בשורה בתחום.

אגב קניה מחול הולך?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 5 דקות, eyali23 כתב:

לכל מי שמתכן על מחשב חדש לא לקנות כרגע!

מחסור עולמי בספקי כח מארזים זכרונות ועוד.

מה גם שעוד חודשיים דורות חדשים בהשקה מעבדים ,לוחות אם, כרטיסי מסך, הפעם לשם שינוי ההשקות מביאות בשורה בתחום.

אגב קניה מחול הולך?

אני חושב שאפשר לומר את זה בכל תקופת זמן בחיים שאוטוטו יצא משהו חדש.. וככה אף פעם לא נתחדש :)

לא ככה?

מעדיף לקנות בארץ, פחות בקיא בתחום על מנת להתעסק ברכישה של הדברים הללו מאמזון וכדומה

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לא מזמן כתבה ב hwzone.co.il

שבחנה מספר מעבדים שונים על כרטיס גרפי 2080 . ההבדל במשחקים ב fps היה זניח .משהו כמו 10%. בין אם סדרה 9,7,5 של אינטל או amd . בקיצור : המעבד שולי מאד. אל תחכה למעבד הבא . אין לזה סוף.

https://hwzone.co.il/main-computers/%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93-core-i5-10600k-%D7%91%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%99%D7%96%D7%95%D7%A7-%D7%A9%D7%90%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%9C-%D7%94%D7%99%D7%99%D7%AA%D7%94-%D7%96/

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי משהו קצת קריטי.

הייתם קונים מערכת הפעלה דרך החנות או רוכשים CDKEY בעצמכם?

לא עשיתי את זה אף פעם, בטח שלא לרכוש מ-EBAY... יש לכם ניסיון?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך חבר מורה / סודנט - להם יש הסדרים הרבה יותר טובים לקנות מערכות הפעלה בזול.

בגדול על רגל אחת - המערכות הפעלה שאתה רואה אונליין הם עותקים שנקראים OEM כלומר למחשב אחד.

מערכות הפעלה שאתה קונה במחיר מלא ממייקרוסופט - הן רישיון - שאתה יכול להעביר בין מחשבים.

בעותקים שאתה קונה אונליין - אם תיהיה לך בעית שדרוג , התקנה וכו - תצטרך לפנות לחנות (שרובן יספקו לך מספר סידורי חדש או משהו דומה).

רוב מה שאתה רואה זה שאריות של יצרני OEM למיניהן שהם מוכרים הלאה. לא לגמרי legit.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר שכן שקונה רק רשיונות ברשת. Windows10 . אם הוא עובר /משדרג מחשב הוא פשוט משלם עוד פעם ₪10 . לא אסון.

רשיון אופיס365 עולה לו ₪20 לכל החיים.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 8 שעות, Liviur כתב:

בעותקים שאתה קונה אונליין - אם תיהיה לך בעית שדרוג , התקנה וכו - תצטרך לפנות לחנות (שרובן יספקו לך מספר סידורי חדש או משהו דומה).

רוב מה שאתה רואה זה שאריות של יצרני OEM למיניהן שהם מוכרים הלאה. לא לגמרי legit.

נו אז? מדובר ברישיון ב-20 שקל. אני קונה כאלה שנים על גבי שנים. אם יש שדרוג קונים עוד רישיון ב-20 שקל. זה לא ביג דיל. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק.

אני קניתי משהו כמו 10 רישיונות לwindows 10 במשך השנים לאנשים שונים מg2a.com, ואין בעיה עם אף אחד מהם.

מאוד מומלץ.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, stum כתב:

חשבתי רק אני בדעה הזו.

מחשבי גיימינג בפחות ב5-6 נשמע לי זול מדי, מצד שני אני לא חי את שוק החומרה כבר לא מעט שנים.

שלא יהיה לך ספק אני במעקב פה יותר מפותח השירשור כנראה.

כשייגמרו הדיונים ויגיעו למסקנה חד משמעית או לשזה ידרדר לדיון על השואה באיזשהו שלב - אני אלך על אחד המפרטים  המובילים פה.

הכל שאלה באיזה רזולוציה אתה משחק, באילו משחקים ומה הסטנדרטים שלך. לא בעיה להרכיב מחשב גיימרים ב-3-4 אלף מעולה אם אתה משחק ב-1080P וצריך 40-50 פריימים יציבים במשחקים הכי חדשים. 

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון בהחלט אפשר לרכוש מחשב כזה, אבל זאת נקודת פתיחה קצת חלשה, כי 40-50 היום בכותרי AAA, זה 30-40 עוד שנה, ו20-30 עוד שנתיים.

ואתה פשוט מוצא את עצמך מתפשר יותר ויותר על הגדרות כדי להישאר בפריים רייט גבוה.

אישית, אם התקציב לוחץ, אני מאוד בעד כרטיס מסך מיד 2.  ואפילו שילוש (מעבד לוח זיכרון). רכיבי מחשב מאוד מאריכי שנים גם תחת התעללות (מניסיון).

השילוש שלי הוא מיד שנייה (שקניתי במחיר מגוחך) ומחזיק כבר שנים, ולפני כרטיסי הnvidia שלי, היה לי 7970 amd מיד שנייה, שהתעללתי בו (מסכן) במשך שנים.

בלי שום קשר, בגלל זה אני כ"כ אוהב קונסולות, אתה קונה פעם אחת, ולא חושב על שדרוגים כמעט עשור.

אני אישית לא @$#% גרפיקה, וזה שמחשב הוא הפלטפורמה האיכותית ביותר מבחינה גרפית (פוטנציאלית כמובן), פחות מעניין אותי.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, אבל במחשב ללא שדרוג כרטיס מסך אתה יורד מ-ULTRA ל-HIGH ל-MEDIUM. אתה יכול למכור את כרטיס מסך ביד 2, להוסיף עוד 1,000 שקל ולחזור ל-Ultra ל-1-2 שנים. 

בקונסולה מתחילים מ-MEDIUM-LOW נעול על 24-30 פריימים ונשארים בהגדרות האלה כל הדור. כאשר אתה משחק על טלוויזיה 65 אינץ' במרחק 2-3 מטר זה לא issue. העניין הוא שאנשים חושבים שקונסולה מספקת להם איזה "מפרט קסום" שנותן ביצועים של מחשב גיימינג ב-6K בעלות של 1.5K. לא זה לא. מקבלים מעבד גרוטאה של AMD + כרטיס מסך גרוטאה של AMD. 

הדור הבא של קונסולות יגיע עם מעבד וכרטיס מסך AMD הרבה יותר מודרני והמחיר יהיה בהתאם. לדעתי מחיר השקה יהיה בסביבות ה-3 - 3.5K. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה דווקא כיף לשדרג רק כרטיס מסך. זה היופי בלגו. בקונסולה אתה מרגיש שאתה תקוע עם כרטיס גרפי ישן. במיוחד אם הרגע שחקת באותו משחק ב PC (גם אם יוכיחו שההבדל הוא רק פסיכולוגי.)

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט. עניין של ציפיות. אם אתה מודע ליכולות של הקונסולה אין אכזבה. ובמקרה שלי הקנייה היא מושכלת לאחר שנים של קונסולות סוני xbox ונינטנדו.

אני פחות אוהב לשדרג, אני אוהב להוציא את המיץ מהרכיבים שלי. המחשב שלי בOC גם במעבד, גם בכרטיס וגם בזיכרון. ובנתיים יחסית לגילו עושה עבודה מופלאה.

גרפיקה מעולם לא הייתה issue עבורי, ובכנות גם fps לא ממש. 30 יציב מספיק לי ב90 אחוז מהמקרים (כמובן לא במשחקים תחרותיים, לא רואה את עצמי משחק dota 2 או counter strike בפחות מ60).

הps5 הולך להיות מעניין מאוד וחזק מאוד יחסית. הציפייה היא רבה :) מה גם שהתמיכה לאחור (בניגוד לps4 שאכזב מאוד בנושא) מאוד משמחת.

אגב ככה בדיוק אני משחק,  על 65 אינץ' מ2 מטר. יש לי ''65 בחדר אל תשאלו למה  🤣

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

• Create New...