Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה ממש ממש ממש לא קשור למשבר כלכלי, אבל אין היום שום סיבה בעולם לאף צעיר ישראלי לעשות תואר ראשון במדעי הדשא, אלא אם יש לו בסיס כלכלי חזק אחר (הורים, מקצוע אמיתי ביד), או שהוא נאיבי מספיק להאמין בזה שהוא עילוי שיוכל לרוץ ישירות לדוקטורט ולהתברג באקדמיה. והדרך לשם עוברת בכל אחת מאוניבריסטאות המחקר. לא במכללות. גם מה אמורים לעשות עם תואר ראשון במנהל עסקים ממוסד לא נחשב אני לא כ"כ יודע. בטח לא כשמקביל יש כאלו שקונים תואר וקשרים מהבינתחומי, או עושים תואר שני במסלול ערב שיש באוניבריסטת תל אביב. ברור שהמשבר משפיע על כולם ופוגע בכל התעשיות. וכן, גם בהייטק יש חברות שנסגרו, או פיטרו חלק מהעובדים. אבל מדיניות ציבורית או מנהל עסקים או פילוספיה פוטסטמודרנית  לא הייתי ממליץ לאף אחד ללמוד במכללות דרג ג' גם לא בשגרה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צריך לדעת לעשות את ההבדלה בין לימודי מקצוע(הנדסות,מדמ"ח,ראיית חשבון,כלכלה וכו') לבין למידה לשם ההשכלה.

קשה לי להאמין שיש מישהו מספיק טיפש שחושב שיש לו משרה "מובטחת" אחרי שלמד בלשנות או היסטוריה אנגלית.

אם למדת לשם החוויה הסטודנטיאלית וכי המקצוע עניין אותך אל תבוא לבכות שאין לך עבודה-כי לא למדת מקצוע.

אגב,זה לא שלמהנדס עם ציונים גרועים מהטכניון יש יותר מידי לאן ללכת,ההיצע כל כך גדול ביחס לביקוש.

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר כאשר לרוב האנשים בקושי הייתה תעודת בגרות לימודים גבוהים ג'נריים באמת נתנו יתרון בשוק, אבל במציאות של היום אין להם שום ערך בהשוואה למישהו שהלך פשוט ללמוד מקצוע ללא תואר. להפך הם נמצאים בעמדת נחיתות בהשוואה לאותו אחד כי לבחור שהלך ללמוד ישירות מקצוע יש 3-4 שנות ניסיון בעולם האמיתי ולהם יש 0 ניסיון בעולם האמיתי.  

לפני 54 דקות, Potato כתב:

קשה לי להאמין שיש מישהו מספיק טיפש שחושב שיש לו משרה "מובטחת" אחרי שלמד בלשנות או היסטוריה אנגלית.

יש ילדים שהם דור ראשון במשפחה שהלכו ללימודים גבוהים ואין להם מישהו בבית או בסביבה הקרובה שיכול להדריך אותם ומוסד לימודים אף פעם לא יגיד להם את האמת. בנוסף כנראה יש להם חברים שהלכו ללמוד ואף אחד לא רוצה להיות "החריג" שלא הלך ללמוד. תוסיף על זה שהדור המבוגר שבוי בקונספציה של שנות ה-60/70/80 שתואר = פתיחת דלתות ותקבל את האובססיה הזאת של להוציא תואר בכל מחיר לא משנה במה. זמן יגיד אם הדור שלנו ישריש את האובססיה הזאת לילדים. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם כל החברים שלך הולכים ללמוד תואר ראשון למקצועות נדרשים, אתה עדיין תחשב חריג אם תלך לתואר ראשון במדעי הדשא.

ד"א, מהחברים שלי אני היחיד שהלך ללמוד תואר ראשון (לא מדעי הדשא). כל השאר עשו איזה קורס מקצועי ולימדו את עצמם תכנות וכולם מרוויחים בהייטק יותר ממני...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קורס זה שטויות, הם לימדו את עצמם עוד מהתיכון, פתחו חברה לפיתוח אפליקציות אחרי הצבא, צברו המון ידע וניסיון. קל זה לא.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לימודים זה סוג של הכלאה בין השקעה ורישיון דיג. אף אחד לא מבטיח תשואה ואף אחד לא מבטיח שתצליח לדוג משהו. פשוט צריך להסביר את זה לילדים עד כמה שניתן להסביר לבני 20 שבטוחים שהם חסיני כדורים במקום למכור להם אשליות כמו שמכרו לנו "אם תלמד תצליח" או "אין דבר העומד בפני הרצון".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום 

בתור אחד שמתעסק עם מדעי הדשא , יש ביקוש לאגרונומים שמתמחים בגינון . לפני מספר שנים אמר ראש אגף במשרד החקלאות שהמקצוע בפשיטת רגל מקצועית .

אז נכון לא מקבלים משכורות של הייטק ונמצאים הרבה בשמש אבל אפשר לקבל משכורת גבוהה בהרבה מהשכר הממוצע במשק .

אני יכול להעיד היכן שאני עובד , הוצע לגנן מקצועי ( ללא תואר אקדמי ) סוג 1 משכורת של עשרת אלפים שקל ברוטו לחודש ללא שעות נוספות . הוא אמר שפחות משניים עשר אלף שקל נטו אין על מה לדבר .

גם עובדים ללא שום הכשרה קשה למצוא .

• מצחיק 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מדעי הדשא זה לא תחום הגננות והחקלאות. זה שם גנאי שהמציאות לכל מיני תארים שאין עבודות בהם.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצול הזדמנויות ומזל זה 90% מהקריירה שלך ולא משנה כמה אתה טוב.

ועדיין אני כן חושב שאדם צריך לעסוק במה שהוא אוהב אם זה דורש לימודים אז גם לך תלמד.

אבל תהנה מזה. כי אם תעסוק או תלמד משהו שאתה לא אוהב, אתה אף פעם לא תיהיה טוב בו.

השוק מתגמל אנשי מקצוע טובים, בכל תחום, אבל באמת טובים.

כאלה שלומדים כל הזמן כאלה שחיים את התחום כאלה שצמאים לעוד ונהנים ממה שהם עושים.

וזה לא רק פיתוח ולא רק עיצוב ולא רק QA. גם בלשנים, טובים, ירוויחו טוב.

לא בארץ אז בחו"ל, אבל חייבים להיות טובים. ונהייים טובים רק אם אוהבים את זה.

לשלוח אנשים ללמוד קורס הייטק זה זריעת מלח בעיניים.

אין מחסור בעובדים בתחום, יש אך ורק מחסור בעובדים טובים ומקצועיים בתחומם.

עובדים לא מקצועיים, עם נסיון מועט או לא רלוונטי, או עם נסיון ועדיין לא רלונטיים, יש כמו חול.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

מדעי הדשא זה לא תחום הגננות והחקלאות. זה שם גנאי שהמציאות לכל מיני תארים שאין עבודות בהם.

אז תגיד תואר בעבודה סוציאלית :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, הרקוליטו כתב:

לפני מספר שנים אמר ראש אגף במשרד החקלאות שהמקצוע בפשיטת רגל מקצועית 

יש מישהו במדינה הזאת שלא בוכה שהמקצוע שלו בפשיטת רגל? רופאים בפשיטת רגל, מורים בפשיטת רגל, עובדים סוציאליים בפשיטת רגל, סיעוד בפשיטת רגל, תעשייה בפשיטת רגל, חקלאות בפשיטת רגל, רואי חשבון בפשיטת רגל, עורכי דין בפשיטת רגל, טייסים בפשיטת רגל. אני חושב שהמוח שלהם נמצא בפשיטת רגל, לא המקצועות. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

יש מישהו במדינה הזאת שלא בוכה שהמקצוע שלו בפשיטת רגל? רופאים בפשיטת רגל, עובדים סוציאליים בפשיטת רגל, סיעוד בפשיטת רגל, תעשייה בפשיטת רגל, חקלאות בפשיטת רגל, רואי חשבון בפשיטת רגל, עורכי דין בפשיטת רגל, טייסים בפשיטת רגל. אני חושב שהמוח שלהם נמצא בפשיטת רגל, לא המקצועות. 

צריך להבדיל בין מקצוע למקצועיות . מקצוע הגינון ממש לא בפשיטת רגל , הרמה המקצועית של העוסקים בענף בהחלט בירידה וכך גם ההון האנושי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...