Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1078 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, malcishua כתב:

אנשים שאתה מכיר שלומדים אתך בטכניון. יש עולם שלם בחוץ, אתה יודע...

צודק,

האנשים היחידים שהכרתי בחיי הם אלה שפגשתי בגיל 22.

לפני זה חייתי לבד על הפלנטה,תודה על התובנה הזו!

אז מה? אני מבין שקשה לך להבין את זה, אבל מכיר לא מעט אנשים שיעדיפו לקפוץ מאיזה גג מאשר לשבת כל היום במשרד ממוזג. אנשים שמעדיפים בהרבה לעמוד ולהסתובב בחוץ, ולעשות משהו עם הידיים שלהם מאשר להרקב מול מחשב באיזה משרד (מילים ששמעתי ממכרים שלי לא פעם). וזה לפני שנכנסים לעניין הסיפוק מהעבודה - מכיר אישית שני אנשים שעברו מהייטק להוראה (בתיכון) ולא מסתכלים אחורה. מכיר עוד אחת שעברה מהייטק לתחום הפרויקטים החברתיים. כולם עשו פשרות כלכליות כואבות מאוד (בלשון המעטה), ואין מאושרים מהם.

יש איזו מחלה בפורום הזה שגורמת לאנשים להשתמש ב"אני מכיר" כטיעון לגיטימי.

השטות הזו עד היום לא ברורה לי.

סבבה, אתה שם דגש קודם על קריירה ואח״כ על דברים אחרים, יש כאלה שמעדיפים (ויותר מזה - צריכים) לעשות הפוך. לא כולם יודעים בגיל 20 מה הם רוצים לעשות עם עצמם.

התעלמת לגמרי ממה שרשמתי.

אני גם לא באמת ידעתי מה אני רוצה לעשות,הלכתי ללמוד מה שנראה לי מעניין-התאכזבתי.

עכשו אני חושב איך אני ממשיך מכאן.

אל תזלזל בעצמך. לכולנו יש נטיה לשפוט את עצמנו מול הסביבה המיידית שלנו. רמת האנשים שלומדים איתך - ושלך, מן הסתם - גבוהה בהרבה מהממוצע באוכלוסיה (מבחינת היכולות המדוברות), אני מבטיח לך.

אני לא מזלזל בעצמי אלא מודע לעצמי.

מעדיף להשוות את עצמי למנחה שלי ולהרגיש טיפש וחסר יכולת מאשר להשוות את עצמי למכור לקראק והימורים ולהגיד שביחס אליו אני במצב טוב.

עם אחד יש לי איך למנף את עצמי ולהתקדם והשני סתם טעם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 10 דקות, Potato כתב:

יש איזו מחלה בפורום הזה שגורמת לאנשים להשתמש ב"אני מכיר" כטיעון לגיטימי.

השטות הזו עד היום לא ברורה לי.

סה״כ הבאתי דוגמאות שאני מכיר כדי להדגים שאפשר גם אחרת. בשום מקום לא טענתי שזה מה שכולם, או אפילו הרוב, צריכים לעשות. כל הדיון התחיל (מבחינתי) מכך שהועלתה טענה שמי שיכול ללמוד הנדסה והולך ללמוד פילוסופיה עושה טעות. אני לא חושב שזה בהכרח נכון.

ציטוט

התעלמת לגמרי ממה שרשמתי.

אני גם לא באמת ידעתי מה אני רוצה לעשות,הלכתי ללמוד מה שנראה לי מעניין-התאכזבתי.

עכשו אני חושב איך אני ממשיך מכאן.

לפי מה שכתבת הבנתי שהשיקול העיקרי שלך בבחירת נושא הלימודים הוא קריירה והכנסה. אם לא הבנתי נכון - מתנצל.

ציטוט

אני לא מזלזל בעצמי אלא מודע לעצמי.

מעדיף להשוות את עצמי למנחה שלי ולהרגיש טיפש וחסר יכולת מאשר להשוות את עצמי למכור לקראק והימורים ולהגיד שביחס אליו אני במצב טוב.

זה בסדר גמור ואפילו מצוין לשאוף למעלה (גם מבחינת למי אתה משווה את עצמך), אבל זו לא היתה הנקודה. אתה כתבת שבשביל להיות מהנדס לא צריך להיות מוכשר, ושאף אחד לא נולד עם היכולות הדרושות, וכדי לתמוך בטיעון כתבת שאתה מרגיש בינוני מבחינה אקדמית. אם אתה בינוני בסביבה של אנשים מצוינים, אתה עדיין מצוין ביחס לרוב האוכלוסיה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, malcishua כתב:

עדיף מאיזו בחינה? כלכלית - אולי כן. אבל יש דברים אחרים חשובים בחיים, מעבר לכמה כסף עשית פר יחידת זמן.

למה למד? אולי כי זה עניין אותו, אולי כי הוא שקל כיוון אחר בחיים. אולי כי היה לו כיף לבלות כמה שנים בהפעלת המוח במישורים אחרים (וחגיגות עם סטודנטיות למדעי הרוח) לפני שהוא צולל למכרות ההיטק לשארית חייו. מה זה משנה? החיים הם לא רק מה שאתה מגיע אליו בסוף, אלא בעיקר הדרך שאתה עושה לשם.

היום בעידן האינטרנט והקורסים המקוונים אין באמת סיבה ללכת ללמוד מדעי הדשא. אפשר ללמוד הרבה דברים מעניינים בזמן החופשי בלי לבזבז 3-4 שנים במסלול סמתי רק כדי לחזור לאקדמיה וללמוד הנדסה במשך עוד 3-4 שנים לפחות. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

אפשר ללמוד הרבה דברים מעניינים גם בלי לבזבז 3-4 שנים במסלול סמתי רק כדי ללכת ללמוד עוד 3-4 שנים הנדסה. היום בעידן האינטרנט והקורסים המקוונים אין באמת סיבה ללכת ללמוד מדעי הדשא.

למעט אולי 5-6 קורסים שדורשים את הישיבה הממושכת והתרגול בשביל הטמעה והבנה של העקרונות גם לתארים בהנדסה אין הצדקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל עצום בין תואר ראשון בפילוסופיה לבין קורס מקוון בנושא. גם מבחינת הנושאים (ופרדיגמות החשיבה) שאתה נחשף אליהם, גם מבחינת אנשי הסגל שאתה נחשף אליהם, האנשים שאתה מכיר והחוויה הכללית. אם יש סיבה או אין (ללכת ללמוד תואר כזה) - זה כבר עניין אינדיבידואלי לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החוויה מובילה אותך לחתום אבטלה או להיתקע במשרה של 6-7-8 ברוטו בחודש בזמן שחברים שלך בהייטק עושים 30 אלף + מניות + רכב + קרן השתלמות + בונוסים + ארוחות אז אולי עדיף להתפשר על קורסים מקוונים ולהוציא מזה את המיטב. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, malcishua כתב:

אני לא מסכים. אולי לא ישתכר באותה רמה שבה היה יכול להשתכר כמהנדס תוכנה, אבל לא חושב שהוא ״הורס לעצמו״ את העתיד. לדעתי מישהו שהוא מספיק מוכשר כדי להיות מהנדס תוכנה, סיכוי גבוה שימצא דרך להצליח גם עם תואר בפילוסופיה, וגם אם לא - בן 23-25 (מוכשר) עם תואר בפילוסופיה הוא ממש לא בסוף הדרך מבחינת האפשרויות שלו. אנשים מתחילים תואר בהנדסה גם בגיל 30+ ומצליחים מאוד בחיים.

לפני 55 דקות, malcishua כתב:

שרוב האנשים שמסיימים תואר ראשון בפילוסופיה לא יעשו עם זה שום דבר מבחינת קריירה (ושוב, זה לא אומר שהם בזבזו את הזמן שלהם. לא כל דבר שאתה עושה בחיים צריך לעשות אופטימיזציה על היכולת שלך להרוויח כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן). אבל המיעוט המוכשר והמוצלח יעשו דברים מאוד מעניינים עם מה שלמדו, רובם באקדמיה אבל לא רק.

מישהו שמוכשר מספיק כדי להיות מהנדס תוכנה, ולומד הנדסת תוכנה, נכנס לשוק עבודה שבו אפילו בשעת משבר כמו עכשיו יש הצע של עבודות לג'וניורים עם ממוצע סביר ממוסד אקדמי ממוצע.

מה יש לעולם להציע לבוגר ב.א. ממוצע בפילוסופיה? בלימודים קלאסיים?

אני לא מציע לאף אחד לא ללמוד מדעי הרוח. הרווח מלימודים מהסוג הזה הוא עצום. אבל לאדם הממוצע עדיף לעשות את זה אחרי שכבר בנה לעצמו קריירה. דוקטורט אתה יכול לכתוב גם בזמן עבודה כמהנדס, כתחביב. ואם במקרה גם יתגלה שאתה מוכשר בזה ואתה יכול להמר ולנסות לעבוד באקדמיה - נהדר. ואם לא - גם טוב. אבל המעבר ההפוך הוא הרבה, הרבה יותר קשה, עד כמעט בלתי אפשרי.

ציטוט

היום בעידן האינטרנט והקורסים המקוונים אין באמת סיבה ללכת ללמוד מדעי הדשא. אפשר ללמוד הרבה דברים מעניינים בזמן החופשי בלי לבזבז 3-4

לימודי מדעי הרוח לא מסתכמים בצפיה בסרטונים ערוכים היטב באינטרנט ושינון מאסות של חומר. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

אם החוויה מובילה אותך לחתום אבטלה או להיתקע במשרה של 6-7-8 ברוטו בחודש בזמן שחברים שלך בהייטק עושים 30 אלף + מניות + רכב + קרן השתלמות + בונוסים + ארוחות אז אולי עדיף להתפשר על קורסים מקוונים ולהוציא מזה את המיטב. 

לא הייתי מצליח ללמוד לבד בלי מסגרת.

יש לי 2-3 קורסים בUDEMY שאני צריך לעשות לפני הסמסטר הבא ואני ממש מקווה לעמוד בקצב.

ההשקעה של המוסדות הגדולים בסטודנטים היא דיי פח,אבל באים בשביל המסגרת והנייר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, malcishua כתב:

אנשים שאתה מכיר שלומדים אתך בטכניון. יש עולם שלם בחוץ, אתה יודע...

nope, זה הקטע, שהוא לא כול כך מבין.

לפני 59 דקות, malcishua כתב:

מהייטק להוראה

דוגמא מעולה למקצוע שחלק גדול מהסקיל סט הדרוש כדי להצליח בו לא קשור בכלל להנדסה ודורש תכונות שונות לגמרי מתכונות שדרושות ממהנדס חשמל.

לפני 49 דקות, Potato כתב:

זה לא העיניין, העיניין הוא להסתכל ולהבין שכמו שאתה טוב בתחומים מסויימים אתה גרוע באחרים, ואנשים אחרים לא טובים בכלל בתחומים שאתה טוב בהם. 

אני יכול להסתכל על אנשים, לראות שהיכולות שלהם בדברים שאני חלש בהם טובות משלי בכמה סדרי גודל, אממה - אין להם סיכוי מולי בתחום הנדסי. גם אם ישבו על התחת וינסו לסיים תואר. וההיפך נכון. 

אין לי סיכוי למלא מקום של מורה טוב. להיות חרא מרצה באוני' אני יכול, אבל מורה *טוב*.. לא.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ChemGuy85 כתב:

אפילו אם תחליט בסופו של דבר ללכת למסלול של לימודי הנדסה וכו׳, זה סה״כ אומר שתעשה את זה 3 שנים מאוחר יותר, בגיל 24 במקום בגיל 21. וב-3 שנים שיעברו אתה תלמד משהו שמעניין אותך, שפוטנציאלית ישנה את השקפת העולם שלך, שיפתח אותך לכל מיני דברים שהחברים שלך לא יחשפו אליהם אף פעם כי הם כבר נמצאים בתוך ה-grinder. שלא לדבר על זה שתחווה חיים סטודנטיאליים שונים לגמרי ממה שמכירים החברים המהנדסים שלך (ותאמין לי שזה רק במובנים חיוביים).

עכשיו, ברור לי לגמרי (מתוך היכרות עם הפרסונה שלך כאן בפורום) למה לדעתך זה קשקוש ובזבוז של זמן ועדיף להתחיל לטחון ולייצר כסף כמה שיותר מוקדם. ואתה יודע מה, כנראה שרוב האנשים חושבים כמוך, וזה לגיטימי לגמרי ונכון עבורם. אבל זה לא אומר שזה מה שנכון לכולם. כל מה שאני בא לומר, הוא שאם יש אחד כזה שיכול ללמוד הנדסה אבל מעדיף ללכת קודם לכיוון אחר שיותר מעניין אותו, מתוך ידיעה שהוא יכול תמיד לחזור למסלול הרווחי יותר - לא יקרה אסון גדול אם יעשה את זה, הוא בטח לא ״יהרוס לעצמו את החיים״ ויש סיכוי שאולי אפילו ימצא מסלול טוב יותר (עבורו) בחיים מאשר מה ש״מתבקש״. אם לא - בילה שלוש שנים בפתיחת אופקים והעמסת סטודנטיות למדעי הדשא (זה לא משהו שיש לזלזל בו), וימשיך הלאה לעשות בוכטות בתור קוד מאנקי.

לפני 1 שעה, יבגניפ כתב:

מישהו שמוכשר מספיק כדי להיות מהנדס תוכנה, ולומד הנדסת תוכנה, נכנס לשוק עבודה שבו אפילו בשעת משבר כמו עכשיו יש הצע של עבודות לג'וניורים עם ממוצע סביר ממוסד אקדמי ממוצע.

מה יש לעולם להציע לבוגר ב.א. ממוצע בפילוסופיה? בלימודים קלאסיים?

קודם כל, אם הוא לא ממוצע, המשך באקדמיה (הדיון היה על מישהו שיש לו נתוני קבלה לתואר בהנדסה). אבל בלי קשר, אתה מפספס את הנקודה שלי. גם אם התואר בפילוסופיה לא יהיה שווה מבחינתו אגורה מבחינת פוטציאל השתכרות, אז מה? אז הוא יתחיל את המסלול בגיל 24 (או 25) במקום בגיל 21 (או אפילו בגיל 22 או 23, אם הבין תוך כדי התואר שזה לא הולך לשום מקום). אני באמת לא מבין איך זה ״להרוס את העתיד שלו״.

לפני 1 שעה, יבגניפ כתב:

אני לא מציע לאף אחד לא ללמוד מדעי הרוח. הרווח מלימודים מהסוג הזה הוא עצום. אבל לאדם הממוצע עדיף לעשות את זה אחרי שכבר בנה לעצמו קריירה. דוקטורט אתה יכול לכתוב גם בזמן עבודה כמהנדס, כתחביב. ואם במקרה גם יתגלה שאתה מוכשר בזה ואתה יכול להמר ולנסות לעבוד באקדמיה - נהדר. ואם לא - גם טוב. אבל המעבר ההפוך הוא הרבה, הרבה יותר קשה, עד כמעט בלתי אפשרי.

אז כאן אני לא מסכים אתך. לדעתי, הסיכוי שמהנדס שנמצא כבר בתוך התעשיה ילך עד לתואר מתקדם בפילוסופיה ועוד יעשה מזה קריירה אקדמית הרבה יותר קטן מהסיכוי שבוגר תואר בפילוסופיה בן 24 יעשה תואר בהנדסה וילך להייטק בגיל 28. אין מה להשוות בין תואר ראשון בפילוסופיה בגיל 21, בתור סטודנט חופשי בקמפוס - על כל ההיבטים, גם האקדמיים וגם החברתיים - לבין תואר ראשון בפילוסופיה תוך כדי עבודה בתור מהנדס בגיל 30. שתי חוויות שונות לחלוטין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, malcishua כתב:

שלא לדבר על זה שתחווה חיים סטודנטיאליים שונים לגמרי ממה שמכירים החברים המהנדסים שלך (ותאמין לי שזה רק במובנים חיוביים).

לא מאמין,

מה חיובי בשלוש שנות בטלה?

עכשיו, ברור לי לגמרי (מתוך היכרות עם הפרסונה שלך כאן בפורום) למה לדעתך זה קשקוש ובזבוז של זמן ועדיף להתחיל לטחון ולייצר כסף כמה שיותר מוקדם. ואתה יודע מה, כנראה שרוב האנשים חושבים כמוך, וזה לגיטימי לגמרי ונכון עבורם. אבל זה לא אומר שזה מה שנכון לכולם. כל מה שאני בא לומר, הוא שאם יש אחד כזה שיכול ללמוד הנדסה אבל מעדיף ללכת קודם לכיוון אחר שיותר מעניין אותו, מתוך ידיעה שהוא יכול תמיד לחזור למסלול הרווחי יותר - לא יקרה אסון גדול אם יעשה את זה, הוא בטח לא ״יהרוס לעצמו את החיים״ ויש סיכוי שאולי אפילו ימצא מסלול טוב יותר (עבורו) בחיים מאשר מה ש״מתבקש״. אם לא - בילה שלוש שנים בפתיחת אופקים והעמסת סטודנטיות למדעי הדשא (זה לא משהו שיש לזלזל בו), וימשיך הלאה לעשות בוכטות בתור קוד מאנקי.

אין כאלה.

קודם כל, אם הוא לא ממוצע, המשך באקדמיה (הדיון היה על מישהו שיש לו נתוני קבלה לתואר בהנדסה). אבל בלי קשר, אתה מפספס את הנקודה שלי. גם אם התואר בפילוסופיה לא יהיה שווה מבחינתו אגורה מבחינת פוטציאל השתכרות, אז מה? אז הוא יתחיל את המסלול בגיל 24 (או 25) במקום בגיל 21 (או אפילו בגיל 22 או 23, אם הבין תוך כדי התואר שזה לא הולך לשום מקום). אני באמת לא מבין איך זה ״להרוס את העתיד שלו״.

כי זה אומר שתתחיל להרוויח סבבה רק לקראת גיל 30,ועד שתחסוך לדירה ותתיצב כלכלית אחרי הבור הזה של 6 שנים שנשאר לך יעבור הרבה זמן.

אז כאן אני לא מסכים אתך. לדעתי, הסיכוי שמהנדס שנמצא כבר בתוך התעשיה ילך עד לתואר מתקדם בפילוסופיה ועוד יעשה מזה קריירה אקדמית הרבה יותר קטן מהסיכוי שבוגר תואר בפילוסופיה בן 24 יעשה תואר בהנדסה וילך להייטק בגיל 28. אין מה להשוות בין תואר ראשון בפילוסופיה בגיל 21, בתור סטודנט חופשי בקמפוס - על כל ההיבטים, גם האקדמיים וגם החברתיים - לבין תואר ראשון בפילוסופיה תוך כדי עבודה בתור מהנדס בגיל 30. שתי חוויות שונות לחלוטין. 

אבל הראשונה היא בגדר בזבוז זמן ואת השניה אפשר לתרץ בתור עניין.

אגב,כל עוד אין לי שום מחויביות חוץ מעבודה אני מתכוון להמשיך ללמוד.חלקית מתוך עניין וחלקית לקורות חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, Potato כתב:

לא מאמין,

מה חיובי בשלוש שנות בטלה?

אז כל מי שלא לומד משהו שממקסם את הסיכויים שלו להרוויח כמה שיותר כסף הוא ״בטלן״?

ציטוט

אין כאלה.ֿ

דווקא יש, ולא מעט. אבל לא בסביבה (המגוונת) שלך, זה ברור.

ציטוט

כי זה אומר שתתחיל להרוויח סבבה רק לקראת גיל 30,ועד שתחסוך לדירה ותתיצב כלכלית אחרי הבור הזה של 6 שנים שנשאר לך יעבור הרבה זמן.

אז מה? כלומר, הבנתי שלדעתך המטרה העיקרית בחיים היא להרוויח כמה שיותר ולחסוך לדירה כמה שיותר מהר. שוב, כל מי שמתנהל אחרת הוא ״בטלן״?

ציטוט

אבל הראשונה היא בגדר בזבוז זמן ואת השניה אפשר לתרץ בתור עניין.

״בזבוז זמן״ זו הגדרה סובייקטיבית לגמרי. לגבי ״לתרץ״ - לא מבין למה צריך לעשות את זה ולמי.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, malcishua כתב:

אפילו אם תחליט בסופו של דבר ללכת למסלול של לימודי הנדסה וכו׳, זה סה״כ אומר שתעשה את זה 3 שנים מאוחר יותר, בגיל 24 במקום בגיל 21. וב-3 שנים שיעברו אתה תלמד משהו שמעניין אותך, שפוטנציאלית ישנה את השקפת העולם שלך, שיפתח אותך לכל מיני דברים שהחברים שלך לא יחשפו אליהם אף פעם כי הם כבר נמצאים בתוך ה-grinder. שלא לדבר על זה שתחווה חיים סטודנטיאליים שונים לגמרי ממה שמכירים החברים המהנדסים שלך (ותאמין לי שזה רק במובנים חיוביים).

רומנטיזציה מוגזמת. באותה מידה בחור יכול להתגלגל 2-3 שנים אחרי צבא בלי לדעת מה לעשות עם עצמו, ילך ללמוד 3-4 שנים פילוסופיה ובינתיים ישרוד ממשרות סטודנטיאליות ללא שום אופק קידום, יסיים תואר בגיל 26-27 רק בשביל לגלות שאין לו מה לעשות עם זה בשוק העבודה, יחזור לאקדמיה בגיל 28 - 29, יטחן תואר עד 33-34 תוך כדי מאבק הישרדות אין סופי על פרנסה רק כדי לצאת לשוק העבודה בגיל 34 עם 0 ניסיון מקצועי בתחום שלו ולמצוא את עצמו מתחרה בבני 24 - 25 עם פחות או יותר אותו רקע מקצועי, אבל עכשיו הוא הרבה יותר מבוגר והוא צריך לשכור דירה ולשלם על הגן של הילד ובכלל סל ההוצאות שלו שונה לגמרי בזמן שחברים שלו כבר בתוך הענף עושים כסף, התקדמו משמעותית, נהנים ממשרה מתגמלת, מוכרים מניות וקונים דירה ומכונית חדשה. 

רואה? it can go both ways.  עבודה לא חייבת להיות grinder (חחח) היא יכולה להיות מספקת גם מקצועית וגם כלכלית והסיכוי להגיע לכתבה בעמוד השער בגלובס תחת הכותרת "הדור האבוד" נמוכה משמעותית. אגב, אני אפילו לא מדבר על זה שקשה כלכלית ונפשית להיות במסגרת אקדמאית קרוב ל-10 שנים לא משנה כמה התואר מעניין ומספק. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כל מי שלא לומד משהו שממקסם את הסיכויים שלו להרוויח כמה שיותר כסף הוא ״בטלן״?

לא,אבל תחילת סמסטר שגם אצלי אין יותר מידי עומס היינו יוצאים המון או יושבים בבתים של חברים.

לעשות את זה על פני 3 שנים באופן קבוע ולא שבוע שבועיים פה ושם עושה כזה הבדל?

דווקא יש, ולא מעט. אבל לא בסביבה (המגוונת) שלך, זה ברור.

מה לעשות...החברים שלך לרוב יהיו דומים לך.

אז מה? כלומר, הבנתי שלדעתך המטרה העיקרית בחיים היא להרוויח כמה שיותר ולחסוך לדירה כמה שיותר מהר. שוב, כל מי שמתנהל אחרת הוא ״בטלן״?

לא.

אבל לשרוף זמן סתם בגיל 20 בלי להתקדם לשום מקום זה טיפשות.

זה שווה ערך ללכת למכור מכונות כביסה במחסני חשמל(אפילו פחות כי אתה 3 שנים רק מוציא כסף).

איכשהו מכל המבוגרים אני מקבל את אותה העצה-תחסוך כשאתה צעיר.

אתה הראשון שמעודד להתעסק בשטויות ולשרוף זמן על כלום כי יש כאלה שהתחילו בגיל 34 וגם להם היה סבבה.

״בזבוז זמן״ זו הגדרה סובייקטיבית לגמרי. לגבי ״לתרץ״ - לא מבין למה צריך לעשות את זה ולמי.

לא.

בזבוז זמן מוגדר לך בצורה דיי ברורה באופן חברתי.

אתה יכול להתעלם עד מחרתיים מנורמות חברתיות אבל זה לא יגרום להן להשתנות.

לפני 47 דקות, ChemGuy85 כתב:

רואה? it can go both ways.  עבודה לא חייבת להיות grinder (חחח) היא יכולה להיות מספקת גם מקצועית וגם כלכלית והסיכוי להגיע לכתבה בעמוד השער בגלובס תחת הכותרת "הדור האבוד" נמוכה משמעותית. אגב, אני אפילו לא מדבר על זה שקשה כלכלית ונפשית להיות במסגרת אקדמאית קרוב ל-10 שנים לא משנה כמה התואר מעניין ומספק. 

הם לא דור אבוד.

בחרו במודע ללכת ללמוד דברים נישתיים במקומות שהם לא בדיוק בחמישייה הפותחת ואז מתלוננים שאין מה לעשות עם זה.

אני מרגיש שלי יש הרבה יותר "זכות" להתלונן על כך שלא הצלחתי למצוא עבודה במשך תקופה.

כי בכל זאת,לא למדתי מדיניות ציבורית ועיצוב תכשיטים אלא תחום שאם פותחים אתר דרושים רואים בו משרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, malcishua כתב:

גם מישהו עם תנאי קבלה להנדסה יכול להיות ממוצע מאוד במדעי הרוח.

אני מבין את הנקודה שלך. במציאות הישראלית מעטים כנראה מתחילים את התואר בגיל 21. אז מישהו בגיל 24-25 הוךל ללמוד מדעי הרוח. מגיע במצטבר להוצאה של 20-30,000 על תואר, בזמן הזה לא צובר ניסיון מעשי במקצוע שאולי ירצה לעבוד בו ועכשיו יש לו עוד 3-4 שנים שבמהלכן הוא גם לא חוסך כלום, נדרש לשלם על לימודים. וגם בתעשיה הוא מתחיל הכל בואתו האיחור של 3-4 שנים. וזה במקרה ה"טוב" של מישהו שעשה הימור לא נכון בגיל 20 וקצת וקלט את זה בזמן. אבל מה עם מי שבונה על קריירה באקדמיה, ממשיך לתואר שני, מגלה שהוא ממוצע כשהוא כבר מושקע 7-8 בלימודים? מה עם מי שמגיע לשלב האחרון - דוקטורט - ואז מגלה שאין לו עתיד, כי המנחה שלו לא נחשב או לא מקושר מספיק, או סתם כי הוא עצמו פשוט חוקר מאוד בינוני? וזה הרוב, כי קריירה אקדמית היא מיתוס. כן, יש היסטוריונים ישראלים שפועלים גם באוניבריסטאות הכי נחשבות שיש בעולם. אבל הם בודדים. ומולם יש אינסוף דוקטורים שממלאים את בתי הספר, הספריות הציבוריות, מתפרנסים משיעורים פרטיים. וזה לא יהיה שקול בחיים להצע המשרות שיש לך במקצועות "אמיתיים", או אפילו "סתם" לסיכוי שלך להשתלב בתעשיה אם למדת מקצוע ריאלי שהוא לא הנדסת תוכנה.

עכשיו בוא נראה את הצד השני, שאני במקרה מכיר, כי זו הדרך שאני עברתי :)

יש לך תואר ראשון בהנדסה? נהדר. אין לך סיבה אמיתית בעולם לעשות תואר ראשון נוסף. במקרה שלי הספיקו לי שני קורסים בפתוחה בדיוק. תואר שני כבר פחות צפוף מבחינת שעות, ולכן אפשר לעבוד 80-90% משרה, ולהסתדר לא רע בכלל. אפשר גם למרוח את התואר יחסית לנצח וכל פעם לסחוט שנה נוספת, בטח אם התואר הוא מחקרי. אפשר לעצור. אפשר לעשות די מה שבא לך. סביר להניח שהלחץ הכלכלי יהיה נמוך יותר מלחץ כלכלי שיש על מישוה שמתקיים מאיזו מלגת מצטיינים שלא מאפשרת לו לעבוד, או צריך להוכיח שסבא שלו גר בירוחם עלית לפני 60 שנה ועכשיו מגיעה לו מלגה מיוחדת לאוכלוסיה מאוד מצומצת. ואם אתה מתאכזב ופורש באמצע, או אחרי התואר השני, אז חוץ ממחיר התואר וירידה בשכר בגלל 80% משרה - לא הפסדת יותר מדי. 

כמה זה קורה?

אני אדם אחד, אני לא מדגם מייצג. אני חושב שפגשתי בערך עשרה אנשים בחיים שלי שבחרו במסלול כזה. הם לא היו הרוב, אבל בפרוש היה להם יותר קל מחבר'ה בני 30 במעמד אקדמי דומה, שחלקם כבר היו עם משפחות וילדים והיו צריכים להתקיים ממלגה של אלפי שקלים בודדים בחודש והכנסה של בן או בת הזוג במקרה הטוב. כן, חוקר כלשהו שאני מאוד מעריך אמר לי בזמנו שהוא לא מכיר מקרים של אנשים שכתבו דוקטורט "על הדרך" והגיעו לאקדמיה ושתמיד יהיה פער. אבל זה בדיוק ההימור.

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...