Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין מכוניות צרפתיות

אדר9
שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לפורום,

אני מנסה למצוא רכב נוח (גם לי וגם לנוסעים), בטוח ושקט (שיהיה אטום כמה שאפשר, שאוכל לשמוע מוסיקה רגועה בזמן הנסיעה), אבל שיסחוב יפה, גם בעליות, בלי לשרוף יותר מדיי דלק, שישרת אותי נאמנה 5-10 שנים. לא מתכוון לנסוע יותר מ-10000 ק"מ בשנה. כנראה פחות.

רוב הנסיעות יהיו נסיעות קצרות בעיר, ומדי פעם נסיעות משפחתיות בסופ"ש.

מחיר בסביבות ה-50000, אבל יכול להימתח קצת, וקילומטראז' נמוך.

היפניות קצת יקרות ושמעתי שפחות מרווחות, אז הסתכלתי על שברולט קרוז (פחות התלהבתי) ועל צרפתיות - סיטרואן C4 ופיג'ו 308 (אולי סטיישן, כי המחיר דומה ויש יותר מקום מאחור) שנת 2016 כאופציה מעניינת. המחירים בערך בתחום (לפחות אחרי מתיחה של התקציב), בעיקר אם אני לוקח מליסינג. ויש רכבים עם קילומטראז' יחסית נמוך.

לאחרונה הציעו לי רנו מגאן סטיישן, מליסינג (גם כן 2016), בקצה הנמוך של התקציב, עם קצת יותר קילומטראז' - בערך 60000 ק"מ - וזה מאד מדגדג, כי המחיר נמוך בכ-20%, ואני לא רואה הבדל מהותי אחר בין המאפיינים, אבל אולי אני מפספס משהו משמעותי.

האם יש טיפים או המלצה לאיזה כיוון לקחת את זה? אני בעיקר מתלבט בין ה-C4 (נוחה במיוחד ושקטה) לבין הרנו (זולה יותר), כמה שההשוואה נשמעת מוזרה, כי אין לי *צורך* בגודל, אבל הוא לא מזיק.

אשמח להמלצות לכאן ולכאן.

תודה מראש.

עריכה אחרונה על ידי אדר9
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש 508 מ-2015 אחרי מתיחת הפנים (בלבד! רק עם גרסת ה-165 כ"ס, בשום פנים ואופן לא ה-156 כ"ס) במתיחה של התקציב, רצוי אקטיב או פרימיום (האקסס, גרסת הליסינג, מאובזרת בקמצנות).

ל-308 יש את רצועת התזמון המתפוררת, ולמגאן גיר רובוטי, פחות מוצלח בנסיעות עירוניות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מה יש ללובינסקי/פריים ליס/קרסו להציע.

מכוניות כאלו עדיף לרכוש דרך היבואן /זרוע משנה שלו ולו בשל האפשרות לקבל אחריות מורחבת לשנה-שנתיים לכל צרה שלא תבוא (רצועת תזמון מתפוררת שלא מוחלפת בזמן עלולה לגרום לתיקונים נוספים יקרים אבל אם בודקים את מצב הרצועה ובמקרה הצורך מחליפים בזמן ומבצעים טיפול מונע אז אין הבדל בין להחליף רצועה ברכב הזה לבין הרבה רכבים אחרים)

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות!

ראיתי שה-508 זוללת דלק. קצת מדאיג אותי, מה שיעלה את המחיר המצטבר שלה. אז אני לא מתלהב, למרות שהאוטו טוב יותר.

אני בהחלט מסתכל על חברות שנותנות לי ביטוח, או פרטי עם קילומטראז' נמוך במיוחד (ומחיר גבוה במיוחד :().

חוץ מהתיבה הרובוטית, האם יש עוד יתרונות/חסרונות בולטים של המגאן מול ה-c4? מבחינת בטיחות, נוחות, שקט, טיפולים...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהערכה גסה, 508 תעשה 1:10, 308 1:12 או 13, מגאן דיזל תהיה משמעותית יותר חסכונית אבל ממש לא תתאים לנסיעות עירוניות קצרות, לא מבחינת גיר ולא מבחינת מנוע.

ההפרש בצריכת הדלק לא יהיה משמעותי בק"מ כל כך נמוך (בערך 100₪ בין 1:10 ל-1:12.5 ל-800 ק"מ), רק החלפת רצועת תזמון ב-308 פעם ב-3-4 שנים (בערך 2,500₪) תמחק חלק המשמעותי מההבדל הזה, שלא לדבר על החלפת מצמדים במגאן.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

508 תחרוג מהתקציב שלך ולפי מה שאתה מתאר היא גם גדולה מידי (480 ס"מ אורך).

המגאן דיזל תהיה הכי חסכונית בדלק, אבל כיוון שאתם נוסעים נסיעות קצרות זה לא משמעותי. מה גם שנסיעות קצרות בעיר לא ממש בריאות למגאן עם גיר רובוטי ולוכד חלקיקים.

נשארת עם 308 ו-C4, ה-308 מבוססת על פלטפורמה חדשה יותר, שזה אומר שהיא קלילה, זריזה יותר, בעלת הגה חשמלי במקום ההידראולי של ה-C4 וגם קצת יותר מאובזרת. מצד שני ה-C4 נוחה יותר וקלה יותר לעיכול מבחינת הנדסת אנוש.

גש למגרש של לובניסקי טרייד, נסה את שתיהן ותראה מה מתאים לך.

אגב מניסיוני צריכת דלק ב-C4 היא כ-13 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת, עירונית ברובה.

עריכה אחרונה על ידי zivk

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, המגאן בנזין בגרסת 1.6 ליטר היא מכונית די עצלה וה-2.0 ליטר לא ממש נפוצה, לשתיהן גיר רציף ולא רובוטי.

ואם אני לא טועה גרסאות בנזין של המגאן יובאו רק עד 2014.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקת מה יש ללובינסקי/פריים ליס/קרסו להציע.

מכוניות כאלו עדיף לרכוש דרך היבואן /זרוע משנה שלו ולו בשל האפשרות לקבל אחריות מורחבת לשנה-שנתיים לכל צרה שלא תבוא

תודה לכולם, התיישרתי על עצמי, ונשארת לי שאלה אחת לגבי הציטוט למעלה. האם ברמה העקרונית משתלם ללכת על רכב עם 30-50 אלף ק"מ מפרטי (שגם יהיה יותר יקר), או לוותר קצת על הקילומטראז' וללכת על אוטו ליסינג עם ביטוח שכזה, שעל הדרך יהיה כנראה גם יותר זול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לרכוש רכב פרטי עם 30-50 אלף קילומטרים, אם יש אפשרות כזאת. כמובן בהפרש כספי הגיוני בהשוואה לרכב עם 90 אלף קילומטרים מליסינג.

לדעתי, כאשר מדובר ברכב צרפתי, זה עוד יותר שווה, כי אלה רכבים רגישים לטיפול "חסכוני" שקיים בחלק מחברות ליסינג, וגם מזדקנים פחות טוב תחת סגנון נהיגה אגרסיבי של חלק ממשתמשי הליסינג.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

לא מכיר את המגאן, אני יכול לומר שה308 שקטה מאוד, צורכת 1-13-14 בנסיעה משולבת, ומרגישה מאוד נמרצת.

הקניה מלובינסקי טרייד מומלצת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1703 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...