Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפגש בנושא שמנים - יום שני 27.5.19 בשעה 19:00 במסעדת 'קפית' במודיעין

שרות לקוחות טלרון
שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ההרצאה היתה תאורטית מבלי להציג נתוני שמנים ספציפיים. הפוקוס היה להבין מה מהבדיל שמן סינטטי ממינראלי ואלו תכונות חשובות לשמן והמשמעות שלהן.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

הנושא מאוד מעניין וחשוב.לצערי לא יכלתי להגיע האם יש חומר כתוב או מצגת עם נתונים על שמנים ?

בתודה מראש.

הייתה תמונה דומה לזו שהיא הכי ממחישה את ההבדל.

conventional-oil-versus-synthetic.png

עריכה אחרונה על ידי outnex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

אכן מפגש מושקע ומעניין.

נחמד היה לראות את סילביו, מנכ"ל סטאר לובריקנס, ואחד הבכירים באקסון באירופה זוכר שלאחד הגולשים היתה אלפא 146.

לפחות בתחושה, המפגש היה פחות לחוץ מהמפגש הקודם, והרבה יותר טכני.

בהחלט מושקע מבחינת אירוח - בחדר פרטי במסעדה נחמדה.

לענין הטכני שלשמו התכנסנו,

נסקרו ההבדלים בין שמנים מינרליים לסינטטיים, היה דיון שלם על ההבדלים בין שמנים שמתבטאים בעיקר בתוספים שהיצרן מכניס לשמן.

אם אני לוקח דברים עיקריים:

1. לא להוסיף תוספים לשמן מנוע. זה נכתב ונאמר כמה פעמים. השמן שיוצא מהמפעל (בצרפת) הוא מדוייק ועונה באופן מאוד ספציפי מבחינת רכיבים לדרישות מהתקן עליו הוא עונה. ברגע שמוסיפים תוסף חיצוני לשמן, בהכרח משנים את התכונות והמפרט שלו, וכעת הוא כנראה כבר לא עומד בתקן הנדרש. בקיצור - ללא תוספים לשמן.

2. שאלתי איך ניתן להרגיש בהבדלים בשמן בין שמן איכותי של יצרן אחר, לבין שמן של מוביל, כאשר שניהם באותו התקן. התשובה היתה שכמו שמרגישים בהבדל בין דלק 'רגיל' לדלק איכותי כששניהם עומדים בתקן.

3. מחשבון שמנים - למוביל יש מחשבון שמנים בלינק המצורף. מגניב. מוביל מחשבון שמנים.

4. מצגת - יעבירו בהמשך ונצרף.

5. עלה רעיון מגניב מול חלק מהמשתתפים אמש. נמתין שייושם.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יישר כח לטלרון ולקארספורום על ערב מעניין ומוצלח.

אני נהנה לנצל כל הזדמנות כזו שיש, למפגש עם אנשי התעשייה מחו"ל.

יתרונות השמן הסינטטי על המינרלי היו מוכרים לי, אבל תמיד טוב לקבל תזכורת.

למדתי מה ההבדל בין יצרני שמנים שונים, שכולם עומדים באותם תקני יצרני רכב.

הייתי שמח לדיון עוד יותר טכני אבל כמובן אי אפשר לעשות הכל במסגרת ערב אחד.

יישר כח למארגנים.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על ארגון ערב נהדר ומושקע, ודיון פורה ופתוח. לא בכל יום זוכים להיפגש עם אנשי מפתח בחברה בסדר גודל של מוביל לדיון שכזה, בטח שלא בתחום הטכני.

תודה לטלרון ולהנהלת הפורום על מפגש מהנה ומשכיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להצטרף לברכות.

הייתי במפגש הקודם גם, שאפילו שהיה מצוין ונהניתי ממנו מאוד, עלו גם הערות לגבי התוכן, שהיה יותר שיווקי ופחות טכני.

טלרון הקשיבו והרימו מפגש נוסף, והפעם עם תוכן טכני, כפי שביקשו הנוכחים במפגש הראשון.

המפגש היה מעולה, רמה סופר גבוהה, עם אנשים מהדרג הבכיר ביותר.

דובר על תפקיד השמן (הרבה מעבר לסיכוך), ההבדלים בין מינרלי לסינטטי, אחוז התוספים (אחוז גבוה לא אומר שמן טוב יותר בהכרח) ובעיקר זכור לי המשפט שלא צריך להוסיף שום דבר לשמן שלכם (במידה ויש לכם שמן של מוביל1 ברכב).

אז בפעם הבאה שהמוסכניק אומר לכם לשים תוסף שמן, עדיף שתוותרו.

מעבר לזה, נראה שטלרון עושים מאמצים מעל ומעבר על מנת להגיע לקהילה של האנשים שרכב קרוב לליבם, אלה שכולם מתייעצים איתם, ומשקיעים במפגשים האלה המון.

עצם העובדה שהאנשים שהם מביאים למפגשים הם אנשים בכירים ביותר, ולא רק מטלרון עצמה אלא מהחברה שהם מייצגים (אקסון) רק מראה על מידת ההשקעה שלהם.

כאשר יהיה מפגש נוסף, צריך לקרות משהו ממש חריג כדי שלא אגיע.

ממליץ לכולם להגיע למפגש הבא.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במפגש הנוכחי לא היה חסר כלום לטעמי. להיפך.

במפגש הקודם, היה תוכן שיווקי בעיקר, בעוד שמשתתפי המפגש רצו תוכן טכני.

טלרון דאגו לתוכן הטכני במפגש הנוכחי.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת באיחור

רוצה להודות על ערב מעולה, הנציג הטכני הצליח להעביר את ההסברים המדעיים בצורה ברורה ופשוטה למרות מורכבותם, אני השתכנעתי בחשיבותו של שמן מנוע איכותי.

מוביל עשתה רושם של חברה רצינית שמשקיעה לא מעט בפיתוח ובעלת מוצרים איכותיים.

ולשאלת השאלות- האם אני אקנה שמנים של מוביל?

אז למשפחתית 1600 ממוצעת אטמוספרית דוגמת קורולה, באופן עקרוני לדעתי ניתן להסתפק בשמנים סטנדרטיים ולא לשלם מחיר גבוה יותר (40% ממה שהבננתי).

אבל אם עוזבים לרגע את עניין האחוזים מדובר בסביבות 50 ש"ח נוספים לטיפול השנתי, כך לשלם עוד קצת תמורת שמן איכותי יותר זה לא עסק יקר במיוחד.

לרכבים מוגדשים (ועוד יותר למשופרים) הייתי בהחלט שוקל קנייה של השמנים של מוביל (או של מתחרים באותה הרמה), חשיבות שמן איכותי שם גדולה עוד יותר ממנוע "רגיל".

כמו כן הנציג הטכני המליץ לקצר מרווחי טיפול לרכבים משופרים אך לדבוק בהמצלות היצרן בבחירת סוג השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי שימוש במחשבון שמנים של MOBIL 1 וקצת יצאתי מבולבל. איזה שמנים אני צריך? מישהו שמבין יכול לסייע?

1. מזדה 3 ספיריט 2.0 BL 2009 דור 2 150 כ"ס.

2. מזדה 6 2.0 GH 2011 דור 2 לאחר המתיחת פנים של אמצע 2011 (הזרקה ישירה) 155 כ"ס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבון השמנים ישנם 2 אופציות , Service regime

Short drain / long drain אשר משנה את תוצאות

לגבי ה gti . לא בדקתי רכבים אחרים,

מה זה אומר ואיזה שמן / צמיגות ממולצת לדעתכם?

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי להגיע, וכמו במפגש הראשון לצערי נבצר ממני. שמח שנהניתם.

טוב לפחות הפעם זה לא היה בגלל ולת"ם אלא מתכנון שהביא אותי לפה:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1790 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...