Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה 1.0 או 1.4 - הפערים

sh88
שימו לב! השרשור הזה בן 2192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הגיר זהה, הפרשי הכח הרבה יותר מרשימים על הנייר מאשר בפועל, אם מדובר בגירסת האמבישיין הבסיסית האוקטביה 1.4 מגיעה עם ג'אנט מגנזיום, הקטנה עם טסות שעפות יופי ונראות לא משהו, בגדול זהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה1.0 נוסעת היטב, ואין חוסר כוח גם לא בעליות עם מזגן, אבל עודף הכוח של ה1.4 מורגש בהחלט ומאוד מהנה.

שני הרכבים שקטים מאוד, ונוסעים בנינוחות בכל המהירויות (לפחות כרגע שהגיר תקין :) )

כמו שנאמר הגיר זהה, וההבדל בין נתוני המנועים הוא (מהזיכרון, אין לי כ"כ זמן לבדוק) בערך 30 כ"ס יותר ו5 קג"מ לטובת ה1.4.

אגב מנוע ה1 ליטר הוא בעל 3 בוכנות, אבל אני אישית לא שמתי לב לשום תופעות לוואי כמו רעידות בסרק וכו' האופייניות למנועים כאלה.

(ההתנסות שלי היא מאוקטביה 1.0 של אחי, ו1.4 רכב שהוא רכב שירות בעבודה).

אחי בדיעבד טיפה מתחרט שלא לקח את ה1.4.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ההתלבטות הזאת עברתי כבר, סיימתי עם 1.4, נסעתי בשניהם, במקרה שלנו (שווי מס וכו) ההפרש הוא מזערי, מבחינת נסועה אתה תרגיש את ההבדל במנוע רק ברף הגבוה של המהירות ומעלה (120-140).

הרכב עצמו מבחינת פרקטיקה לא יותר טוב או פחות טוב בגלל המנוע, המנוע החלש סוחב יפה כל עליה או עקיפה.

מה שכן המנוע החזק יותר גורם לך גם לנסוע לרוב מהר יותר, ולעיתים קרובות יותר (עד שלומדים את ההדוושה) אתה פשוט מפרפר בגלל אובר כוח בסלד נמוך, אבל שוב זה עניין של למידה וריסון עצמי.

כמו שציינו מלבד המנוע ן"גאנטים" הרכב זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר 5000 קמ עם אוקטביה 1.4 מליסינג הרכב עם מגנזיום וככה כמעט כל הסקודות אצלנו.

לגבי המנוע, אני לא יודע להשוות. רק חייב לציין שה1.4 מאוד מהנה, הרכב מטוס אף פעם לא חסר כוח, אם אתה אוהב "ללחוץ" או נוסע הרבה בכבישים הרריים לדעתי תלך על ה1400 יש הפרש של 35 כ"ס ביניהם לטובת ה1400 כמובן.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1.4 בסיסית מגיעה עם טסות גם כן.

חידשת לי. במפרט היבואן מופיע במפורש כי לכל הדגמים ברמת גימור אמבישיין ( האיבזור הבסיסי כזכור שרווח מאוד בציי הרכב ), חישוקי מגנזיום, למעט דגם 1 ליטר. כדאי שגם הוא יתעדכן אצלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בפער התשלום החודשי (כולל שווי מס) בין השתיים. מנוע ה-1.0 פשוט מצויין ואין לו שום בעייה של מחסור בכוח, כך שאם הפער בתשלום הוא משמעותי עבורך, אתה יכול להסתפק ב-1.0 ללא חשש.

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עד כמה שאני מבין ה- 1.4 מגיע עם חישוקים קלים ולא טסות.

בכל אופן, בגרסת הסטייל ומעלה יש אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי. ניתן לחבר את הטלפון ולקבל ווייז על המסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה1.4 באיבזור הבסיסי ביותר (אמבישן) מגיע עם "גאנטים" בוודאות, ה1.0 מגיע עם טסות. לגבי מה יש ברכב אני מבין שהאבזור יכול להשתנות מחברת ליסינג, אבל במקרה שלנו יש מצלמת רוורס וחיישנים, כמו כן מחשב עם וויז פנגו וכו.

את הדעה שלי על המערכת כבר רשמתי בתרד אחר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2192 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...