Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

ממה שאתה מדבר, נראה לפחות שאתה לא נשוי או שאין לך ילדים (תקן אותי אם אני טועה).

אתה מדבר ממש ברמה אקדמית כמעט, מה לעשות שהחיים זורמים אחרת.

זוג צעיר אין לו חסכונות כי ככה זה בהתחלה (בטח כשקונים בית פה).

גם דירה מסריחה בפריפריה היום נושקת ל-2 מיליון שקל, ככה שאין פה הרבה משחקים כבר.

לפני 3 שעות, יובל .מ. כתב:

ואף אחד לא הכריח אותך לחכות למחיר למשתכן, כולם ידעו את החסרונות של התוכנית. העובדה היא שבחרת לקנות במשתכן אז להסתכל אחורה ולראות 6/6 זה החלק הקל.

אתה למעלה כתבת בפסקנות שמרוויחים מלא כסף ברכישה במחיר למשתכן, פה הבאתי לך עובדות שזה לא נכון, אז מה עשית? החלפת נושא שאף אחד לא הכריח אותי...

אי אפשר באמת להתדיין ככה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

גם דירה מסריחה בפריפריה היום נושקת ל-2 מיליון שקל

דירת 4 חדרים עם מרפסת מחסן וחניה, בבנין בן 8, באשקלון, בשכונה טובה (נניח פארק אלון) תעלה 1.7 כיום

זה לא "נושק" ל2 מיליון, זאת לא ממש פריפריה לדעתי, ובטח שזאת לא דירה מסריחה

אפשר לצבוע הכל בצבעים קודרים

ואפשר לנסות למצוא דירות שמתאימות לתקציב נתון למרות העליות המטורפות שהיו פה בשנים האחרונות, ומשם להמשיך הלאה

• אהבתי 2
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.afefab45537f9aff6b4ce061ae1520a4.png

וואלה בן דוד שלי שאל אם כדאי לו לקנות במחיר הזה.

נשמע מפתה בתכלס.

אבל לדעתי, מי שקונה באשקלון הוא חמור עם בגדים

• רעיון טוב! 1

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, yuvalganim כתב:

ממה שאתה מדבר, נראה לפחות שאתה לא נשוי או שאין לך ילדים (תקן אותי אם אני טועה).

אתה מדבר ממש ברמה אקדמית כמעט, מה לעשות שהחיים זורמים אחרת.

זוג צעיר אין לו חסכונות כי ככה זה בהתחלה (בטח כשקונים בית פה).

גם דירה מסריחה בפריפריה היום נושקת ל-2 מיליון שקל, ככה שאין פה הרבה משחקים כבר.

אתה למעלה כתבת בפסקנות שמרוויחים מלא כסף ברכישה במחיר למשתכן, פה הבאתי לך עובדות שזה לא נכון, אז מה עשית? החלפת נושא שאף אחד לא הכריח אותי...

אי אפשר באמת להתדיין ככה.

נשוי עם ילד, מרוויחים מספיק כדי לקחת משכנתא של 1.5 מיליון ולישון יחסית טוב בלילה עם כסף שיישאר לנו בצד+חיסכון נוסף לילד. בנינו לעצמנו יסודות טובים לפני החתונה, לא התחייבנו להלוואות מטומטמות על רכבים ב150 אלף שקל ולא מסתנוורים משופוני של אחרים. ואת כל זה למדנו לבד, בלי כסף מההורים.

גם לא נקנה דירה אם לא תהיה לנו קרן חירום בצד, מעדיף להתגלגל עוד 7 שנים בשכירות מאשר לקנות משהו עכשיו ולסכן את עצמי.

חבר שלי חתם לא מזמן על פריסייל בפתח תקווה 4 חדרים+חנייה+מחסן+מרפסת גדולה ב2.2, מהסתכלות בפרסומים בלי לדבר עם הקבלנים בפריפריה אפשר להשיג 5 חדרים חדשה בפחות מ2 מיליון.

וכן, מחיר למשתכן חוסך כסף. אתה חותם היום חוזה על מחיר שנקבע (ועוד בהנחה) לפני שנתיים.

אתה לא יכול לקחת את המקרה הפרטי שלך עם קבלן שמאחר תקופה ארוכה ולהשליך את זה על כל הפרויקט. יש אנשים שמקבלים בזמן, יש כאלה באיחור של חודש-חודשיים ויש כאלה אפילו לפני.

למרות שאם הוא מאחר כל כך הרבה הוא אמור לשלם לך שכר דירה לפי מה שאני מכיר מה שמרכך את המכה משמעותית..

לפני 19 שעות, avargel כתב:

דירת 4 חדרים עם מרפסת מחסן וחניה, בבנין בן 8, באשקלון, בשכונה טובה (נניח פארק אלון) תעלה 1.7 כיום

ואפשר לנסות למצוא דירות שמתאימות לתקציב נתון למרות העליות המטורפות שהיו פה בשנים האחרונות, ומשם להמשיך הלאה

אין דבר כזה, היום זוג צעיר חייב לפחות 5 חדרים, 2 מרפסות, 2 חניות ומחסן. אסור להתפשר, מה הם ביטוח לאומי?

לפני 17 שעות, eladns כתב:

image.thumb.png.afefab45537f9aff6b4ce061ae1520a4.png

וואלה בן דוד שלי שאל אם כדאי לו לקנות במחיר הזה.

נשמע מפתה בתכלס.

אבל לדעתי, מי שקונה באשקלון הוא חמור עם בגדים

בהתחשב בטיפול שורש שהולך בעזה - כל הדרום הולך לעוף למעלה לדעתי.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, יובל .מ. כתב:

אין דבר כזה, היום זוג צעיר חייב לפחות 5 חדרים, 2 מרפסות, 2 חניות ומחסן. אסור להתפשר, מה הם ביטוח לאומי?

אתה מתייחס בסרקסטיות, אבל השאלה אמיתית לגמרי, ואני לא ידע האם אפשר לענות עליה בצורה כללית.

האם עדיף להתחיל מדירת 3.5-4 חדרים ובעוד 5 שנים לחפש דירת 5 חדרים, או לעשות את המאמץ להתחיל עם 5 חדרים ולחסוך את כל הסיפור של חיפוש דירה חדשה, רכישה שלה, מעבר דירה - עם כל ההוצאות הנלוות שיכולות להגיע למאות אלפי שקלים. אני לא יודע לעשות את החשבון, כי הוא תלוי מאוד בהתנהגות השוק בשנים הקרובות. ככל שמחירי הדירות יעלו גם הדלתא במעבר תגדל.

הניסיון האישי שלי הוא אמנם לפני דור, אבל רטרוספקטיבית כנראה שמאמץ, למי שמסוגל לעמוד בהפרש, כה היה כדאי (או, יותר נכון, הרכישה המדורגת עלתה הרבה כסף): מיד לאחר החתונה קנינו דירת 4 חדרים, כעבור 5 שנים אשתי היתה לקראת לידת הילד השלישי ורצינו להתרווח ל-5 חדרים, מחירי הדירות עלו בתקופה הזו בלא פחות מ-50% ובהתאם לכך גם הדלתא מדירת 4 לדירת 5 חדרים. כמובן שאם מחירי הדירות ירדו בתקופה שבין הרכישות התמונה תהיה הפוכה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

אתה מתייחס בסרקסטיות, אבל השאלה אמיתית לגמרי, ואני לא ידע האם אפשר לענות עליה בצורה כללית.

האם עדיף להתחיל מדירת 3.5-4 חדרים ובעוד 5 שנים לחפש דירת 5 חדרים, או לעשות את המאמץ להתחיל עם 5 חדרים ולחסוך את כל הסיפור של חיפוש דירה חדשה, רכישה שלה, מעבר דירה - עם כל ההוצאות הנלוות שיכולות להגיע למאות אלפי שקלים. אני לא יודע לעשות את החשבון, כי הוא תלוי מאוד בהתנהגות השוק בשנים הקרובות. ככל שמחירי הדירות יעלו גם הדלתא במעבר תגדל.

הניסיון האישי שלי הוא אמנם לפני דור, אבל רטרוספקטיבית כנראה שמאמץ, למי שמסוגל לעמוד בהפרש, כה היה כדאי (או, יותר נכון, הרכישה המדורגת עלתה הרבה כסף): מיד לאחר החתונה קנינו דירת 4 חדרים, כעבור 5 שנים אשתי היתה לקראת לידת הילד השלישי ורצינו להתרווח ל-5 חדרים, מחירי הדירות עלו בתקופה הזו בלא פחות מ-50% ובהתאם לכך גם הדלתא מדירת 4 לדירת 5 חדרים. כמובן שאם מחירי הדירות ירדו בתקופה שבין הרכישות התמונה תהיה הפוכה.

התשובה היא כמו סדאם חוסיין - תלוי.

אם ההפרש הוא 100-200 אלף ואתה יכול להביא את זה מהבית, סבבה.

אם ההפרש הוא 300 אלף, אתה לוקח את זה בתור משכנתא אבל יכול לעמוד בהפרש בקלות - מצוין.

אם ההפרש 400-500 אלף, גם ככה לקחת הלוואה להשלמת הון עצמי, ואתה אומר לעצמך "יאללה ניקח את זה ונילחם בשיניים", אז לא. 

עדיף להתחיל עם 3 חדרים, לשפר הכנסות ובעוד 6-7 להיכנס לכל עניין החלפת הדירה מאשר לשים את עצמך בסיכון כל חודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שלקנות דירה קטנה ולהמשיך לגור בשכירות (זה פתרון שהרבה עושים) ובעוד כמה שנים לקנות דירה גדולה יותר ולעבור לגור.

בתאריך 24.5.2024 בשעה 14:32, avargel כתב:

קודם כל 1.7 לדירה כזאת באשקלון (ואני שם רגע בצד את המרחק שלה ממקומות תעסוקה נורמלים ואת הקירבה שלה לעזה ואת כמות האזעקות הגדולה והמועקה הנפשית) זה כן נושק ל-2 מיליון, כי על דירה אתה גם צריך לסדר, אתה מגיע לאזור ה-2 מיליון בקלות, אז אני לא רואה איך הדוגמא הזאת מפריכה את מה שכתבתי למעלה.

זה לא עניין של צבעים קודרים, זה המצב בישראל. דירת 4 חדרים בפריפריה נושקת ל-2 מיליון ואפילו יותר (למשל באשדוד, שזו גם פריפריה, המחירים כבר עומדים על סביב 2.2 מיליון לדירת 4 חדרים).

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yuvalganim כתב:

קודם כל 1.7 לדירה כזאת באשקלון (ואני שם רגע בצד את המרחק שלה ממקומות תעסוקה נורמלים ואת הקירבה שלה לעזה ואת כמות האזעקות הגדולה והמועקה הנפשית) זה כן נושק ל-2 מיליון, כי על דירה אתה גם צריך לסדר, אתה מגיע לאזור ה-2 מיליון בקלות

מה הכוונה "דירה כזאת אתה צריך לסדר"?

לסדר מה?

אומרים לך דירה בת 8

כמו חדשה מקבלן אבל אחרי כל הוצאות האכלוס כגון מיזוג סורגים רשתות מטבח וכו'

אין מה להשקיע שקל בבית

1.7 + עו"ד

סה טו

• מצחיק 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה לייצנים, בואו נגדיל עוד את הגירעון.

הציבור מטומטם ולכן הציבור צריך לשלם

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 18 שעות, avargel כתב:

מה הכוונה "דירה כזאת אתה צריך לסדר"?

לסדר מה?

אומרים לך דירה בת 8

כמו חדשה מקבלן אבל אחרי כל הוצאות האכלוס כגון מיזוג סורגים רשתות מטבח וכו'

אין מה להשקיע שקל בבית

1.7 + עו"ד

סה טו

לא יודע אם זה מגיע ל2 מליון אבל חוץ מעלות הדירה ועו"ד יש לך תיווך, וכל מה שקשור למעבר דירה. דברים קטנים שמצטברים לסכומים לא קטנים. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית הדירה שדיברתי עליה ואני מכיר אישית (אבל יש שם עוד הרבה בסגנון הזה) היא ללא תיווך

עלויות מעבר דירה זה 3,000 ש"ח 

אבל זה לא באמת מעניין כי גם בשכירות יש את אותן עלויות

אבל זה בכלל לא האישיו

ואני אישית בכלל נגד לגור בדירה בבעלותי בשלב צבירת ההון

ניסיתי רק להעביר נקודה

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות מעבר דירה 3000 יבש. עלות ההובלה.

למשפחה מעבר דירה זה הרבה יותר מורכב

האריזה זה כאב ראש לא קטן.

שהיינו זוג +1 לקח יותר משבוע לארוז את כל הבית. היו אז כ20-30 קרטונים + ריהוט ומוצרי חשמל.

כיום. מעריך שאם נצטרך לארוז זה יקח לפחות שבועיים-שלוש ונסיים עם 50-70 קרטונים 

ופי 2 ציוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

בהצלחה למי שמחכה לירידת מחירים.

image.thumb.png.09d782b5e7b189165f1b268d9fb9db93.png

https://x.com/kann_news/status/1794803239998673112

זה מהלך לוועדת חקירה.

מקווה שזה יתפוצץ להם בפנים ונקבל תחקיר מירי רגב 2.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...