Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, avargel כתב:

נער הייתי גם זקנתי

רכשתי גם מכרתי

לא מכיר כזה סעיף, אף לא בחוזה אחד

הוא מתכוון לסעיף הקלאסי שבמקרה של הפרה יסודית, הצד המיפר ישלם 10%.  מאוד מאוד נפוץ.

מה שלא ברור האם מבחינה משפטית זה מתיר לך לעשות הפרה, ואז באמת שילמת = יצאת, או שהיזם יוכל לדרוש צו עשה לחייב את הרוכש לרכוש את הדירה.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, אלפרד חיות כתב:

בדרך כלל בחוזים של רכישה מקבלן, מוסיפים תנאי, שאם הרוכש מתחרט, הוא מאבד 10% מהמקדמה שהוא שם.

"מהמקדמה שהוא שם"?

לא, יקירי. מערך החוזה כולו. שזה אומר את *כל* הכסף שהוא שם עד כה.במקרים של 10/90

אגב, הסטנדרט כבר מזמן עומד על 15%.

במו"מ בדרך כלל מצליחים להוריד ל12.5%

אגב, גם במקרה של הפרה כנ"ל, אם הקבלן לא יצליח למכור את הדירה באותו מחיר או גבוה יותר, הוא יתבע את הרוכש הראשון שביאל על ההפרש (אלו 2 סוגים של פיצויים. פיצויים מוסכמים + פיצויים על הנזק שנגרם מההפרה)

לפני 7 שעות, Ziv כתב:

ברוב החוזים מקבלן שרני ראיתי מצויין שעלות הפרת חוזה היא 100 אש"ח. 

זו גם סוג של "הבטחה" לקונה לכך שהקבלן בטוח בעצמו שמחירי הדירות בפרויקט שלו יעלו ככל שיתקרב למועד האכלוס, ולכן אין לו בעיה לקנות אותך בחזרה ולמכור ביוקר לאחר מכן.

א. 100,000 ש"ח זה כבר קרוב לכל סכום ההון העצמי במקרים הנ"ל

ב. אישית לא נתקלתי בהרבה חוזים כאלה. בדרך כלל זה מגיע באחוזים, וכאמור כיום הסטנדרט הוא 15%

לפני 5 שעות, - XM - כתב:

הוא מתכוון לסעיף הקלאסי שבמקרה של הפרה יסודית, הצד המיפר ישלם 10%.  מאוד מאוד נפוץ.

מה שלא ברור האם מבחינה משפטית זה מתיר לך לעשות הפרה, ואז באמת שילמת = יצאת, או שהיזם יוכל לדרוש צו עשה לחייב את הרוכש לרכוש את הדירה.

א. הוא לא מתכוון לסעיף הזה. תראה את הציטוט הנ"ל- "מהמקדמה שהוא שם".

ב. מה שאתה מתכוון נקרא דוקטרינת "ההפרה היעילה", וכדי שניתן יהיה (אולי) להחיל אותה ישנם מס' תנאים, ובראשם פיצוי מלא של כל נזקי הצד השני. דהיינו, אם מחיר הדירה ירד, בכל מקרה יצטרך הראשון להשלים לקבלן את הפער בין המחיר הנקוב בחוזה אותו הוא מעוניין להפר לבין מחיר השוק הנמוך הנוכחי. בקיצור, לא רלוונטי.

לפני 13 שעות, אלפרד חיות כתב:

אם מחיר הדירה ירד ב-10% שווה לך לא להשלים את העסקה, ולרכוש מחדש בזול יותר (בהתאם למחיר שוק)

זאת ההודעה שפתחה את הנושא, וכאמור מה ששאלתי זה מה הכוונה "שווה לך לא להשלים את העסקה, ולרכוש מחדש בזול יותר"

הוא יבטל את החוזה, ישלם פיצויים מוסכמים בגובה 100% מההון העצמי שלו (וכנראה שיותר), ישלם בנוסף את הפער בין מחיר החוזה שלו לבין המחיר החדש בשוק, וירוויח מה?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה הייתי מנותק מהמחשב לכמה שעות.

התבלבלתי בניסוח, של ה-10 אחוז מהמקדמה. התכוונתי שהוא יאבד את ה-10 אחוז שהוא שם (שזה מהווה מקדמה לרכישה).

לפני שעה, avargel כתב:

"מהמקדמה שהוא שם"?

לא, יקירי. מערך החוזה כולו. שזה אומר את *כל* הכסף שהוא שם עד כה.במקרים של 10/90

אגב, הסטנדרט כבר מזמן עומד על 15%.

במו"מ בדרך כלל מצליחים להוריד ל12.5%

אגב, גם במקרה של הפרה כנ"ל, אם הקבלן לא יצליח למכור את הדירה באותו מחיר או גבוה יותר, הוא יתבע את הרוכש הראשון שביאל על ההפרש (אלו 2 סוגים של פיצויים. פיצויים מוסכמים + פיצויים על הנזק שנגרם מההפרה)

א. 100,000 ש"ח זה כבר קרוב לכל סכום ההון העצמי במקרים הנ"ל

ב. אישית לא נתקלתי בהרבה חוזים כאלה. בדרך כלל זה מגיע באחוזים, וכאמור כיום הסטנדרט הוא 15%

א. הוא לא מתכוון לסעיף הזה. תראה את הציטוט הנ"ל- "מהמקדמה שהוא שם".

ב. מה שאתה מתכוון נקרא דוקטרינת "ההפרה היעילה", וכדי שניתן יהיה (אולי) להחיל אותה ישנם מס' תנאים, ובראשם פיצוי מלא של כל נזקי הצד השני. דהיינו, אם מחיר הדירה ירד, בכל מקרה יצטרך הראשון להשלים לקבלן את הפער בין המחיר הנקוב בחוזה אותו הוא מעוניין להפר לבין מחיר השוק הנמוך הנוכחי. בקיצור, לא רלוונטי.

זאת ההודעה שפתחה את הנושא, וכאמור מה ששאלתי זה מה הכוונה "שווה לך לא להשלים את העסקה, ולרכוש מחדש בזול יותר"

הוא יבטל את החוזה, ישלם פיצויים מוסכמים בגובה 100% מההון העצמי שלו (וכנראה שיותר), ישלם בנוסף את הפער בין מחיר החוזה שלו לבין המחיר החדש בשוק, וירוויח מה?

אם מחיר הדירה ירד יותר מגובה המקדמה הוא יוכל לצאת מהחוזה ולרכוש מחדש את הדירה במחיר שוק. אז נכון שהפסיד את כל ההון העצמי שלו, אבל הוא קנה את הדירה שהוא רצה בזול יותר.

אתמול לאחר שקראתי את זה, דיברתי עם 2 חברים שלי שקנו לאחרונה בתים בצורה הזאת (אחד בפתח תקווה, השני ברחובות), והם לא נתקלו בסיפור של הלוואה לטובת הקבלן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה לא נתקלו בסיפור של הלוואה לטובת הקבלן?

הם רכשו ב-10/90 ללא הלוואת קבלן (שהיא בעצם לבנק)?

שיבדקו במסמכים שהם חתמו עליהם. הבנק לא יתן ליזם מימון אם לא יעמיד לכל הפחות 20% ממחיר הדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יוכל, והסברתי למה

לגבי הלוואת קבלן

זה מאוד מקובל

קבלנים מציעים היום 20-80 ללא הלוואת קבלן

או 10-39-51, כשה10 זה הון עצמי, 39 הלוואת קבלן תוך 30 יום, 51 לפני מסירת מפתח

כך יוצא שהרוכש הוציא מהכיס רק %10, אבל הקבלן קיבל בפועל 49% בחתימת החוזה, מה שפותר לו בעיות תזמ"ז קשות מאוד

לפני 7 דקות, אלפרד חיות כתב:

אם מחיר הדירה ירד יותר מגובה המקדמה הוא יוכל לצאת מהחוזה ולרכוש מחדש את הדירה במחיר שוק. אז נכון שהפסיד את כל ההון העצמי שלו, אבל הוא קנה את הדירה שהוא רצה בזול יותר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, avargel כתב:

נער הייתי גם זקנתי

רכשתי גם מכרתי

לא מכיר כזה סעיף, אף לא בחוזה אחד

הנה למדת משהו.

לכן אני אומר שלהכניס דירות כאלה של 10/90 למדידה זה פשע.

כל שיטת המדידה היא הונאה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yuvalganim כתב:

הנה למדת משהו.

לכן אני אומר שלהכניס דירות כאלה של 10/90 למדידה זה פשע.

כל שיטת המדידה היא הונאה

איך למדתי משהו איך?

תראה לי חוזה 1 כזה. אחד!!

האג'נדה שלך מעבירה אותך על דעתך

אני מת שמחירי הדירות ירדו. מאוד.

אבל מה הקשר בין זה לבין הנדון הנ"ל??

שים לב שמדובר בשטות שכתבו למעלה שניתן "לא לקיים את החוזה במקרה שמחיר הדירה ירד"

לא לעצם קיומן של עסקאות 10-90, שאותן אני מכיר היטב כאמור

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • מבאס 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו בחוזה שלי של מחיר למשתכן יש אפשרות ביטול אם הקבלן מאחר ביותר מכמה חודשים. אפשר פשוט להחזיר את הדירה ולקבל את כל הכסף חזרה.

זה סעיף שיש אותו גם בדירות לשוק החופשי בפרויקט אצלנו (אבל עם קנס קטן). 

עריכה אחרונה על ידי yuvalganim

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvalganim כתב:

אפילו בחוזה שלי של מחיר למשתכן יש אפשרות ביטול אם הקבלן מאחר ביותר מכמה חודשים. אפשר פשוט להחזיר את הדירה ולקבל את כל הכסף חזרה.

זה סעיף שיש אותו גם בדירות לשוק החופשי בפרויקט אצלנו (אבל עם קנס קטן). 

בכל מחיר למשתכן הקבלן ישמח לקבל את הדירה שלך ולהחזיר לך את הכסף.

הדירה בשוק החופשי שווה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתם לא מחוברים לאינטרנט ולפייסבוק, היום הפייסבוק געש על פוסט שהעלו 2 שוכרים שגרו 3 שנים באותה דירה.

הבעלים החליט להעלות את שכר הדירה ב40 אחוז כך שתשקף את מחיר השוק הנוכחי.

השוכרים החליטו לעשות רעש וצלצולים כאשר בעל הדירה הגיע להראות את הדירה לשוכרים פונטציאליים, השוכר הזמין משטרה וגם עשה צעקות וכו'.

לאחר מכן הם העלו פוסט לרשת עם הכיתוב הבא:

screenshot-www.facebook.com-2024_06.19-19_25_07.thumb.png.7f45826095bc3b9e812e0316b74c9f36.png

בעל הדירה לא נשאר חייב והעלה גם הוא פוסט להלן:

screenshot-www.facebook.com-2024_06.19-19_27_22.thumb.png.37f50ea67a8ee5d559f4dfbfdbd0f69a.png

דעתי:

1. 2 השוכרים פתטיים לחלוטין

2. הם יכלו לעזוב את הדירה אבל ניסו לדפוק את בעל הדירה ולאחר מכן ניסו לעשות שיימניג לבעל הדירה.

3. בעל הדירה בסדר גמור ואם הוא החליט להעלות שכר דירה שיבושם לו.

4. השוכרים הם מהסוג של "אכלו לי שתו לי" - לראיה החולצות שלהם.

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
  • אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע. השוכרים עשו משהו שלא עושים. זה ברור. הכדור עגול היום הם פה מחר הם שם.

במיוחד שאין טעם לאצבע בעין הזו שעשו כי הרי בכל מקרה זה לא ישנה את התמונה עבורם או עבור השוכר שמגיע, כי הוא כבר בתוך השוק הוא מודע למצב אחרת לא היה מגיע.

בעל הדירה, בצדק, או לא, תלוי פוזיציה - קיבל שיעור לחיים זה בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שבעל הדירה לא כתב את השמות של השוכרים.

ככה שהפוסט יעלה בכל פעם שבעל דירה אחר יגגל את השמות שלהם.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד בעל הדירה "מסכן" כי הריביות עלו וכך גם המשכנתא . בשביל לא להוציא כסף מהכיס הוא חייב להעלות את השכר דירה. מצד שני השוכרים בנקודה כזאת שהם במצוקה ומרגישים שהם נדפקים. 

מי שבאמת דופק את העסק זאת המדינה והבנקים.

ויוצא ששני הצדדים צודקים.

מה שעשו השוכרים זה טוב אבל מוגזם . טוב כי זה ירתיע ממשכירים להשתולל. מוגזם כי זה ממש לא פייר. שנים שהוא לא מעלה שכר דירה וכשהוא העלה להם (לא מתוך רוע אלא מתוך הכרח ) הם פשוט מתנהגים באכזריות וגם יורים לעצמם ברגל כי הם עכשיו מפורסמים לרעה ואנשים פשוט לא ירצו להשכיר להם - וזה דבר רע מאוד בשבילם. הם כנראה שכחו שידם על התחתונה במצב הזה כי להם אין נכס והם יהיו חייבים למצוא נכס במיידי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...