Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אחרי בדיקה, כרגיל כותרת מפוצצת על כלום.

הנה הכתבה המלאה: https://www.kan.org.il/content/kan-news/economic/754040

ציטוט

בסביבת ראש הממשלה מקדמים סבסוד של התייקרות המשכנתא למי שרכשו דירה במחיר של עד כשני מיליון שקלים.

לפי המתווה שדוחף היועץ הכלכלי של ראש הממשלה, המדינה תשלם מענקים למי שהחזר המשכנתא שלהם זינק בעקבות עליית הריבית.

הכוונה היא לתשלום מענקים של מאות שקלים, עד כחמש מאות שקלים למשפחה, כדי לפצות על התייקרות המשכנתא.

לא ברור אם המענק הוא חד פעמי (ככל הנראה) או משהו חודשי.

אם זה מענק חד פעמי זה כוסות רוח למת, נטו מהלך שיבזבז כספים מהקופה הציבורית ולא באמת יעזור לאף אחד (בדומה למענקי הקורונה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.5.2024 בשעה 09:17, פינדר כתב:

בהצלחה למי שמחכה לירידת מחירים.

image.thumb.png.09d782b5e7b189165f1b268d9fb9db93.png

https://x.com/kann_news/status/1794803239998673112

המדינה תיקח הלוואה בשביל לממן את זה?.

הוא גם אמר שהוא יקפיא את המשכנתאות, קפא למישהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין יש לו 20 מנדטים שאוכלים ללא שובע את השקרים שלו.

אם תשאל אותם למה לא הקפיאו את הארנונה או המשכנתא התשובה תהיה - בגלל בג"ץ, בגלל השמאל, בגלל ההפגנות, בגלל ישראל הראשונה, בגלל ביידן, בגלל.......

אבל להודות שהוא חירטט אותם? לא יקרה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב"סביבת" ראש הממשלה. "מקדמים מהלך".

מי מקדם, איזה קידומים. בקיצור - רעש לבן.

זה יצא לפרסום כי מישהו רוצה שזה יצא לפרסום. בזה זה ייגמר. להתעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2024 בשעה 07:55, stum כתב:

דווקא עכשיו שמטפלים בבעיה הדרומית  - לא חושב שאתה צודק.

בניגוד לצפון ...

עוד חוזר הניגון..

לא יפתרו את הבעיה הזו. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@oryo  גם באוסטין מתחילים להרגיע .

https://www.themarker.com/wallstreet/2024-06-05/ty-article/.premium/0000018f-e2d5-da42-a1ef-fadd170e0000?gift=9f81f4437c234e41902a8d763a6a04d3

אחרי שהייתה אחת מהצלחות הנדל"ן הגדולות בארה"ב, האם אוסטין בדרך למטה?
חברת אורקל עוזבת את העיר אוסטין לטובת נאשוויל ■ גם טסלה החלה לסגת מבירת טקסס, שסובלת מהאטה בצמיחה מאז השיאים שרשמה בימי הקורונה – ומחירי הבתים הגבוהים להחריד נראים גם הם תחת לחץ למטה.

אוסטין נהפכה לאחד משוקי הנדל"ן עם הערכות השווי המנופחות ביותר, כי השכר לא עמד בקצב של עליית המחירים, כך לפי מודי'ס. "הערכות השווי פשוט עלו לרמה בלתי אפשרית", אמר מתיו וולש, כלכלן במודי'ס. הוא צופה שמחירי הבתים באוסטין יהיו תחת לחץ למטה בשנתיים הקרובות.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, zaf כתב:

מחירי הבתים הגבוהים להחריד נראים גם הם תחת לחץ למטה

עוד דוגמא, מיני רבות, למה לא לוקחים שיעורים בכלכלה מעיתון שמוכר קליקים למחייתו. 

בוא נדבר על מחירים גבוהים להחריד - 

נכנסתי אתמול לחוזה על בית, $225/סקפ"ט (בתרגום ליחידות קודש - בערך אלפיים דולר למ"ר בנוי). בית פרטי בגודל 2000 סקפט המשוייך לבתיס הציבוריים הטובים באזור, מרחק 15 דק' מ"רמת החייל" וקצת פחות מחצי שעה מ"דיזינגוף". הנכס במצב מוכן למעבר. 

אני במקרה מכיר בניה, ויודע שבניית נכס באזור הזה היתה עולה בערך $250/סקפט (והיית מקבל מוצר חדש ויפה יותר). 

מה אתה אומר, גבוה להחריד...? 🙂

עזוב, יכול למצוא לי משהו אחר במרחק 15 דק' ממרכז פיתוח של אנבידיה עם פרמטרים דומים? 

המחירים כאן עלו בערך ב7% מינואר, אבל "כאן" ו"אוסטין" זה לאו דווקא אותו הדבר. קצת כמו להעיד על מחירים בגוש דן כנגד מחירים בגבעתיים. בניין בתא לא מתנהג כמו דירה בגבעתיים שלא מתנהגת כמו בית בצהלה. 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכרנו את הדירה היחידה שהיתה ברשותנו, ועברנו לשכירות.
מתלבט אם נכון להישאר בשוק - כלומר לקנות דירה להשקעה נטו ( כי אנחנו מרוצים מהשכירות ונמצאים בחוזה ארוך טווח של 4 שנים), או פשוט לשים את הכסף  בתיק השקעות  (קיים כבר, זה לחיצת כפתור. מדדי מניות רחבים).

מצד אחד מעולם לא רכשנו דירה להשקעה, רק דירות למגורים( לא הסתכלנו על זה כהשקעה בכלל..),  וזה היה בסדר מבחינת השקעה ( אחת היתה פלופ, רווח של כ3% שנתי, השנייה יותר טובה,  לכיוון ה 10% שנתי).

אם נלך על דירה להשקעה, כנראה כדאי לקנות במרכז מבחינה עליית ערך, אבל ואללה לא כזה בא לי להתעסק עם דירה במרכז..  נסיעה לשם מחייבת תחבורה ציבורית כי עם רכב אני לא מתקרב, וזה אומר יום שלם שנשרף כל פעם שאצטרך להגיע לשם.

מה גם שכרגע לקחת מינוף כדי למקסם את אפקט הרווח, מרגיש גבולי משהו, הריביות סביב 5%, מבחינתי בנק' הזו המינוף כבר לא כ"כ קוסם.

מצד שני להזרים את הכסף לתיק ההשקעות, זה קל ונוח, אך אומר שאני יוצא מחוץ לשוק הנדל"ן לשנים הקרובות. ובואו, הנדלן פה ממשיך לעלות כמו משוגע. ריבית, מלחמה, צונאמי שיטביע את ערי החוף - לא משנה מה  - המחירים רק עולים... 

מה דעתכם? אשמח לשמוע דעות והצעות, אנחנו בהתלבטות לא פשוטה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יועץ... לא מבין...

כשמדובר על דירה שנייה אני מבין את ההתלבטות, כי אתה צמוד כבר לשוק הדיור ואתה מתלבט בין השקעות. אבל במקרה שלך, אם השיקול הוא להישאר בלי אף דירה, אני חושב שזה לא כדאי. אתה יכול לפספס את הרכבת ועוד 4 שנים לראות שהכסף אמנם עשה תשואה יפה בשוק ההון, אבל בהמרה לנדל”ן אתה נמצא במקום יותר נמוך.

אלא אם כן אין לך בעייה לגור כל החיים בשכירות.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמי שמתכנן לחיות פה, כדאי שתהיה לו לפחות דירה אחת, כדי לנצל את הטבות המיסים וכדי להישאר צמוד לשוק הדיור.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נוטים כן להשקיע בנדלן. בדיוק מהסיבות שפינדר ציין.

כיוון שאנחנו קונים להשקעה, אנחנו מחפשים באיזורי הביקוש במרכז.

איפה כדאי לרכז מאמצים להערכתכם, מבין הערים הבאות - ר"ג,  גבעתיים, פ"ת, הרצליה, ראשל"צ? 

אנחנו מעדיפים השקעה שתשמש משפחות ולא יחידים.

עריכה אחרונה על ידי vxlan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח תקווה כרגע חווה תנופה חזקה של פינוי בינוי. אם תמצא אנשים מבוגרים שמעוניינים לממש היום את הדירה ולא להמתין שנים לסיום הפרוייקט, תוכל לקבל תמורה יפה להשקעה.

https://www.themarker.com/realestate/2024-05-24/ty-article/.premium/0000018f-a5d8-d1e2-a1ff-affe1cb00000?gift=7e1d3f9a9b204876a0359de32d0fbb3c

רצו לפגוש את הכסף עכשיו": הזוג שחתם על הסכם פינוי־בינוי - ומכר
לאחר שחתמו על הסכם עם חברה יזמית, החליטו בני זוג בשנות ה-70 לחייהם למכור את הדירה בגבעתיים בכל זאת, במקום לחכות שנים עד למימוש הפרויקט ■ דירת ה-4 חדרים הישנה נמכרה ב-2.84 מיליון שקל לזוג צעיר, שצפוי לקבל בעתיד דירת 5 חדרים חדשה עם ממ"ד ומרפסת

בפתח תקווה המחירים נמוכים יותר כרגע 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...