Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, SlowRide כתב:

ומה קורה אם יש בת ובן? בגיל מסויים כבר אי אפשר להיות באותו חדר.

אז ארבעת הבנים בחדר אחד והבת בחדר השני שמשמש כחצי מחסן. אם זה לא ברור, אני מתאר את המציאות הנוכחית אצלי...

כן, צפוף, אבל דאגתי ליצור לכל אחד פינת עבודה משלו ששייכת רק לו. משום מה הם עדיין מעדיפים להכין שיעורים על הרצפה אבל אם צריך מרחב פרטי - יש.

מה שלא הבאתי בחשבון זאת הגנטיקה מהצד של אשתי, הבכור כרגע מתפתח לכיוון טאוויל ואם זה עבר גם לאחרים, איי איי איי...

• מצחיק 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירי הדירות צריכות להיות בפרופורציה למשכורות.

נראה לגיטימי שהעשירון התשיעי יוכל לרכוש דירה/נכס שנמצא בעשירון התשיעי. זה כנראה לא קורה, כי מחירי הדירות התנתקו בסביבות 2012 מהמשכורות.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.9.2023 בשעה 13:00, פריג'י כתב:

האם עשירון 9 בישראל היום יכול להגיע לדירה חדשה בעיר בישראל או לבית קרקע בפריפריה? 

עשירון 9 בישראל של היום לא מגיע למה שעשירון שביעי הגיע אליו לפני עשור.

לקוח מחפש בית כאן, הראיתי לו בית פרטי על שני דונם, 450 מ"ר, 6 חדרי שינה + קולנוע +משרד + כמה סלונים, בריכה פרטית ובתי"ס ציבוריים ברמה פסיכית גבוהה. 

4מ' ש"ח, סליחה, אולי כבר 4.5-5מ' תודות לחבר'ס הטובים בממשלה שמקריסים את השקל. 

בשביל לרכוש כזה בית כאן, צריך לעבוד במשרה של 200א' בשנה וחסכון של 150א'. מי שמכיר מספרים מבין שלא צריך להיות עשירון 10 בשביל הנ"ל. 

לא מחפש לעצבן וברור לי שיקנסו אותי עכשיו באנלייקים וכו', אבל it is what it is. ישראל מקום יקר וקשה, מאוד. הצפיפות לא בדיוק משתפרת והכלכלה... ובכן, זה לשרשור אחר. ושלא תתבלבלו, אני לא שמח לאיד, להיפך. מבאס אותי לגמרי. 

עריכה אחרונה על ידי oryo
  • אהבתי 8

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Nemesis כתב:

אז אם אני מבין נכון, זה סביר שעשירון 9 יצטרך לצופף מספר ילדים בחדר, בדירה בפריפריה ולא מתוך בחירה? 

וזאת הבעיה הכי גדולה.

כל הכבוד למי שמחפש לצופף ילדים בחדר, אני בעצמי גדלתי כמה אחים בחדר אחד. זה בסדר.

הבעיה שלא כולם רוצים את זה היום, זמנים השתנו, ילדים בגיל 12 עם בגרות שהייתה לנו רק בגיל 18, הם רוצים מרחב ופרטיות. 

להגיד "זוגות צעירים מחפשים רק להתפנק" זה שקר.

ציינו פה את העלויות הגבוהות של מעבר דירה, זה עוד כשל מטורף שיש פה, ובסיס לטירוף במדינה. במקום לעודד זוגות להתחיל ב2 חדרים, להשתדרג ל3 ואחרי כמה שנים לעבור ל4, כל מעבר כרוך פה במיסים ועלויות שקר למדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיטת המיסוי מאד מעודדת זוגות להתחיל בדירות קטנות, כי מדרגות המס הן כאלה, שמי שירכוש היום דירת 2 חדרים ממוצעת (במידה והיתה קיימת), לא ישלם מס רכישה בכלל (הפטור היום עומד על כמעט 2 מלש"ח), ומי שירכוש דירת 3 חדרים ישלם 3.5 אחוז רק על היתרה שמעל ה-2 מליון, וכן הלאה במדרגות המס.

עלויות מעבר הן בעיקר עו"ד, מתווכים, ודמי "יישור קו" בדירה החדשה. זה קיים בכל העולם, ואפשר לצמצם אותן מאד, אם משתדלים

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבל במבחן המציאות בישראל זה פשוט לא משתלם במידה ואתה כבר יכול לקנות את הדירה הגדולה יותר. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל מה שהדגמתי הוא, שזה לא באשמת המיסוי, אלא להיפך .

אגב- דירות קטנות הן פתרון לא רק עבור זוגות צעירים. גם הורים מבוגרים, שילדיהם עזבו את הבית, מבקשים לא פעם לצמצם דיור, לדירה קטנה יותר, אך ב"פריים לוקיישן",  ישנן משפחות אל-הוריות, בני זוג שמגדלים ילד בהורות משותפת ... 

למרות הפוריטניות, שזולגת לכל תחומי החיים, כולל לתכנון הערים, ישנם המון סוגים של משפחות, לא יתכן שיהיה דגם אחד של דיור ששולט בכל מקום.

התכנון האורבני בישראל שמכווין כמעט את כל המלאי בארץ, בהתעלמות מצרכים אורבניים טבעיים, לכיוון של דירות 4-5 חדרים חסרות פנים, הוא  כשל השוק. לא המיסוי.

• אהבתי 2

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, oryo כתב:

לקוח מחפש בית כאן, הראיתי לו בית פרטי על שני דונם, 450 מ"ר, 6 חדרי שינה + קולנוע +משרד + כמה סלונים, בריכה פרטית ובתי"ס ציבוריים ברמה פסיכית גבוהה. 

בשביל לרכוש כזה בית כאן, צריך לעבוד במשרה של 200א' בשנה וחסכון של 150א'. מי שמכיר מספרים מבין שלא צריך להיות עשירון 10 בשביל הנ"ל. 

לא מחפש לעצבן וברור לי שיקנסו אותי עכשיו באנלייקים וכו', אבל it is what it is. ישראל מקום יקר וקשה, מאוד. הצפיפות לא בדיוק משתפרת והכלכלה... ובכן, זה לשרשור אחר. ושלא תתבלבלו, אני לא שמח לאיד, להיפך. מבאס אותי לגמרי. 

זאת לטעמי הסיבה המרכזי להגירה מישראל - חיים טובים יותר ומרווחים יותר.

אחי גר בארצות הברית ומדבר אותו דבר.

זאת הסיבה מדוע אנשים חילונים כמונו עוזבים ודתיים יותר נשארים.

זאת גם הסיבה שבעוד 20 שנה אחוז החרדים/דתיים/ערבים יהיה גבוה יותר מהיום ושאני לא רואה שינוי בנושא.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לדיון פה,

אני מכיר כמה זוגות שהם עשירון עליון בקלות ולמרות זאת, קנו מבחירה 3 חדרים ויש להם 2 ילדים. אמרו שהתוכנית היא לסיים את המשכנתא תוך 10 שנים (כשהילדים יהיו לפני בר/בת מצווש) ואז לשדרג לבית גדול יותר.

אבל רוב הזוגות שאני מכיר קפצו הרבה מעל הפופיק וקנו 5 חדרים בזמן שאין להם ילדים או מקסימום ילד אחד. הקטע שהם מרוויחים מעט (לא תואם בכלל את עלות הנכס) והולכים להשתעבד למשכנתא עד הפנסיה (במקרה הטוב). מסתכלים על כל גרוש בחיי היומיום וכל הזמן חיים בחוסר וצמצום.

• אהבתי 2

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

ציינו פה את העלויות הגבוהות של מעבר דירה, זה עוד כשל מטורף שיש פה, ובסיס לטירוף במדינה. במקום לעודד זוגות להתחיל ב2 חדרים, להשתדרג ל3 ואחרי כמה שנים לעבור ל4, כל מעבר כרוך פה במיסים ועלויות שקר למדינה

עברתי מ28 מטר ל45

משם ל80

ומשם ל130

בשום שלב לא שילמתי מס, אבל אולי פספסתי משהו

תסביר לי על איזה מיסוי או עלויות שקר למדינה אתה מדבר?

עו"ד + תיווך במידה הצורך

זה כל מה שאתה צריך בשביל להחליף דירה יחידה

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 30 דקות, natco כתב:

כן, אבל מה שהדגמתי הוא, שזה לא באשמת המיסוי, אלא להיפך .

אגב- דירות קטנות הן פתרון לא רק עבור זוגות צעירים. גם הורים מבוגרים, שילדיהם עזבו את הבית, מבקשים לא פעם לצמצם דיור, לדירה קטנה יותר, אך ב"פריים לוקיישן",  ישנן משפחות אל-הוריות, בני זוג שמגדלים ילד בהורות משותפת ... 

למרות הפוריטניות, שזולגת לכל תחומי החיים, כולל לתכנון הערים, ישנם המון סוגים של משפחות, לא יתכן שיהיה דגם אחד של דיור ששולט בכל מקום.

התכנון האורבני בישראל שמכווין כמעט את כל המלאי בארץ, בהתעלמות מצרכים אורבניים טבעיים, לכיוון של דירות 4-5 חדרים חסרות פנים, הוא  כשל השוק. לא המיסוי.

מסכים איתך כמעט חלוטין.

לדעתי גדלי הדירות זאת בעיה מינורית בתכנון האורבני הגרוע שהמדינה מקדמת, כי שכונת שינה שמתעדפת רכב פרטי לא טובה לשום דבר גם אם יש בה 30% דירות קטנות/דיוריות או מה שזה לא יהיה שהם מנסים לקדם.

במקומות בהם יש ביקוש גדול לדירות קטנות, אנשים פשוט מחלקים את הדירות שלהם. 

לפני 9 דקות, avargel כתב:

עו"ד + תיווך במידה הצורך

זה כל מה שאתה צריך בשביל להחליף דירה יחידה

המס זה תלוי בערך הדירה. אם כל הדירות שהחלפת היו מתחת לסף המס לא תשלם מס. אני קניתי דירה יחידה ושילמתי מס יותר ממה שעלה לי העו"ד.

אבל זה לא באמת רק עו"ד ותיווך, זה כל המסביב. הטירטור של מעבר דירה זה אחד הדברים שגורמים לאנשים לקנות דירה ולהשתקע במקום אחד הרבה שנים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

אני לא בקיא בתחום המשכנאות של ארה"ב, אבל איך בדיוק ממשכורת של 200 אלף בשנה, שזה כ-16 אלף ברוטו בחודש, מגיעים לבית של 4 מיליון?   בהנחה ומדברים על שקלים.

ואם אתה מדבר על 200 אלף דולר בשנה, אז זה הרבה הרבה מעבר לגבול התחתון של העשירון העליון.

המגורים בישראל יקרים, בהגזמה, ואין ספק שאותו כסף באוסטין יקנה יותר בית ויותר רכב מאשר בחדרה או בהרצליה, אבל מכאן ועד סיפורי מעשיות.

מזל שלא כתבת שבדיוק מכרת בית כזה למישהו שהתחיל לעבוד במקדונלדס לפני שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס.

המחיר של הדירה היא בשקלים והמשכורות בדולרים.

כלומר מרוויחים 200 אלף דולר בשנה אבל הבית עולה מיליון דולר (4 מיליון שקל)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...