Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפרט לך איך אנחנו מוצאים רק 15?

משכנתא 3600

ארנונה 450 (900 לחודשיים)

חשמל בממוצע 500 (1000 לחודשיים)

מעון סביב 2500 

הוצאות חינוך 500 בחודש (אישתי עובדת עד 2 כדי לחסוך צהרונים)

דלק 1200 (לשני הרכבים)

תחזוקת 2 רכבים (כולל ביטוח. תיקונים. טסט וכו') בממוצע 1500 חודשי (18 אלף שנתי)

מים-גז 400 שח

ביגוד 400

אוכל 3000

ביטוחים (בריאות-דירה) 500 שח

טלפון 100 שח

אינטרנט 100 שח

תמי4 100 שח

ועד בית 200 שח

חופשות וטיולים 500 בחודש ( בערך 6 אלף בשנה. לא טסים לחו"ל.)

אני מורה אז בחופשים הן איתי. (אבל מפנק אותם בטיולים בלי סוף. שמורות טבע. מעיינות. קיפצובה.  וכו')

ואנחנו חיים בסגנון חיים סביר+

לא חוסכים באוכל (אבל גם לא אוכלים אנטריקוט 3 פעמים בשבוע)

2 רכבים

זה לא שאנחנו פקל מוצאים 15 אלף כל חודש.

יש חודשים יותר ויש פחות

אבל זה מתקזז לסביב 15-16 אלף

ואם נשאר עודף מהמשכורות (משתדלים שישאר) זה עובר לחיסכון

יש לי חברים שמוצאים גם הרבה יותר

ויש לי חברים עם 3 ילדים שמצליחים לסגור את החודש עם 10 אלף. (רכב פשוט אחד. פחות מבחר של אוכל. דירה קטנה. וכו')

עריכה אחרונה על ידי om2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, om2 כתב:

לפרט לך איך אנחנו מוצאים רק 15?

משכנתא 3600

ארנונה 450 (900 לחודשיים)

חשמל בממוצע 500 (1000 לחודשיים)

מעון סביב 2500 

הוצאות חינוך 500 בחודש (אישתי עובדת עד 2 כדי לחסוך צהרונים)

דלק 1200 (לשני הרכבים)

תחזוקת 2 רכבים (כולל ביטוח. תיקונים. טסט וכו') בממוצע 1500 חודשי (18 אלף שנתי)

מים-גז 400 שח

ביגוד 400

אוכל 3000

ביטוחים (בריאות-דירה) 500 שח

טלפון 100 שח

אינטרנט 100 שח

תמי4 100 שח

ועד בית 200 שח

חופשות וטיולים 500 בחודש ( בערך 6 אלף בשנה. לא טסים לחו"ל.)

אני מורה אז בחופשים הן איתי. (אבל מפנק אותם בטיולים בלי סוף. שמורות טבע. מעיינות. קיפצובה.  וכו')

ואנחנו חיים בסגנון חיים סביר+

לא חוסכים באוכל (אבל גם לא אוכלים אנטריקוט 3 פעמים בשבוע)

2 רכבים

זה לא שאנחנו פקל מוצאים 15 אלף כל חודש.

יש חודשים יותר ויש פחות

אבל זה מתקזז לסביב 15-16 אלף

ואם נשאר עודף מהמשכורות (משתדלים שישאר) זה עובר לחיסכון

יש לי חברים שמוצאים גם הרבה יותר

ויש לי חברים עם 3 ילדים שמצליחים לסגור את החודש עם 10 אלף. (רכב פשוט אחד. פחות מבחר של אוכל. דירה קטנה. וכו')

תודה!

ירידת ערך לרכבים?

בריאות (שיניים, משקפיים, טיפולים רגשיים פה ושם, וכד')?

ריהוט, ציוד, תחזוקה?

חוגים?

דמי שכלול?

מתנות (אירועים, בין בני זוג, צוותי הוראה...)?

טיפוח? (לק ג'ל פדיקור מניקור תספורת וכד')

יציאות / בילויים וכד'?

אני לא אומר שהכל מאסט, ואני לא אומר שאלה סעיפי ההוצאה אצלנו, אני רק נותן רשימה של דברים שרוב החברים שלי נוטים לשכוח כשהם מספרים על כושר המחיה הפנטסטי שלהם (ושוב, אני ממש לא מזלזל חלילה), אבל מתעלמים מזה שהרכב שלהם מדמם מערכו מאות או אלפי שקלים בחודש, וכן הוצאות לא מחזוריות קטנות כגדולות. ספרי לימוד, בייביסיטר, מטען לנייד, מראה שנשברה, דוח חניה, מחשב נייד, טלוויזיה, והעקרון מובן..

עריכה אחרונה על ידי avargel
  • אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש...

אבל לא כל חודש אני מוציא סכום על ביגוד.

חוגים-ספרי לימוד-מתנות לימי הולדת של החברות שלהן נכלל בהוצאות חינוך.

טיפוח. אישתי עושה באמת פעם בחודש לק ג'ל. נדמה לי 120 ש"ח שכחתי את זה.

תספורת לי. מגיל 13 אני מסתפר לבד. לא רק מטעמי כסף. יותר מטעמי נוחות ואסטטיקה.

אישתי עם כיסוי ראש. אז התקציב של התספורת פעם ב... מתחלק בהוצאות ביגוד (כיסוי ראש זה לא עסק זול. מתפחת מעוצבת עולה 150+ אבל לא קונים על חודש אלא לכבוד החגים ולאט לאט מצטבר מלאי)

סביר להניח שגם בגלל שאנחנו דתיים הרכבים נוסעים פחות. (אין נסיעות/בילויים בשבת. יש גן שעשועים ומשחקי קופסא)

בילויים גולם במחיר של החופשה.

תאמין או לא. היינו החופש במלון (אומנם פשוט אבל מלון) 3 לילות+ ארוחת בוקר. עלה רק 2700. עם ארוחות ערב ובילויים ואטרציות. סגרנו הכל ב4000 שח.

ככה שאפילו לנפוש אפשר בזול ולא חייב ללכת להשכיב 10-15k על חופשה. (וכן יש לי חברים ושטסו עם המשפחה לחופשה בחו"ל בעשרות אלפי ש"ח)

ירידת ערך של הרכבים גולמה חלקה במחיר תחזוקה של הרכבים. רכבים לא צעירים לכן ירידת הערך לא חדה. אלפים בודדים בשנה לדעתי.

אני יודע שאנחנו לא חורגים משם בהרבה. כי בסך הכל אנחנו לא מרוויחים הרבה יותר מ16 נטו. (אני מורה ואישתי עובדת חצי משרה)

וכן מצליחים לחסוך קצת.

היתה תקופה (בעיקר בקורונה) שהיינו יושבים גם על אקסלים כדי לדעת על מה כל שקל יוצא.

ברמת תכנון תקציב.

קשוח. אבל ככה מתקדמים (אישתי פחות אוהבת לרדת לרוזלוציות כאלה לכן זה הופסק)

כן. יקר מאוד לחיות במדינה.

אבל אם אני איפשהו בעשירון 6 כנראה והצלחתי (במאמץ, חיינו בהתחלה הרבה יותר בצמצום) לחסוך שקל לשקל לדירה.

אז כן. עשירון 8-9-10 בוודאות יכולים.

הכל עניין של סדרי עדיפויות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה לא בכיוון. ב 2018 עשירון 9 הרוויח 32 אשח למשק בית ברוטו ולא נטו. כנראה בסביבות 22 נטו. נניח היום 24.

אז אם אותו עשירון 9 רוצה לרכוש דירת 4 חדרים מודרנית, נניח לצורך העניין בשכונה סבבה בבת ים, יצטרך להפרד מכ 2.7 מיליון ש"ח. הוא יכול להחזיר משכנתא בסך של 8000 ש"ח במשך כ 25 שנה, שנותנים היום כ 1.4 מיליון ש"ח. יקח להם די הרבה זמן לחסוך את אותם 1.5 מיליון חסרים, גם בחיסכון של שקל לשקל כפי שאמרת. וזה עשירון 9, וזו סה"כ דירת 4 חדרים מודרנית בבת ים. 

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@om2 שאלת מפתח (אולי פספסתי את התשובה קודם): איפה אתה גר? באיזה שכונה ואיזה גודל דירה? ההוצארות שלך נראות לי קטנות מאוד.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, om2 כתב:

אבל אם אני איפשהו בעשירון 6 כנראה והצלחתי (במאמץ, חיינו בהתחלה הרבה יותר בצמצום) לחסוך שקל לשקל לדירה.

אז כן. עשירון 8-9-10 בוודאות יכולים.

זה מה שאתה מפספס, את ההבדל בין לפני 7 שנים להיום...

היום עשירון תשיעי יקנה דירה בעיר פריפריאלית, לא עשירון 6-7.  אם זה כל מה שעשירון תשיעי קונה, משהו כאן לא סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, om2 כתב:

משכנתא 3600

מעון סביב 2500 

רשמת שאתה עם 3 בנות, זאת אומרת לפחות 4 חדרים.

היום שכירות של 4 חדרים תאלץ אותךלהפרד מהרבה יותר מאשר 3600 (זה בקושי סוגר 2 חדרים היום), בנוסף התעלמת מהוצאות חד פעמיות (שחוזרות). לא קנית אוכל בחוץ אף פעם? מה עם בגדים? קפה בארומה? 

גם המחיר של המעון זול ברמה אחרת.

זה כמו מישהו שאומר "אני לא יורד במשקל למרות שלא אוכל", ואז מגלים שהוא לא הכניס לחישוב את כל הדברים הקטנים שהוא מנשנש במהלך היום.

ואם מתייחסים לעובדה שאנשים שמכניסים 20 נטו בחודש עם ילד אחד צריכים לדפוק לעצמם את כל החיים רק בשביל 4 קירות עלובים המצב פה מחורבן, ולא צריך לחפש תירוצים.

וואלה, לא צריך להחליף כל שנה לאייפון החדש, אבל צריך להפסיק להסתכל על אנשים שהולכים למסעדה כ"נהנתנים". 

לפני 10 שעות, om2 כתב:

עשירון 9 מרוויח 30 אלף נטו 

בידקו באיזה עשירון אתם | ביזפורטל (bizportal.co.il)

זה הכי עדכני שמצאתי.

רף הכניסה לעשירון ה- 9 הוא 38 אלף שקל, זה מתחת ל-30 נטו. חישוב מהיר במחשבון שכר לפי 19K לכל אחד מבני הזוג נותן סביב 13 נטו.
כבר 4 אלף שקל פחות לחיסכון/תשלום משכנתא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, gadik6 כתב:

הון בן-דורי

זה.

ככל שהמשפחה שלך יותר דורות בארץ, יש לך יותר סיכוי לאפשרות לקנוץ נדל"ן.

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יובל .מ.  הבחור גר בחדרה ודתי. מסביר לפחות חלק מהמספרים שהביא.

לא זוכר האם כבר ציינתי - הבן שלי שכר מטפלת לתינוקת - 8,000 ש"ח בחודש (אם כי לפי שעות), מחירי חיפה, עד כמה שהבנתי לא כולל בט"ל ופנסיה. בגוש דן כנראה היה משלם פי 1.5.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, sperial כתב:

לא זוכר האם כבר ציינתי - הבן שלי שכר מטפלת לתינוקת - 8,000 ש"ח בחודש (אם כי לפי שעות), מחירי חיפה, עד כמה שהבנתי לא כולל בט"ל ופנסיה. בגוש דן כנראה היה משלם פי 1.5.

זאת הקיצוניות השניה, ברור שלהעסיק אדם במשרה מלאה זה יקר מאוד, זה לא מדד לכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@om2 - תודה על הפירוט! כמה עלתה הדירה כאשר רכשתם אותה וכמה היא עולה כיום? האם זוג כמוכם - בנתוני התעסוקה של אז ובנתוני השכר של היום (דהיינו קח את השכר ותצמיד אותו לעלייה שהיתה מאז) - יכול (בהנחה שיש לו נניח את אותו אחוז של הון עצמי - לקבל משכנתא?

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, sperial כתב:

@יובל .מ.  הבחור גר בחדרה ודתי. מסביר לפחות חלק מהמספרים שהביא.

חדרה של היום התייקרה, דירות 4 חדרים מקבלן מתקרבות ל2 מיליון שקל.

גם אם זוג יבוא עם 600-700 אלף שקל עדיין יצטרך משכנתא מטורפת של 1.3 מיליון שקל, שלא מתקרבת ל3600 שקל החזר חודשי.

לצורך העניין, ציין שהם על שכר של 16 נטו.. לפי החישוב שעשו פה החזר של 8 אלף שקל שם אותם על 50 אחוז מההכנסה הפנויה. בהצלחה עם הריביות מהבנק.

זה כמו הסיפורים של המבוגרים שקנו בשנות ה80 דירות ונמחקה להם המשכנתא. לא מעניין אותי.

דירה שנקנתה לפני 10 שנים שונה בתכלית מדירה היום.

בפרלמנט ששודרה ב2012 צחקו על אמציה שרצה לקנות דירת שלושה חדרים ברמת גן עם מרפסת וחנייה ב1.2 מיליון. 

לא צריך להסביר כמה זה נשמע בדיחה היום.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...