Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, MZN כתב:

תראה מה קורה בקריית מוצקין, עוד בשכונה הכי יקרה, חצי מהשכונה מופשרת ויוצאת ישר למכירה, אחרי ש-5 שנים גרו שם שוכרים עם תחזוקה הכי מינימאלית שיכולה להיות.

היו כל כך הרבה דרכים לעשות את התוכנית הזאת טובה יותר (אם נצא מנקודת הנחה שלעשות הגרלה לפסיק מהאזרחים שמחפשים דירה זה איזה פתרון נורמאלי).

מה קורה בקרית מוצקין בדיוק ? אני רואה מספר מועט של דירתו למכירה במשכנות האמנים בלוחות כרגע. 

במחירים בטווח הגבוהה של מחוז קריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

זכו במחיר למשתכן ועשו רווח של מיליון שקל: נתוני הפרויקטים שהופשרו למכירה (ynet.co.il)

לוטו בחסות המדינה..

7 אחוז מהרוכשים בעפולה קנו דירה נוספת אחרי החתימה.

כרגיל כשהמדינה עושה תוכניות, הרעיון יפה ואז כל האינטרסנטים קופצים לעגלה וזה יוצא גרוע ורק פוגע בשוק.

הדבר הכי טוב שהמדינה יכולה לעשות בשוק הדיור זה פשוט לא להתערב.

גם כחלון עם תכנית למשתכן הזוועתית, גם לפיד עם מעמ אפס, גם ישראל כץ עם שינוי המס על המשקיעים.

כולם עשו דבר אחד בלבד - תדלקו את שוק הדיור.

אני מעדיף את הגישה של מנכל המשרד לשיכון הנוכחי, לא להתערב והשוק יעשה את שלו.

המדינה צריכה לעשות רק דבר אחד - לבנות כמה שיותר. 

וזהו.

• אהבתי 4

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שהייתה לו דירה ב2016, עשה "רווח" מהעלייה. מחיר למשתכן רק הקפיאה מחירים כאילו קנית ב2016.

השיטה יחסית צודקת כי זה הגרלה ולא איזה חלוקת כספים לפי פרוטקציה כזו או אחרת או תנאים מותאמים.

זה לא באמת רווח, כי הכל עלה. אם באמת הרבה ימכרו, אז המחיר ירד.

גם בפרוייקט שאני זכיתי יש כאלה שימכרו ברגע שיוכלו, כי הם לא רוצים להעביר את חייהם לעיר אחרת, אפילו בין ערים במרכז. וההנחות בדירות הגדולות יגיעו למיליון וחצי ואפילו יותר.

• רעיון גרוע 1

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, MZN כתב:

היו כל כך הרבה דרכים לעשות את התוכנית הזאת טובה יותר

רשמתי זאת מס' פעמים בעבר - כמות האנשים שאני מכיר אישית שגרים בארה"ב וקנו דירה להשקעה בלוטו כחלון עם הנחה מסובסדת ע"י כספי המסים של תושבי ישראל, היא דו ספרתית. כמובן שאם מוסיפים לזה עוד תושבי ישראל המס' עוד יותר גבוה, וזה סופר אנקדוטלי ולכן מדגם פצפון מהכלל. 

זה אבסורד מהחלל: לוקחים את כספי המסים של כולם ומחלקים לפלח ספציפי שבהגדרה - יש לו מעל הממוצע מלכתחילה, בשביל שיבצע עם זה השקעה אישית. התכנית עם שם חמוד והציבור בור מחד ואינטרסנט מאידך וכך הקשקוש הזה עובר. 

אפשר לומר שיש פה צדק פואטי כלשהו כי הרי כספי המסים מלכתחילה הגיעו כמעט רק מהפלח הזה, שכן עשירונים 9-10 מממנים את כל השאר, אבל כמובן שגם זו שטות - במקום לחלק מתנות מסובסדות לכמה משקי בית ספציפיים אמורים לתקן את המערכת, או לפחות לעשות הגרלה בה גם אנשים שלא מעוניינים בהשקעת נדל"ן יכולים להשתתף... 🤷‍♂️🤦‍♂️

הכל מטומטם 

• אהבתי 4
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחלוטין מסכים עם כל מילה.

בתור זוכה בתכנית הזאת, בפרויקט שזכיתי יש מעל ל-40% משקיעים.

ולא מדובר על פריפריה רחוקה, אלא על גן יבנה.

אנשים ניגשו וקנו רק כי הגרילו להם מיליון שקל בחינם ברכישת כרטיס השתתפות.

תכנית גרועה שעשתה רק דבר אחד, תידלקה את שוק הנדלן בעוד משקיעים.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומי יודע כמה מקורבים "זכו" בדירות הטובות בפרויקטים המבוקשים במרכז ? 

זה שיש גם פשוטי עם שזכו בעיני הצגה בלבד. 

מדינה מושחתת. 

עריכה אחרונה על ידי rev-Match

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

אפשר לומר שיש פה צדק פואטי כלשהו כי הרי כספי המסים מלכתחילה הגיעו כמעט רק מהפלח הזה, שכן עשירונים 9-10 מממנים את כל השאר

האם עשירון 9 בישראל היום יכול להגיע לדירה חדשה בעיר בישראל או לבית קרקע בפריפריה? 

עשירון 9 בישראל של היום לא מגיע למה שעשירון שביעי הגיע אליו לפני עשור.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורסמה סקירת הנדל״ן של הכלכלנית הראשית במשרד האוצר לחודש יולי
https://www.linkedin.com/posts/galit-ben-naim-a415b995_מת-אב-ומת-אלול-ומת-חומם-אבל-אין-חדש-תחת-activity-7107032411917418496-zLvW?utm_source=share&utm_medium=member_ios

הפעם במקום עיקרי הדוח קבלו סיכום קצר של גלית בן נעים ממשרד האוצר:

מת אב ומת אלול ומת חומם. אבל אין חדש תחת השמש. פרסמנו היום את סקירת הנדל"ן לחודש יולי (קישור בתגובה הראשונה). בחוץ היה זה החודש החם ביותר בהיסטוריה, כך לפי גוף מחקר של האיחוד האירופי. בשוק הנדל"ן שלנו היה זה מחודשי יולי הקרירים ביותר לפחות מאז תחילת שנות האלפיים. 6,912 דירות נרכשו במהלך החודש, כולל כ-650 דירות במסגרת מחיר למשתכן. בהשוואה ליולי אשתקד זוהי ירידה של 29% במספר העסקאות בשוק החופשי. מכירות הקבלנים בשוק החופשי הסתכמו ב-1,852 דירות, ירידה של 23% לעומת יולי אשתקד וירידה של 10% בהשוואה לחודש הקודם. זאת לאחר שבחודש יוני דווקא התמתן שיעור הירידה לעומת יוני אשתקד ואף רשם גידול בהשוואה לחודש הקודם. צעד קדימה, שניים אחורה. רגע לפני ראש השנה תפרסם הלמ"ס את מלאי הדירות החדשות הלא מכורות הנמצאות בידי הקבלנים. יוסיף לעלות מעלה מעלה? היו גם כמה נקודות אור בסקירת יולי. כך למשל, דווקא על רקע החולשה במכירות הקבלנים בכל הארץ בלט אזור ב״ש בגידול חד (של 33%) במכירות אלו בשוק החופשי, זה החודש השני ברציפות. עיקר הגידול התרכז בקרב הזוגות הצעירים, זאת בין היתר על רקע רמת מחירים נמוכה ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. לא רק בחודש יולי אלא מאז תחילת השנה. האזור היחידי בו עלו ממצאים כאלו. אולי עלו על משהו הקבלנים שם באזור.. בפלח השוק של דירות יד שניה נמשך השפל בעסקאות. סך דירות יד שניה שנמכרו בחודש יולי עמד על 4,412 דירות, ירידה של 32% בהשוואה ליולי אשתקד. זו גם הרמה הנמוכה ביותר בעסקאות יד שניה בחודשי יולי מאז 2002, שעמד בצל האינתיפאדה השניה. אם רוצים בכל זאת לנסות לשאוב עידוד זה אולי מהעובדה ששיעור הירידה בפלח שוק זה היה המתון ביותר מאז.. יולי אשתקד. ככה סוגרים שנה. ואולי התקווה להתעוררות בשוק הזה ובכלל תגיע מכיוון אחר לגמרי. נפתח השער. לראשוני היוצאים ממחיר למשתכן. בסקירה הצגנו את הממצאים מניתוח שני הפרויקטים הראשונים של מחיר למשתכן שהוסרה בהם לפני כחצי שנה תקופת החסימה למכירת הדירה. לוד ועפולה. אם פספסתם את הכותרות באתרים הכלכליים, להלן החדשות, תחילה עיקרן: · כ-11% מהרוכשים בעפולה כבר מכרו את דירתם ויחד עם מי שהתחייבו למכור את הדירה (כי רכשו "דירה בהמתנה") מגיע שיעור זה ל-14.5%. בלוד עומדים שיעורים אלו על 4.5% ו-12.6%, בהתאמה. בעפולה מי שמיהרו למכור היו דווקא בעלי ההכנסות הגבוהות. רווח הון ריאלי ממוצע בעפולה – 635 אלף מלש"ח. בלוד-1 מלש"ח. עשו לביתם. · בין 7%-5% מהרוכשים הפכו למשקיעים גם עפ"י ההגדרה היבשה. כלומר, רכשו "דירה נוספת". זה אולי נשמע מעט, אבל בהינתן הגילאים הצעירים ושיעור המשקיעים בקרב כלל משקי הבית, זה שיעור לא מבוטל. עם האוכל בא התיאבון. לבריאות. · החדשות הטובות באמת משם זה הגידול החד בשכר משקי בית אלו בשנים לאחר הרכישה. כולל בחמישונים הנמוכים. איך עשו את זה? נשפוך על זה אור בסקירות הבאות. בכמה מלים-לא קפאו על השמרים. נסיים בתחזית. אם זה מה שצפוי גם בפרויקטים הבאים העומדים להשתחרר, צפויות הצפות במקומות המועדים. שנה טובה!!

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שהיום יותר קשה 

אבל עשירון 9  יכול לקנות דירה היום.

אפילו דירה יקרה.

עשירון 9 מרוויח 30 אלף נטו 

יש לי 3 בנות (אחת במעון ) + 2 רכבים + יוצאים לחופשה פעם בשנה

ועדיין ממוצע ההוצאות החודשי שלנו הוא סביב 15 אלף.

משמע עשירון 9 יכול לחסוך 15 אלף (אפשר גם יותר ) כל חודש

תוך 5 שנים יש לו סביב מיליון שח הון עצמי.

לוקח עוד 3 מיליון משכנתא ומקבל דירה של 4 מיליון.

זה אחלה דירה.

למה אני אומר את זה?

כי לפני 9 שנים התחתנו.

היינו בעשירון 3-4

ועדיין הצלחנו להגיע על ידי חיסכון לדירה.

אומנם לא דירת פאר.

אבל 3.5 חדרים+ חניה+מחסן 

תחשוב בהיגיון.

מחירי הדירות עולים ועולים?

מי אחראי לעליה? רק עשירון 10?

לא...

עשירון 10 קונה בתל אביב

9 ברמת גן

8 בנתניה

7 בחדרה

וכו'

משוואה פשוטה.

מחירי הדירות עולים = יש כסף לאנשים לקנות

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, om2 כתב:

נכון שהיום יותר קשה 

אפילו דירה יקרה.

זה אחלה דירה.

למה אני אומר את זה?

כי לפני 9 שנים התחתנו.

היינו בעשירון 3-4

אומנם לא דירת פאר.

אבל 3.5 חדרים+ חניה+מחסן 

תחשוב בהיגיון.

לא...

עשירון 10 קונה בתל אביב

9 ברמת גן

8 בנתניה

7 בחדרה

וכו'

משוואה פשוטה.

לא אם 70 אחוז מהכסף לא שלהם ועושים קומבינות לעקוף את המערכת

• אהבתי 2

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, om2 כתב:

עשירון 10 קונה בתל אביב

אז זהו, שלא.

ציטוט

גם לעשירון העליון כבר אין מספיק כסף לדירה בת"א.
בתנאים של ריבית גבוהה נדרשה רק עוד התייקרות קטנה של 0.6% במחירי הדירות כדי לדחוק החוצה מתל אביב גם את העשירון העשירי.

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=h1fvirut3

3 מיליון משכנתא בריביות של היום? אתה לא נהיה עשירון עליון, לרוב, בגיל 25, יותר לקראת גיל 40, משאיר לך במקסימום בתרחיש האופטימלי 30 שנה לעבוד, רק בשביל לשרת חוב? ואם יש משבר באמצע? פיטורים? חס וחלילה בגיל 50 להיות מובטל, אין דירה ואין כלום כי כיסית רק חלק מהריבית ולא נגסת בקרן.

מרגיש לי כמו טירוף. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, rev-Match כתב:

ומי יודע כמה מקורבים "זכו" בדירות הטובות בפרויקטים המבוקשים במרכז ? 

זה שיש גם פשוטי עם שזכו בעיני הצגה בלבד. 

מדינה מושחתת. 

קשה מאוד לדעת אבל בפרוייקט שלי שעונה על ההדגרה שלך מתוך למעלה מ-300 זוכים אני מכיר ברמה כזאת או אחרת בערך מחצית מהרוכשים ואינני חושב שמי מהם מקורב - כולם אנשים רגילים בגדול. אבל:

1. יש לא מעט זוכים שבכלל לא חיים בישראל ובהחלט קיבלו מתנה ממשלם המיסים.
2. רוב מי שויתרו על הזכיה עשו זאת משום שהדירות היותר זולות נגמרו מהר מאוד ולא היה להם כסף, למרות שהמחיר למ״ר אצלנו היה נמוך יחסית למיקום ולמועד ההגרלה (בערך לפני 5 שנים). יש כאלו שהצליחו ״לגרד״ אקסטרה אבל המון אנשים טובים ובוודטות לא מקורבים שניסיתי לסייע להם להבין האם יעמדו בהוצאה - כולל שתי אמהות חד הוריות - נאלצו בסוף לוותר.

3. אצלנו ניתן יהיה למכור בעוד שנתיים ואז נראה כמה משקיעים יש אבל רבים כרגע משכירים את הנכסים כי השכונה בבניה. ועדיין הייתי מעריך שלפחות 30-40% מעולם לא יגורו בדירה אי פעם - השכן שלי מלמעלה בכלל מחיפה וכו׳ 

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

נכון שהיום יותר קשה 

אפילו דירה יקרה.

זה אחלה דירה.

למה אני אומר את זה?

כי לפני 9 שנים התחתנו.

היינו בעשירון 3-4

אומנם לא דירת פאר.

אבל 3.5 חדרים+ חניה+מחסן 

תחשוב בהיגיון.

לא...

עשירון 10 קונה בתל אביב

9 ברמת גן

8 בנתניה

7 בחדרה

וכו'

משוואה פשוטה.

עשירון 9 מרוויח כ-32-35 אלף ברוטו, בממוצע פר משק בית, למיטב ידיעתי.

גם החישוב של 15 אלף נטו חסכון הוא מאוד אופטימי. מה עם שכירות, אחזקת רכב, גנים, אוכל ועוד?   

אבל גם אם נניח והחישוב שלך היה נכון, אתה יודע מה ההחזר על 3 מיליון משכנתא ל-25 שנה?   מעל ל-17 אלף שקל היום, בהערכה גסה.

גם 2 מהנדסי אמאזון מאוד יזיעו בדרך לדירה בתל אביב בלי הון עצמי או עזרה מההורים.

מאיפה יש לאנשים כסף?   הון בן-דורי, אנשים עם דירות שנקנו לפני עשרות בודדות של שנים והיום שוות מיליונים ועוד.

עולים חדשים וסתם צעירים שמגיעים בלי עזרה מההורים יכולים כנראה רק לחלום על דירה בתל אביב, גם אם הם הרחק בעשירון 10.

• אהבתי 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, gadik6 כתב:

גם 2 מהנדסי אמאזון מאוד יזיעו בדרך לדירה בתל אביב בלי הון עצמי או עזרה מההורים

באמאזון יש מזגנים טובים, וגם הריפרשים די טובים 😬

--

(בגדול מסכים איתך, אבל הדוגמא על אמאזון בעייתית כי הם משלמים די בטופ ומהנדסים אחרי מספר שנים די קטן יקבלו שכר מאוד גבוה בשקלול מניות)

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, om2 כתב:

אשמח שתלמד אותי את הסוד (לא בציניות)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 3
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...