Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

המשקיעים לא מרוויחים כלום כי זה חרא של השקעה והם לא מבינים כלום מהחיים שלהם, וכן בנתיים כשאני שוכר אני עושה תשואה הרבה יותר מרשימה ואולי בטווח הארוך אני אגיד מזל שדירות בישראל עלו כמו ארמונות והייתי חייב להשקיע. אבל עדיין, כרגע לפחות אני מתבאס על זה שאני צריך לשכור בקומבינות דיור של משקיעים ושל כאלה שירשו שטחים מלפני 100 שנה וחילקו ל5 יחידות, במקום פשוט לקנות משהו שמתאים לי.

לאנשים עם כסף בישראל נראה כאילו להשקיע בכל דבר שהוא לא דירה זה תורה מסיני, ומבחינתם לקנות דירה ולהתעסק במשכנתא ועורכי דין יותר קל. לא ברור לי איך ה״משקיעים״ בישראל הגיעו לזה, אבל אם זה המצב אז כן ממש לא תזיק איזו התערבות לא קומוניסטית שתשנה את האיזון בין קלות ההשקעה בכל תחום. משהו כמו להוריד מס רווחי הון + להכניס איזה בירוקטיה שנתית\חודשית להשכרת דירות. לתת אולי עוד צורת השקעה בבנק שהיא מוזלת יותר או זמינה יותר. יכולים להמציא 1000 דברים קטנים כאלה שקצת ישנו את הראייה של הגאונים הגדולים שכמעט קנו דירות להשקעה בחריש וקרית גת. לא נראה אבל שאכפת למישהו בממשלה, לא שומעים על ניסיונות כאלה.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכדור שלג מתחיל להתגלגל, נכון- עדיין לא רואים ירידות מחיר משמעותיות אם בכלל. אבל עצם הקיפאון מכניס אלפי משפחות שמתפרנסות מנדלן בעקיפין (יועצי משכנתאות, מתווכים, מלווי משקיעים, שיפוצניקים, מובילים, וכו׳).
כמו שאמרו ברגע שהריבית עולה האפקט קורה בדיליי, ולאוכלוסיה הזו בנוסף לנפגעי ההייטק בנוסף לעובדים בתחום המסעדנות(שנפגע אנושות-מנסיון) יהיה מאוד מאוד קשה לשרוד כלכלית או לשמר את רמת החיים שלה היו רגילים.
ואז מנסים לשרוד, חודש חודשיים שלוש, ואז רואים איפה אפשר לקצץ - טיולים/חוגים/רכב/מסעדות וכו׳ כל צמצום כזה פוגע באנשים המשתכרים שם, וזה פשוט כדור שלג שלא עוצר ונוגע כמעט בכולנו.
אני לא רואה ירידות משמעותיות אבל אין ספק שאנחנו בדרך למיתון- כמה קשה הוא יהיה ימים יגידו ואם זה ישפיע על ענף הנדלן שלדעתי הוא המוצא האחרון(אנשים יצמצמו בכל מקום אפשרי לפני הדיור)- כולנו ניפגע כי אז המצב יהיה באמת חמור.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, liorwohl כתב:

המשקיעים לא מרוויחים כלום כי זה חרא של השקעה והם לא מבינים כלום מהחיים שלהם, וכן בנתיים כשאני שוכר אני עושה תשואה הרבה יותר מרשימה ואולי בטווח הארוך אני אגיד מזל שדירות בישראל עלו כמו ארמונות והייתי חייב להשקיע. אבל עדיין, כרגע לפחות אני מתבאס על זה שאני צריך לשכור בקומבינות דיור של משקיעים ושל כאלה שירשו שטחים מלפני 100 שנה וחילקו ל5 יחידות, במקום פשוט לקנות משהו שמתאים לי.

לאנשים עם כסף בישראל נראה כאילו להשקיע בכל דבר שהוא לא דירה זה תורה מסיני, ומבחינתם לקנות דירה ולהתעסק במשכנתא ועורכי דין יותר קל. לא ברור לי איך ה״משקיעים״ בישראל הגיעו לזה, אבל אם זה המצב אז כן ממש לא תזיק איזו התערבות לא קומוניסטית שתשנה את האיזון בין קלות ההשקעה בכל תחום. משהו כמו להוריד מס רווחי הון + להכניס איזה בירוקטיה שנתית\חודשית להשכרת דירות. לתת אולי עוד צורת השקעה בבנק שהיא מוזלת יותר או זמינה יותר. יכולים להמציא 1000 דברים קטנים כאלה שקצת ישנו את הראייה של הגאונים הגדולים שכמעט קנו דירות להשקעה בחריש וקרית גת. לא נראה אבל שאכפת למישהו בממשלה, לא שומעים על ניסיונות כאלה.

פשוט.

הרבה יותר קל להלבין הון דרך שוק הנדלן.

כל מי שיש לו הון שחור זמין יכול לקנות בית ולקבור את הכסף בבלטות ובקירות

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 27 דקות, yuvalganim כתב:

פשוט.

הרבה יותר קל להלבין הון דרך שוק הנדלן.

כל מי שיש לו הון שחור זמין יכול לקנות בית ולקבור את הכסף בבלטות ובקירות

אתה רציני? היום עיסקה של 6000 שקל במזומן אסור לעשות, אז מי יקנה ככה דירה במזוודות של מליונים? החמאס? זאת הדרך המהירה שיעלו עליך מס הכנסה. אין לך שום הכנסה מדווחת ופתאום קנית דירה במליונים...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתם תמימים או מיתממים.

אז קודם כל, כשהתחילה הבועה להתנפח כל החוקים לא היו.

שנית, קונים בית, מביאים שיפוצים, מתקנים דברים, מסדרים, קונים ריהוט וכו.

אפשר לעשות הרבה דברים במזומן ולהלבין הכל.

ב-2010 היו קונים פה בתים עם מזוודות של כסף, על מה אתם מדברים בכלל

• אהבתי 2

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע על סמך מה הניתוח בוואלה (נתוני יד 2), לפי מחיר מבוקש או לפי מחיר מכירה בפועל, אבל הם מזהים ירידות מחיר משמעותיות במספר ערים.

https://nadlan.walla.co.il/item/3580329

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה היה ב2010 אני הייתי בחטיבת ביניים. היום אי אפשר לקנות בית במזומן.
שיפוצים בשחור? לא מקבלים הנחה בארנונה + לא מקבלים הנחה במס שבח. מה גם שהקבלן יכול לברוח או לתבוע אותך אם הוא נפצע.
ריהוט בשחור? איזה? יד2 אולי אם ההצד השני מוכן לקבל מזומן, בחנויות יש מגבלה על המזומן.
מה שאתה כן יכול לעשות במזומן זה שכר טרחה למתווך- בהנחה והוא חאפר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, פינדר כתב:

לא יודע על סמך מה הניתוח בוואלה (נתוני יד 2), לפי מחיר מבוקש או לפי מחיר מכירה בפועל, אבל הם מזהים ירידות מחיר משמעותיות במספר ערים.

https://nadlan.walla.co.il/item/3580329

אין ל"נתונים" האלו משמעות. יש מספרים אמיתיים של הלמ"ס, לא צריך לסמוך על הדמיון הפרוע של יד2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדויק. לנתונים של הלמס יש דיליי מובנה של כמה חודשים.

יד 2 יכולים בקלות לראות שינויים במחיר המבוקש ולא צריכים לחכות לחתימת חוזים ודיווח לרשויות.

זה אולי פחות מדוייק, אבל יותר מהיר בזיהוי מגמות.

• אהבתי 5

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כיום יש הרבה מחירת בתים בשחור

לפחות חלק מהכסף.

נגיד אני סוגר איתך בית ב1.5

כותבים שהמחיר היה 1.3

והשאר במזומן.

המוכר משלם פחות מס שבח

הקונה מלבין כסף.

שיפוצים בשחור דווקא מאוד משתלמים.

שיפוץ של 100 אלף אתה סוגר בפחות מ40 אלף.

כי אתה יכול להביא סחורה בלי מעמ (ועל הסחורה הזאת לא משלמים מס הכנסה. בטל וכו')

עובדים בלי אישורי עבודה שעולים חצי מחיר 

ןכו'

הנחה בארנונה לא צריך הוכחה שאתה משפץ חוקי.

אלא שאתה משפץ

אחרי זה הוא משכיר את הבית במחיר גבוה יותר 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 שעות, om2 כתב:

שיפוצים בשחור דווקא מאוד משתלמים.

אף אחד לא יעשה לך שיפוץ ב200 אלף שקל במזומן בלי קבלות. הוא לא יכול להפקיד את הכסף הזה אחר כך בבנק. אולי בסכומים של עשרות אלפים בודדים עוד אפשר, אבל במאות אלפים לך תמצא מי שיתעסק איתך.

היום כדי להלבין כאלה סכומים אתה צריך להיות עבריין מס מקצועי. 

ואיזה חומרים לשיפוץ תקנה במזומן? ממי בדיוק? איזה חברה נורמלית תעשה איתך עיסקה על יותר מ6000 במזומן? 

למה למישהו להיתקע היום עם מזומן שאתה לא יכול להכניס לבנק?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...