Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

כל אחד וההגדרה שלו להתכלבות. אבל חייבים להבין, שמי שלא מגיע עם הון עצמי משמעותי מהבית, ולא מרוויח משכורת מטורפת, חייב להתכלב בשביל לצבור הון. אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

אם הם לא יושבים בהייטק על 25-30 ברוטו בחודש הם לא יצברו נכסים גם אם יתכלבו כל החיים שלהם. קיימת אופציה ג' - הגירה. המון עושים את זה. ירידה מהארץ כבר לא מילה גסה. זו די האפשרות היחידה לצעירים לשרוד במציאות של היום.

אני נולדתי ב-1987 :roll:

איפה אתה גר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחלת טוב (החלק של הלקחת אחריות), המשכת קצת פחות. השקעות זה חשוב, אבל החלטות השקעה צריכות להילקח בצורה שקולה, ולא בהסתמכות על עיקרון ה"מה שהיה הוא שיהיה", עיקרון שמוביל משקיעים להפסדים גדולים. לפי אותו עיקרון, מי שלא השקיע בביטקוין הפסיד הון עתק, ולכן הוא חייב להשקיע עכשיו ומיד את כל כספו בביטקוין, נכון?

לא כל מי שלא קונה נדל"ן עסוק ב"חדילה". וכן, קניית נכס זול במינוף גבוה להשקעה לטווח קצר עלולה להתברר כטעות משמעותית עוד כמה שנים (ועלולה גם לא). יש לך ים סיכונים, כמו חוסר יכולת למצוא שוכרים, עליית התשלום החודשי למשכנתא (בגלל עליית ריבית), ירידת מחירים כללית, ירידת ערך הנכס הספציפי שלך, הוצאות תחזוקה לא צפויות, מיסוי על משיקעים שעלול להשתנות ואפילו הפסד פוטנציאלי בגלל חוסר היכולת לזכות בהטבות ממשלתיות כאלו ואחרות בגלל שאתה בעל נכס. ועוד לא הזכרנו את ההוצאות הגבוהות בקנייה ומכירה.

מסכים עם כל מה שכתבת. אני ניסיתי לתת דוגמה אפשרית להשקעה, ובחרתי לתת את הדוגמה בתחום בו עוסק השרשור - רכישת נדל"ן. בהחלט ניתן ורצוי לבצע השקעות גם בתחומים אחרים, כמובן שגם בתחומים אלה קיימים סיכונים שצריך לנתח. הנקודה שלי היא שכל מי שבוחר לייבב ולהתלונן בעצם מבזבז את המשאב הכי יקר שיש לו - זמן. בחמש שנים אפשר לייצר הון ראשוני נאה בהרבה דרכים עם סיכון סביר. מצד שני אפשר לבזבז את הכסף על צריכה ואת חמש השנים על התמרמרות - ולהשאר במקום.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים משקיעים 5-7 שנים מהחיים רק ברכישת כישורים שיאפשרו להם לייצר הון ראשוני. בגדול רוב האנשים לא מתחילים להרוויח לפני גיל 30. אז קל להגיד לאנשים "להשקיע". איזה כסף? המינימום שמרוויחים בשירות לקוחות/אבטחה/מלצרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתה משתחרר מהצבא בגיל 21, מתבטל שנה בעבודות מסריחות וחושב מה לעשות עם עצמך, מתחיל ללמוד בגיל 22 ובגיל 26-7 אתה כבר יכול לעבוד במקצוע שלמדת. אם התנהלת כלכלית בצורה נכונה וחסכת, למה שלא יהיה לך הון ראשוני בגיל בסביבות גיל 30?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy85

אני אספר קצת על עצמי. אני בחור בן 24 השתחררתי לפני שנה וחצי כמעט עם חיסכון של כ-10000 שקלים+מענק שחרור של כ-20000 שקלים

גר עם ההורים ומתחיל בנובמבר הנדסאי חשמל במקום קרוב לבית ולעבודה ככה שאני יכול להמשיך לעבוד וללמוד תו"כ

כיום לאחר שנה של עבודה אני עומד על סכום יפה מאד של כמאה אלף שקל.

אני רוצה לומר מי שרוצה לחסוך חוסך (לא טסתי אחרי השחרור, עשיתי שביל ישראל שלקח לי בערך חודשיים ולאחריו התחלתי לעבוד)

הכל נמצא בתודעה וביכולת לקמץ בהוצאות בשביל העתיד.

במאמר מוסגר יכול מאד להיות שהפרספקטיבה שלי לא נכונה ביחס להרבה הרבה אנשים (חייל משוחרר,רווק,גר עם ההורים) אבל אולי החשיבה הזו שלא חייבים לעשות צבא-טיול שחרור של עשרות אלפים וישר להתחיל לעבוד/ללמוד תעזור לאנשים אחרים

אין כמו הבית (קארס פורום) :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תוך שנה חסכת 70,000 (בערך 6,000 ש"ח בחודש) זה אומר שאתה מרוויח מעל הממוצע. (בנחה והוצאת קצת על עצמך ולא סגרת 100% ממשכורת נטו בחסכון)

המון מקצועות משלמים 5,000 - 6,000 לעובדים חסרי ניסיון והשכר עולה בקצב 10-15 אחוז בשנה.

מה ששוחט פה אנשים זה שכר עלוב למגוון רחב מאוד של מקצועות, הצורך להוציא הרבה כדי actually get to work normally (דלק, ביטוחים, מיסים מטורפים על מכוניות ומהצד השני השקעה מינימלית בתחבורה ציבורית).

נכון מאוד. תוסיף לזה מוצרים שעולים פי 2-3 בהשוואה לחו"ל, היעדר כל אלטרנטיבה למגורים (לא בונים דירות קטנות, לא בונים דירות להשכרה לטווח ארוך), שכונות שנבנות במודל "מחסן לבני אדם" ותקבל את סיר הלחץ בשם מדינת ישראל.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy85

אני אספר קצת על עצמי. אני בחור בן 24 השתחררתי לפני שנה וחצי כמעט עם חיסכון של כ-10000 שקלים+מענק שחרור של כ-20000 שקלים

גר עם ההורים ומתחיל בנובמבר הנדסאי חשמל במקום קרוב לבית ולעבודה ככה שאני יכול להמשיך לעבוד וללמוד תו"כ

אני רוצה לומר מי שרוצה לחסוך חוסך (לא טסתי אחרי השחרור, עשיתי שביל ישראל שלקח לי בערך חודשיים ולאחריו התחלתי לעבוד)

במאמר מוסגר יכול מאד להיות שהפרספקטיבה שלי לא נכונה ביחס להרבה הרבה אנשים (חייל משוחרר,רווק,גר עם ההורים) אבל אולי החשיבה הזו שלא חייבים לעשות צבא-טיול שחרור של עשרות אלפים וישר להתחיל לעבוד/ללמוד תעזור לאנשים אחרים

כמה סיפורי "אחרי השחרור עבדתי קשהבמקום לטוס להודו" שמעתי אתה לא תאמין.

יש לך חיסכון של 100K בגיל 24 כי אתה מקבל תמיכה כלכלית מההורים. תן לח לנחש, כנראה שיש להם רכב (או כמה) שתמיד זמין עבורך ובגלל זה אין לך צורך באחד משלך.

אתה גם לא משלם על האוכל או משתתף בהוצאות הבית האחרות כי ההורים משלמים.

אתה מבין לאן אני חותר? אתה מקבל את אותה התמיכה כלכלית שכולם מדברים כאן רק מכיוון אחר. אבל הכסף זה אותו כסף.

אני מכיר הרבה סיפורי "עבדתי וחסכתי", רק שמי שמספר אותם שוכח להגיד גם, שההורים מכלכלים אותם וקונים להם כל דבר שרק יבקשו. לא לכולם יש את הפריוולגיה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

iluxxxa, זה בדיוק - אבל בדיוק מה שאמרתי בהודעה שלי. גם אני שמעתי הרבה סיפורים כאלו ובסוף התברר שאופסי דופסי, ההורים שילמו על הלימודים וההורים שילמו על השכירות ליד הטכניון וההורים הביאו את הטויוטה 2006 שלהם בשביל הלימודים וההורים פה וההורים שם... (וזה בסדר גמור, אני הורה וברור לי שזה מה שאני צריך לתת לילדים שלי בישראל של 2017 פלוס 20 שנה כדי שיתחילו את החיים שלהם כמו שצריך).

כולם מספרים אני חי כמו כלב - בפועל, מי שלא עוזרים לו, לא יגיע לדירה. חוץ מכתות קיצוניות כמו זו ש Fitch נמצא בה :wink:

עריכה אחרונה על ידי Alon_A

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

chemguy85

יפה, הצטרפת לפורום בגיל 13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה שאתם אומרים נכון וגם רשמתי הסתייגות בסוף ההודעה הקודמת שלי.

לגבי רכב אני יכול להסתדר טוב מאד בלי רכב להגעה לעבודה אני לא צריך רכב לכן גם לא רכשתי לי אחד.

לגבי לימודים אני אלמד לימודי תעודה שמשרד הבטחון משלם את רובם.

וכן אפשר לומר שהתבגרתי עם הפורום

אין כמו הבית (קארס פורום) :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל ההון העצמי שלי הצלחתי לחסוך רק בזכות זה שגרתי אצל ההורים עד איזה גיל 29 בערך. אחרת אין שום סיכוי שבעולם שהייתי מצליח להגיע להון הזה. אישתי לעומת זאת, גם כן הייתה גרה אצל האמא (גרושים) אבל נאלצה לעזור בתשלום חשבונות הבית, לשלם לבד על התואר 1 + 2 ולכן לא חסכה אגורה אחת להון העצמי. ועדיין נזקקתי לעוד קצת עזרה מההורים כדי לנפח טיפונת את ההון העצמי.

אין ספק שללא עזרה מההורים, קשה מאוד להגיע להון עצמי ריאלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתכלס רוב האנשים מקבלים עזרה כלשהי מההורים, היא לא חייבת להיות בוכטה של כסף לרכישת דירה. קשה לי להאמין שביום השחרור מהצבא מישהו פה נזרק מהבית להסתדר לבד בחיים כאילו הוא איזה dsg בתום האחריות. גם אם להורים אין בוכטה של כסף לשים על דירה בשבילך, אפשר לגור אצלם בתקופת הלימודים ולחסוך שכירות. כל עוד אתה רווק וזה לא מפריע להם, מה הבעיה להמשיך לגור שם גם אחרי שהתחלת קריירה? את הלימודים בד"כ מממן הפיקדון מהשיחרור.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מכיר, סכומים של 150-200 אלף "עזרה" מההורים זה לא משהו נדיר כלל וכלל. אלא בנורמה. תחשוב 200 אלף מההורים של החתן, עוד 200 מהכלה, וקיבלת 400 אלף.

פאקינג 400 אלף שקל.

וזה עוד משהו שאני מכיר. אני בטוח שיש הורים אמידים יותר שמביאים גם יותר(יש לי ידידה שקיבלה דירת 3 חדרים מתנה לרגל החתונה באחיד האיזורים המבוקשים ביותר בארץ(נכס של 2 מיליון שקל).

זה לא עזרה "קטנה", או דמי כיס , זה וואחד עזרה רצינית.

ומעניין מאוד, אילולא העזרה הזאת, האם מחירי הנדל"ן היו ממשיכים לטפס ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...