Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

א. כסף של ההורים

ב. ירושות

רוב המוחלט של הצעירים רוכשים דירות באמצעות כסף בין דורי.

^^^

אם זה תשובה למה שאני כתבתי,

רוצה דירה , תצמצם בדברים אחרים.

אין ארוחות חינם.

לא נמאס לך לפמפם את המנטרה הזאת? איפה לצמצם? כמה הצמצום יקרב את הצעיר הממוצע לדירה? אתה הוכחה חי ונושמת לנתק שיש בין הדורות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור אמיתי:

שנה ראשונה בטכניון, אני וחבר גרים יחד במעונות עזה (זה באמת השם השגור, מהסיבה שהם ברמה של עזה). לקראת סוף הסמסטר אנחנו כ"כ נגעלים מהמקלחות המשותפות החוסר במטבח ומזגן והאנשים החביבים ששוטפים רגליים בכיור ומשאירים אותו בצבע פיח... מחליטים לבדוק אם יש דירה נורמלית באזור.

מוצאים מודעה לדירה קרובה לשער הטכניון, 4 חדרים על הנייר אבל בפועל 3.5 (אחד מתוך 3 חדרי השינה הוא חצי חדר), ריקה *לחלוטין* מכל סוג של ריהוט או מוצר חשמל - כולל מקרר.

הדירה במחיר שמתאים יותר ל3 שותפים, לא ל2.

מחליטים שעם המחיר נסתדר - מחליטים שנשלים עם חוסר הריהוט ונשיג דברים מהמשפחות, פונים לבעלת דירה אומרים לה את זה ומבקשים ממנה דבר אחד בלבד: תדאגי לנו למקרר.

היא מסרבת.

הדירה עמדה ריקה במשך הסמסטר (וחצי) לאחר מכן.

היתה יכולה לקנות צי של מקררים בכסף שאיבדה על החודשים האלו...

מזכיר לי דירה שראיתי בעבר להשכרה.

דירה סה"כ בסדר, במחיר ממוצע, אבל מה? באר שבע בקיץ, 42 מעלות, והבנאדם מסרב להתקין מזגן. אומר שהוא רוצה קודם להרוויח קצת על שכר דירה אח"כ יתקין.

מין הסתם, חצי שנה אחרי עוד ראיתי שלט "להשכרה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נמאס לך לפמפם את המנטרה הזאת? איפה לצמצם? כמה הצמצום יקרב את הצעיר הממוצע לדירה? אתה הוכחה חי ונושמת לנתק שיש בין הדורות.

בעיקר נתק בין שאיפות של הדור שלנו למעשים של הדור שלנו.

זוג צעיר יכול לחסוך הון עצמי.

יקח שנה-שנתיים-חמש ואז הוא יכול לקנות בהתאם לצרכיו (לא פנטהאוס ברוטשילד) או במחיר למשתכן.

איפה לצמצם?

בשופינג ובאי השוואת מחירים. בסלולארי ב4000 שקל. בשכירות מיותרת כל עוד אפשר לגור בבית. באיביזות החדשות שמשום מה כולם צריכים. טיול אחרי בית ספר, טיול אחרי צבא, טיול לפני תואר, טיול אחרי תואר. תארים מיותרים במקצועות שלא צריך. מביאים ילדים "מוקדם מדי" ובלי התבססות כלכלית. עובדים בעבודות לא מתגמלות במקום לחפש למקסם שכר כל הזמן.

זה פשוט כדור שלג.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נתק בין הדורות, אלא נתק בין אנשים שלוקחים את גורלם הכלכלי בידיהם לבין אלה שמעדיפים לייבב. כמעט בכל רמה של חיסכון אפשר לקנות נכס להשקעה, להשכיר אותו כך שיכסה את כל המשכנתא או לפחות את רובה. לאחר מספר שנים למכור את הנכס ולהתקדם. כן, יש בזה סיכון מסוים (״מה יקרה אם מחירי הדירות ירדו, רחמנא ליצלן?!״) אבל גם בחדילה יש סיכון. הנה, מי שלא רכש נכס בשנים האחרונות הפסיד הון עתק - סכום שגם ירידות מחיר גדולות לא יכסו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

אם זה תשובה למה שאני כתבתי,

רוצה דירה , תצמצם בדברים אחרים.

אין ארוחות חינם.

לא,

זה היה מיועד למי שכתב שהמסעדות והפאבים מפוצצים ולכולם יש אייפון 7 בכיס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זוג ללא ילדים שמרוויחים ביחד 13k וגרים בשכירות של 3.5k בהחלט יכולים לחסוך ב5 שנים הון עצמי התחלתי לדירה סבירה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח? כי ממה שאני רואה, מסעדות, בתי קפה, פאבים ונתב"ג עדיין מפוצצים. מכוניות חדשות מהניילונים עדיין עולות על הכביש ולכל סטודנט שני יש לפחות אייפון 7 בכיס. ככה לא מתנהגים אנשים שאין להם כסף.

אני מבין שכבודו חי ביקום שבו דירה, אוטו, אייפון, ארוחה במסעדה, טיול לחו"ל ובירה בפאב עולים אותו סכום.

תשלח לי את הכתובות שאני צריך להכניס בportal gun, כדי שאוכל גם לבוא לבקר ולהתרשם.

זוג ללא ילדים שמרוויחים ביחד 13k וגרים בשכירות של 3.5k בהחלט יכולים לחסוך ב5 שנים הון עצמי התחלתי לדירה סבירה.

כדי שתהיה להם אחר כך את הזכות לחנוק את עצמם עם החזרי משכנתא של 4-5 אלף בחודש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במידה ואתה לא מתכנן לעזוב את הארץ או שאתה כריש השקעות מטורף שיודע לשחק עם כסף ולהרוויח, לדעתי עדיף לשלם לבנק 4-5 בחודש למשך 15 שנה ובסוף להיות בעלים של נכס מאשר שהכסף הזה יצא על שכירות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה מיועד למי שכתב שהמסעדות והפאבים מפוצצים ולכולם יש אייפון 7 בכיס

אז אתה בעצמך אומר שלאנשים לא נגמר הכסף, זה שצריך לבחור בין טיול לחול+רכב חדש כל 3 שנים לבין דירה, אין בכך שום בעיה.

אני מבין שכבודו חי ביקום שבו דירה, אוטו, אייפון, ארוחה במסעדה, טיול לחו"ל ובירה בפאב עולים אותו סכום.

אני גר ביקום שבו כל שקל שאתה מוציא על בירה, אוטו, אייפון, טיול לחול, בא על חשבון הון ראשוני\ תשלום עבור משכנתא.

תתפלא, אתה חלק מיקום זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה בעצמך אומר שלאנשים לא נגמר הכסף, זה שצריך לבחור בין טיול לחול+רכב חדש כל 3 שנים לבין דירה, אין בכך שום בעיה.

אני גר ביקום שבו כל שקל שאתה מוציא על בירה, אוטו, אייפון, טיול לחול, בא על חשבון הון ראשוני\ תשלום עבור משכנתא.

תתפלא, אתה חלק מיקום זה.

לאנשים כן נגמר הכסף, הכסף שהם מוכנים להוציא בשביל לא להתכלב יותר מדי.

אם לא היה את ההורים שלהם, הם לא היו קונים את הדירות האלה, כי עם כול הכבוד אף אחד לא יוותר על הפאב מסעדה ואייפון שלו ל-20 שנה בשביל 4 קירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נתק בין הדורות, אלא נתק בין אנשים שלוקחים את גורלם הכלכלי בידיהם לבין אלה שמעדיפים לייבב. כמעט בכל רמה של חיסכון אפשר לקנות נכס להשקעה, להשכיר אותו כך שיכסה את כל המשכנתא או לפחות את רובה. לאחר מספר שנים למכור את הנכס ולהתקדם. כן, יש בזה סיכון מסוים (״מה יקרה אם מחירי הדירות ירדו, רחמנא ליצלן?!״) אבל גם בחדילה יש סיכון. הנה, מי שלא רכש נכס בשנים האחרונות הפסיד הון עתק - סכום שגם ירידות מחיר גדולות לא יכסו.

בוא ניקח צעיר שמרוויח 20K ברוטו בחודש. מספיק מכובד? בערך פי 4 משכר המינימום במשק. לאותו צעיר נשאר בערך 13 נטו אחרי מס הכנסה, ביטוח לאומי, גמל ועוד.

דירת מרתף מחולקת במעגל השלישי של גוש דן - 3,000 בחודש

רכב - 2,000 בחודש

אוכל, ביגוד, הוצאות שונות - 2,000 ש"ח בחודש ואני מדבר כאן המינימום

נשאר לנו בערך 6,000 ש"ח חסכון חודשי לפני כל מיני הוצאות של צעירים דור Y "מפונקים" כמו לימודים לתואר שני (או אפילו תואר ראשון), השקעה בהתפתחות עצמית, מכשיר אלקטרוני פה ושם, הוצאות בלתי צפויות (תיקון רכב, החלפת מחשב).

72,000 ש"ח חסכון בשנה במצב סופר אופטימלי.

כמה כסף צריך להביא בשביל דירת 4 חדרים בחור שכוח אל בפריפריה במרחק 3 שעות נסיעה מהעבודה? 500-600K? יאללה בערך 7 שנות חסכון במצב שסופרים כל שקל שיוצא מהכיס ואחר כך לוקחים עוד משכנתא ל-25-30 שנה.

מן הסתם רוב האנשים לא מרוויחים 20 ברוטו בטח לא בשנות ה-20 לחייהם ואפילו לא בשנות ה-30 לחייהם ואפילו אף פעם.

אז מה יעשו אנשים שמרוויחים "רק" 15 ברוטו? או שמקבלים כסף מהורים ו/או ירושות או שנשארים ללא רכוש.

בארץ יהיו שני מעמדות - אנשים שיש להם ואנשים שאין להם.

הרבה אנשים שאין להם הם עולים דור ראשון בארץ שחלקם עובד בהייטק ועדיין לא סוגר את החודש. מציעים להם רילוקיישין לארצות הברית ב-150 אלף דולר שנתי. מה מחזיק אותם כאן? הפקקים בכביש החוף? המשכנתא החונקת ל-30 שנה בשביל דירת 4 חדרים במרחק 70 שעות נסיעה חודשיות לעבודה?

אולי בגרמניה.

בעיקר נתק בין שאיפות של הדור שלנו למעשים של הדור שלנו.

זוג צעיר יכול לחסוך הון עצמי.

יקח שנה-שנתיים-חמש ואז הוא יכול לקנות בהתאם לצרכיו (לא פנטהאוס ברוטשילד) או במחיר למשתכן.

איפה לצמצם?

בשופינג ובאי השוואת מחירים. בסלולארי ב4000 שקל. בשכירות מיותרת כל עוד אפשר לגור בבית. באיביזות החדשות שמשום מה כולם צריכים. טיול אחרי בית ספר, טיול אחרי צבא, טיול לפני תואר, טיול אחרי תואר. תארים מיותרים במקצועות שלא צריך. מביאים ילדים "מוקדם מדי" ובלי התבססות כלכלית. עובדים בעבודות לא מתגמלות במקום לחפש למקסם שכר כל הזמן.

זה פשוט כדור שלג.

לא כולם קונים סלולר ב-4,000 ש"ח. אתה יודע שיש אחלה סמארטפונים גם ב-1,500 ש"ח? בהנחה ולא קונים סלולר ב-4,000 ש"ח זה מקרב לדירה ב-1.5 מיליון שקל?

זה הנתק הבין דורי. בראש שלך כולם צריכים לחצוב סלעים מהבוקר עד הערב בשביל הפריווליגה לקנות דירה בישראל. אנשים צריכים להיתקע בבית של ההורים עד גיל 30 (בהצלחה במציאת בת זוג. ידוע שכל בחורה חולמת לקיים יחסי מין כאשר ההורים של החבר נמצאים מעבר לקיר)

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה יתדרדר אחרי זה, אבל אתה טועה. 2K בחודש על בגדים ואוכל לפני הוצאות דור Y?! ועוד 2K על רכב?!

לא כולם קונים סלולר ב-4,000 ש"ח. אתה יודע שיש אחלה סמארטפונים גם ב-1,500 ש"ח? בהנחה ולא קונים סלולר ב-4,000 ש"ח זה מקרב לדירה ב-1.5 מיליון שקל?

זה הנתק הבין דורי. בראש שלך כולם צריכים לחצוב סלעים מהבוקר עד הערב בשביל הפריווליגה לקנות דירה בישראל. ומי שלא רוצה הוא מפונק שרק כל היום מטייל.

אם זה לא היה ברור, אני בן הדור שלך. כנראה צעיר ממך. בן למהגרים צווארון כחול עמוק.

לי יש מוטוG שעלה לי 500 ש"ח וזה רק אחרי שהמוטוE שעלה לי 380 ש"ח הועבר בירושה לאמא שלי. זה רק תסמין.

וכן, כל פעם שאני חוסך 1-4K על טלפון מקרב אותי לדירה ב-3M. כל פעם שאני קונה בסופר אני חוסך עוד כמה עשרות שקלים, כשאני מתדלק עוד כמה עשרות, כשאני עושה ביטוחים עוד כמה מאות, כשאני רוכש רכב עוד כמה אלפים, כל דיון שכר עוד כמה מאות/אלפים, כשאני מייעל את המוצרים הפנסיונים שלי עוד כמה אלפים, כשאני לוקח משכנתא עוד כמה עשרות אלפים...בקיצור, הבנת.

עריכה אחרונה על ידי Fitch

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תח"צ/לגור קרוב לעבודה/קטנוע/קאר-פול/עבודה חלקית מהבית ועוד שלל פתרונות זולים בהרבה...

מלבד זאת, על הדלק שלי משלם המעסיק ב"החזרי נסיעה". כדאי לך לנסות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...