Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אני לא מבין איך אנשים מעלים על דעתם לחורר משהו שלא ניתן לסתום כמו חדש מבלי לבקש.

פה מתחילה הבעיה, ההגדרה של "כמו חדש" נזילה מאד. יש מי שמבחינתו חור בתוך ארון שלא רואים מבחוץ כשהוא סגור זה כמו חדש, יש מי שגם הדבקה עם 3m על הקרמיקה לא מוכן כי זה יחליף צבע מהשמש אחרי כמה שנים כשתוריד. אז במקום להטריד את בעל הדירה על כל פיפס השוכר מחליט לפי הסטנדרט שלו מה מותר ומה אסור. כדי להמנע מזה צריך להגדיר בחוזה בצורה מפורטת מה השינויים שאסור לעשות בלי להתייעץ עם בעל הדירה.

לצפות מבן אדם שהסטנדרט שלו יהיה תואם לשלך בכל הנוגע לרכוש שלך זו הקטנת ראש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה מתחילה הבעיה, ההגדרה של "כמו חדש" נזילה מאד. יש מי שמבחינתו חור בתוך ארון שלא רואים מבחוץ כשהוא סגור זה כמו חדש, יש מי שגם הדבקה עם 3m על הקרמיקה לא מוכן כי זה יחליף צבע מהשמש אחרי כמה שנים כשתוריד. אז במקום להטריד את בעל הדירה על כל פיפס השוכר מחליט לפי הסטנדרט שלו מה מותר ומה אסור. כדי להמנע מזה צריך להגדיר בחוזה בצורה מפורטת מה השינויים שאסור לעשות בלי להתייעץ עם בעל הדירה.

לצפות מבן אדם שהסטנדרט שלו יהיה תואם לשלך בכל הנוגע לרכוש שלך זו הקטנת ראש.

כאמור, לא אמרתי להם מילה, ולמדתי את הלקח. החוזה הבא יהיה הרבה יותר מפורט בקטע של שינויים מותרים ויודגש מה אסור.

אבל אחר כך שוכרים מתלוננים שבעלי דירות שרוצים שהשוכרים יממנו להם את הקרוזים לארה"ב, תוקעים להם חוזים של 80 עמודים עם הוראות כמה פעמים ביום ובאיזה שעות בדיוק מותר להם להפליץ בבית.

נמסיס אני איתך. רציתי שיהיו לי מדפים ממתכת במקלחת ולא שמתי רק כי לא מצאתי משהו ללא הברגה ולא רציתי לקדוח בדירה שלא שלי ולעשות נזק.

בנוסף אני מנסה לתקן דברים בעצמי בדירה אם אפשר כי בעלת הדירה אחלה וכשצריך משהו היא מיד עוזרת.

יש כל מני מתקנים עם דבק של 3M שאפשר להדביק על הזכוכית/שיש ומחזיק לי בינתיים די הרבה זמן. יש בהום סנטר חלקית ומה שחסר יש באמאזון.

בדירה שלנו ניסינו לשים כל מה שצריך כדי שהשוכר לא יצטרך לקדוח או להדביק שום דבר.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסופו של דבר המחיר זה מה שקובע. במידה והמחיר אטרקטיבי אין שוכר שלא יסכים לחתום על תנאים שמונעים ממנו להשחית לך את הנכס. הבכיינות על הקרוזים לארה"ב היתה על העלאת שכ"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תכניס בחוזה סעיף שאסור לקטר. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור שלך מספר בדרך עקיפה את הבעיה הגדולה יותר.

ובקיצור? אין פיקוח ובגלל זה שוק השכירות הוא כזה שכונה.

אתה מבין את המשמעות של פיקוח מחירים?

הכותרת הזו נזרקת לעיתים תכופות בקבוצות דירות בפייסבוק בלי שמתפתח דיון אמיתי סביב המשמעות שלה, ובמיוחד כלפי השוכרים.

הפיקוח היחיד שצריך בשוק השכירות זה תקני בטיחות מסודרים ולדעתי בישראל גם חובת התקנת מזגן בכל חדר.

מעבר לזה לתת לשוק להתנהל חופשי תוך כדי הענקת תמריצים מסיביים לבניה להשכרה ושיפוץ דירות קיימות להשכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיח? אביר על סוס לבן? לנשק רגליים? איך הגעת לכיוון כזה אמוציונלי?

יש לי מוצר (ואני גם שוכר את אותו מוצר ד"א) שאותו אני צריך למכור/להשכיר כדי לממן את השכירות שלי.

אני רוצה שהמוצר שלי יהיה יותר אטרקטיבי מרוב מה שיש בשוק, באיכות שלו ובמחיר שלו כדי שאוכל "למכור" אותו לאנשים שבעיני נראים הכי טוב ולא לאחד או לשניים שמוכנים לחרוק שיניים ולשלם את המחיר הכי גבוה. בתמורה הם מקבלים לרשותם את המוצר וכפי שאני מקיים את הדברים האמורים בחוזה אני מצפה שיקיימו את החוזה, בטח את הדברים העיקריים שבהם כמו מועד פינוי.

הסברתי לבחור שאמר שעבור שוכרים טובים שווה לספוג פער לא קטן ממחיר השוק, שלפעמים הם יכולים להראות מצויינים תקופה מסויימת אולם כאשר יש איזושהי אי הסכמה הם עלולים להפוך את עורם.

לגבי המטבח, אני בכלל לא רואה מה קטנוני בזה. אם קניתי מטבח חדש ב- 20,000 ש"ח ופעם זה מחורר במקום א', מישהו אחר מחורר במקום ב', השלישי עושה חורים בשיש במקום אחד והרביעי עושה חור בשיש בשביל בר מים אחר במקום אחר. אחרי 6 שנים כל המטבח דורש החלפה. לא נראה לי סביר בכלל.

אני לא מבין איך אנשים מעלים על דעתם לחורר משהו שלא ניתן לסתום כמו חדש מבלי לבקש. אני בחיים לא העליתי על דעתי בדירה שהיא לא שלי לעשות אפילו חור למתקן לנייר טואלט או מגבת, והכל הודבק עם סיליקון או כוסית נצמדת.

יש מספיק פתרונות לא קבועים או לחלופין יכלו לפנות ולקבל פתרון תוך שבוע גג.

התיאורים האלו הם בהמשך ל"לסת שמוטה", ו"החצופים האלו" על אנשים שגרו אצלך 4 שנים, מחליטים להפרד יפה ומבקשים ממך לתת להם חודש וחצי אחרי 4 שנים, אתה על הז** שלך אשתך חודש שמיני ואתה מוכן לדחות את שיפוץ המטבח אם הם יחתמו אבל אם לא אתה תלך לשפץ (כי בטח תפרסם את הדירה במחיר יותר גבוה עכשיו, היא אחרי שיפוץ וזו וואחחדדדדדד הזדמנות לתת פה הקפצה של מחיר כי בכל זאת מעגל שני של ת"א).

אז סגרתם על עמק השווה ודרכם נפרדו, אבל חצופים? שמה? שהעזו לא לגור בדירה שלך?

ומה מונע ממך לבוא מחר בבוקר לזוג שחי אצלך 4 שנים ועם ילדים לבוא ולהגיד תתחילו לארוז אני מוכר את הדירה?

זו בדיוק הנקודה, שום דבר, כמו שלא מונע ממך עכשיו להכניס 1001 תיקונים לחוזה, לבקש 2 ערבים ותשלום חצי שנה מראש וצ'ק ביטחון ותלושי משכורת ולפרסם את הדירה כשבפרסום אתה רושם "חודשיים בשנה בעל הדירה תושב חול יחזור להתגורר בה" או

"הדירה משמשת למשרד בימי חמישי בין 11:00 ל 21:00 ועל השוכר לפנות את הדירה" - כל אלו מקרים אמיתיים ומועדות אמתיות,

גם שום דבר לא מונע ממך לחלק 11 דירות ל52 יחידות דיור ולהשכיר כל אחת במעל 3K,

אתה מבין לאן אני חותר פה?

אתה צודק, היו צריכים לבקש, מעצבן, מרתיח, אבל לא נורא, הנה עכשיו תכניס תיקון.

לפי מה שאתה מתאר "בתחתית ארונות המטבח" זה לא נשמע לי לפחות כמו חור נראה לעין אלא איזה תיקון שהם עשו כדי שיהיה יותר מואר, השאירו לך את המנורות? או רק הכנה למנורות? זה לא משהו שימנע מהזוג הבא להכנס.

לא הייתי אפילו מגדיר ירידת ערך מהמטבח, זה לא ששברו את הקרמיקה לשניים.

לא יודע, אולי זה אני כי מצאתי בעלת בית שמבינה שהדירה שלה ישנה ולא אכפת לה מה נעשה שם.

יש לך דירה? יש לך דירה שאתה משכיר?

לא, אני שוכר דירה (נכנס לשנה השניה בדירה)

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באותה מידה אפשר להפוך את התיאור. אותם אנשים שהעירו שנחמד להם לקבל דירה חדשה ויפה וגרו בה 4 שנים וקיבלו מענה זריז לכל דבר הכי קטן גם כאשר הנזק נגרם על ידם, מבקשים לעזוב. אני, המשכיר מבקש לסיים יפה בהתאם למועד שקבענו יחד מראש, ואילו הם מחליטים להשתין בקשת עלי ועל מועד הסיום שסוכם ומחליטים חד צדדית מתי הם יוצאים כאשר הקשיים שלי לא מעניינים אותם בגרוש. כל זה, בידיעה בידיעה שאין בידי כלי מעשי לאכוף את ההסכמות החתומות עד המועד שיצאו במילא, ואני לא הולך להגיש נגדם תביעה בשל חודש וחצי.

הגענו לעמק השווה? אני יכול לבוא אליך סכין ולבקש שתתן לי את כל הכסף שלך, ולאחר מכן אשאל אותך למה לכנות אותי בשמות גנאי כמו שודד אחרי שהגענו לעמק השווה ונתת לי את הכסף?

בנוסף, כדאי שתחליט. אם כל כך משתלם לי לסלק אותם ולהקפיץ לי את המחיר למה לי לכעוס עליהם שהם עוזבים? הייתי צריך לפתוח בקבוק שמפניה, או שלחלופין הייתי נורא בקלות יכול לא לחדש להם את החוזה שנה קודם או שנתיים לפני כן אם הייתי כזה תאב בצע. אתה לא עקבי.

מה שאתה כותב: "

אתה על הז** שלך אשתך חודש שמיני ואתה מוכן לדחות את שיפוץ המטבח" מעיד עליך הרבה יותר מאשר עלי. מדובר באמבטיה דרך אגב, רוב חומרי הגלם כבר הוזמנו והתאריך כבר נקבע עם השיפוצניק. תמונה של הבטן של בת זוגי אני לא הולך להציג כאן עם כל הכבוד

:-D

אגב, כאשר תרכוש רכב חדש מתישהו, אפשר לאוורר קצת את הרכב ולעשות מלמטה כמה חורים בפח ככה בקטנה איפה שלא רואים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק הערה קטנה, ברשותכם:

אין אף עסקה כלכלית אחרת בישראל, שבה המוכר מרשה לעצמו להתייחס ללקוח כמו שבעלי הדירות מרשים לעצמים להתייחס לדיירים פוטנציאלים, ויש לזה סיבה.

כל הדיבורים על ״שוק חופשי״ כאן זה גלגולי עינים וציניות. זה לא שוק חופשי. ולא היה ולא יהיה כזה אף פעם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי. ככל שאתה מתקרב יותר לאישון של העין של המרכז של תל אביב, אין ספק שהביקוש העצום מוביל את מאזן הכוחות הרבה לכיוון המשכיר.

מחוץ לאיזור המרכז מאזן הכוחות כבר פחות חד משמעי. במעגל שלישי של תל אביב היכן שאני שוכר, לא כל שטיק של בעל דירה עובר, ודרישות פחות פופולריות כמו ערבות בנקאית למשל עולות לבעל הדירה לא מעט כסף בתמורה. תצא לפריפריה ממש וזה לא לחלוטין טריוויאלי שדירה לא תשאר ריקה.

לפני 12 שנה גם במעגל שני/שלישי בו אני שוכר עכשיו, ירידת מחיר משנה לשנה לא היתה משהו חריג ודירות היו לפעמים נותרות ריקות תקופה מסויימת. ממש לא כל שטיק וכל מחיר של בעל דירה עבר בקלות. היום מורגש איזשהו מחסור, אמיתי או מדומה. לא מן הנמנע שבעוד 10 שנים נוספות המצב יהיה שוב שונה.

אגב, אם נשווה את עצמינו לשווקים בהם שכר הדירה מפוקח למשל כמו ברלין, גם שם יש כל מני שטיקים. שוכר צריך לבצע צילום רנטגן עד לשד עצמותיו ולהגיש מועמדות בכתב מסודרת כדי לשכור דירה. אוספים מועמדויות במשך מספר שבועות/חודש, ובסוף אתה מקבל תשובה כן - לא וזהו. אם אין לך ניקוד אשראי או ניקוד אשראי מעט בעייתי - מצבך בתור שוכר יכול להיות מאוד לא פשוט.

בנוסף, חוקי המשחק מעט שונים לעיתים. לדוגמא, אצל זוג חברים שלי שגרים שם נזילה בצנרת הבניין גרמה לנזק לפרקט שהם שמו. הדירה כמובן הושכרה ללא ריצוף כלל. בסופו של דבר מסתבר שמי שצריך לשלם עבור פרקט חדש אם בא להם - זה הם עצמם. לא בעל הבניין ולא הביטוח שלו. יש כל מני דברים שונים ומוזרים.

עריכה אחרונה על ידי Nemesis
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, הדברים נראים אחרת באיזורים שונים. אני גם לגמרי לא בטוח (או בטוח שלא) שהפתרון יכול להגיע מכיוון של פיקוח.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק הערה קטנה, ברשותכם:

אין אף עסקה כלכלית אחרת בישראל, שבה המוכר מרשה לעצמו להתייחס ללקוח כמו שבעלי הדירות מרשים לעצמים להתייחס לדיירים פוטנציאלים, ויש לזה סיבה.

כל הדיבורים על ״שוק חופשי״ כאן זה גלגולי עינים וציניות. זה לא שוק חופשי. ולא היה ולא יהיה כזה אף פעם.

מניח שאתה מדבר על תל אביב כי שם אתה גר- אשמח להסבר מה לא חופשי בשוק הדירות בתל אביב?

אתה מתכוון שאולי לא קל למצוא דירה טובה בתל אביב ובעלי דירות יכולים להציב יותר תנאים, איך זה הופך את השוק ללא חופשי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מגלגל עיניים, אני לא ציני, ואני לא מבין איך אתה מגדיר ששוק ההשכרה אינו שוק חופשי.

הדבר הכי 'לא חופשי' בשוק הזה, שאני מצליח לחשוב עליו, זו האחזקה של המדינה באחוזים גבוהים מהקרקעות + קשיים רגולטוריים בעת בניית דיור חדש (יענו הגבלת ההיצע).

אבל אלו השלכות "מסדר שני" - אלו השלכות על שוק הדיור לרכישה (ונגזר מכך: ההשכרה), ולדעתי אי אפשר לטעון ברצינות ששני הדברים האלו הם מה שגורמים לשוק הזה להיות "שוק לא חופשי" כהגדרתך.

בתכלס השוק די חופשי, ועקב "קפיטליזם חזירי" אליבא דשמאלנים (כלכליים) הדיור נהיה יקר. לכן עולים להם כל מיני אנשים שטוענים שצריך רגולציה על שוק הדיור, ע"ע הנציגים שלך בכנסת P:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...