Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אתה מצייר פה תמונה מאוד חד צדדית.

חוזה שאתה יכול לצאת ממנו תוך שבוע הוא חוזה שאתה כנראה צריך למצוא דייר שיכנס בנעלייך.

גם דירה בבעלותך אתה יכול למכור מהיום למחר אם היא נמצאת במיקום טוב והמחיר אטרקטיבי. וכן, גם אם אתה חייב עליה כסף לבנק.

השכנים שלי מכרו בית בן 3 שנים בגלל שכנים בעיתיים ועברו לעיר אחרת, ממש לא סוף העולם כמו שאתה מתאר את זה.

בוא תספר לנו מה היה מחיר הדירה שאתה חי בה לפני 5 שנים וכמה היא שווה על הנייר היום?

תוריד מזה את עלויות התחזוקה שהיו לדירה ב-5 שנים ואז נוכל לדעת אם בעל הנכס עשה השקעה נבונה.

כול זה נכון בהנחה* ואתה מוכר את הדירה בעוד 5 שנים ועובר לשכירות(או משקיע את הכסף באפיק אחר).

אם אתה עובר לדירה קנוייה אחרת, אז מצידך שערך הדירה ישלש את עצמו, הדלתא תישאר אותה דלתא, ואתה לא "הרווחת" כלום.

*- ההנחה הזאת תקפה אגב בגלל שכולנו חכמים בדיעבד ומשליכים את זה על העתיד(ואוכלים לא מעט חרא מזה), כאשר במציאות דברים לא עובדים ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

אני כבעל דירה אשמח להפחתה במחיר כל שנה, בתוספת להצמדה למדד (אתה מוזמן לבדוק מה היו המדדים בשנה האחרונה). זה הגיוני ששווי הנכס שלי נשאר ללא שינוי, והתשואה ממנו יורדת. הגיוני מאוד. לא מבין למה לא עשו את זה עד היום...:wink:

ובינתיים במדינה אחרת...http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4977910,00.html (אמ"לק -

הלמ"ס: ברבעון הראשון של 2017 נרשמה ירידה של 8% בהתחלות הבנייה בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2016.)

במקום לדאוג להגדיל את ההיצע הכללי, מתרכזים בהגרלות ופתרונות נקודתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעל דירה באחד האיזורים היותר מבוקשים בת"א מבחינת שכירויות, אני יכול להגיד שאני בהחלט מצטרף לדעה של כמה חברים פה.

דייר טוב שווה בהחלט כמה מאות שקלים בחודש.

אני משכיר את הדירה שלי לזוג נחמד, ששומרים עליה ממש טוב.

הם עוד מעט סוגרים 5 שנים בדירה, ולא העליתי להם שקל אחד החל מהיום בו נכנסו לדירה.

ואם להשוות את הדירה לשוק, אני חושב שאני יכול בשקט בשקט להשכיר אותה בסביבות ה- 400 ש"ח יותר ממה שהיא מושכרת כעת.

אבל אין לי שום רצון לגרום לדיירים טובים לפנות את הדירה, וגם אם נניח ויחליטו לשלם את התוספת, אין לי שום רצון להביא אותם לקצה גבול היכולת שלהם.

אני מעדיף לקבל קצת פחות, אבל לדעת שיש לי ראש שקט, ושהדיירים מתייחסים לדירה כאילו הייתה שלהם.

מעדיף דייר שיידע שאם בעל הדירה שלו הוגן איתו, אז גם הוא יהיה מצידו הוגן עם בעל הדירה, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום לדאוג להגדיל את ההיצע הכללי' date=' מתרכזים בהגרלות ופתרונות נקודתיים.[/quote']

אתה צודק, אך ישנם הרבה מאוד בעלי אינטרסים שידאגו שהמחירים לא ירדו, אלא רק יעלו, כולל הממשלה.

הממשלה שנבחרה הינה בעלת אופי קפיטליסטי מובהק. זה שכחלון משחק בלוטו וטוטו עם הדירות, לא ישנה במאומה את השקפת העולם של הממשלה, וביבי במיוחד.

שוב, ישנם המון בעלי אינטרסים שעוצרים את התהליכים הללו. מספיק לראות כמה עובדים של החשב הכללי באוצר עשו סיבוב פרסה ועובדים אצל הטייקונים שמעודדים את עליית מחירי הנדל"ן ויוקר המחיה. את חלקם אני מכיר אישית.

הם עוד מעט סוגרים 5 שנים בדירה, ולא העליתי להם שקל אחד החל מהיום בו נכנסו לדירה.

הדייר שלי גר אצלי גם בת"א ולא העליתי לו בשקל קרוב לשבע שנים.

יתרה מזאת, כאשר עבר גירושים קשים עם אישה מהגיהינום, ויתרתי לו על 3 חודשי שכירות על מנת שיוכל להתאפס על עצמו. הדייר שלי מטפל בכל הבעיות על חשבונו ומרצונו החופשי.

אני ממש לא בעד לשרוף לשוכרים את הכיס.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין ״אופי קפיטליסטי מובהק״ ורצון לכאורה להעלות את מחירי הדיור?

אם אתה כבר מכניס פוליטיקה לשרשור, לפחות תציג טיעון הגיוני.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין ״אופי קפיטליסטי מובהק״ ורצון לכאורה להעלות את מחירי הדיור?

אם אתה כבר מכניס פוליטיקה לשרשור, לפחות תציג טיעון הגיוני.

קרא שוב ולאט את תגובתי.

כשיש שחקנים שרוצים להעלות את מחירי הדיור ובנוסף יש ממשלה שדוגלת באי התערבות בשוק, מדובר באסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים במדינה אחרת...http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4977910,00.html (אמ"לק -

הלמ"ס: ברבעון הראשון של 2017 נרשמה ירידה של 8% בהתחלות הבנייה בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2016.)

ומהצד השני (באותה כתבה) "עם זאת, לאחר ניכוי עונתיות, בין הרבעון הראשון אשתקד לרבעון הראשון של 2017, חלה עלייה של 0.3%."

אז לאיזה חלק של המשפט להאמין? נתונים אומרים מה שאתה רוצה שהם יגידו. אשכרה דבר והיפוכו באותו פאקינג משפט.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי התערבות בשוק ומנגד אחזקה בקרקעות, אישורי תב"ע ובניה זה לא אוקסימורון?

אישורי בנייה ותב"ע ניתנים ע"י הרשות המקומית או מחוזית. הקרקעות מוחזקות ע"י רמ"י מתוקף החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול זה נכון בהנחה* ואתה מוכר את הדירה בעוד 5 שנים ועובר לשכירות(או משקיע את הכסף באפיק אחר).

אם אתה עובר לדירה קנוייה אחרת, אז מצידך שערך הדירה ישלש את עצמו, הדלתא תישאר אותה דלתא, ואתה לא "הרווחת" כלום.

*- ההנחה הזאת תקפה אגב בגלל שכולנו חכמים בדיעבד ומשליכים את זה על העתיד(ואוכלים לא מעט חרא מזה), כאשר במציאות דברים לא עובדים ככה.

הדלתא ממש לא נשארת אותה דלתא בשקלים. אם מחירי הדירות קפצו פי שלוש ואתה רוצה לשדרג את הדירה, כמות הכסף שתצטרך להוסיף עבור השדרוג משלשת את עצמה גם כן. בנוסף, יבוא היום ויהיו לך ילדים? תרצה לעזור להם עם ההון הראשוני לרכוש דירה? תשלש גם את זה. עם ישראל מרגיש את עצמו מאוד עשיר כאשר יש לו דירה אחת או שתיים שהמחירים שלהן קפצו לשמיים, אני לא מבין למה.

כבעל דירה באחד האיזורים היותר מבוקשים בת"א מבחינת שכירויות, אני יכול להגיד שאני בהחלט מצטרף לדעה של כמה חברים פה.

דייר טוב שווה בהחלט כמה מאות שקלים בחודש.

ואם להשוות את הדירה לשוק, אני חושב שאני יכול בשקט בשקט להשכיר אותה בסביבות ה- 400 ש"ח יותר ממה שהיא מושכרת כעת.

אבל אין לי שום רצון לגרום לדיירים טובים לפנות את הדירה, וגם אם נניח ויחליטו לשלם את התוספת, אין לי שום רצון להביא אותם לקצה גבול היכולת שלהם.

אני מעדיף לקבל קצת פחות, אבל לדעת שיש לי ראש שקט, ושהדיירים מתייחסים לדירה כאילו הייתה שלהם.

מעדיף דייר שיידע שאם בעל הדירה שלו הוגן איתו, אז גם הוא יהיה מצידו הוגן עם בעל הדירה, על כל המשתמע מכך.

גם אנחנו כך, למרבה הצער הדיירים לפעמים ממש לא מעריכים את זה.

למשל, הדיירים שעוזבים בחודש הבא השאירו אותי עם לסת שמוטה, אחרי שגרו אצלינו 4 שנים ללא תוספת אגורה בשכר הדירה, כל פיפס קיבל מענה במהירות שיא, והדירה כמובן מלוקקת ברמה שהשוכרים כמעט הולכים מכות כדי לשכור אותה למרות שהיא במעגל שני לתל אביב, ולא בר"ג או גבעתיים.

לאחר 4 שנים ושני ילדים השוכרים החליטו שהם רוצים לחפש דירה מעט יותר גדולה ו/או בקומה נמוכה יותר או עם מעלית. ביקשנו מהם להודיע לנו חודש לפני תום החוזה אם הם מחליטים להשאר (באותו מחיר) או לעזוב, כיוון שאם הם עוזבים אנחנו רוצים לחדש מעט את האמבטיה ולצבוע את הדירה (אנחנו לא מבקשים מהשוכרים לצבוע בעת העזיבה). הם משכו אותנו די הרבה זמן והתלוננו שהם לא מוצאים שום דבר שהוא לא חורבה מתפרקת שאינו במחיר אסטרונומי. ברגע האחרון הודיעו לנו שמצאו רק דירה אחת מתאימה אבל ניתן להכנס אליה רק קצת אחרי תחילת אוגוסט, שזה כחודש וחצי לאחר תום החוזה.

בת זוגי הודיעה להם שלנו זה לא מתאים, כיוון שמעבר לזה שהיא תהיה בתאריכים האלה בחודש שמיני עם תאומים ולא מתאים לה לנהל שיפוץ במועד הזה, גם לאחר השיפוץ נכנסים לתקופת החגים, תקופה לא טובה להשכיר בה את הדירה. היא ביקשה מהם לסיים את החוזה במועד או לחלופין לפני המועד כרצונם אם זה עוזר להם.

החצופים האלה בסופו של דבר אמרו לנו שהם לא מוצאים שום דירה אחרת שמתאימה להם, ואנחנו מאוד לא בסדר בכך שאנחנו לא מסכימים לאפשר להם למשוך עוד חודש ומשהו. בעצם הם מענישים אותנו על כך שהדירה שלנו במצב טוב מאוד ובמחיר סביר, כך שקשה להם למצוא תחליף. אם הדירה שלנו היתה חורבה מתפרקת כמו של האחרים היו מוצאים דירה אחרת טובה לפחות כמוה מהר מאוד.

בסופו של דבר החצופים הודיעו לנו שהם סוגרים בדירה ההיא, והם פשוט לא מתכוונים לצאת מהדירה כי אין להם איפה לגור, ואנחנו יכולים במילים אחרות פשוט לקפוץ להם. למרבה המזל בסופו של דבר הדירה המיועדת שלהם מתפנה חודש לפני המועד המתוכנן כך שהדלתא בה הם "אונסים" אותנו להשאיר אותם הצטמצמה לקצת יותר מחצי חודש בתמורה לפיצוי היומי ללא הוכחת נזק הרשום בחוזה. גם לא מתאים לנו אבל אין הרבה מה לעשות בנידון.

באותה הזדמנות שדנו בהארכת החוזה הכפויה, ראינו שהחמודים חיברו גופי תאורה קטנים לתחתית ארונות המטבח החדשים בעזרת ברגים. למה? היה להם חשוך קצת במטבח. במקום לשים גוף תאורה חזק יותר על התקרה, או לשים משהו שלא דורש חורים שלא ניתן לסתום או אפילו לפנות אלינו בנושא - היינו פותרים להם את הבעיה צ'יק צ'אק על חשבוננו בצורה אסטטית, תקעו שם איזה משהו מכוער עם חורים שלא ניתן לסתום. מה אפשר לעשות עכשיו? לריב איתם עכשיו על 4 חורים בתחתית ארונות המטבח? אין טעם.

כמה הדיירים טובים או לא מגלים רק בעת משבר. לפחות יש לנו כמה סעיפים חדשים לשפצר את החוזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור שלך מספר בדרך עקיפה את הבעיה הגדולה יותר.

כל אחד חושב שהוא משיח - בעל דירה שהוא האביר על סוס לבן שמציל את הזוג מלחיות בחור של תחת וממש שם להם קורת גג מעל הראש

וזוג שוכרים שצריכים לנשק רגליים לבעלי דירה כי הם לא מעלים להם שכר ומטפלים להם בבעיות (מה שאמור להיות לפי החוזה, לא?)

ובקיצור? אין פיקוח ובגלל זה שוק השכירות הוא כזה שכונה.

ולגבי ה4 ברגים? קצת קטנוני מצידך (לדעתי)

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם הכל, מלבד הקטנוניות.

הדירה הזו היא לא רכוש שלך, איזו זכות יש לך לעשות לה נזק שאי אפשר לתקן?

אנחנו שוכרים יח"ד אצל בעלבית מקסים, אחד האנשים הנפלאים שהכרתי בחיים שלי, ומעבר לחורים קטנים בקירות (תמונות, ווי תליה) שאין בעיה לתקן עם קצת טיח וצבע (ושאני אתקן לבד לפני שנעזוב) אני מרשה לעצמי לעשות בדיוק 0 שינויים בדירה בלי לדבר על זה לפני כן עם הבלבית.

לנו יש מערכת יחסים טובה - אני לא מציק לו עם שטויות, מטפל בגינה ושומר אותה מטופחת, מתקן לבד כל מה שאני יכול (שזה כל מה שנתקלנו בו ב-3 שנים שאנחנו שם), ומתקין בדירה דברים שהוא רוצה להתקין בה. הוא בתמורה מביא לי דברים להתקין בדירה כדי לשפר את החיים שלנו ולחסוך לנו קצת כסף (תריסים חדשים, טיימר לדוד), משאיר את המחיר ללא שינוי, ונותן לי גישה חופשית למסגריה המטורפת שלו בכל פעם שאני צריך איזה בורג, מקדחה, משחזת או מסור/מקדחת שולחן.

יחד עם זאת, אני בחיים לא אחלום "לפוצץ" את היחסים או חושב שהוא חייב לי משהו (מעבר לכבוד אנושי בסיסי) כי אני שומר לו על הדירה, או להיפך.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיח? אביר על סוס לבן? לנשק רגליים? איך הגעת לכיוון כזה אמוציונלי?

יש לי מוצר (ואני גם שוכר את אותו מוצר ד"א) שאותו אני צריך למכור/להשכיר כדי לממן את השכירות שלי.

אני רוצה שהמוצר שלי יהיה יותר אטרקטיבי מרוב מה שיש בשוק, באיכות שלו ובמחיר שלו כדי שאוכל "למכור" אותו לאנשים שבעיני נראים הכי טוב ולא לאחד או לשניים שמוכנים לחרוק שיניים ולשלם את המחיר הכי גבוה. בתמורה הם מקבלים לרשותם את המוצר וכפי שאני מקיים את הדברים האמורים בחוזה אני מצפה שיקיימו את החוזה, בטח את הדברים העיקריים שבהם כמו מועד פינוי.

הסברתי לבחור שאמר שעבור שוכרים טובים שווה לספוג פער לא קטן ממחיר השוק, שלפעמים הם יכולים להראות מצויינים תקופה מסויימת אולם כאשר יש איזושהי אי הסכמה הם עלולים להפוך את עורם.

לגבי המטבח, אני בכלל לא רואה מה קטנוני בזה. אם קניתי מטבח חדש ב- 20,000 ש"ח ופעם זה מחורר במקום א', מישהו אחר מחורר במקום ב', השלישי עושה חורים בשיש במקום אחד והרביעי עושה חור בשיש בשביל בר מים אחר במקום אחר. אחרי 6 שנים כל המטבח דורש החלפה. לא נראה לי סביר בכלל.

אני לא מבין איך אנשים מעלים על דעתם לחורר משהו שלא ניתן לסתום כמו חדש מבלי לבקש. אני בחיים לא העליתי על דעתי בדירה שהיא לא שלי לעשות אפילו חור למתקן לנייר טואלט או מגבת, והכל הודבק עם סיליקון או כוסית נצמדת.

יש מספיק פתרונות לא קבועים או לחלופין יכלו לפנות ולקבל פתרון תוך שבוע גג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמסיס אני איתך. רציתי שיהיו לי מדפים ממתכת במקלחת ולא שמתי רק כי לא מצאתי משהו ללא הברגה ולא רציתי לקדוח בדירה שלא שלי ולעשות נזק.

בנוסף אני מנסה לתקן דברים בעצמי בדירה אם אפשר כי בעלת הדירה אחלה וכשצריך משהו היא מיד עוזרת.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...