Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכן מתלונן על עישון המגיע לדירתו מהחלון שלי

omricn
שימו לב! השרשור הזה בן 2789 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בשבועיים האחרונים מתחיל להלחם בזלזול וגועל של חלק גדול מהבניין שלי

יש לנו גי'מוברי ובאופן שיטתי הורסים אותו כל פעם מחדש

הפעם הרסו חלון, שברו את המזגן, הרסו את השלט של המזגן, שברו כדורים, קיפלו את הטפטים, ועוד..

אני לא מצליח להבין איך אנשים חיים ככה, מאכילים את הילדים שלהם, דורכים עם הנעליים למרות שברור שצריך להוריד נעליים, בשטח שאתה בעצמך משתמש בו

למה להרוס אותו? למה לא לשמור ?

וזה מגיע למצב שבו סוגרים את הגי'מבורי עד להודעה חדשה כי אף אחד לא רוצה להגדיל ראש ולטפל

אז אני עכשיו מתחיל להתעסק עם זה והולך להיות "האח הגדול" כי פשוט אין דרך אחרת

לא מבין איך נותנים לילדים לעשות שמות בחדר ופשוט לעלות הביתה כאילו כלום לא קרה בלי לסדר כדור אחד מסכן.

זה בדיוק מתקשר להודעה של automatic, אתם חיים בסביבה משותפת, עולים באותה מעלית, נכנסים לאותו הלובי, למה ככה? מי ינקה אחריך אם לא אתה בעצמך ? מי יתחשב בך אם אתה לא תתחשב באחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לכל מי שטען שאין כאן דבר בלתי חוקי, כתבתי גם קודם שלא בטוח שזה מדוייק.

כמו הפעלת גריל פחמים שכבר נבדקה בבית המשפט, גם עשן הסיגריות עלול להגיע לכדי מטרד ליחיד לפי סעיף 44 לפקודת הנזיקין, ואז בהחלט ניתן לקבל צו מניעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, הבחור לא עושה אקסטרא מייל לטובת השכן. למעשה הוא עושה "דווקא" - בכך שהועא מעשן בכניסה לבניין הוא גורם לסירחון להצטבר בכניסה ומפריע לכל השכנים. אם השכנים יחליטו לפעול נגדו יש להם סיכוי טוב מאד לכופף אותו.

Sperial, אם הייתי בוחר לעשות "דווקא" כבר ממזמן הייתי גומר פאקט מרלבורו לייט בחלון. לרדת לכניסת הבניין עם כוס הקפה שלי אחרי יום עבודה מתיש, זה השיא של המקסימום שאני יכול לעשות עבור השכן המתלונן, כי לשבת בסבבה בבית שלי על יד החלון עם הקפה והסיגריה הוא הסנריו המושלם מבחינתי. אז כן, אני בהחלט עושה פאקינג אקסטרא מייל, בעידן בו אם תבקש משהו דומה מהאדם הלא נכון אתה עלול לקבל דקירה.

ולצורך העניין - אני לא טיפש, אם עישון מול הכניסה לבניין היה עלול לגרום למצב בו כל הבניין מסריח, לא הייתי בוחר באופציה הזאת. מדובר על יציאה אל מול הכניסה במרחק של 5 מטרים.

הבחור עושה בהחלט 'אקסטרה מייל', אני לא יודע מה בדיוק אתה מצפה מאדם מעשן - שכל פעם שהוא מדליק סיגריה ייכנס לרכב ויתור אחר מגרש ריק ויעשן שם?

לא חוכמה לבוא בדרישות לאדם אחר, אבל לא להכיר בצרכים שלו. בכך אתה מבצע את אותו דבר ממנו אתה סולד.

בהנחה שהכניסה לבניין אינה נמצאת בסמיכות לדירת קרקע - קרי, שטח ציבורי פתוח ו'נייטרלי' יחסית, לעשן שם זה הרבה יותר מתחשב מאשר לעשן בצמוד לחלון ביתו של אדם אחר.

ונכון שישנם אנשים, ואולי אתה ביניהם(?), שגם זה לא מספיק עבורם. אז באים בדרישות לא רלוונטיות ולא הגיוניות ("תפסיק לעשן לחלוטין") - ולכן הצד השני נתקע בנק' ההתחלה ונוצר סכסוך.

כפי שאמרתי בהודעה הקודמת 'אני ואפסי עוד' - אתה ספרי לא מעשן ולא מבין (/מכיר) את הצרכים של המעשנים, ומבחינתך אולי הגיוני לדרוש מהם להיעלם(?)

אני גם לא מעשן, בטוח שסולד מהתופעה הזו לא פחות ממך, אבל מכיר בכך שיש אנשים שבחרו אחרת. לכן רוצה למצוא איזושהי נקודת אופטימום בה לי ולהם נוח - יחסית - לחיות בשכנות, ולדידי הפתרון של פות"ש בהחלט נופל בהגדרה הזו.

והערה קטנה: לקרוא את ההודעה שלו ולומר שהוא 'עושה דווקא' מעיד בעיקר על המבקר, ובטח שלא על המבוקר. אין אפילו קורטוב של ציניות בהודעה שלו אבל אתה בוחר להציג אותו כשמוק, חבל - דווקא לא מתאים לך.

ו ^ זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להסריח את כל הבניין. מה שאתה מתכנן הוא להרים ענן עשן בכניסה לבניין, וכל מי שירצה להכנס או לצאת יסבול ממנו.

וחסר לך שתגרום התקף אסתמה לאיזה ילד, כי זה כבר יכול להכניס אותך לצרות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, שתף אותנו - מה הפתרון שאתה מציע?

אני סקרן לשמוע איזה מן פתרון יש לך עבור פות"ש, שהוא בגדר ההגיון.

אני מוכן להמר שה"פתרון" שלך, אם בכלל יש כזה, הוא משהו לא ישים ומאוד לא מתחשב בפות"ש (מהדברים שרשמת בשרשור, נדמה שהפתרון שלך הוא "תפסיק לעשן").

דה פקטו, אם זו אכן הדרך שלך, היא מאוד מאוד דומה - עד זהה - לדרך של מי שהציע לו לשים זובי על השכן שלו ולהמשיך בשלו. יהיה חבל לראות אותך דווקא בצד הזה של הדיון, אבל בוא נראה אולי יש לך איזה אס בשרוול שהמתנת איתו עד כה.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת שכדי להרים ענן עשן בכניסה לבניין אני צריך לארגן מכונת עשן, ולשלם לאלה של המכונת עשן, ולארגן אישור. אז אני מעדיף פשוט לעשן סיגריה וזהו.

ובאמת.. עזוב הגזמת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעשן בביתו בחלונות סגורים, ושלא יפיץ את הרעל שלו לכל הקהל. או שיקח כלב ויוציא אותו לטיול כל אימת שירצה לעשן.

ושלא יתלונן כאשר בגיל 40 לא יהיה מסוגל לטפס קומה וחצי.

אור, מבחינתי מעשן בציבור הוא בדיוק כמו ערס על הכביש: חסר התחשבות ומסכן את עצמו וסביבתו. צריך לאסור לחלוטין את העישון. בשלב ראשון לעשות מה שעושים האוסטרלים: חוקקו חוק שאוסר למתג את הסיגריות ומחייב אריזתן באריזה עם צבע בבעל קונוטציה מגעילה, עם כתובות ענק על הסכנה שבעישון. בהמשך להגביל עוד יותר את העישון במקומות ציבוריים. מי שרוצה להחנק שיעשה זאת בביתו. וכמובן חשוב שיאכפו את האיסור.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה לך שאתה חושב ככה,

שים לב שאני מסכים איתך ברמה הרציונלית בנוגע לכל הקביעות לגבי עישון, וגם אני הייתי שמח אם המצב היה יותר דומה לאוסטרליה.

אבל היות וזה לא המצב, והיות והנורמות החברתיות והחוקיות בישראל לא תואמות את הרצונות שלך (ושלי), אז הערס במקרה הספציפי הזה הוא - ואני מתנצל מראש - אתה (כאשר במונח 'ערס' אני מתייחס למנטליות כוחנית ולא מתחשבת, מה שהתייחסתי אליו מקודם לכן בתור 'אני ואפסי עוד').

למה?

כי לך יש נורמה מסוימת, ואתה מחליט לכופף אנשים אחרים אליה. כמו השכן שהחליט שמבחינתו קריוקי בפול ווליום זה הכי כיף, אז הוא עושה את זה מ1600 עד 2200 כי "וואלה זה אחרי הצהריים מה אתה בא אלי בתלונות".

זה כמו שטבעוני (גם איתם אין לי בעיה ברמת ההשקפה אגב) יחליט שאתה 'ערס' כי אתה פועל בניגוד לנורמות שלו ואוכל טלה שחוט מול הפרצוף של הילדים שלו.

אז צר לי, וכאמור אני לגמרי איתך בכל הרמה הבריאותית והסביבתית וכו', אבל במקרה הזה אתה מי ששם פס על האחר - בנאדם מוכן ללכת למקום ציבורי פתוח בשביל לא להטריד את השכן שלו, ואתה אומר שהוא לא בסדר? נו באמת. טוב שלא.

איך אומרים - 'מי שגר בבית מזכוכית שלא יזרוק אבנים'? אז מי שלא מוכן להתפשר במ"מ עבור השכן שלו, שלא יתפלא / יתלונן כשהוא סובל מאותה תופעה בדיוק בפעם אחרת...

(אני בכוונה לא נכנס לנקודה המעניינת בה הצעת שהוא יטייל עם הכלב והסיגריה, שכן גם בטיול עם הכלב הוא 'מזהם את הסביבה' ואפילו מכסה שטח רב יותר, וזה עוד לפני שאני שואל אותך מאיפה הגעת למסקנה שלבחור יש כלב מלכתחילה, ושתדירות העישון שלו קורלטיבית לתדירות הטיולים)

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'צטערת, מי ששם פס על הסביבה הוא אותו ערס שמעשן וגורם מחלות לי ולך ולילדים שלנו ולחברים שלנו.

לפי ההגיון שלך צריך להוריד אותי ואותך מהכביש כדי לתת לערסים להשתולל. לא מקבל זאת. ההשואה לקריוקי נכונה, אם כי העישון גרוע עוד יותר מבחינת נזקי בריאות. את הטבעונים נסה להשוות לחרדים שהם מיעוט המנסה להשליט את דרך החיים שלו על הרוב.

הרעיון של הכלב בא מאבר שלי - שהיה מעשן לטענתו חפיסה ביום, לדעתי שתיים ביום קל. כנער בגיל העשרה נלחמתי בעישון ובסופו של דבר הגענו למודוס ויונדי שהוא יעשן רק מחוץ לבית. ואיך זה פעל - כל פעם שרצה לעשן היה מוציא את הכלב לסיבוב. צריך להוסיף שגרנו בשכונה די דלילה, כך שכמעט לא נתקלנו באנשים אחרים, וגם הימים היו אחרים - אחוז המעשנים באוכלוסיה היה הרבה יותר גבוה, והמודעות לנזקי העישון עדיין היתה די נמוכה.

ד"א - הסוף של העישון היה חד מאד - אבא שלי אושפז עם איזו מחלה שאינה קשורה לעישון. כאשר, כעבור שבועיים, חזר לעבודה לקח את החמישים או ששים קופסאות שהיו לו במגירה (הענקית), שם בשקיתנילון, הניח על השולחן בחדר הצוות והודיע שבכך העישון נפסק. ואכן לא נגע יותר בסיגריה, או כל כלי עישון אחר, לצורך העניין.

ד"א יש לי שכן אחד שמעשן, והוא מקפיד לעשות זאת בדרך שמפזרת את העשן בכיוונים אחרים, לא בכיוון החלונות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעשן בביתו בחלונות סגורים, ושלא יפיץ את הרעל שלו לכל הקהל. או שיקח כלב ויוציא אותו לטיול כל אימת שירצה לעשן.

ושלא יתלונן כאשר בגיל 40 לא יהיה מסוגל לטפס קומה וחצי.

אור, מבחינתי מעשן בציבור הוא בדיוק כמו ערס על הכביש: חסר התחשבות ומסכן את עצמו וסביבתו. צריך לאסור לחלוטין את העישון. בשלב ראשון לעשות מה שעושים האוסטרלים: חוקקו חוק שאוסר למתג את הסיגריות ומחייב אריזתן באריזה עם צבע בבעל קונוטציה מגעילה, עם כתובות ענק על הסכנה שבעישון. בהמשך להגביל עוד יותר את העישון במקומות ציבוריים. מי שרוצה להחנק שיעשה זאת בביתו. וכמובן חשוב שיאכפו את האיסור.

אני מאוד מעריך את הדעות שלך מעל גבי הפורום בדרך כלל.

אבל, ממש לא מצליח להבין איך טיפסת לעצים כ"כ גבוהים בנושא זה.

כבר כתבתי שאני לא מעשן, כל משפחתי הגרעינית לא מעשנים, ובמקרים רבים ריח עישון גורם לי בחילות.

אבל איך הגעת מהסיפור של פות"ש, שמעשן בתוך ביתו [אם כי עם חלון פתוח. אבל אקט העישון הוא בבית, לא בקרון רכבת סגור], לדעות הקיצוניות שהשמעת פה?

בדיוק כמו שאתה מבין שאתה לא מעשן, אתה צריך להבין שחלק נכבד מהאוכלוסיה כן מעשנים.

לא רואה דרך, לא חוקית ולא מוסרית, להתייחס לבנאדם כערס רק בגלל שהוא מדליק סיגריה, בתנאים הנ"ל.

פות"ש: יפה לך שאתה מנסה להתחשב בשכנים. אתה צריך לבחון עם עצמך האם יש פתרונות המניחים את הדעת שלהם ובה במידה לא מכריחים אותך לצאת לגלות כדי לקחת סיגריה, ואת זה לעשות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ערס כיון שהוא מפריע לאחרים, כמעט במכוון. הוא מנע מלהסריח את ביתו, אבל לא אכפת לו שהשכן סובל. זו מהותה של ערסיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק זאת במהלך היום ואעדכן. תודה.

אז בדקתי.

ההנחיה לשוטרים היא במידה ונפתח אירוע על תקיפה על ידי עשן (מנגל) על השוטר להגיע למקום ולהפסיק את העבירה כלומר להפסיק את המנגל ולא משנה אם מדובר בגחלים או בגז.

במידה והאזרח מעוניין להגיש תלונה, יש לקחת את תלונתו ולאחר מכן המשטרה תחליט מה לעשות עם התלונה בהתאם לנסיבות כך שלומר שהמשטרה לא מטפלת בנושא זה פשוט לא נכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי מכוונת לספריאל:

פה בדיוק אני חולק עליך.

אם הוא מעשן בחדר המדרגות - ערס.

מעשן בתחנת אוטובוס - ערס.

מעשן בבית שלו - לא ערס.

כמו שיש מישהו קיצוני שמעשן בתוך קולנוע או תחנת דלק [ראיתי כאלה], ככה גם אתה קיצוני לצד שני שלא מוכן להבין שזכותו לעשן בביתו.

הוא עצמו במקום טוב באמצע.

ויפה לו שהוא מגלה רגישות כלפי הזולת ומוכן בכלל להתלבש, לצאת מהבית, לרדת למטה, לעשן שם ולחזור.

זה ממש לא מובן מאליו, ורוב המעשנים היו טורקים את הדלת בפנים של השכן [לצערי!!!].

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלילי. זכותו לעשן בביתו.

אין לו זכות להפיץ את העשן לשכניו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...