Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך עזרה בקניית רתכת משומשת.

RACEPAK
שימו לב! השרשור הזה בן 7025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

תהיתי ואולי לאחד מחברי האתר יש מכר או חבר של מכר שרוצה למכות רתכת co משומשת?

מישהו מכיר חנות מסוימת שמוכרת רתכות משומשות ?

בברכה מושיק .ג.

קו---------------------------------------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קח דפי זהב.

תתקשר למסגריות ותברר, אולי אחת מהן מוכרת רתכת.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח דפי זהב.

תתקשר למסגריות ותברר, אולי אחת מהן מוכרת רתכת.

עברתי על דפי זהב פעמיים. כל הטלפונים שמתחת לקטגורית ריתוך לא מוכרים רתכות משומשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעבור על לוחות המודעות בעיתוני סוף השבוע. אני רואה שם מדי פעם ציוד למכירה.

זה בדרך כלל נמצא תחת "מציעים למכירה" בתחילת הלוח.

חוץ מזה, נסה את זה:

http://www.allbiz.co.il/Business.asp?ID=1334

אולי יש להם משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

כאחד שחיפש רתכת CO הרבה הרבה זמן (ובסוף מצא!) הרשה לי לתת לך כמה טיפים...

1. אתה יכול למצא רתכות משומשות עם 3 פאזות, מיקצועיות מאוד די בזול, פחות אפילו ממה שתמצא בפאזה אחת... היתרון הוא כאמור מיקצועיות, לרוב יותר זולות, ניתן לעבוד איתן יומם ולילה והן לא יפסיקו בגלל חימום יתר. חסרונות: אם אין לך שקע 3 פאזות רכשת גוש ברזל ממש לא דקורטיבי... אם היא צריכה להיות מנויידת עדיף לרדת מהעניין (או לרכוש 2-3 שלושה בחורים גדולים חסרי צוואר וטנדר).
  2. רתכות קטנות יותר (עד 170 A) קשה מאוד לקנות משומשות, יש 2 פירמות מובילות לינקוליין ומילר, שתהין אמריקאיות (לפחות אמורות להיות). מילר נותנים 3 שנים אחריות...
  3. מילר מקבלת סילילים של 15 ק"ג ו6. בעוד לינקוליין מקבלת 6 ק"ג בלבד...
  4. יש רתכות (לינקוליין, חדשה, יכול להיות שגם למילר יש) שהן בעלות בקרת סליל אלקטרונית. מומלץ אבל לא ממש הכרחי.
  5. המחיר של לינקוליין הוא 6K, ניתן לבקש בלי חשבונית ואז יש הנחה (:wink: ), שוב, הכל פתוח למשא ומתן, תלוי בך!
  6. אתה יכול לקנות רתכת ארגון משומשת מאותו מחיר של CO משומשת, הכל תלוי במזל שלך... רתכת ארגון יותר מיקצועית, אבל יותר קשה לעבוד איתה...
  7. אם חשובה לך הניידות קנה חדשה, הן יותר קלות (יחסית), קח בחשבון שהן צריכות בלון גז. יש כמה סוגים, קטן (3 ליטר אם אני לא טועה) 8 ליטר (כמו שיש לי) וגדול (כמו במסגריות, בגובה של בן אדם).
  8. יש רתכת (גרמנית אם אני לא טועה) שניקאת ESAB, הן אלקטרוניות וקלות (וגם מאוווד איכותיות) לרוב הן עולות פי 2-3 מהמקבילות. אם תמצא אחת משומשת במחיר סביר, הרווחת!
  9. חברת זיקה הישראלית ניסתה לשווק רתכת של SAF במחיר זול במיוחד (כ 2500 ש"ח לחדשה!). לאחר בירור עם איש מיקצוע התברר לי כי לא ניתן לתקן אותן בארץ וזיקה קנתה כמות גדולה של רתכות כאילו בתוקווה למכור אותן... הרעיון כשל והחטיבה הזו ניסגרה. לא הייתי ממליץ להיתקרב לרתכת הזו (ניתן לתקן הכל, ככה אני למדתי, אבל סביר להניח שתצטרך לרוץ ולחפש, שניגוד למילר/לינקוליין)!

בקיצור ולעניין, את הרתכת שלי מצאתי בהרמט, יש גם חנות שניקראת אלקטרד, מנהל אותה בחור מבוגר, לא כל כך חביב בהתחלה, ודי קצר בסבלנות, אז, את הסקר שוק שלך אל תתחיל משם, או בקיצור, כשתדע מה אתה מחפש תתקשר אליו. אגב, הוא לא תמיד נימצא שם, אז להתקשר ולבדוק!

אני קניתי רתכת של מילר 150 עם סליל של 15 ק"ג משומשת + בלון 8 ליטר + ווסת + מסכה מצוקמקת + דיזות ומישחת גרפיט ב 3K + חשבונית. אני בטוח שאם הייתי מחפש יותר טוב הייתי מוצא יותר זול, אבל אחרי שנה של חיפושים פשוט נמאס (את האמת כמעט קניתי אחת חדשה ב 6, אז למעשה זו די מציאה :wink: )

יש די הרבה חנויות שמוכרות, חפש בd.co.il

אני מנחש שאתה רוצה לרתך פח. אם כן כדאי לקנות סליל 0.6 + דיזה. למרות שגם 0.8 "עובד" טוב, אבל טיפה קשה עם פחים דקים.

כדאי לקנות בלון CO מעורב עם ארגון (50-50 או 25-75 ארגון-CO), הריתוך יוצא יותר טוב ויפה...

היות ואתה לא הולך לפתוח בית עסק, ואתה עושה את זה בשבילך, שווה להשקיע בחומרים טובים, נכון, עולה טיפה יותר, אבל כך תצא לך עבודה משובחת...

יש גם כל מיני סוגי סלילים, יש סליל שמותאם לפחים, לא זוכר את שמו, אם זה היסטרי אני יכול למצא את זה מהחשבונית...

אם אתה עדיין מיתלבט אתה מוזמן להתקשר (שלח ה"פ)...

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך גילי ותודה על התשובה הארוכה.

אני מחפש רתכת פזה אחת לא חשוב לי קטנה או גדולה.... היא לא הולכת לשום מקום.

בוודאי שאקנה רתכת ממותג מוכר. כמו לינקולן מילר או הוברט.

חשבתי אולי לקנות רתכת "אלקטרודות" ולשנות אותה שתהייה רתכת TIG. למי שלא יודע ריתוכי TIG הם הכי איכותיים ברמת הגימור ומשתמשים בסוג ריתוך זה על מנת לבנות מיכלי לחץ.. סעפות... וכו.

מצאתי קישור..:

http://www.az-zbum.com/welder.upgrade.shtml

מצפה לתגובה....

מושיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לך גילי ותודה על התשובה הארוכה.

אני מחפש רתכת פזה אחת לא חשוב לי קטנה או גדולה.... היא לא הולכת לשום מקום.

בוודאי שאקנה רתכת ממותג מוכר. כמו לינקולן מילר או הוברט.

חשבתי אולי לקנות רתכת "אלקטרודות" ולשנות אותה שתהייה רתכת TIG. למי שלא יודע ריתוכי TIG הם הכי איכותיים ברמת הגימור ומשתמשים בסוג ריתוך זה על מנת לבנות מיכלי לחץ.. סעפות... וכו.

מצאתי קישור..:

http://www.az-zbum.com/welder.upgrade.shtml

מצפה לתגובה....

מושיק.

הפיתרון הזה הוא ממש לא ממולץ...

למה? במילה אחת, ככה...

בכמה מילים, כי ריתוך TIG (ארגון) עובד בתחום מתחים אחר ממה שרתכת ARC (אלקטרודה) מייצרת (סוג הזרם, מתח שונה ואורך גל).

זה סוג אחר של ריתוך... אין קיצורי דרך! אם אתה רוצה ריתוך טוב, קנה רתכת טובה... גם אני רציתי לעשות את זה... והזהירו אותי מהערכה הזו. יש ערכה כזו לרתכת אלקטרונית (מאוד קלות), לריתוך CO וארגון... בקיצור, זה כמו הפיתרונות "קסם" שמציעים לך כדי לחסוך דלק ע"י מגנט שיושב על צינורית הדלק... חבל על הכסף...

קח בחשבון שריתוך TIG מצריך 2 ידיים. אחת מחזיקה את ידית הריתוך והשניה את האלקטרודה, מצריך מיומנות וניסיון.

גם עם CO אתה יכול ליצור סעפות ומיכלי לחץ. פשוט צריך ידע וניסיון (שלא לי יש וככל הנראה גם לך אין)... ניתן לרתך נירוסטה גם עם CO (מצריך חוט אחר וארגון כגז אינרטי).

לדעתי יותר פשוט לרתך עם CO. גם יותר זול בסופו של דבר...

מה התקציב שלך? כמה אתה מוכן ליזרוק על זה?

אגב, יש חוט ל CO ללא גז, פיתרון חביב אך לא ממש מומלץ...

בTIG יש כל מיני כיוונונים שאם אתה לא ממש מבין בזה אתה לא "תצא" מזה, לדוגמא, כמה מן ימשיך לזרום גז אחרי שאתה מפסיק את הריתוך (משפיע על סיום התפר) למשל...

בקיצור, לך על CO, יותר אמינה, יותר פשוטה וקלה...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רתכת CO2 (לא CO) לא בהכרח אמינה המנוע של הסליל מועד לפורענות.

במפעל שעבדתי לא מזמן הלך מנוע כזה (נדמה של חברת ESAB או CEM)

ועלות ההחלפה הסתכמה ב 1000ש"ח

כדאי להיות מודע למחירי החלקים .

(ברור שבשימוש לא מסיבי ההסתברות לאירוע כזה נמוכה יותר )

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו לכל דבר בחיים, כלל דבר יש סוף...

בקיצור, מנוע שפורש, מוחלף, ככל הנראה זו רתכת גדולה... רתכת קטנה (ביתית) של ESAB עולה כ 2000$, אז החלפה של מנוע ב 200$ נראת הגיונית, לא?

ברתכות קטנות התיקון הוא מקומי ולרוב ניתן ללפף את המנוע מחדש ולהרוויח עוד 20 שנה של שקט...

את האמת, אני יודע שיש בעיה של שנאים שפורשים טרם עת, הבעיה קיימת לרוב ברתכות עם שנאי אלומיניום (הסלילים עשויים מאלומיניום), הן יותר קלות אבל יותר רגישות...

ובמנגנון המותחן של הסליל שלפעמים (עקב כיוון לא נכון או עייפות החומר) פורש...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדבר הכי חשוב זילזלת: מסיכה מצ'ומקמת? בחרת להוציא אלפי שקלים אבל בדבר היחיד שחוצץ

בינך לבין קשת עם השפעת קרינה חזקה יותר מהשמש ועם השפעה מזיקה לפוריות שם חסכת??

הדבר החשוב במסיכות הוא להמנע מהמסיכות האלקטרוניות הזולות מתוצרת סין או מזרח אירופה בד"כ

(אחרי 3 ימים עם אחת כזו העיניים נהיו אדומות ודומעות עד שמקור הבעיה זוהה ועברתי למסיכה רגילה)

צריך מסיכה מפלסטיק עבה ורך מאיכות טובה (למילר יש אבל הם יקרות) ולך על הזכוכית עם מקדם הגנה

הגבוה ביותר (נדמה לי 12)

וכדי להגן על שאר האיברים בגוף צריך חלוק עור עבה מאוד (מה שמוכרים בשנים האחרונות דק מידיי)

וכפפות עור ארוכות ועבות

.I'm a blocked user

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם...

טוב החלטתי אני אקנה רתכת MIG פאזה אחת. קטנה. משומשת..... בקשר למסיכה... יש לי אלקטרונית של XELUX.

מישהו יכול להפנות אותי לעוד מקומות שמתעסקים במשומשות...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדבר הכי חשוב זילזלת: מסיכה מצ'ומקמת? בחרת להוציא אלפי שקלים אבל בדבר היחיד שחוצץ

בינך לבין קשת עם השפעת קרינה חזקה יותר מהשמש ועם השפעה מזיקה לפוריות שם חסכת??

הדבר החשוב במסיכות הוא להמנע מהמסיכות האלקטרוניות הזולות מתוצרת סין או מזרח אירופה בד"כ

(אחרי 3 ימים עם אחת כזו העיניים נהיו אדומות ודומעות עד שמקור הבעיה זוהה ועברתי למסיכה רגילה)

צריך מסיכה מפלסטיק עבה ורך מאיכות טובה (למילר יש אבל הם יקרות) ולך על הזכוכית עם מקדם הגנה

הגבוה ביותר (נדמה לי 12)

וכדי להגן על שאר האיברים בגוף צריך חלוק עור עבה מאוד (מה שמוכרים בשנים האחרונות דק מידיי)

וכפפות עור ארוכות ועבות

המסכה מצוקמקת מפני שהיא עשויה מחומר דפוק, הוא ממש קשה (ועבה), אבל יש לה "סינר" וגם "כובע", מתאם לראש, והכל...

זכוכיות, הוא נתן לי את זו עם ההגנה הכי גבוהה...

אז למה מצוקמקת?

היתה לי ידידה, בלונדינית, עיניים כחולות, חזה גדול, אבל מה? איכשהו כל הדברים האילו לא השתלבו יפה, והיא היתה ממש מכוערת...

כמו המסכה שלי... לא נוחה, כבדה, לא נישארת במצב "פתוח" והכי חשוב, אין לה "תריס" מקדימה...

לגבי אלקטרונית, אילו ב 400-500 ש"ח שוות לXX, בהתחלה הן עושות עבודה טובה, אבל אחרי זה הן מתחילות "להתעייף", וזמני התגובה יורדים. מה שנישאר לך בסוף זו מסכה שאת הפיק הראשוני העין סופגת (גם אם אתה לא שם לב לזה, נוצר נזק). את זה שמעתי ממישהו שמוכר מסכות והתעקש שלא אקנה מסכה ב 500 ש"ח...

כיום אני מרתך עם מסכת יד (כזו שמחזיקים עם ידית) או עם מישקפיים,בריתוך ראשוני, 2-3 נקו' ואחרי שזה עומד בזכות עצמו אני ממשיך עם הידנית... בין כה וכה אני לא ממהר לשום מקום...

נתתי לך אחלה קישורים, לא התקשרת?!

חפש כל כמה ימים בלוח מעריב, ידיעות וכו', במקומונים, חפש מוסכים שניסגרים, חפש חפש חפש...

תכין את עצמך להרבה עבודת חיפוש...

אף אחד לא מחכה רק לך שתבוא אליו, אתה צריך לרדוף אחרי האנשים האילו...

אין לך מושג כמה פעמים הגעתי למוסך אחרי ששאלתי בפרוש האם הרתכת היא פאזה אחת, וכאשר

----

הגעתי ראיתי "מיפלצת" בגודל מקרר בדירת רווקים!

"כן, בטח שהיא פאזה אחת..." אההה ואלה! אז למה היא מחוברת לשקע תלת פאזה, עם מפסק תלת פאזי?

אהה, זה? זה סתם... טוב, אולי אתה רוצה לקנות משהו אחר?...

----

בקיצור, בהצלחה! ולא להתיאש!!!

אתה מוזמן להתקשר...

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

המסכה שווה יותר...

תתחדש, ולא לרתך על הריצוף!!! זה משאיר נקודות שרופות (שחורות ומחוספסות על הקרמיקה!)...

תחזיק תמיד דלי עם מים בהשג יש (לא קרוב מידי, שלא תתקל בו), להרחיק חומרים דליקים, ילדים, חיות וכו'...

לרתך עם ביגוד מלא, כובע (עדיף עם "עורף"), כפפות ו... מסכה!

תהנה!

גילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...