Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעשה בבנק ובצ'ק (המחאה) - סיפור (קצת ארוך) מפרי מקלדתי (אמיתי !)

חולגי
שימו לב! השרשור הזה בן 3710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עכשיו חזרתי מסניף הבנק שלי.

מעשה שהיה - כך היה ולא אחרת.

אשתי שתחיה, שילמה לעסק מסויים בהמחאות. אחת ההמחאות היתה ע"ס 300 זוזים.

הבעל, המנתר את החשבון מעת לעת - נדהם לגלות פרעון של המחאה ע"ס 3200 ש"ח.

לכן - שאת את רעייתו שתחייה, אם התשלום הזה מוכר לה.

מאחר שלא היה מוכר לה - נבדקה ההמחאה - וסריקה שלה הופיעה באינטרנט (כהמחאה ע"ס 300 ש"ח) נמצאה תחת החיוב הנ"ל בשורה המתאימה בחיוב (באינטרנט) של 3200 שח...

ניגשו הבעל ואשתו (שתחייה) לבנק. הבנק בדק ונוכח לדעת שהצדק איתנו.

הבנק ביטל לאלתר את ההמחאה (זיכה אותנו ב-3200 ש"ח) וחייב אותנו גם בעמלה של 13 זוזים ומשהו (איך הרי ירוויח ? :?)

כמובן שהודענו לעסק על הבעייה ונמסור לו גם המחאה חדשה.

וכאן באות השאלות:

הבנק טוען שהוא צריך לגבות עמלה על הפעולה הזו, ושאת העמלה נקזז מההמחאה החדשה שנמסור לעסק.

"אנחנו איננו אחראים" אמרה נציגת הבנק.

"ומי אחראי מטעם הבנק שלי לבדוק שהמחאה ע"ס 300 ש"ח נפרעה כ-300 ש"ח ולא כ-3200 ש"ח ?" - שאלתי. "אני ?!" (טוב - זה גם נכון).

משכה בכתפיה והמשיכה הלאה.

טוב, ברור ש-13 ש"ח לא ישברו אותנו, אבל יש כאן עניין עקרוני שאני מעוניין לדעת - מי כאן צודק.

האם אני צריך לספוג את העמלה הזו ? (לא עשיתי שום דבר לא נכון מלבד לבדוק שירד בחשבון מה שצריך לרדת).

האם בעל העסק צריך לספוג את העמלה ? (ההמחאה לא זוייפה כנראה, לפי הסריקה שלה וייתכן שמקור הטעות בסניף של העסק אם כי אינני יודע מה הסכום שהופיע אצלו בגביית ההמחאה).

האם סניף הבנק של העסק צריך לספוג זאת ? (איזה קשר יש לי בכלל איתו ?!)

אני יודע שיש כאן בנקאים (ה-TDI עם הבבונים) וכל מיני בעלי עסקים (נהגי לילה ומפקדים חביבים), שבוודאי יוכלו ללמדני דבר או שניים בנושא בנקאות.

אתם יכולים לקרוא לי טרחן, אבל אני כן מעוניין בהן צדק, לדעת עקרונית - מה פה קורה פה.

רוב תודות (אם נשארתם איתי עד הלום).

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם ההמחאה תקינה למה הבנק ביטל אותה, למה פשוט לא תיקנו את החיוב ל-300 שקלים.

כנראה הבנק רוצה להרוויח עוד כסף, גם הבנק מהצד השני בטח יחייב את העסק בדמי ביטול המחאה.

רוב הסיכוי שבהפקדה של העסק נלחץ 2 בלי כוונה.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שאתם צריכים לשלם עמלה וגם לא חושב שזו "טרחנות".

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע קבל סיפור קצר (אמיתי).

אני מפקיד צ'ק שקיבלתי. בטעות אני מוסיף עוד 0 בקופסה הגדולה (זאת שמפקידים אצלה צ'קים). הקופסא מאשרת לי ומדפיסה לי אישור עם הטעות.

אני בלחץ אטומי שכן אני פוגע בבעל הצ'ק. מחכה יומיים ורואה בחשבון את הסכום המקורי ללא הטעות מופקד אצלי בחשבון האישי.

מסקנה - המכונה יודעת לסרוק את הצ'ק ולתקן טעויות כאלה לבד.

אני לא יודע איך בעל עסק מתעסק עם צ'קים, האם זה מערכת או בנק. בכל מקרה האשמה לא בך, שלח להם מכתב ואני דיי בטוח שתקבל החזר על העמלה.

איזה בנק אתה אגב? אצלי בבנק אף אחד לא היה חושב בכלל לחייב אותי על טעויות כאלה.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקנה - המכונה יודעת לסרוק את הצ'ק ולתקן טעויות כאלה לבד.

זו לא המכונה שיודעת לתקן טעויות. על כל צ'ק וצ'ק עובר בנקאי (למעשה שני בנקאים - אחד של הבנק בו הופקד הצ'ק והשני של הבנק שממנו נמשך הצ'ק) ומתקן טעויות אם צריך.

לפעמים, כמו כל בני האדם גם הם טועים וצ'ק עם טעות עובר את כל הסינונים שאמורים למנוע מקרים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לנחש, בנק לאומי?

בכל מקרה, אני הייתי נכנס למנהל הסניף ודורש לסגור לאלתר את החשבון, אני מבטיח לך שפתאום כל הדיון על ה 13 ש"ח האלה (שכלל לא מגיעים להם) היה יורד מסדר היום.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא המכונה שיודעת לתקן טעויות. על כל צ'ק וצ'ק עובר בנקאי (למעשה שני בנקאים - אחד של הבנק בו הופקד הצ'ק והשני של הבנק שממנו נמשך הצ'ק) ומתקן טעויות אם צריך.

לפעמים, כמו כל בני האדם גם הם טועים וצ'ק עם טעות עובר את כל הסינונים שאמורים למנוע מקרים כאלה.

אני מכיר דבר אחר שכל מספר X של צ'קים בודקים ידנית אחד מהם... (אמר לי בנקאי).

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון בבנק מזרחי אני יכול לומר שכל הצ'קים המופקדים במכונה עוברים אישור של הטלר.

יום לאחר מכן הבנקאי של בעל הצ'ק (כלומר מי שנתן את הכסף) רואה במחשב צילום של הצ'ק וצריך לאשר אותו גם (הוא צריך לבדוק שהכל תקין בצ'ק לרבות הסכום שחויב שווה להסכום שרשום על השיק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

my to sents...

שאלה ראשונה - של מי הטעות?

טעות של הבנק - שהבנק ישא בכל הנזק.

טעות של המפקיד / המציג - שישא הוא בנזק.

טעות של המושך/כותב השיק - שהוא ישא בנזק.

הטעות הראשונה היא בהצגת השיק בסכום שונה מהנקוב בשיק. שהבנק המציג יתמודד עם הלקוח שלו. מעניין לך תתHת.

הטעות השניה היא שהבנק שלך כיבד את השיק. הבנק שלך לא אמור לכבד את השיק. אבל הוא כיבד. בניגוד למה שרשום בשיק. שלא תבינו לא נכון, שיק זה מסמך מוכר שאומר שפלוני (נותן השיק) מבקש מהבנק שלו לאשר לאלמוני (מציג השיק / המוטב) למשוך סכום X. לא X כפול 10 + 200 שקלים.

אתה לא אמור לשאת בשום עמלה, ודווקא אמור לקבל התנצלות עדינה, 'סליחה אדון חולגי, לא ברור לנו איך השיק חמק מתחת לרדאר שלנו. אנחנו מתנצלים, מובן שזה לא עולה לך דבר'.

end of story

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שלא קראת את הספר שהחתימו אותך כשפתחת את החשבון.

בנק מסויים שרצה לעבוד איתנו נתן תנאי טובים ואני ביקשתי שישאיר לי את ניירת פתיחת החשבון לעיון לפני החתימה.

בקריאה של הספר התגלה סעיף שאני משחרר את הבנק מאחריות לאובדן או גניבת צ'קים שנמסרו להם לא רק דרך תיבות שירות עצמי אלא גם לגבי ממסרים שנמסרו לפקיד ביד כלאמר אם פקיד יחליט להפקיד את הצ'ק אחרי שמסרתי אותו וקיבלתי מסמך שהוא הופקד לחשבוני בחשבונו הפרטי אני יכול לדבר ללמפה (מיותר לציין שלא הסכמתי לחתום. הם אמרו שיבקשו הבהרה מהמחלקה המשפטית ולא שמעתי מהם מאז).

בנק אחר. נתן הלוואה כנגד שיעבוד נכס ואחרי הזרמת ההלוואה החליט שהוא רוצה יפוי כוח שמאפשר לכל מורשה חתימה ועוד רשימת שמות שמופיעה בו למכור את הנכס ולעשות בו כרצונו וא י מצהיר מראש שקיבלתי תמורה הולמת. אפילו תנאים מתי יפוי הכוח נכנס לתוקף אין. מיותר לציין שאין לי שום כוונה לחתום על זה גם אם אצטרך להחזיר את ההלוואה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל השקים נבדקים .תבדקו בחשבון ותיהיו בעיניינים.

לגבי בטעות היא של הבנק המציג . הבנק לא היה צריך לבטל את השיק אלא להחזיר את החיוב ולבקש שיציגו בסכום הנכון .וככה המציג היה משלם את העמלה.ביטול השיק גרר עמלה לא נכונה ומיותרת על טעות שלא אתה בצעת ולא אתה אמור לשלם.

תבקש החזר מנהל מחלק ה או הסניף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שיש כאן בנקאים (ה-TDI עם הבבונים)

אין לו TDI (היה רוצה..),היה לו רק סתם TD כלשהו (למיטב זכרוני הקצר) :p

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה דומה, טלפון לבנק ותקנו את הטעות, ללא חיובים נוספים וכו' שכן מדובר בטעות שלהם, זה היה בזמנו בדיסקונט.

לגבי הצ'קים עצמם, ראיתי פעם אחת כיצד הטלר אוסף את הצ'קים המופקדים ועובר עליהם אחד אחד ומזין במערכת, ככה שזה שוב מחדד את העובדה שהטעות לא שלך.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...