Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גינון וגדר בבית פרטי

Smiro
שימו לב! השרשור הזה בן 3736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עד שהעץ גדל אין לי את הפרטיות הזו, אני מעוניין לעבור לבית מוכן כבר ולא לחכות שהעץ יצמח. וכן, לי זה מאוד מפריע שאם אני והשכן עומדים כל אחד בגינה שלנו, זה כאילו שאנחנו עומדים באותה גינה.

בנוסף, בשביל עצים גם צריך מערכת השקיה וכו', דבר שאפשר להימנע ממנו. אבל אני לא סגור על עצמי עדיין, אני בודק מספר אפשרויות. אם כי אני כן רואה בגדר כדבר הכרחי לשמירה על הפרטיות שלי. הרי זו אחת מהסיבות שרכשתי בית פרטי.

לגבי סוגי העצים וכו',אני אתייעץ עם גנן שיגיע לשטח ויעריך את הכל ב"לייב". רציתי לקבל סדר גודל של עלויות כדי לראות בעצם מה צופן העתיד, היות וזה בית פרטי ראשון שאני רוכש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

עכשיו אני מבין שבקריאה הראשונה הבנתי נכון - אתה רוצה עוד 2-2.5 מטר מעל חומת האבנים.

אתה ממש תיצור לעצמך כלוב, לא חבל?

אין דבר יותר מבאס מלעמוד בגינה ולראות פשוט קיר מתכת. אני אמנם גבוה מהרחוב בשלושה מטר בממוצע

ועדיין מי שירצה יכול להציץ פה ושם. מציק, כן, אבל לא ברמה של שאני רוצה לחסום לי את כל שדה הראייה.

אם גדר האבן/בטון מספיקה כדי לשמור מפני נפילות, במקומך הייתי גר שם כמה זמן בלי גדר ברזל

ורואה בפועל איך זה. אולי בינך לבין השכן תחצוץ עם שיחים או עצים, זה גם אני עשיתי.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אני רוצה בסך הכל גובה של 2-2.5 מטר. לפי הבנתי, לא אמור להיות לי שדה ראייה החוצה בבית, אלא מהקומה השנייה. זה כל המהות של בית פרטי בעיני, שיש פרטיות ואתה בחצר שלך ומבודד מהרחוב. אף אחד לא יוכל להציץ מבעד לגדר. לגבי שימוש בשיחים וכדו' על מנת להסתיר, אני לא בעד, אני מעדיף גדר. היות וזה בית שהוא גובל עם גדרות של בתים נוספים, אני מגביל את עצמי בזה. ברגע שאשתדרג לבית מבודד לגמרי, אני גם מתכנן לשים גדר חשמלית מעל הגדר הנוכחית. סיבותיי שמורות עמי :-)

בכל אופן, אני מאמין גדר בגובה כולל של 2-2.5 מ' תספק אותי במובן של הפרטיות. עכשיו נשאר למצוא הצעת מחיר. לפי חישוב גס יצא לי כ108 מ' גדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממש יודע מה העלות של גדר מתכתית. לגדר במבוק יש כמה גדלים/צורות/צפיפות/צבעים והמחיר משתנה בהתאם.

לדעתי זה הרבה יותר יפה ונותן אווירה טובה יותר בגינה.

מאיזה איזור אתה?

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח במה שאני אומר אבל אני די סגור שלגדר בגובה כזה צריך להוציא אישורים ולקבל כמובן את אישור השכנים שגובלים עם הגדר.

באופן אישי, כשכן, לעולם לא הייתי מאשר לך הקמת חומת ברלין שכזו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות ואני הולך להקים את זה בצד שלי, אני לא רואה שום סיבה לשאול אף שכן לגבי כלום. זה א.

ב. אין צורך באישור גדר מסוג זה, רק אם אני רוצה להקים חומה (מבטון) מעל 1.9 אז עליי לבקש אישור מוועדות התכנון.

הבית הוא בגן יבנה.

ג. אני לא הולך להקים "חומת ברלין", אלא להסתיר את החצר שלי. אני לא אשים עכשיו גדר בגובה 5 מטר. אם כבר אלך על גדר בסגנון במבוק אז זה יהיה בגובה כולל של כ2 מטר, אולי טיפה יותר.

לשם הבהרה - כרגע הקבלן בונה חומה בגובה 1.10 מטר כאשר מעליה יש סוג של גדר מתכת שזורה, לא יודע בדיוק להסביר. בכל אופן, אם אני והשכן נעמוד ביחד בגינות שלנו אנחנו כאילו חיים באותו בית. זה לא יקרה. מה שאני בעצם רוצה זה על הצד שלי של חומת הבטון להקים סוג של הפרדה שאולי תהיה ממתכת, אולי תהיה במבוק או משהו בסגנון.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה יושב במרפסת בקומה השנייה אתה רואה מעבר לגדר וכך גם השכן שלך שרואה מעבר לגדר שלך. אין לך באמת פרטיות.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אנסה להיות פרוקטולוג.

אני רק מציע שאולי תדבר עם השכן הצמוד, תדונו באופציות ואולי אף תשתפו פעולה בנושא הכספי.

במידה והשכן הצמוד הוא בגירה, אני מניח שיתחיל סכסוך שכנים בעקבות הגדר, דבר שילווה אותך כל שנות המחייה שלך שם, אני הייתי מנסה להימנע מזה בהתחלה לפחות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהבית שלי הוא לאורך ושאר הבתים מסביב יותר מרובעים, בקצרה מה שקורה זה שעם הבית שלי גובלים 4 אנשים שונים. עם כל אחד עכשיו להתחיל לסכם דברים זה בעיה.

לא מאמין שיהיה סכסוך, כי שוב פעם, אני הולך לגדר את השטח שלי, בצד שלי. לאדם אין שום זכות התנגדות במקרה שאני רוצה לחסום בפניו את "הנוף" של השטח שלי. בנוגע לפרטיות - נכון, אם אני יושב בקומה השנייה אז אני כן רואה את הגינה של השכן, אבל תסכים איתי שזה לא אותו מצב כמו לעמוד בחצר שלך ועל ידך עומד שכן ואין ביניכם שום הפרדה מעבר לגדר שמגיעה עד לטבור שלך. לכן, אני רוצה את הפרטיות הזו כשאני בגינה, כשאני אהיה בחצר לא אצטרך לראות את שכני והשכן שלי לא יוכל לראות מה אני עושה. ובוא נאמר שגם כאשר השכן יהיה בקומה השנייה במרפסת, על מנת לראות מה קורה אצלי בחצר צריך להציץ בכוונה. אבל זו כבר בעיה אחרת. אני עובר לגור בבית פרטי שלי , לא בקומונה. אני לא מעוניין לחלוק עם כולם את חיי הפרטיים ולא מעוניין לבלות את זמן שהותי בחצר בחברת שכנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא פרוקטולוג ולא טיפוס אנלי, דוקא טיפוס שוחר שלום ואחווה וביחסי שכנות מעולים עם כל השכנים שלי, אבל גם אם זה בשטח שלך, אתה לא יכול להרים גדר בגובהה 2.5 מטר שתחסום לי את הנוף ואת האויר, פשוט לא יכול ולדעתי כל בית משפט יוציא לך צו עצירת עבודות/ הריסה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאתה בונה את זה בצד שלך ובשטח שלך לא נותן לך בהכרח אישור לעשות מה שאתה רוצה. בדיוק כמו שאתה לא יכול לנגן מוזיקה בקולי קולות ב2 בלילה (אפילו בתוך הבית, אם שומעים את זה בחוץ) כך גם לא בהכרח תוכל להרים חומה או גדר בגבהים שאתה רוצה. אני לא אומר שזה בהכרח המקרה ובטח שאין לי היכרות עם תקנות הבנייה בגן יבנה. כל מה שאני אומר זה שהטיעון שאתה בונה את זה בשטח שלך לא בהכרח רלוונטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי מאוד לבדוק את חוקי הבניה ברשות בה אתה מתגורר וספציפית באישור של ביתך. יהיה חבל מאד להשקיע הרבה כסף בבנית הגדר ולאחר שבו למצוא צו הריסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורך הדין שלי יבדוק את העניין.

בכל אופן, מבדיקה שלי, הגדר תתנשא לגובה של כ2 מ', לא 2.5 ולא 3.

והאמת, נראה לי די מגוחך שאנשים פה חושבים שאני לא יכול ליצור פרטיות בשטח שלי.

ה"חופש" של השכן זה השטח שלי, בשטח שלי לא יהיה לו חופש. אני לא חוסם לו נוף ואוויר ציבוריים, אני חוסם לו את ה"נוף" של השטח שלי. זו זכותי המלאה. אם היה מרווח בין השטחים שלנו, מילא. אבל היות ויש גדר אחת שהיא הגבול בין השטחים, הדבר שייחסם בפניו זה המראה של השטח והבית שלי. אני בטוח בכל 100 האחוזים שאין שום עילה חוקית למנוע ממני לעשות שום דבר כזה (בגבולות ההיגיון, אולי להקים גדר בגובה 3 מ' כן תהיה בעיה)

אגב, ישנם בתים שכבר עשו גדר כזו או אחרת לגובה של בערך 1.90, כך שאני מאמין שגם 2 לא תהווה בעיה. בדיוק כמו שאין שום חוק שאוסר עליי לשתול עציצים / עצים שיתנשאו לגובה 2 מ'.

עריכה אחרונה על ידי Smiro
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...