Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, יובל .מ. כתב:

אתה לא יכול לגייס אנשים בכפייה ולהגיד להם "*** על כל הערכים שלכם". אתה רוצה לגייס חרדים? תדאג למערך תומך מתאים. 

בגלל זה צה"ל לא באמת רוצה אותם. 

איזה מערך מתאים שלא קיים הם צריכים?

איזה מערך בכלל צריכות בנות חרדיות?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4726

• SlowRide

4532

• פינדר

3574

• m3x7r3m3

2926

לפני שעתיים, mikyl כתב:

גם אנשים שעולים לארץ לפעמים משלמים כלכלית או בסטטוס חברתי

אני לא מדבר על מחיר, אני מדבר על אפשרות. לטעון שכל אחד יכול לעבור למדינה אחרת, זה פשוט לא נכון.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, David32 כתב:

למי שמתעצל למצוא:

Ear Bleed Blank Template - Imgflip

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, יובל .מ. כתב:

אז מה זה משנה לי אם תהיה דיקטטורה? גם ככה הקול שלי לא יקבע כלום.

לפני 21 דקות, יובל .מ. כתב:

פורום קהלת הוקם ב-2012, אין פה קשר למה שהיה ב-77.

הארגונים האלה מקבלים עוד ועוד הכרה בשנים האחרונות (אני אגיד שאני "מייצג" את הציבור הרחב פה) ובמיוחד מאז הפעילות של ארגון V15, מה שהיה ב-1977 לא מעניין אותי.

הממשלות מאז 2015 תמיד היו מורכבות מגורם יותר שמאלני נקרא לזה מביבי. נוסיף לזה את ההתפשטות של פייסבוק ואינסטגרם ונקבל מודעות יותר רחבה של הציבור למה שקורה בפוליטיקה.

אתה מבלבל בין תופעת לוביסטים (שתמיד הייתה ותמיד תהיה קודמת) לבין שלטון.

לפני 18 דקות, יובל .מ. כתב:

אם תגיד שאתה טבעוני יביאו לך נעליים טבעוניות ותפריט מותאם. היום אם מישהו מתגייס ומחליט לעבור שינוי מין הוא יקבל את ההקלות המתאימות לו:צה"ל מרחיב את שילוב הטרנסג'נדרים: "הישג, הסובלנות כלפיהם נפלאה" (ynet.co.il)

אתה לא יכול לגייס אנשים בכפייה ולהגיד להם "*** על כל הערכים שלכם". אתה רוצה לגייס חרדים? תדאג למערך תומך מתאים. 

בגלל זה צה"ל לא באמת רוצה אותם. 

להביא נעליים או להכניס מנות זה לא לשנות מערך כח אדם (להוציא בנות, למשל). ההבדל מהותי, לא סמנטי. אתה לא יכול להקים יחידות שיבודדו מצה"ל כולו. הבעיה של השוויון בנטל היא לא באי גיוס חרדים לצה"ל. אין להם באמת מה לעשות שם, בטח לא לתרום. הבעיה היא הבחירה שלהם לא ללכת למסלולים אלטרנטיביים כגון שירות לאומי שווה ערך.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

משכורת של חייל - יש כבר משכורת של אברך, לא? נדמה לי שזה יוצא יותר מחייל ג'ובניק. יצא שהם יקבלו פחות ממה שכבר מקבלים.

פיקדון על מה? חייל מקבל פיקדון אחרי שהוא משתחרר. הם לומדים בישיבה כל החיים לא? אין שחרור, אין פיקדון שחרור. אם מישהו רוצה לצאת מהישיבה וללכת לעבוד, אין לי בעיה שיתנו לו פיקדון כדי ללמוד מקצוע, להפך.

הטבות מס לעניים כבר יש להם.

שירותי בריאות בחינם, כמו מה למשל? גם ככה רוב שירותי הבריאות מסובסדים.

1. משכורת של אברך מקבלים מהכולל, משכורת של חייל מהצבא, בנוסף יש הטבות שכר לחיילים נשואים עם ילדים, אף אחד לא אומר שאסור גם וגם, תסמוך על החרדים הם ימצאו את הקומבינה כדי לסחוט כל מה שאפשר.
2. יש פה שתי אופציות אפשריות, או שהמשרתים בצבא השם יקבלו פקדון כמו כל החיילים בעת סיום 3 שנים, או שהם ימשיכו את השירות במתכונת דומה לקבע ויקבלו את הפקדון לאחר השחרור מקבע.
3. הטבות ניקוד מס זה משהו שמצטבר
4. הכל כולל הכל, כיום כל אזרח נדרש לשלם ביטוח בריאות והוא נהנה משירותי הבריאות הכלולים בסל ומידי פעם נדרש לשלם מכיסו על שירותים מסוימים (מחלות שלא מכוסות, טיפולי שיניים, טרופות שמכוסות בחלקן או לא במלואן, משקפי ראיה וכו...) חייל מכוסה מא' עד ת' מרגע גיוסו לצבא עד לשחרורו, במתכונת החוק הנ"ל החרדים יוכלו להנות מאותן זכויות.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Night Driver כתב:

איזה מערך מתאים שלא קיים הם צריכים?

אוכל בכשרות מהודרת, שירות ללא בנות (הכי משמעותי באופן עקרוני), זמני תפילה מורחבים.

ברור שבזמן חירום הכל הולך לפח, אבל ביום יום צריך לדאוג לזה.

לפני 24 דקות, RK כתב:

הבעיה היא הבחירה שלהם לא ללכת למסלולים אלטרנטיביים כגון שירות לאומי שווה ערך.

הבעיה היא שלא מתקדמים פה לצבא מקצועי איכותי וממשיכים עם שקר "צבא העם". כמו בוקו חראם רק עם מנילה ובניית קשרים מקצועיים להמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אומר, שיתחילו להתמודד עם זה שנשים הם בנות אדם קיימות עצמאיות שיש להן זכות לחיות.

בוא נתחיל עם ההבנה הזאת, עם כבוד בסיסי לקיומן.

ואז אם אפשר לתת להן להתקיים, אז אולי אפשר גם לשרת איתן, או לתת להן להצתלם בפרסומות, או לשיר...

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, יובל .מ. כתב:

אוכל בכשרות מהודרת, שירות ללא בנות (הכי משמעותי באופן עקרוני), זמני תפילה מורחבים.

ברור שבזמן חירום הכל הולך לפח, אבל ביום יום צריך לדאוג לזה

כל זה קיים.

השירות ביחידות הייעודיות הוא ללא בנות, אין מצוקת כשרות מהודרת למי שצריך ואף פעם לא הגבילו זמני תפילה.

וחוזר על השאלה שלי, מה עם בנות חרדיות?

למה הן לא מתגייסות? 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גמרא במסכת נזיר (נט,א): "רבי אליעזר בן יעקב אומר: מנין שלא תצא אשה בכלי זיין למלחמה? ת"ל: לא יהיה כלי גבר על אשה". וכך נפסק בשו"ע (יו"ד סי' קפב): "לא תעדה אשה עדי האיש, כגון שתשים בראשה מצנפת או כובע או תלבש שריון וכיוצא בו". אמנם בשו"ת אגרות משה (או"ח ח"ד סוף סי' עה כתב שמותר לנשים הגרות הישובים הסמוכים לעברים לשאת נשק, וכתב הטעם משום שבמקומות אלו, מאחר שיש סכנה זה נחשב ללבוש המתאים הן לגברים והן לנשים. ולפי דבריו היה מקום לדון במקרה זה, להושיב אישה כשומרת בקניון וכד', אולי זה יחשב בסיטואציה כזו כלבוש גם של נשים.

(מקור https://din.org.il/2016/06/02/נשיאת-נשק-לאישה-במסגרת-עבודה-והאם-מותר/)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, Nemesis כתב:

אני יותר ויותר משתכנע שלא תהיה ברירה אלא לעבור למודל של החלשת השלטון המרכזי ומעבר למודל של מחוזות עצמאיים פחות או יותר.

או שיעשו את זה בצורה מסודרת, מסגרת פדרטיבית/קנטוניזציה/משהו שהוא פחות מקנטוניזציה אבל יותר מבוזר ואוטונומי, או שזה ייקרה מעצמו בתהליך לבנוניזציה. כביכול תהיה מדינה אבל זו תהיה רק פסאדה, הממסדר המדינתי יהיה חלש ומפורר, בתכל'ס תהיינה ארבע-חמש-שש עדות גדולות, עויינות, כל אחת דואגת לענייניה ושולטת על טריטוריה שלה עם מיליציות משלה.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבני היסוד לרעיון  שישב ויושב עמוק בראשים, הוא ערים לדתיים, בין אם מהיסוד או בשיטת כבוש עוד בית, כבוש עוד רחוב בשיטת הסלמה. לא חסר דוגמאות של השתלטות מגזרית על שטח ועד לרמה של השלטון המקומי. כמובן שהחיי היום יום באותם ערים נראה כמו סרט דוקומנטרי מימים רחוקים. אנחנו בדרך למשהו בכיוון, אם נרצה ואם לא, זה כנראה רצונו של הבורא.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יובל .מ. כתב:

אתה יכול. לשירות בצה"ל עדיין קוראים "שירות חובה". אם חילוני יסרב לשרת בצבא כי זה נגד ערכים שלו, הוא ילך לכלא. אם אני אסרב לשלם מס הכנסה כי זה נגד ערכים שלי, אני אלך לכלא. גם לישון 4 שעות בלילה בבוץ באוהל סיירים זה נגד ערכים שלי. כמו לאכול קופסאות שימורים ממנות קרב, ללכת עשרות קילומטרים עם 30 קילו על הגב והרבה דברים אחרים. חייל במחלקה שלי ירה לעצמו ברגל כדי לצאת מהחטיבה. היו אתי גם חברה דתיים, מישהו היה בכיין אחרים שירתו בכבוד וידעו לשמור על ערכים שלהם. בתור אזרח של המדינה יש לך זכויות, אבל ישנם גם חובות. 

עריכה אחרונה על ידי mikyl
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@נקודה טובההלו! אנחנו במאה ה-21. השתנו כמה דברים מאז שרבי אליעזר אמר מה שאמר. אחד מהם הוא שנשים נחשבות בני אדם מלא מלא, יכולות לתפעל כלי נשק (אתה יודע, גם כלי זיין זה כבר לא באופנה).

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Gavrik כתב:

1. משכורת של אברך מקבלים מהכולל, משכורת של חייל מהצבא, בנוסף יש הטבות שכר לחיילים נשואים עם ילדים, אף אחד לא אומר שאסור גם וגם, תסמוך על החרדים הם ימצאו את הקומבינה כדי לסחוט כל מה שאפשר.
2. יש פה שתי אופציות אפשריות, או שהמשרתים בצבא השם יקבלו פקדון כמו כל החיילים בעת סיום 3 שנים, או שהם ימשיכו את השירות במתכונת דומה לקבע ויקבלו את הפקדון לאחר השחרור מקבע.
3. הטבות ניקוד מס זה משהו שמצטבר
4. הכל כולל הכל, כיום כל אזרח נדרש לשלם ביטוח בריאות והוא נהנה משירותי הבריאות הכלולים בסל ומידי פעם נדרש לשלם מכיסו על שירותים מסוימים (מחלות שלא מכוסות, טיפולי שיניים, טרופות שמכוסות בחלקן או לא במלואן, משקפי ראיה וכו...) חייל מכוסה מא' עד ת' מרגע גיוסו לצבא עד לשחרורו, במתכונת החוק הנ"ל החרדים יוכלו להנות מאותן זכויות.

את כל זה הם באמת דורשים בהצעת החוק? או שזו פרשנות?

כי אם אלה הדרישות, הסיכוי שכזה דבר יעבור הוא לא אפסי, הוא שלילי. לא ישאר ככה כסף להעביר לחמאס...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...